» »

Izpad mobilnega interneta

Izpad mobilnega interneta

pol3ni ::

Pozdravljeni.
Zadnje 14 dni se mi je začel pojavljati,po svoje zanimiv problem,ki ga ne znam rešiti.
V službi mi je začel internet med 1:00 in 6:00 ponoči iz 4G preklapljat na H+
Nimam nobene pametne ideje več,poizkusil pa sem praktično vse
Operater je Hot hofer,imam ga več kot leto pa do sedaj niti enkrat ni bilo problema z
4G povezavo.Telefon je oneplus one.
Nastavitve nisem nič spreminjal.Na začetku sem mislil da v nočnem času
pač posodabljajo omrežje.
Torej klical sem na Hofer vse nastavitve imam o.k,vkjučno z APN-ji.
Če dam svojo sim v telefon od sodelavca 4G takoj dela normalno,če dam njegovo v svoj telefon 4G ne dela-isti operater.
Namestim drug rom-isto ne dela
Ker mi ne ostane drugega ga ponastavim na 100% stock rom.Še vedno isto-ne dela.
Čez dan oz.do 1:00 ponoči dela na polno,potem preklopi na H+.Ob 6:00 se čudežno vrne.Vsem sodelavcem ,ki imajo istega operaterja pa dela normalno.
Zdaj pa enostavno nimam nobene ideje več kaj bi lahko še bilo.
Za kakršno koli idejo hvala
  • poskusil klonirati: pol3ni ()

Vedran ::

Jaz sem opazil da mi je hitrost manjša po noči pri HoT-u pri paketu HoT GIGA.
Zadevo sem rešil s vplačilom dodatka za 2 EUR za LTE+.
Sem že pisal o tem v temi 'HOT - Hofer Telekom',
povezava do teme: https://slo-tech.com/forum/t699480/3099 ,
pa preberi 2 ali 3 strani teme o HoT-u.

pol3ni ::

Vidim ,da si tudi ti imel podobno težavo.A si jih kaj kontaktiral glede tega oz. če si ,kaj so ti odgovorili.
Jaz imam paket HoT MAXI.Ni mi sicer problem dat 2€ za dodatek,bolj mi je fascinantno da:

1 Odkar sem pri HoT-u do sedaj teh težav ni bilo
2 Sem na isti lokaciji kot pred enim letom
3 Nisem menjal telefona
4 Vsaj pet sodelavcev ima istega operaterja in isti paket,ki jim dela brez težav
5 Čas izklopa točen do min. natančno.Ob 1:00 najprej začne padat jakost signala iz 5-ih črtic kot da bi odšteval do 1 črtice nato preklopi iz 4G na H+.In to traja točno do 6:00.Ob 6:01 imam zopet 4G.

Ko sem klical na Hot je bil prvič odgovor da so preverili pri A1,in da so na tem območju kao siva območja in da lahko prihaja do tega.Ob razlagi kaj in kako je bilo do sedaj mi niso znali več podati odgovora.
Moj drugi klic na HoT druga oseba na help desk-u mu je bil problem zelo zanimiv vendar nerešljiv.Jih pokličem danes še enkrat pa vklopil si bom LTE+.In me res prav zanima kaj bo.

Hvala za nasvet

pol3ni ::

No včeraj sem si potem vklopil LTE+.Nič bolje
Ponoči ista zgodba od 1:00 do 6:00 iz 4G na H+.Mi je pa včeraj sodelavec posodil sim kartico od T2,sicer na njihovem omrežju se je vedelo da ne bo delalo.Potem sem izbral ročno izbiranje omrežja ter izbral roaming od telekoma,in glej ga zlomka na mojemu telefonu se čudežno pojavi 4G.
Tako da mi ni nič več jasno.

pol3ni ::

Takšna pa je realna hitrost interneta do 1:00


In hitrost interneta od 1:00 do 6:00



No ponoči še en poizkus.Poizkusil še sim kartico od sodelavca operater telekom.Dela 4g na polno.Moja sim v njegovem telefonu pa tudi.
Dam svojo nazaj v tel.zopet H+.
Nič jasno.Verjetno si bom omislil nov telefon druge rešitve enostavno ne vidim

errhec ::

Zamenjaj SIM?
dd

pol3ni ::

No,če sem že vse probal lahko načeloma tudi kupim novo SIM.Še vedno ceneje kot nov telefon:)
Čeprav če logično pomislim,če moja SIM kartica v drugem telefonu dela normalno,potem bi mislil da je z njo vse v redu.
Ampak vseeno,pa poizkusim še to.

broken/link ::

poglej, da nimaš slučaj kakega powerSaverja/batterySaverja ali dataSaverja vključenga ali kaj podobnega, ki te stvari regulira.

pol3ni ::

Ne nimam.Sem vse pobrisal iz telefona na novo namestil rom,pa je isto.
Ko namestim nov rom,je še preden sploh namestim tel. do konca oz.še preden se sploh prijavim z gmail računom isto H+.

broken/link ::

tole bi jaz vseeno preveril. Ne spomnim se, ali je tole vklopljeno out-of-the-box ali ne, ampak bi rekel da je, da se lahko pohvalijo, da baterija dlje zdrži.

Advanced Optimizations
OnePlus has included two advanced battery optimization modes to enhance your battery life further. Deep Optimization restricts the background activity of apps more aggressively, whereas Sleep Standby Optimization optimizes the battery life while you are asleep. Both the toggles can be switched by going to Settings -> Battery -> Battery Optimization
pol pa klikneš na 3 pike pa izbereš "Advanced Optimization" in tam izklopiš.

edit: pa pred menjavo telefona se splača na XDAju vprašat ali pa direktno na OP community.

Zgodovina sprememb…

pol3ni ::

Evo sem pogledal ja ,če je to to sem imel takole.Sedaj sem izklopil.
Upam da je to to



Ja na xda sem že vprašal,pa ni nič odgovorov oz.samo nekaj vprašanj

val46 ::

Najbrž bo to krivo ja. Pač ti telefon že sam od sebe med 1 in 6 uro zjutraj preklopi na nižji signal, da s tem prišpara baterijo. No, boš videl, pa poročaj kako je blo.

pol3ni ::

Ja veš da bom takoj ob 1:00:)

pol3ni ::

Ne tudi to ni razlog.Naredilo isto internet zopet na H+
Danes grem še po novo SIM in ,če bo zopet isto potem zadevo zaključim in grem po nov telefon.Druge rešitve ne vidim več

val46 ::

No ja, ne vem sicer zakaj potrebuješ tolk hiter internet v nočnih urah, ampak ravno zaradi tega ne bi jst šel telefona menjavat. A ti pri H+ prepočasi deluje internet? Ne vem no, za kako igrico, pa brskanje po internetu je H+ čisto dovolj. Če ravno ne gledaš netflix ali kaj podobnega v HD, je H+ čisto dovolj pomoje. Ampak ok, tvoj denar, tvoja odločitev. Jst sam povem zase.

beta1 ::

Enak problem na A1 domaci net. Menjal 3 razlicne 3 lte CPE. Napaka prijavljena, naredijo nic.

Pred tem 4 leta normalno delovalo. Imam zunanje p65 atene, polni signal

Obnasa se tako kot da izklopijo bazno postajo. Po testiranju izklopijo LTE1800. Na avtomatskem preklopi na lte800 kar imam manjso hitrost. Na lte1800 nimam nobene crtice.

Nerabis kupovat telefona, ker po vsej verjetnosti to ni krivo.

pol3ni ::

Ja non stop res ne rabim tako hiter internet to je res,ampak ga pa kar pogosto in takrat pričakujem da dela.Se pa tel.približuje starosti 6 let tako ,da tudi če ga menjam mislim ,da upravičeno.Čeprav sem ga imel namen iztrošit do konca,ker me prav zanima koliko časa bo še zdržala baterija na dejstvo,da je še original pa zaenkrat še ne nič ne kaže kakšnih znakov.Oz kot si rekel moja odločitev

Ja samo če bi izklapljali bazno postajo zakaj je problem samo na mojem telefonu,ostalim petim sodelavcem dela brez problema.Vse kar sem probal mi ne da nekega vzorca kaj bi bilo lahko narobe.In me sedaj že pošteno firbec matra ,kaj je problem te težave.Se imam še za kar tehnično osebo ampak nekega logičnega odgovora ne najdem.
No sedaj sem aktiviral še novo SIM kartico ,zvečer pa v službo da naredim test.
Javim rezultat.

Zaenkrat hvala vsem za pomoč

beta1 ::

Ok. Sporoci. Mene tudi zanima. Imam pa 3 meseca stari simko.

pol3ni ::

No situacija je tudi ob menjavi nove SIM
kartice nespremenjena.Ob 1:00 preklop na
H+
Tako ,da iz moje strani je situacija nerešljiva uganka.Se oglasim ob dobavi novega telefona.
Hvala vsem za pomoč in predloge

beta1 ::

Jaz se zmeraj pravim da so bazne postaje krive.

Daniel ::

Torej tudi, če daš svojo SIM v telefon od kolega ob enih zjutraj, na njegovem telefonu dela, tebi na modemu pa ne?

starfotr ::

Ali se zgodi izpad in nato ponovna povezava ali samo preklopi na drugo omrežje brez izpada in je hitrost nižja?

pol3ni ::

beta1 je izjavil:

Jaz se zmeraj pravim da so bazne postaje krive.

Imaš prav,ker druge razlage enostvno ni.Ker mi od vseh ostalih operaterjev 4G dela.Sem preveril katere frekvence moj tel.podpira.Jih ni prav veliko,na dejstvo da bo telefon star 6 let

GSM / HSPA / LTE
2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G bands HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
4G bands LTE band 1(2100), 3(1800), 4(1700/2100), 7(2600), 17(700), 38(2600), 40(2300)
Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps.

Vsi telefoni od sodelavcev pa so novejši oz.bolj evropski:) in podpirajo več frekvenc zato tudi delajo.
Samsung note 4,Huawei mate 10 pro.

Ja tako je če dam svojo kartico v telefon od kolega dela.Njegova v mojem tel.dela ,če je drug operater,če pa je isti pa ne.

Ja tako je samo preklopi na drugo omrežje brez izpada in hitrost je nižja.

Sedaj pa vprašanje kako jim to dokazat,da to res počnejo

val46 ::

Ja,sam pol ni problem v operaterju in baznih postajah, če praviš, da tvoja kartica v sodelovčemu telefonu dela. Tko da kartica in operater niso krivi. Isto naj ne bi bil kriv tvoj telefon, če praviš da kartica druzga operaterja na tvojem telefonu dela ok. Morda je res telefon kriv, da se ti ne poveže s tvojim operaterjem, ker morda deluje med 1 in 6h zjutro bazna postaja na drugih frekvencah, kot jih ponuja tvoj telefon. Čeprav mi je vse skupaj čudno. Če imaš priliko(punca, žena, otroci, starši, prijatelji,...) ki imajo kak novejši telefon, da ti ga posodijo(zamenjajo) za eno noč, probaj še tako, da vidiš na več različnih telefonih, kaj in kako deluje, tako da potem lahko še telefon izključiš oz.potrdiš, ali je problem v njemu. In če je, enostavno potem zamenjaj telefon, ker si že prej rekel, da ga imaš namen menjati.
Če pa ni, ti potem najbrž preostane le, da zamenjaš operaterja.

pol3ni ::

Ja odvisno kako gledaš na problem.Načeloma je kriv operater,ker do sedaj tega problema ni bilo.Ker so očitno so začeli izklapljati te frekvence na katerih dela moj telefon.Če bi imel novejši tel. do tega problema sploh ne bi prišlo.Torej sem načeloma kriv tudi jaz,ker imam star telefon.:)
Saj to sem že vse probal kot sem rekel,sem probal na treh različnih,novejših telefonih z mojo kartico in dela brez problema.

Rešitve so samo tri
Da operater ponovno začne oddajat na teh frekvencah
Menjam operaterja
Kupim nov telefon

beta1 ::

pol3ni je izjavil:



Rešitve so samo tri
Da operater ponovno začne oddajat na teh frekvencah
Menjam operaterja
Kupim nov telefon



Tako je kot si napisal.

Pri meni je problem, ker mi izklopijo LTE1800, kateri mi deluje na polno 40mbit. Preklopi mi na LTE800, kateri mi deluje 15mbit. Oboje je LTE 4G. Zjutraj ob 6.00h, ponavadi preklopi nazaj na LTE1800, drugače morem ročno izbrat v meniju modema.

Nič jim ne morem. Pravijo, da normalno deluje LTE 4G (kar je tudi res). Kakšna ideja?

Ravno letos poleti sem se vezal za dve leti.

Daniel ::

A to imajo operaterji kakšne skrite dogovore, da ne bi kdo čez noč pustil kakšnega prenosa odprtega in bi preveč obremenjevalo omrežje? Mislim, kakih bedarij se grejo.

-valvoline- ::

Pa sej h+ tudi ni slab, 10-15mbs , zakaj bi na telefonu rabil visjo hitrost k tole, sploh pa zvecer :v
Drgac pa vsak telefon ima nek skrit meni kako rocno zaklenit na dolocen band, le najdit mors nacin kako odpret tega menuja.

pol3ni ::

Nimam nobene ideje kaj bi lahko naredil.Mogoče edino, če bi naredil screenshot speedtest-a. kakšno hitrost imaš čez dan in ponoči.In bi na podlagi tega poizkusil odstopit od pogodbe.

Ja ne vem kaj se grejo,čeprav jaz če ne bi imel tako službo-14 dni ponoči in en teden popoldne sploh ne bi vedel da je kakšen problem.

Nekateri pač rabimo tudi kak % višjo hitrost.Bom pobrskal če se da tudi na mojemu telefonu odklenit band.

-valvoline- ::


neki tazga recimo.
ps
ne bos nic odklepal, ampak da rocno nastavis da ti bo povezava skoz na LTE, oz zaklenes network na 4g. Je pa poj problem ce nekje ne bo 4g signala bos mev izpad iz mreze.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

beta1 je izjavil:

Nič jim ne morem. Pravijo, da normalno deluje LTE 4G (kar je tudi res). Kakšna ideja?
Pa so kaj razlozili (ali vsaj potrdili), zakaj izklopijo LTE1800?

pol3ni ::

-valvoline- je izjavil:


neki tazga recimo.
ps
ne bos nic odklepal, ampak da rocno nastavis da ti bo povezava skoz na LTE, oz zaklenes network na 4g. Je pa poj problem ce nekje ne bo 4g signala bos mev izpad iz mreze.


Tole pa sem že probal in je tako kot si rekel,če ni 4g signala potem je izpad ja

Našel sem sicer tole in bom vseeno probal

https://forum.xda-developers.com/oneplu...

oziroma tole
https://forum.xda-developers.com/showpo...

klinker ::

beta1 je izjavil:

pol3ni je izjavil:



Rešitve so samo tri
Da operater ponovno začne oddajat na teh frekvencah
Menjam operaterja
Kupim nov telefon



Tako je kot si napisal.

Pri meni je problem, ker mi izklopijo LTE1800, kateri mi deluje na polno 40mbit. Preklopi mi na LTE800, kateri mi deluje 15mbit. Oboje je LTE 4G. Zjutraj ob 6.00h, ponavadi preklopi nazaj na LTE1800, drugače morem ročno izbrat v meniju modema.

Nič jim ne morem. Pravijo, da normalno deluje LTE 4G (kar je tudi res). Kakšna ideja?

Ravno letos poleti sem se vezal za dve leti.


Ima on lih ta problem zgleda, ker telefon mu ne podpira LTE800

beta1 ::

Včeraj sem dobil sms, da so motnje v delovanju odpravili in da dobim dobropis v znesku celotne enomesečne naročnine,

Ampak,

Še zmeraj ponoči zmanjka lte1800.

Danes zjutraj je bil modem ponovno spet povezan na drug oddajnik preko lte800. Zjutraj ob 6.15h, samo 10mbit.

Sem sel v modem in rocno izbral lte1800. Takoj 40mbit.

Zgleda da bo tako ostalo, da bom moral zdaj to rocno preklaplat.

Stikalna ura ne pride v poštev, ker imam na modemu ups 2a adapter.

Kaj naredit?

beta1 ::

Nope. Isto.

Danes zjutraj sem še enkrat poklical na A1 tehnično podporo. Dejansko dobil nekoga, da se je pozanimal in mi povedal, da so spremenili konfiguracijo na oddajniku (mogoče tudi na nekaterih drugih oddajnikih).

Tu se nič neda spremeniti nazaj. Naredili so kaj so naredili. So spremembe na katere ne morejo vplivati.

Nevem kaj so hoteli s to konfiguracijo doseči, razen tega, da kot zgleda ugasnejo, da varčujejo z elektriko.

Probam še obrnit antene, če bo kaj bolje. Drugače pa odjavim in probam na Telekom. Slabše ne more delat.

Vglavnem prekurblali so in vseskup zmrdali. Pustli naj bi tako kot je bilo, ker je čisto lepo delalo. Niso zdravi, da ne mrdajo. Katastrofa.

beta1 ::

EVO: URADNO:

ŠPARAJO!

https://forum.a1.si/mobilni-internet-25...

Pri meni je sedaj nočni LTE 4G neuporaben. 2Mbit.

Sedaj sem našel en work-around in ga bom preveril in stestiral.

LP

starfotr ::

Glede na to, da velika večina ljudi ne uporablja omrežja ponoči in posledično ne rabijo visokih hitrosti ter nizkih latenc ter pokritosti, in glede na to, da je elektrika ena izmed najvišjih stroškov za delovanje bazne postaje, je logično, da so to naredili.

Odliv uporabnikov zatadi tega lahko preštejemo na prste ene roke, kar je zanemarljiv izpad dohodka in se jim taka poteza izplača. V ozadju je še PR in marketing o njihovem "zelenem delovanju". Če bi hoteli okolju dobro, ne bi imeli v državi 4 neodvisna mobilna omrežja, pač pa bi zadoatovalo 1 za potrebe telefonije in interneta. Torej, naj zaprejo vrsta in ugasnejo bazne.

Tako, kot Adria, ki je trenutno najbolj neobremenjujoča letalska družba za okolje.

beta1 ::

Lepo napisano.

pol3ni ::

No še zadnja informacija.Včeraj sem dobil nov telefon in ga preizkusil.In ja 4g dela brez problema.Samo za inf.Kje je bil oz. je še razlog pa smo itak že ugotovili.

beta1 ::

Nov telefon ti podpira LTE800 ali B20.

Ponoci vec ne dela LTE1800 in s tem tudi vec ne 4G+.

Za telefon je ok.

Ce imas pa hisni internet preko A1 lte, pa lahko pozabis na polno brzino, razen ce si kje blizu oddajnika.

Workarround se ni izkazal.

Tak dolgo sem zdaj vrtal na tehnicno podporo, da imam zdaj namesto 2mbit, celo 10mbit.

Vsaj lahko ponoci gledam TV. Torrentanje no-go.

Zvecer je zabasano tudi okrog 10mbit
Vglavnem mislim da bom drug teden predcasno odjavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

pol3ni ::

Podpira mi tole

2G GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
CDMA 800 / 1900 & TD-SCDMA

3G HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1800 / 1900 / 2100

4G LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 13(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 25(1900), 26(850), 28(700), 29(700), 32(1500), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500), 66(1700/2100) - Global

Ne hišnega interneta nimam pri A1

beta1 ::

A1 ima band 20, band 3 in band 38(ta je za A1 kombo lite pakete).

Telefon ti podpira vse bande, sploh pa band 20, ker band 3 ugasnejo ponoci

pol3ni ::

Ja sedaj upam da bo mir.Če se jim spet ne utrne kakšna "pametna ideja"

Cange ::

Po 7 uri zvečer je tako slabo da tudi CAT6 modem ne pomaga več.

VelkBla ::

Malo bi si sposodil temo, da ne odpiram druge.

Samsung S7, približno par dni nazaj sem opazil, ko imam vklopljene mobilne podatke mi telefon redno preklaplja med 4G in 4G+ oz. LTE, kar posledično vpliva na odpiranje spletnih strani, slik in podobno (zakasnelost ali pomankljivo prikazovanje vseh slik). Gre za Telekom omrežje. Pregledal net, v tujini podobni primeri, nekateri predlagajo factory reset, nekateri imeli težave zaradi airplane mode (nisem do konca prebral), nekaterim se popravilo po update-u. Kakšna ideja preden vse vržem v factory reset?

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 ali A1 za internet doma?

Oddelek: Omrežja in internet
4013356 (5552) crypto0
»

LTE router z DMZ na glavni Mikrotik router?

Oddelek: Omrežja in internet
242216 (1411) brez-imenko
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21051930 (27269) brez-imenko
»

4G ne podpira 3G omrežja?

Oddelek: Mobilne tehnologije
62276 (2160) MacGyver141
»

Vrhunski dual sim - Honor 6 plus

Oddelek: Mobilne tehnologije
163200 (2604) mehatronik12

Več podobnih tem