» »

Win xp in red hat linux

Win xp in red hat linux

BLACKFISH ::

Imam kar v redu kišto in želim poleg win xp spoznati tudi linux-e!
Oboje inštaliram brez problema ampak ko inštaliram linuxe ne morem več priti do win! Kaj mi zna kdo pomagati?
  • polepsal: Primoz ()

mile ::

Cokolesnik ::

Jaz bi ti priporočal, da na WinXP namestiš programa VMWARE, ki ti omogoča izdelavo navideznih računalnikov v okviru programa, s čimer zavaruješ stabilnost sistema oz. lahko ob prenehanju testiranja navideznega računalnika z Linux ali drugim izbranim oper. sistemom, zgolj zbrišeš eno samo datoteko.

O VMWARE smo govorili v tej tej temi.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

cryptozaver ::

VMWARE je super stvar samo rabi precej resursov. Torej ce mas dost nov PC --> veselo na delo. Pozitivne izkusnje imam z GRUB loaderjem. Ob instalaciji RH samo dolocis imena OS ov in mount pointe in to je to. Vazno pa je da prvo instaliras WIN ker bo OS ob instalaciji brezobzirno prepisal MBR. Naslednja moznost je da si kreiras disketo za zagon linuxa (ob instalaciji) pri tem ni nujno konfigurirat LILO ali GRUB. Tako linux zaganjas z disketo. Sicer pa za ucenje predlagam KNOPPIX. To je ena od distribucij linuxa, ponavadi na CD-ju, ki se ne instalira na HD. PC samo 'boot-nes' s CDja in ze delas v linux okolju. Seveda pa zadev ne moras kar tako enostavno shranjevat (ceprav se tudi to da).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GRUB ne zažene WIN XP

Oddelek: Operacijski sistemi
161524 (1325) kriko1
»

Zagon os z diska

Oddelek: Operacijski sistemi
51016 (967) Hekos
»

AMD Opteron VS Intel?

Oddelek: Strojna oprema
121060 (975) Zheegec
»

Installacija: Linux Red Hat 9... ?

Oddelek: Operacijski sistemi
301308 (984) moj_nick
»

winXP in Linux (najboljsi nacin za zdruzitev?)

Oddelek: Operacijski sistemi
231773 (1501) dr.J

Več podobnih tem