» »

Beračenje pred trgovinami

Beračenje pred trgovinami

Raptor F16 ::

Cruz je izjavil:

Cinik. :)



Se boste že navadili.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

jype ::

Raptor F16 je izjavil:

Največji problem so ravno ti asocialni vzorci vedenja.
Navadit se boš moral, da si ti antisocialen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

solatko ::

Polozweii - Ljudem, ki se odločijo, da ne sprejemajo nikakršne pomoči, težko pomagaš, razen na silo, kar pa ni učinkovito, saj so to pogruntal že v prejšnjem sistemu, ko res ni bilo nikakršne potrebe, da bi bil kdo klošar, pa so se nekateri tako odločili in to je to.
Delo krepa človeka

Gagatronix ::

Res obstajajo osebe, ki se prostovoljno odlocijo za kaj takega. Ko sem se zivel v Sarajevu sem prav tako poznal nekaj takih lokalnih posebnezev. Ampak vecinoma si nihce ne zeli zivljenja na ulici. Problem je, da se lahko zelo hitro zaplezas, ven splezas pa potem zelo tezko, sploh ce nimas neke varnostne mreze v obliki svojcev, institucij itr.

mitkos ::

Danes pred Merkurjem naju z mojo ogovori ženska, ki mi je znana... Kasneje se spomin, da je že beračila pred Hoferjem na Zaloški pri AC ne dolgo nazaj... Ponavadi rečem ne, oziroma če bi bili nadležni bi vprašal kaj rabijo, kruh, mleko, ni problem grem kupit, denarja pa ne dam.

jype ::

A ena mlada, ki berači že več let? Na tisto se kar veliko ljudi zdere, da naj gre delat. Čudno, na tipe se pa ne.

Patriarhat pač.

kuall ::

V resnici se ne gre za patriarhat ampak za izživljanje močnejšega nad šibkejšim, večine nad manjšino. Videno že stokrat. Ko idiotki vidijo priložnost, da se znesejo nad nekom, ki jim zgleda šibek se zelo težko uprejo. Jaz bom že vedel. Podoben pojav so internet trolli ali pa če je v mestu preveč priseljencev so bolj nesramni en do drugega, kot če so domačini. Vsemu temu pa je skupno tole: človek ves čas gleda na svojo rit. Večinoma se ti ne splača bit nesramen do drugih, ker se ti bo to vrnilo, če si nesramen do nekoga, ki zgleda nasilen se ti bo vrnilo prej, ko te bo na gobec, če si nesramen do nekoga na internetu se ti to skorajda ne more vrniti zato so razni jypeti tako nesramni na internetu, ker se ne morejo upreti temu svojemu nagonu, ko jih strah neha bremzat in pokažejo svoj pravi obraz.

jype ::

Spet si jezen, ker sem pametnejši. Saj ti si močnejši, no, očitno se spoznaš na pretepanje šibkejših, a pametnejših od sebe.

kuall ::

Popravil sem te, ker ne razumeš, za kaj se gre v resnici. Fizična moč pri ljudeh ni glavna stvar ampak se gre bolj za politično moč in podobno.

Miki N ::

No ja, v resnici so interakcije redke in izredno šablonske, če se že kdo (redko) dere na koga so to bolj "kralji ulic" pod vplivom substanc, ampak stranke ignorirajo - in jim tudi ne zamerijo. Saj pravim, v večjih mestih se navadiš navigirati okrog teh pojavov - pri nas smo še vedno precej "vaška" skupnost in kako s klošarji tudi rečemo, če slučajno razumejo naš jezik. Simpatično po svoje.

poweroff ::

Kakšna statistika kolikšen je delež brezdomcev moškega in ženskega spola?

Kolikor vem, je večina brezdomcev moških... verjetno posledica patriarhalnega zatiranja žensk? ;)
sudo poweroff

Gagatronix ::

@Matthai, bo Hipatija povedala. ;) :))

Raptor F16 ::

jype je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Največji problem so ravno ti asocialni vzorci vedenja.
Navadit se boš moral, da si ti antisocialen.


I am the bad guy now ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kuall ::

solatko je izjavil:

povezano s splošnim stanjem države, v kateri je delo kot vrednota, razveljvljeno in nespoštovano.

Zdej se dela več kot v komunizmu.
Je pa res, da se nekvailficiranih del ne spoštuje toliko kot se je prej kramp in lopato, kar je edino pravino. Ne smemo spodbujat nazadnjaštva. Moramo bit realni, da taka dela res niso veliko vredna in jih bodo itak roboti izkorenili kmalu. Mau je zajebano za delavce, ki to delajo in se bodo težko prekvalificirali, ampak zarad njih si vseeno ne smemo zatiskat oči pred realnostjo.

Gagatronix ::

Ti pa zivis v nekih pravljicah, jel ?

Raptor F16 ::

Gagatronix je izjavil:

Ti pa zivis v nekih pravljicah, jel ?


On je sanjač.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Master_Yoda ::

The Player je izjavil:

Miki N je izjavil:

Ti pred trgovinami so trgovci z občutkom krivde.


Meni je pa čudno, da so se ti berači pred trgovinami pojavili od prihoda diskonta Hoferja in Lidla. Pred tem jih nisem videval, pa smo pravtako imeli trgovine. Naklučje?


Pa smesno je ker so pred "budget" trgovinami v katere gre folk tudi zato da bi prisparal kak cent, ter v katere "bolj pomembni" ljudje ponavadi nocejo da jih slucajno ne bi kdo videl tam.
Dovie'andi se tovya sagain.

zee ::

Meni je pa čudno, da so se ti berači pred trgovinami pojavili od prihoda diskonta Hoferja in Lidla. Pred tem jih nisem videval, pa smo pravtako imeli trgovine. Naklučje?


Prihod teh profesionalnih beračev sovpada s sprejetjem Bolgarije in Romunije v EU, ki se je zgodilo v času odpiranja prvih Hoferjev in Lidlov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Miki N ::

Master_Yoda je izjavil:

The Player je izjavil:

Miki N je izjavil:

Ti pred trgovinami so trgovci z občutkom krivde.


Meni je pa čudno, da so se ti berači pred trgovinami pojavili od prihoda diskonta Hoferja in Lidla. Pred tem jih nisem videval, pa smo pravtako imeli trgovine. Naklučje?


Pa smesno je ker so pred "budget" trgovinami v katere gre folk tudi zato da bi prisparal kak cent, ter v katere "bolj pomembni" ljudje ponavadi nocejo da jih slucajno ne bi kdo videl tam.


Pri splošni štacuni je še vedno najpomembnejša lokacija, zato jih pa postavljajo povsod, tudi tam, kjer se ne zdi logično... dokler enkrat ne uletiš "ker je že ravno tam".

Zanimivo gre za isto taktiko, ki jo tradicionalno uporabljajo tudi klošarji. Saj vam pravim, da so v osnovi dobri trgovci. Lahko bi jih te štacune celo zaposlile - samo verjetno jim ne bi bila všeč plača, nihče ne gre rad na slabše!

mzakelj ::

Gagatronix je izjavil:

mzakelj je izjavil:

Dam pa klošarjem v LJ in drugod. Ponavadi tako da kupim njihov časopis in ga seveda tudi preberem.


Ponovno, ker nekateri ocitno ne berete: Niso vsi prodajalci Kraljev Ulice brezdomci.

Vem da niso vsi prodajalci brezdomci, tudi narkomani vmes. Pa saj hitro prebereš človeka.

solatko ::

kuall - Misliš v Revozu in pri Akrapoviču, povsod druje se dela veliko manj ali celo nič, če je na prostorih industrijskih objektov bolšji sejem ali trgovski centri.
Dej to - se dela več - malo konkretiziraj, namnožilo se je namreč veliko trgovcev, kar pa ni ustvarjanje nove vrednosti, temveč samo prelaganje iz enega žepa v drugega.
Delo krepa človeka

Gagatronix ::

mzakelj je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

mzakelj je izjavil:

Dam pa klošarjem v LJ in drugod. Ponavadi tako da kupim njihov časopis in ga seveda tudi preberem.


Ponovno, ker nekateri ocitno ne berete: Niso vsi prodajalci Kraljev Ulice brezdomci.

Vem da niso vsi prodajalci brezdomci, tudi narkomani vmes. Pa saj hitro prebereš človeka.


Tvoj domet so ocitno slikanice, ker si funkcionalno nepismen.

jype ::

Raptor F16 je izjavil:

I am the bad guy now ?
Že od nekdaj si.

kuall je izjavil:

jih bodo itak roboti izkorenili kmalu
Roboti bodo izkoreninili tisto, čemur rečemo "middle management".

Raptor F16 ::

jype je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

I am the bad guy now ?
Že od nekdaj si.



But you made me like dis.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

jype ::

Raptor F16 je izjavil:

But you made me like dis.
I'm not your mom.

Raptor F16 ::

jype je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

But you made me like dis.
I'm not your mom.


Mislim, da ne razumeš:
Socialization @ Wikipedia

You think, U innocent ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

jype ::

Raptor F16 ::

jype je izjavil:

Formal fallacy @ Wikipedia


Wait... When in Rome... you do as Romans do.

Torej, poskusiš biti prijazen, v zameno dobiš agresivne komentarje.

Torej, logični sklep je, da je to normalni način komunikacije v skupnosti.

Ponovim vajo... SHOCK !
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

jype ::

Raptor F16 je izjavil:

Wait... When in Rome... you do as Romans do.
To si se nekaj zmotil.

When in Rome, you do as Romanians do.

WizzardOfOZ ::

In pol se Romuni bunijo, če jih francoski predsednik popljuva.

Mercier ::

Bolj izvirni so tisti, ki mi prihajojo domov. Tem pred centri pač daš, ali pa ne (in potem gruntaš, v katerm primeru si se slabše odločil). Na dom sta mi prišli dve mlajši ženski, baje tolmačita gluhim, če poznam kakšnega v bližini, ki bi potreboval to uslugo. Enkrat je žalujoča mati spraševala za črnino. Naslednji dan ni bilo nikogar po obleke. Neka, bolje. Gluhi in naglušni so AFAIK med bolj organiziranimi. V tem primeru mi je še najmanj jasno za kak hustle gre. Mogoče bi morala odpret bakica in samoiniciativno povabit naprej, oziroma bi ponudili še kakšno uslugo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

poweroff ::

Ja, to je tipičen nateg starejših. Usluga v tem primeru je seveda ta, da eden človeka zamoti, drugi pa mu odnese stvari.
sudo poweroff

Raptor F16 ::

Če nepoznan, nepovabljen, nenapovedan random neznanec pride težit mu sploh ne odpiraš. Oz če že mu odpreš toliko, da mu rečeš "MRŠ!", zaloputneš vrata in greš delat svoje.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Cruz ::

Žalostno je to, da je ogromno starejših osamljenih in so srečni, ko/če nekdo pride. Ogromno jih je za pogovor pripravljenih plačati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

gruntfürmich ::

Cruz je izjavil:

Žalostno je to, da je ogromno starejših osamljenih in so srečni, ko/če nekdo pride. Ogromno jih je za pogovor pripravljenih plačati.

to je tudi velik problem, ja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mercier ::

Raptor F16 je izjavil:

Če nepoznan, nepovabljen, nenapovedan random neznanec pride težit mu sploh ne odpiraš. Oz če že mu odpreš toliko, da mu rečeš "MRŠ!", zaloputneš vrata in greš delat svoje.
Če bi vsi, se svet res spremeni kot Cate Blanchett čuti na vodi. Za vsak slučaj se splača odpret.

Raptor F16 ::

gruntfürmich je izjavil:

Cruz je izjavil:

Žalostno je to, da je ogromno starejših osamljenih in so srečni, ko/če nekdo pride. Ogromno jih je za pogovor pripravljenih plačati.

to je tudi velik problem, ja...


To je vzrok problema.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

osternik324 ::

Načeloma nisem videl porasta, upada pa tudi ne. pri nas jih lahko navadno opaazos na enainistih mestih... tako da načeloma veš, kje te bo kod pričakal...

k4vz0024 ::

A neki Borat tožil, da nima za kavo? A že berači?

chupachups ::

Danes sem imel priloznost vprasat enga YU beraca pred H. zakaj ne gre na zavod da najde normalno delo mu pravim "sej si jak". (mi je deloval kr delovno sposoben, malo bajsast ampak ok). Odvrne: Ma nisem jst jak, vs sem polomljen.

Meeeh

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Hofer bo pred svojimi trgovinami prepovedal prodajo časopisa Kralji ulice

Na družbenih omrežjih je zaokrožilo sporočilo, da bo Hofer z 11. decembrom prepovedal prodajo časopisa Kralji ulice, kar so v istoimenskem društvu potrdili. Kupce naj bi v času prazničnih nakupov motili ljudje, ki si zapravljanja ne morejo privoščiti.

Evo, to ti je moderna družba!

Organizacija govori v imenu strank. Me zanima kakšen bi bil odziv, če bi izvedli anketo - ali brezdomci oz. prodajalci časopisa res tako motijo stranke.

Kaj pravite, bodo tudi drugi uvedli prepoved? Bo javnost ustvarila zadosti velik pritisk, da bo prepoved izničila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Utk ::

Mene motijo. Ne samo brezdomci, tudi drugi, ki zbirajo denar pred trgovinami. Razumem, da te nekje morajo "dobit", ampak jaz sem prišel v trgovino, in v tisti sekundi se ne mislim odločat ali je nekdo pravi ali fejk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Cruz ::

Utk je izjavil:

Mene motijo. Ne samo brezdomci, tudi drugi, ki zbirajo denar pred trgovinami. Razumem, da te nekje morajo "dobit", ampak jaz sem prišel v trgovino, in v tisti sekundi se ne mislim odločat ali je nekdo pravi ali fejk.
No ja, saj so moteči, ampak ali te res tako zelo motijo, da je prepoved nujna?

Ni ti treba denarja dati, lahko se samo pozdraviš.

Če bomo vse nelagodje zgužvali v neko omaro z namenom, da bi naredili vtis lepe, pospravljene sobe, bo slej ko prej počilo. Rešitev je drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Utk ::

Zarad mene jih ni treba prepovedat, ampak dejstvo je, da so slabi za posel neke trgovine. Če vsak 10. zarad njih kupi eno stvar manj, ali pa če gre vsak 20. raje v sosednjo trgovino, zakaj točno jih bi tam imeli? Ja, problem je treba rešit drugje, predvsem pa ga mora rešit nekdo drug, ne hofer.

profii ::

Mene načeloma sami prodajalci Kraljev ne motijo, ampak bolj to, da imajo prav razdeljen teren. Ta avtomat za parkirnino je od tega, ta hofer od unega...
In točno zato podpiram to hoferjevo gesto.

Master_Yoda ::

Pol pa ko enemu vsiljivemu reces da ze imas in da ne bos dal nic pa te s tako "smug" faceom rece ja seveda in se se bolj buni. Ko pa mu poves da si ga vzel od enega dosti bolj prijaznega gospoda pred trgovino 500 metrov vstran (ki je res prijazen in nevsivljiv) pa utihne heh.

P.S. Tisti ki obsojate Hofer: Jih je kdo mogoce videl pred kaksnimi bolj drazjimi trgovinami, recimo pred kako Zaro, etc. ? Ne ker od tam so jih ze takoj spodili. Pa bi si njihove stranke lahko vec charitija privoscile, kot tisti ki gre v Hofer po par stvari, ki so trenutno v akciji.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Se pred parkirnimi avtomati morajo enako urediti.

jype ::

Tako je, revni naj še bolj revne preženejo, da se med seboj ne bodo motili, bogataši se bomo pa smejali vse do banke.

Mehmed ::

Cruz je izjavil:

Me zanima kakšen bi bil odziv, če bi izvedli anketo - ali brezdomci oz. prodajalci časopisa res tako motijo stranke.


Anketa bi bila pozitivna, ker vse kar povprecen clovek ve o kraljih so tiste kratke interakcije z lokalnim prodajalcem, ki so vecinoma cisto ok,
Po drugi strani, ce bi kdo naredil iskren povzetek iz zakulisja, bi si pa bruhnil v usta.

Miki N ::

V bistvu, če bi trgovine prodajale "Kralje" pri blagajni in denar 100% nakazale društvu (mislim, da se tudi imenuje Kralji ulice) bi jih prodali bistveno več - vendar verjemite, da za to ni interesa pri "prodajalcih" (društvo bi bilo po mojem za). Razlog? Opazujte naslednjič koliko izvodov imajo Hoferjevi "kralji" pri sebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Društvo, pri kateri banki račun

Oddelek: Loža
326230 (1684) Tsunamii
»

Fehtarji ali resnično ljudje v stiski ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12813055 (8308) gruntfürmich
»

Beračenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512450 (9523) shotalick
»

Kako do donacij?

Oddelek: Loža
367546 (6398) Grumf
»

Prepoved beračenja?

Oddelek: Problemi človeštva
385115 (3880) Mipe

Več podobnih tem