» »

Po Geforcih RTX Super so prišli še GTXi Super

1
2
3

scipascapa ::

popravlejno zaradi stokanja....jaz nimam nič od tega.

Cange ::

GDDR6 je drag v Sloveniji, komaj čakam da vidim novico o požaru v fabriki GDDR6:)).

rabelj5 ::

požar je že bil, sedaj bojo poplave

scipascapa ::

bluefish ::

Ni kaj, Nemcem bomo pošiljali denar.

FlyingBee ::

Vseeno še niso ustaljene cene, 1660 Super je komaj prišla, v DE je skoraj na ravni navadne 1660, ta pa se je spustila na okoli 200.

scipascapa ::

Black Friday kmalu, pa se takrat kaj "ubode"....

Meizu ::

Problem je v tem da je sele na black friday cena vsaj priblizno realna, takrat bi se sele lahko pogovarjali o realnih popustih.

m0LN4r ::

Ej al vsako leto eno in isti jokate, kako bi meli tisto hitrejso kartico za pol cene :) fascinantno
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Meizu ::

m0LN4r je izjavil:

Ej al vsako leto eno in isti jokate, kako bi meli tisto hitrejso kartico za pol cene :) fascinantno


Ti s tvojimi argumenti pa doprineses tocno nic. Sori, ampak ce se ne strinjas s tem, da je hardware danes povsem overpriced, obstajata samo dve varianti, a) ali si absolutno clueless ali b) delas za eno od teh firm. Druge ni.

FlyingBee ::

Ne moreš primerjati 500eur 2019 in 500eur 2008.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Meizu ()

Magic1 ::

Sej zato pa obupujem nad PCjem. Če grem danes kupit grafično na nivoju moje 4 let stare, bom zanjo dal skoraj isto, kot sem dal 4 leta nazaj. Če dam dvakrat več, še vedno ne pridobim nič drugega, kot več detailov in nekaj več frame rateov. V glavnem nič posebnega. Naslednje leto kupim PS5 in imam mir za polno let, kolikor še sploh igram. Itak so vse igre na vseh platformah. Sam še opcijo za miš/tipkovnico morajo zrihtat pa ne bom nič PCja pogrešal.
Magic

gddr85 ::

ne se hecat, potem padeš ven iz #glorious_PC_master_race

FlyingBee ::

Ni logično kar je napisal, očitno je že zdavnaj obupal.

m0LN4r ::

Magic1 je izjavil:

Sej zato pa obupujem nad PCjem. Če grem danes kupit grafično na nivoju moje 4 let stare, bom zanjo dal skoraj isto, kot sem dal 4 leta nazaj. Če dam dvakrat več, še vedno ne pridobim nič drugega, kot več detailov in nekaj več frame rateov. V glavnem nič posebnega. Naslednje leto kupim PS5 in imam mir za polno let, kolikor še sploh igram. Itak so vse igre na vseh platformah. Sam še opcijo za miš/tipkovnico morajo zrihtat pa ne bom nič PCja pogrešal.

Kaj pa bi rad? 2x vec fps na 4x vecji resoluciji z 1,5x bolj zahtevno grafiko?

No sej ce tko gledas in imas npr. GTX 980, dobis pri RTX 2080 dobesedno 2x vec tranzistorjev, 2x vec FP32 TFLOPSov, 2x vec FP64 GFLOPsov, 2x vecji Texture rate, , 2x vec VRAMA in 2x vecji bandwidth, da RTX novost sploh ne omenjam.

Z PS5 bomo koncno na nivoju eno leto stare RTX 2080Ti, sj bo PS5 grafika nekje na 4K/60fps/medium pr novih AAA titlih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

TOP ::

Eni mislijo da če bodo tukaj jokali kako je draga grafična,da jo bodo pocenil ali kaj.Če je predraga jo pač ne kupiš in je.In če boš kupu PS5 kaj misliš da bodo proizvajalci jokali na račun tebe ali kaj.

Cange ::

Pri nas dobiš najslabšo GTX 1660 NON super, v Nemčiji dobiš za 10e manj najboljšo GTX 1660 Super. Zgleda kot da nista zadovoljna z maržami in jokata po forumih češ da so gamerji krivi za visoke marže.

Meizu ::

FlyingBee je izjavil:

Ne moreš primerjati 500eur 2019 in 500eur 2008.


Seveda ne, ker je inflacija Eur po tvoje v 10ih letih 300%?

FlyingBee je izjavil:

Ni logično kar je napisal, očitno je že zdavnaj obupal.


Kaj ni logicno spet? Moja GTX970 je stara ze oh let (5 natancneje) in se vedno parira temu kao srednjemu razredu danes. 1660 je po petih letih koliko hitrejsa od 970? User benchmark pravi 32%. Torej toliko smo lahko naredili v 5ih (!!) letih? Cene pa se vedno v nebesih? Koliko stane 1660? cca. 240+ eur? Jaz sem 5 let nazaj za mojo 970 dal 320eur.

Ves kako recejo americani temu? Fak dis shit.

TOP je izjavil:

Eni mislijo da če bodo tukaj jokali kako je draga grafična,da jo bodo pocenil ali kaj.Če je predraga jo pač ne kupiš in je.In če boš kupu PS5 kaj misliš da bodo proizvajalci jokali na račun tebe ali kaj.


Bravo, pridi sem, da ti pripnem medaljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Meizu ::

Cange je izjavil:

Pri nas dobiš najslabšo GTX 1660 NON super, v Nemčiji dobiš za 10e manj najboljšo GTX 1660 Super. Zgleda kot da nista zadovoljna z maržami in jokata po forumih češ da so gamerji krivi za visoke marže.


Kaj bi pa ti rad povedal? Sploh pa, kdo pri zdravi pameti sploh kupuje elektroniko pri nas?

FlyingBee ::

Fak inflacijo, enostavno ne moreš primerjati grafične za 500eur danes in pred 9 leti, kot nisi mogel grafične 2010 primerjati z grafično iz 2001. Vmes se je marsikaj spremenilo, top grafične so iz 150w šle na 250w, iz 2001 na 2010 pa že po hladilnikih vidiš kaj vse je drugače.

970 v DE si 2016 po 230eur lahko kupil pa ne bom zdaj primerjal z 1660 za 200eur, ker pač ne bi bilo prav.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Fak inflacijo, enostavno ne moreš primerjati grafične za 500eur danes in pred 9 leti, kot nisi mogel grafične 2010 primerjati z grafično iz 2001. Vmes se je marsikaj spremenilo, top grafične so iz 150w šle na 250w, iz 2001 na 2010 pa že po hladilnikih vidiš kaj vse je drugače.

970 v DE si 2016 po 230eur lahko kupil pa ne bom zdaj primerjal z 1660 za 200eur, ker pač ne bi bilo prav.

Sej lahko primerjaš CPU, dokler ni konkurence cene samo rastejo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

Meizu je izjavil:


Kaj ni logicno spet? Moja GTX970 je stara ze oh let (5 natancneje) in se vedno parira temu kao srednjemu razredu danes. 1660 je po petih letih koliko hitrejsa od 970? User benchmark pravi 32%. Torej toliko smo lahko naredili v 5ih (!!) letih? Cene pa se vedno v nebesih? Koliko stane 1660? cca. 240+ eur? Jaz sem 5 let nazaj za mojo 970 dal 320eur.

Za ta denar dobiš 1660Ti, ki je 48% več (na userbenchmark).
Ali pa kaj od konkurence... nisem preverjal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FlyingBee ::

Po eni strani piše kako bo s konzolo več let v miru, 970 pa ga še vedno zadovolji. Kdor je prebral njegov tekst, razume kje vse ni logike.

Meizu ::

MrStein je izjavil:

Meizu je izjavil:


Kaj ni logicno spet? Moja GTX970 je stara ze oh let (5 natancneje) in se vedno parira temu kao srednjemu razredu danes. 1660 je po petih letih koliko hitrejsa od 970? User benchmark pravi 32%. Torej toliko smo lahko naredili v 5ih (!!) letih? Cene pa se vedno v nebesih? Koliko stane 1660? cca. 240+ eur? Jaz sem 5 let nazaj za mojo 970 dal 320eur.

Za ta denar dobiš 1660Ti, ki je 48% več (na userbenchmark).
Ali pa kaj od konkurence... nisem preverjal.


Sej to je problem. 48% increase v 5ih (oz. kmalu bo 6) letih za isti denar?

FlyingBee je izjavil:

Fak inflacijo, enostavno ne moreš primerjati grafične za 500eur danes in pred 9 leti, kot nisi mogel grafične 2010 primerjati z grafično iz 2001. Vmes se je marsikaj spremenilo, top grafične so iz 150w šle na 250w, iz 2001 na 2010 pa že po hladilnikih vidiš kaj vse je drugače.

970 v DE si 2016 po 230eur lahko kupil pa ne bom zdaj primerjal z 1660 za 200eur, ker pač ne bi bilo prav.


Govoris neumnosti.

No pa povej, kaj je pa pri hladilnikih drugace, da zdej graficne stanejo 3x tolko? A tudi ti delas za to firmo? Ne mi rect. :)

Kaj se boste nekateri tu se spomnili. P.S.: Od kdaj vecja poraba stane vec? Kvecjemu je to sus v glavo, mona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

DarwiN ::

Sej to je problem. 48% increase v 5ih (oz. kmalu bo 6) letih za isti denar?

Ravno o tem sem zadnjič govoril. Ker ljudje še kar naprej ostajajo na FHD monitorjih, bi danes p/p FHD kartica po vseh naravnih zakonih morala koštat ~100EUR. Kar je seveda nesprejemljivo v očeh kapitalizma. Zato je Nvidia preprosto upočasnila dogajanje na tem spodnjem/srednjem cenovnem razredu in dodala višje razrede na vrhu ponudbe.

- Med izidom 970 in 1660Ti je minilo ~4.5 let, average bench pa kaže 42% višjo hitrost. V mainstream cenovnem razredu torej ~10% napredka letno.

- Med izidom 980Ti in 2080Ti je minilo ~3.25 let, average bench pa kaže 109% višjo hitrost. V high-end cenovnem razredu torej ~33% napredka letno.

You see, napredek gre dokaj lepo naprej, ampak ker je veliki večini ljudi pomembnejša cena in ne prehajajo dovolj hitro na višje resolucije/hitrosti osveževanja, se posledično tudi te sweet spot p/p kartice premikajo naprej po polžje, vse kar je več pa se smatra luksuz, ki ga je treba plačat.

Pravzaprav je bila GTX 970 kar srednji/višji rang, saj sta bili samo dve kartici hitrejši (980 in 980Ti), medtem ko je od 1660Ti hitrejših kar 5 kartic (2060, 2060S, 2070S, 2080S in 2018Ti). Pa vendar so ljudje grabili po teh karticah (GTX970) pod vrhom ponudbe, danes pa je like ~90% gamerjev zadovoljnih s 1660/Ti, ki ju komaj lahko uvrstimo v srednji cenovni rang.

Mainstream se torej pomika navzdol, in če bi šlo tako naprej, bi v 2020 ljudje grabili po najpočasnejši GTX 2650 in gasa.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Meizu ::

DarwiN je izjavil:

Sej to je problem. 48% increase v 5ih (oz. kmalu bo 6) letih za isti denar?

Ravno o tem sem zadnjič govoril. Ker ljudje še kar naprej ostajajo na FHD monitorjih, bi danes p/p FHD kartica po vseh naravnih zakonih morala koštat ~100EUR. Kar je seveda nesprejemljivo v očeh kapitalizma. Zato je Nvidia preprosto upočasnila dogajanje na tem spodnjem/srednjem cenovnem razredu in dodala višje razrede na vrhu ponudbe.

- Med izidom 970 in 1660Ti je minilo ~4.5 let, average bench pa kaže 42% višjo hitrost. V mainstream cenovnem razredu torej ~10% napredka letno.

- Med izidom 980Ti in 2080Ti je minilo ~3.25 let, average bench pa kaže 109% višjo hitrost. V high-end cenovnem razredu torej ~33% napredka letno.

You see, napredek gre dokaj lepo naprej, ampak ker je veliki večini ljudi pomembnejša cena in ne prehajajo dovolj hitro na višje resolucije/hitrosti osveževanja, se posledično tudi te sweet spot p/p kartice premikajo naprej po polžje, vse kar je več pa se smatra luksuz, ki ga je treba plačat.

Pravzaprav je bila GTX 970 kar srednji/višji rang, saj sta bili samo dve kartici hitrejši (980 in 980Ti), medtem ko je od 1660Ti hitrejših kar 5 kartic (2060, 2060S, 2070S, 2080S in 2018Ti). Pa vendar so ljudje grabili po teh karticah (GTX970) pod vrhom ponudbe, danes pa je like ~90% gamerjev zadovoljnih s 1660/Ti, ki ju komaj lahko uvrstimo v srednji cenovni rang.

Mainstream se torej pomika navzdol, in če bi šlo tako naprej, bi v 2020 ljudje grabili po najpočasnejši GTX 2650 in gasa.


Ampak tako je, ne. Jaz nimam potrebe gejmat na 15k monitorju, FHD 30 col je za gaming cisto dovolj, bolj je pomembno osvezevanje. Kakorkoli, ponudba, povprasevanje, ane. Ampak ocitno so ovce danes cisto kontent dajat 300eur za karto, ki je 40% hitrejsa od moje 6 let stare karte, za katero sem pravzaprav ze takrat placal manj. Ce to ni pribito v celo potem pa jebemu misa pejmo spat.

bajsibajsi ::

Meizu je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ej al vsako leto eno in isti jokate, kako bi meli tisto hitrejso kartico za pol cene :) fascinantno


Ti s tvojimi argumenti pa doprineses tocno nic. Sori, ampak ce se ne strinjas s tem, da je hardware danes povsem overpriced, obstajata samo dve varianti, a) ali si absolutno clueless ali b) delas za eno od teh firm. Druge ni.


Prodajalec je. Podobno kot npr. Dem in se nekaj ostalih na ST.

Lahko hitro opazis po nebulozah, ki jih pogosto zganjajo v temah povezanih s (prodajo) strojno opremo.

tikitoki ::

MrStein je izjavil:

Meizu je izjavil:


Kaj ni logicno spet? Moja GTX970 je stara ze oh let (5 natancneje) in se vedno parira temu kao srednjemu razredu danes. 1660 je po petih letih koliko hitrejsa od 970? User benchmark pravi 32%. Torej toliko smo lahko naredili v 5ih (!!) letih? Cene pa se vedno v nebesih? Koliko stane 1660? cca. 240+ eur? Jaz sem 5 let nazaj za mojo 970 dal 320eur.

Za ta denar dobiš 1660Ti, ki je 48% več (na userbenchmark).
Ali pa kaj od konkurence... nisem preverjal.


Za 5 let je to res zelo bog napredek.

m0LN4r ::

Gamerji so sele zdaj zaceli kupovati 1440p/144hz monitorje, ker so prilezli pod 300eur, no solidni 32" stane sicer se vedno krepko vec.
No dokler folk ne bo mel za tak decent monitor, niti za graficno ne bo imel.

Jaz pa komaj cakam na novo generacijo, na neko 3080 ali 3080Ti, bo koncno nekaj kar se bo splacalo zamenjati.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Ne ga srat, Meizu, toplo vodo odkrivaš. Razmere na trgu so se spremenile, ne moreš tako primerjati.
Hell, ps4 je 6 let na trgu pa so ga vmes s Pro zamenjali, lahko bi ga ps5 že takrat poimenovali pa imaš konzolo za mnogo let, bedarija. Za konzole stripajo grafiko, smoke and mirrors efekti, samo da lahko taki kot ti mislijo kako je super za 400eur komplet.
Če ti je 970 še vedno ok, potem itak ne rabiš nove in si ravno pravi za konzolo. Komur je vse ravno naj ne pametuje.

m0LN4r ::

970 hitrost si ze lahko imel 2013 z enim GPUjem ;)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Cange ::

Primerjat SAMO FPS med GTX 970 in GTX 1660S ni na mestu, ker nimata podobne cene, oznaka kot naslednik se ne ujema. Za še bolj realno primerjavo pa kaj si dobil z GTX 970, naj osvežim da je "bila" GTX 970 počasnejša samo dobrih 10% od prejšne generacije HI-END modela GTX 780TI.
Torej:
-Kaj je danes 10% počasneje od GTX 1080TI in kakšno ima ceno? (ja tole bi mogla bit nova "GTX 970")
-ali gledano kot trigger nadgradnje za imetnike gtx 970 v obliki 100% boost z enako ceno kot gtx 970: ali zaseda ta hipotetičen GPU enak stolček kot GTX 970 ob izidu?

V povprečju se je resolucija monitorja povečala, povprečni FPS ki jih lahko prikazujejo monitorji tudi (naj še omenim da so FPS nazadovali ko se je menjalo CRT za LCD). Potem je tukaj še RTX ki odvzema FPS in pa nvidija ki želi več denarja. Generalno gledano imamo vsaj 3 dejavnike ki so samoumeven napredk to obenem predstavlja tudi zavoro FPS, in nvidijo ki hoče popačeno sliko pordajat kot finalni dovršen produkt.

1440p 60+FPs bi mogla bit danes 150e, na žalost je cena ~3x večja, za nagrado ker se je masovno povečalo število igralcev v zadnjih nekaj letih:|.

Horas ::

mater ste bogi eni. da pa te 1660 serijo primerjate z 970? pa cena vam ne paše? dejte 970 špilat na 2k. 1660super/ti sta v rangu 1070 če ne tudi boljša. ne bom isku benchmarke sem gledal pauls hardware pa oba steve-a.

Meizu ::

Horas je izjavil:

mater ste bogi eni. da pa te 1660 serijo primerjate z 970? pa cena vam ne paše? dejte 970 špilat na 2k. 1660super/ti sta v rangu 1070 če ne tudi boljša. ne bom isku benchmarke sem gledal pauls hardware pa oba steve-a.


Bravo, tudi ti dobis medaljo za kapitalisticno ovco. Pa pejdi pa jim dej teh 400eur, vidim da komaj cakas, drugih stroskov pa itak ocitno nimas. Sedi pet.

m0LN4r je izjavil:

970 hitrost si ze lahko imel 2013 z enim GPUjem ;)


Saj, to bo nekako drzalo. 970 je prisla Q3 2014.

FlyingBee je izjavil:

Ne ga srat, Meizu, toplo vodo odkrivaš. Razmere na trgu so se spremenile, ne moreš tako primerjati.
Hell, ps4 je 6 let na trgu pa so ga vmes s Pro zamenjali, lahko bi ga ps5 že takrat poimenovali pa imaš konzolo za mnogo let, bedarija. Za konzole stripajo grafiko, smoke and mirrors efekti, samo da lahko taki kot ti mislijo kako je super za 400eur komplet.
Če ti je 970 še vedno ok, potem itak ne rabiš nove in si ravno pravi za konzolo. Komur je vse ravno naj ne pametuje.


Cuj ti njega. Razmere na trgu so se spremenile. Kako tocno? To, da zdaj nekateri se vedno manicno minirajo neke kriptovalute in je zato prisel ven argument, da pa kar naenkrat morajo GPUji kostat celo premozenje?

Daj mi EN SAM pameten argument, s katerim me bos preprical kako in s kaksnim razlogom so se te razmere spremenile. Ce sem na eno stvar alegicen sem na izjave, da se je nekaj spremenilo, background argumentacije pa nikjer.

Cene materialov so kvecjemu manjse kot so bile 10 let nazaj, izdelki ze davno ne sledijo vec krivulji napredka procesne moci, cene so pa x3. Resnicno me zanimajo argumentacije tistih, ki opravicujete stanje kot ga imamo danes.

P.S.: Zakaj bi bil zrel za konzolo ce mi je 970 se vedno dovolj? Za igre, ki jih sam igram je 970 vec kot dovolj. Dovolj mi je ze 6 let in dajat 300+eur za 30% pohitritev res ni my cup of tea. Dal bom 300eur ko bo ta pohitritev veckratnik. Kot je to vcasih bilo. Ce danes temu ne zmorejo vec sledit potem naj pac ustrezno znizajo ceno, jaz teh neumnosti ne mislim preplacevat. Ali pa naj se zbrihtajo ter razvijejo drugacen sistem, ki bo taksne pohitritve omogocal, saj vendar sedijo na miljardah, ne miljonih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

FlyingBee ::

Verjetno bi ravno tvoja interpretacija morala voditi cel trg. Krono z glave pa lepo sedet in učit.

Kdaj pa je bilo za isto ceno večkratnik? Da vidimo to ozadje in argumente. Daj na primeru Crysis razloži, lol.

Zgodovina sprememb…

Cange ::

Je videti da si še mald in nisi odrašal niti pri eni stvari ki se je razvijala skozi leta. Recimo zakaj nimajo avtomobili lesenih kovanih koles? Glede nato da se je lesena kovana kolesa izdelovalo na roke in da so današnja kolesa neprimerjno boljša bi po tvoje mogla imet današna kolesa astronomsko ceno.

Mr.B ::

V glavnem se dobro da ni tako med procesorji...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

Hmm, med i5-2320 iz leta 2013 in novim i5-9400F je tudi tam 50% razlike: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/I...

Cena obeh okoli 150 EUR
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Magic1 ::

Ni čudno, da ti logika ne potegne, če mešaš komentarje več osebkov. Kot drugo pa si premlad. Včasih po 4 letih nisi mogel poganjati več sodobnih iger. Danes laik ne opazi razlike med 5 let staro grafično in novo, kupljeno za isti denar. Zdaj imaš opcijo, da se konkretno bolj skeširaš pri nakupu ali pa si zadovoljen s starim sistemom, ki čisto solidno poganja sodobne igre na 1080p. Glede na to, da laif z leti prinese še kaj drugega kot igre, pač ne loviš malo boljše grafike za vsak denar. Pri konzoli boš pač dobil nek optimum za normalen denar. Če pa imaš viška denarja, potem kar pogumno.
Pa ne mi rečt, da je proizvajalcem vseeno, če kupci bežijo stran(oziroma nadgrajujejo na 6+ let)... Sam zdej so imel zlate čase miniranja in jim je bilo vseeno za normalen trg. Itak pa imamo le dve podjetji na trgu CPUjev in grafičnih, torej praktičen monopol. Mobilni trg pa gazi na veliko te dinozavre (kljub smetem od iger).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

FlyingBee ::

Torej si ugotovil, da ne moreš primerjati, bravo.

FlyingBee ::

A toliko premlad, da nisem mogel s 4200ti igrati iger na dx9? Ali pa, da zdaj ne moreš z rtx on poganjati, če nimaš 2000 serije Turinga. Vsakič je kaj drugega, s starejšo grafično pač ne dosežeš istega kot z novejšo. Naslednje leto pride 1.1 dx12 in bodo mesh shaderji, s Turingom si na ladji, z Maxwellom pač ne, itd.

FlyingBee ::

Cange je izjavil:

Je videti da si še mald in nisi odrašal niti pri eni stvari ki se je razvijala skozi leta. Recimo zakaj nimajo avtomobili lesenih kovanih koles? Glede nato da se je lesena kovana kolesa izdelovalo na roke in da so današnja kolesa neprimerjno boljša bi po tvoje mogla imet današna kolesa astronomsko ceno.

Pravi se oglaša, kaj pa ssdji, 1tb za 100eur, pred leti pol plače. Ne ga srat z Meizu logiko, naj se zdaj najde kdo, ki je z gtx 670 normalno preigral Doom 2016, 1600x900 resoluciji. Konzole pa sploh ne tlačiti tukaj, po eni strani mu je 970 povsem ok, po drugi strani pa se konzole omenja kot da imaš za 6 let mir. Grafika je na nekaterih najpopularnejših modernih igrah slabša kot v Crysis iz 2007. Sigurno se hw proizvajalcem kolca po dobrih starih časih, ker ne morejo več na vsake pol leta nov čip izdajat.

Magic1 ::

Lej, vsak ima svoj hobi. Tvoj je pač orgazmiranje nad grafičnimi detaili. Pač upgradable PCji postajajo vedno bolj nišni izdelek z vedno manjšim trgom. Preprosto preveč $$$ za nekoga, ki ne tripa na razne grafične bombončke. Meni recimo super zgleda zadnji God of war ali RDR2 na običnem PS4. Tudi če bi bila grafika dosti boljša, bi to opazil le prvih 5min.
Magic

Wrop ::

Graf vse pove o 20x in 16x generaciji glede na prejšnje.

MrStein ::

Wrop je izjavil:

Graf vse pove o 20x in 16x generaciji glede na prejšnje.


Brez razlage kaj je na osi Y ne pove nič.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Wrop ::

Posebne razlage graf res ne rabi, saj kaj drugega kot zmogljivost za ceno res ne rabimo primerjati.
Y os drugače predstavlja zmogljivost na ceno gledano relativno na x80 rang kartice na vsako generacijo. 20x0 in 16x0 (brez 1660 in 1660 ti) prineseta opazno manj zmogljivosti za dan denar gledano relativno na x80 rang, kot pri prejšnjih generacijah.

FlyingBee ::

Magic1 je izjavil:

Lej, vsak ima svoj hobi. Tvoj je pač orgazmiranje nad grafičnimi detaili. Pač upgradable PCji postajajo vedno bolj nišni izdelek z vedno manjšim trgom. Preprosto preveč $$$ za nekoga, ki ne tripa na razne grafične bombončke. Meni recimo super zgleda zadnji God of war ali RDR2 na običnem PS4. Tudi če bi bila grafika dosti boljša, bi to opazil le prvih 5min.

BoNbončki,ja. Zate je vse ok. Marsikdo je še zadovoljen s 7870 grafično pa ne bo tukaj bluzil, da ni pravega napredka v grafiki, ker ga to očitno ne gane.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

FlyingBee je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Lej, vsak ima svoj hobi. Tvoj je pač orgazmiranje nad grafičnimi detaili. Pač upgradable PCji postajajo vedno bolj nišni izdelek z vedno manjšim trgom. Preprosto preveč $$$ za nekoga, ki ne tripa na razne grafične bombončke. Meni recimo super zgleda zadnji God of war ali RDR2 na običnem PS4. Tudi če bi bila grafika dosti boljša, bi to opazil le prvih 5min.

BoNbončki,ja. Zate je vse ok. Marsikdo je še zadovoljen s 7870 grafično pa ne bo tukaj bluzil, da ni pravega napredka v grafiki, ker ga to očitno ne gane.


Pravega napredka ni v grafiki. Pika konec. Slabsanje optimizacije, to pa. V tem segmentu napredujemo dnevno.

FlyingBee ::

Bedarija, le zakaj je vmes Pro ps4 prišel in nasledje leto ps5. Seveda bazira na istem gpu kot za desktop.

Meizu ::

FlyingBee je izjavil:

Bedarija, le zakaj je vmes Pro ps4 prišel in nasledje leto ps5. Seveda bazira na istem gpu kot za desktop.


Kaksno vezo ima to ultimativno na cenik GPUjev?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po Geforcih RTX Super so prišli še GTXi Super (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
13518472 (15220) FlyingBee
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26745736 (38970) Glugy

Več podobnih tem