» »

WACOM DTF 720 "crknil" - kako popraviti?

WACOM DTF 720 "crknil" - kako popraviti?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Pred časom sem dobil v dar 17" LCD monitor WACOM DTF-720, ki sem ga pred kratkim vključil v moj sistem kot drugi monitor. Gre za monitor, ki je hkrati grafična tablica (lepo dela s peresom od Wacom Bamboo One grafične tablice). Zadeva je lepo delovala nekaj časa, potem pa je najprej začela spreminjati (utripati) barvo ozadja (oz. spreminjati temperaturo barve), sedaj pa slika ob vklopu preprosto zgine. Ob vklopu se slika pokaže za trenutek, potem pa je ekran črn. Edino LED-ica ob vklopnem gumbu kaže na prisotnost signala - modra barva (rumena kadar ni signala). Tudi status LED-ica zasvetim ko se približam s peresom.

Vem, da gre za redko zadevo, ampak kljub temu upam, da bo kdo znal kaj svetovati. Sem googlal za možnimi nasveti za popravilo ali servisni priročnik, vendar ni najti ničesar uporabnega. Najde se priročnik za namestitev in uporabo, ki pa v tem primeru ni uporaben.

Torej prosim za pomoč, če ima kdo izkušnje s tem...

Lp

Jože

rdecaluc ::

Na tak način je men navaden monitor izdahnil. Težava je bila v napihnjenih kondenzatorjih, katere sem za drobiž zamenjal. Monitor dela bp.

Če je izven garancije lahko probaš odpret in pogledat. Lahko pa neseš na kak TV servis pa oni pogledajo. Druga opcija je pa uradni servis.
Est modus in rebus. ,typos

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sem zadevo odprl in pogledal, kolikor kot laik lahko. Vsi elektroliti so OK, nasploh zgledajo izdelava in uporabljene komponente zelo v redu. Ni mi preostalo drugega, kot razstaviti in sestaviti konektorje ter spet zapret zadevo. In zgleda, da je ta telovadba s konektorji pomagala, monitor zaenkrat dela. Edino barve so čudne, imam občutek, da gre osvetlitev počasi proti koncu, monitor je le letnik 2006...

Lp

Jože

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Gnjavim po slabih dveh mesecih. Kak teden po mojem zadnjem pisanju je slika temeljito in popolnoma izginila, čeprav je modra LED-ica ob stikalu vztrajno trdila, da je signal prisoten. Ker sem mu že prej malo razvlekel čreva in ker mi ni preveč zameril, sem ga še enkrat spravil v operacijsko dvorano. Tokrat nisem samo premrdal konektorjev, sem vsa tri tiskana vezja vzel ven in odklopil vse, kar se odklopiti da. In našel pravega povzročitelja. Je en kabel za napajanje CCFL sijalk prešvasalo! Žičke so bile tako zasmojene in tako kratke, da spajkanje ni prišlo v poštev. Sem jih očistil, kolikor se je dalo in jih "po vezistično" mehansko spojil ter spoj povil v "izolirpant" za izolacijo. Monitor od takrat začuda dela, bi pa rad to temeljito popravil. Za to bi rad zvedel, kakšna je uradna oznaka konektorjev, ki se uporabljajo na ožičenju napajanja CCFL sijalk. Gre za takšne konektorje:



Se pogosto uporabljajo v tej funkciji toda kljub vztrajnemu iskanju se do uradne oznake nisem dokopal... Prosim, če kdo ve, naj jo priobči tukaj...

Lp

Jože

errhec ::

Na odpadu vzami iz kakšnega LCD monitorja.
dd

CRTbraun ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Gnjavim po slabih dveh mesecih. Kak teden po mojem zadnjem pisanju je slika temeljito in popolnoma izginila, čeprav je modra LED-ica ob stikalu vztrajno trdila, da je signal prisoten. Ker sem mu že prej malo razvlekel čreva in ker mi ni preveč zameril, sem ga še enkrat spravil v operacijsko dvorano. Tokrat nisem samo premrdal konektorjev, sem vsa tri tiskana vezja vzel ven in odklopil vse, kar se odklopiti da. In našel pravega povzročitelja. Je en kabel za napajanje CCFL sijalk prešvasalo! Žičke so bile tako zasmojene in tako kratke, da spajkanje ni prišlo v poštev. Sem jih očistil, kolikor se je dalo in jih "po vezistično" mehansko spojil ter spoj povil v "izolirpant" za izolacijo. Monitor od takrat začuda dela, bi pa rad to temeljito popravil. Za to bi rad zvedel, kakšna je uradna oznaka konektorjev, ki se uporabljajo na ožičenju napajanja CCFL sijalk. Gre za takšne konektorje:



Se pogosto uporabljajo v tej funkciji toda kljub vztrajnemu iskanju se do uradne oznake nisem dokopal... Prosim, če kdo ve, naj jo priobči tukaj...

Lp

Jože

Dejansko samo "ccfl konektor" (2pin) https://www.blisscomputers.net/2-pin-cc... Jih maš ogromno na aliexpress, ampaj boš hitrej najdu če samo vzameš iz kakšnega laptop ekrana (mora bit CCFL) ali monitorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CRTbraun ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starejši računalnik občasno zmrzne.

Oddelek: Pomoč in nasveti
252061 (1272) Riff
»

3D print - kje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
307780 (6274) cekr
»

HP-XW8400 razširitev pomnilnika

Oddelek: Kaj kupiti
81183 (1012) Barbarpapa2
»

Računalnik se poslavlja - grafika fuč (ali kaj drugega)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81769 (1605) Brias
»

Ledice utripajo

Oddelek: Zvok in slika
71182 (990) Highlag

Več podobnih tem