» »

4pin na 8pin konektor- matična plošča

4pin na 8pin konektor- matična plošča

hrovatjcb ::

Pozdrav,
Namen imam kupiti novo matično ploščo in procesor. Doma že imam napajalnik, ki podpira 24pin in 4pin priklop. Problem je v tem, da matična, ki jo želim kupiti (ASRock)podpira le 8pin 12V priklop poleg 24pin. Zanima me, če je možno kupiti nekakšen adapter (Naprimer)ali pa 4-8pin če je možno. (napajanje)

Hvala za pomoč

Han ::

https://www.techtrade.si/adapter-dc-2xm...

Če ne boš imel požrešnega procesorja, lahko priklopiš le 4 žilni napajalni kabel.

Kateri napajalnik imaš, katero plato kupuješ, kateri procesor in grafično boš uporabil?

hrovatjcb ::

Han je izjavil:

https://www.techtrade.si/adapter-dc-2xm...

Če ne boš imel požrešnega procesorja, lahko priklopiš le 4 žilni napajalni kabel.

Kateri napajalnik imaš, katero plato kupuješ, kateri procesor in grafično boš uporabil?


Imam napajalnik: FREE SILENT 500W 12 CM PSU
Procesor, ki ga kupujem: Intel Celeron G4900 BOX procesor, Coffee Lake
Grafika bo kar preko matične, ker ga nimam namena uporabljati za take zadeve da bi jo potreboval,
Matična: ASRock H310CM-HDV
Procesr naj bi kuril največ 54W.

Han ::

Za to ne rabiš 8 pinskega priklopa. Hitrejši Pentium G5400 dobiš za 61 eur.

https://funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/...

hojnikb ::

vrzi ta napajalnik v smeti.
#brezpodpisa

Han ::

Han ::

BorutK-73 ::

hojnikb je izjavil:

vrzi ta napajalnik v smeti.

Se strinjam. Ne šparat pri napajalniku. PSU z 4pin za cpu sodi v reciklažo.

Riff ::

jst bi tud upal tle uporabit 4 pin namest 8 pin ker če ni proc prepožrešen potem bo šlo to bp

MihaK3 ::

BorutK-73 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

vrzi ta napajalnik v smeti.

Se strinjam. Ne šparat pri napajalniku. PSU z 4pin za cpu sodi v reciklažo.

Jp, ne šparat, še posebej ne pri sistemu, ki bo pokuril 100W ob maksimalni obremenitvi! :D

DeeCoy ::

BorutK-73 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

vrzi ta napajalnik v smeti.

Se strinjam. Ne šparat pri napajalniku. PSU z 4pin za cpu sodi v reciklažo.

Ne trosi bedarij. Imam corsaira TX650 starega ene 8 let, pa žene i5 9600K pa gtx 1060 za šalo. Pa nimam 8 pinskega za plato. Itak ga načeloma ne rabiš..

scipascapa ::

Jah ta je dober, njegov pa ni. Razlika je kot dan in noč.

DeeCoy ::

scipascapa je izjavil:

Jah ta je dober, njegov pa ni. Razlika je kot dan in noč.

Tu se strinjam, njegov napajalnik je za v kanto. Ni pa treba tega posploševat na vse, ker lahko napajalniki brez problema delajo tudi 10 let..

hrovatjcb ::

Han je izjavil:

Tudi cenejši Athlon 200GE se še dobi...

https://www.mimovrste.com/procesorji/am...
+
https://www.mimovrste.com/plosce-amd-pr...



Matična podpira le INTEL procesorje, zato AMD ne pride v poštev.

hojnikb ::

sj maticne se nisi kupo, ali pac?
#brezpodpisa

hrovatjcb ::

hojnikb je izjavil:

sj maticne se nisi kupo, ali pac?

Ne še, bom pa njekje okrog naslednjega tedna.

hrovatjcb ::

DeeCoy je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Jah ta je dober, njegov pa ni. Razlika je kot dan in noč.

Tu se strinjam, njegov napajalnik je za v kanto. Ni pa treba tega posploševat na vse, ker lahko napajalniki brez problema delajo tudi 10 let..

Zakaj naj napajalnik nebibil OK?

DeeCoy ::

hrovatjcb je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Jah ta je dober, njegov pa ni. Razlika je kot dan in noč.

Tu se strinjam, njegov napajalnik je za v kanto. Ni pa treba tega posploševat na vse, ker lahko napajalniki brez problema delajo tudi 10 let..

Zakaj naj napajalnik nebibil OK?

Ker je to no-name cheap napajalnik, ki samo žre elektriko, od sebe pa ne da prave moči. Če boš zdle gor prklopu 450W porabnikov bo takoj počepnu. Dobri napajalniki se začnejo pri cca 80€ za 500W.. Glej za EVGA, Corsair. Imajo boljšo energetsko učinkovitost, predvsem pa dajo od sebe to kar obljubljajo in imajo bistveno daljšo življensko dobo. Na napajalniku od PCja se ne špara.

MihaK3 ::

Fak no, pizda, poglejete že enkrat njegovo konfiguracijo preden začnete, da rabi MINIMALNO 80€ vreden napajalnik

Baja ::

v zadnjih 4-5 letih sem sestavil ene 20 budget buildov za familijo/frende. notri so napajalniki za 15e in do zdaj še vsi delajo BP. tako da po moje niso tako zanič, kot nekateri želijo prikazati.

hojnikb ::

so zanic, sam crknal se niso... not so res grozno pocen kondici, mosfeti in zastarela topologija...
#brezpodpisa

Baja ::

ja, ok. se strinjam. samo se mi brezveze zdi v 200e builde tlacit napajalnike za pol cene builda. cheap HW, cheap PSU.

DeeCoy ::

Baja je izjavil:

ja, ok. se strinjam. samo se mi brezveze zdi v 200e builde tlacit napajalnike za pol cene builda. cheap HW, cheap PSU.

Narobe logika.. Ves hw menjaš, ohišje in psu pa lahko ostaneta.. Soliden PSU kamot 10 let. Posodabljaš samo ostale komponente. Ni treba dat noter za 80€ napajalnika, daj pa firmo, 350W od corsaira ni taka cena.. Ne govorim da ne morjo crknat po enem letu, je pa bistveno manj možnosti.
Crknal pa še niso.. Ampak bojo, jaz razen na izrecno željo ne dam cheap noname napajalnika v noben pc.

hojnikb ::

ko sn se svoj cas delal na pc servisu, je bilo like 90% okvar ravno zarad famoznega lc420 (nabavna cena takrat okol 15e+ddv). Ja, statistika mu res ni v prid (velik prodanih) ampak sn jih konsistetno sreceval. Smesno je tudi, da je blo velika vecina okvarjenga zaradi zelo slabih kondenzatorjev na 5vsb liniji....

thanks, but no thanks. ga nocem niti zastonj vec.

realno en koker tok brandname napajalc z ene 300w za okol 30-35e je ze cist dovolj za osnovni build... teh prisparanih 20e te lahko kasnej dost vec kosta.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

KTr1sk ::

@hojnikb: glede na to da si bil zaposlen na pc servisu, kako pa je z oznakami 80plus, jaz sem za znanca sestavil pc in mu vgradil tale napajlanik
https://www.mimovrste.com/napajalniki/i...
(80PLUS bronze ima oznako na napajalniku), koliko sem bral naj bi imeli boljši izkoristek, tako da predvidevam da vsi, ki imajo to oznako so dovolj dobri? hvala ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

hojnikb ::

Ne, 80plus oznaka niti slučajno ni indikator, da gre za kvalitetn napajalc. Praviloma so takšni napajalniki sicer malenkost boljši (če hočeš zelo pocen napajalnik nardit pomeni nekvalitetne komponente in zastarelo topologijo = slab izkoristek) ampak vseen ni to to... Kakih intertechov se je sploh izogibat, ker so večinoma krš. SL500, ki je tut popularn bottom barrel napajalc je recimo še slabši od lc420, čeprav je recimo 12V rating 2x višji. Od kod so sicer dobil te cifre, mi še vedno ni jasn.

hrovatjcb je izjavil:

hojnikb je izjavil:

sj maticne se nisi kupo, ali pac?

Ne še, bom pa njekje okrog naslednjega tedna.

torej lahko brez težav vzameš amd platformo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hrovatjcb ::

hojnikb je izjavil:

Ne, 80plus oznaka niti slučajno ni indikator, da gre za kvalitetn napajalc. Praviloma so takšni napajalniki sicer malenkost boljši (če hočeš zelo pocen napajalnik nardit pomeni nekvalitetne komponente in zastarelo topologijo = slab izkoristek) ampak vseen ni to to... Kakih intertechov se je sploh izogibat, ker so večinoma krš. SL500, ki je tut popularn bottom barrel napajalc je recimo še slabši od lc420, čeprav je recimo 12V rating 2x višji. Od kod so sicer dobil te cifre, mi še vedno ni jasn.

hrovatjcb je izjavil:

hojnikb je izjavil:

sj maticne se nisi kupo, ali pac?

Ne še, bom pa njekje okrog naslednjega tedna.

torej lahko brez težav vzameš amd platformo.

Zveni že dobro, ampak bom raje ostal kar pri INTEL komponentah.

darkolord ::

Samo food for thought - slabši napajalnik bo porabil 20-30% več štroma od boljšega, kar pri povprečni porabi 100 W (nonstop prižgan običen komp) znese 20-30 eur razlike na leto.

solatko ::

darkolord - In zato se splača dat 50€ več za napajalnik?
hojnikb - Lahko ti zaupam, da smo mi vgradili največ LC Power napajalnikov - 550 in 650, pa začuda v 5-7-ih letih ni odletu niti en. Po testih revije SW POWER, je imel LC 650, takrat najbolj stabilne linije, med 7-imi testiranimi znamkami in najnižjo nakupno ceno. Pri montaži si moral samo pazit, da si dal vsaj 100-150W nazivno močnejšega, kot je bila pričakovana poraba in ni bilo problemov, kar za nekatere brand name znamke ne morem trdit. Seveda je bilo to 10 let nazaj, ko brand name firme, še niso prišle na trg s poceni robo, tako, kot danes. Takrat je bil LC nekje do 50€, ostali dobri od 80€ naprej, vmes pa luknja.
Lc 420 pa so vgrajevale firme Anni, Pc plus, Pcx in nekateri manjši sestavljalci mašin za veleblagovnice in so bili res poden od podna, nabavna cena pa cca 10 DEM za firme in več kosov, niti niso imeli oznake 80+.
Delo krepa človeka

Vuli ::

ja...lahko, da se je kavaliteta kej dvignila, a pred leta nazaj LCji niso bli lih, sploh za kak heavy duty workload. Če daš not Lc550W in maš komp, ki kuri max ~200W v igrah, itak da bo šlo.
Mi je pa Arkangel 850W ripnu po slabem letu maltretiranja na samo ~480W. Tudi 550W GP2/3 ni dolgo zdržal.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

solatko ::

Vuli - Sem lepo napisal, 100-150W več od izračunane max. porabe. Meni je na i7 950 in AMD 5770 tudi odletel po 3-eh letih odletel ozeanos 650, ker sem hotel imeti kable managment, vendar sem to pričakoval in pozneje nabavil boljši 850W Arkangel, ki pa deluje še danes b.p.
Če ti je šel v enem letu, si pač uporabil garancijo (3 leta), sicer pa je precej odvisno tudi od nihanja elektrike na posameznih področjih, kar je za napajalnike najhuje, v mestih glede tega ni bilo problemov, so pa na različnih področjih v SLO tudi brand name napajalniki, kar lepo crkavali.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

kaka fora je, da kupiš oversized škart, ko pa daš še nekaj pesti riža zram in kupiš vsaj nekaj brandname in seveda z primerno močjo...

>hojnikb - Lahko ti zaupam, da smo mi vgradili največ LC Power napajalnikov - 550 in 650, pa začuda v 5-7-ih letih ni odletu niti en. Po testih revije SW POWER, je imel LC 650, takrat najbolj stabilne linije, med 7-imi testiranimi znamkami in najnižjo nakupno ceno.

no, če so primerjal z drugim škartom, bi še človek verjel. Si pa že takrat dobil kvalitetne seasonic based napajalce (ali kaj drugega, priznanega) ki bi seveda grdo pometl z lcpowerjom v tem respektu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

darkolord ::

solatko je izjavil:

darkolord - In zato se splača dat 50€ več za napajalnik?
Že samo s ceno elektrike boš razliko v nekaj letih prinesel not.

Poleg tega boljši napajalniki:
- dajejo precej bolj stabilno napetost (nič ne počepnejo pod obremenitvami)
- so modularni (manj kablov, boljše hlajenje in estetika)
- so hladnejši
- so tišji
- imajo precej daljšo garancijo (tudi 12 let!)

Poleg tega boš takšen napajalnik obdržal tudi ob naslednji nadgradnji računalnika, tistega cenenega boš pa kupil ponovno.

solatko ::

hojnikb - Ko so se na veliko vgrajevali LC POWER, je bila izbira po dostopni ceni izredno slaba, zato je bila ta znamka, daleč najbolj prodajana in splloh ne nekvalitetna, kot se ustvarja napačno mnenje. Za tistih nekaj bolj zahtevnih uporabnikov se je pač nabavljalo robo 100€+, za povprečje pa je bil na voljo kak no name in LC.
darkolord - Daj kak link do teh z 12 let garancije.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

https://geizhals.eu/seasonic-prime-ultr...

evo, niti stotaka ti ni treba vržit v njega. Ker lahko na njega računaš vsaj 12 let, pomeni da je nabavna cena za njega borih (beri _borih_) 8e na _leto_.
Ali ena ušiva kavica na mesnc. Če to ni smiselna investicija (ki bo zdržala vsaj 2-3 nadgradnje) potem nwm kaj je.

da niti ne upoštevamo učinkovitost (sploh dražjega bratca za par pesti riža več), ki se bo plačala skozi leta.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

KTr1sk ::

Doma sem "našel" napajalnik "CoolerMaster 600W" in ga vgradil v pc,prej sem pa imel SilverStone 700w 80plus



glede na to, daj je SilverStone 700w in ima značko 80plus je zelo lahek proti CoolerMaster 600w ter tudi znotraj napjalnika se vidi zakaj je težji.
Čeprav je 600W ima tudi večje vrednosti ob enaki napetosti....
...problem je mogoče samo v tem, da ima CoolerMaster dva napihnjena kondenzatorja, na sliki izgleda kakor da je počen, ampak tisto je samo lepilo, zdaj ga uporabljam in pc dela brezhibno, tudi manj se greje kot 700W Silverstone.

Verjetno ne rabim menjat kondenzatorja če normalno dela PC?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Riff ::

če računalnik ne zmrzuje ali se ne ugaša in vse dela bp, potem je tud tale 600w napajalnik vredu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183504 (3457) OK.d
»

grafična kartica in matična plošca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15411321 (8362) Gapi
»

Napol stopljen konektor

Oddelek: Pomoč in nasveti
81719 (1310) _Denny_
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948141693 (77352) Riff
»

Priklop napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
4713353 (12742) pol3ni

Več podobnih tem