» »

Nemčija: najvarnejši brskalnik je Firefox

1
2
»

MrStein ::

Potem ga lahko postavi tudi namestitvena skripta FF, ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Hermit Bob ::

jype je izjavil:

Ne, ni - firefox privzeto pošilja telemetrijo tretjim osebam.

DNS lahko postavim sam, ni mi treba nikomur zaupat.


Dejstvo, brez konkretnega nastavljanja about config-a, je sicer se vedno boljsi kot chrome, ampak proba ne zaostajat. Se en feature, ce imas nastiman proxy, veselo seka mimo njega. Dejansko je treba imeti zraven aplikacijski firewall (ki ga linux se po 20 letih se vedno nima), ali pa se spilat s poganjanjem pod drugim userjem, ki ga lahko zadrgnes preko iptablov. In vse to samo zato, ker je dolocena kolicina gnojnih apologetov, namesto, da bi kricala "google fuck you" raje pametovala, da to pa ni nic takega. In 15 years after, se moras konkretno hebat, da zbrcas vso nesnago iz softwara. In to vse zaradi kretenov, ki ne vidijo pol metra od nosa. In taki se naprej dajejo legitimiteto pokvarjencem, namesto, da bi nehali uporabljati chrome svojo gnilo identiteto postaviji nanj... In android... In gmail... In google cloud...

Glugy ::

Meizu je izjavil:

Firefox je najvarnejsi in hkrati najneuporabnejsi brskalnik. Sploh ko dozivi fles in pri 2h odprtih tabih zre po 4.5gb rama. Kot da misli zletet na luno.

Jz mam komp k ma 4GB RAM-a tako da to niti slučajno ni res. Sem imel kdaj tud po 10 tabov odprtih.

matijadmin ::

zee je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Ni vse tako črnobelo kot bi si človek lahko mislil ob branju tega članka.


https://github.com/CHEF-KOCH/Chromium-h...


Zanimivo branje. Hvala.

Sam sem še pred qubes os kar nekaj casa uporabljal varnostno izboljsan chromium v jailsih na fbsd masini. In naposled licemersko kupil jabolko. Jah.

Še večja težava so brskalniki na mobilcih, ceprav zadnje case je vrzel bliskovito zacela polnit ponudba oddaljenih brskalnikov v oblaku zavoljo varnosti. Afaik ciljajo na korporativna sistemska okolja in ideja ni slaba, sam zaupat moras ponudniku ... :>
Vrnite nam techno!

zmaugy ::

2dark je izjavil:

Sp3m je izjavil:

kuall je izjavil:

jaz sem prešaltal iz firefox na chrome zato, ker youtube dela hitreje v chrome


Glede na to, da je lastnik obeh Alphabet (Google) je to nekako logično.

Je pa tale komentar lep primer, kaj je uporabnikom bolj pomembno: zasebnost ali udobje!


Pri brskalniku je pomebna hitrost in FF že lep čas ni dovolj hiter. Če te skrbi zasebnost se zapri v votlino.


Škoda ker boš v nekaj letih, ko boš ugotovil, da je tole neumnost, zamenjal nick...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Meizu ::

rabelj5 je izjavil:

lahko postaš, ti dovolim


 Firefox gre na Luno

Firefox gre na Luno



Sem ujel Firefoxa, ki bi rad zletel na luno, da ne bo kdo rekel da se zajebavam.

Ales ::

Kaj od add-onov imaš?

LightBit ::

Verjetno memory leak. Če ti rata ponoviti sporoči hrošča Mozilli.
Se zgodi.

Meizu ::

Ales je izjavil:

Kaj od add-onov imaš?


Samo LastPass in AdBlocker.

LightBit je izjavil:

Verjetno memory leak. Če ti rata ponoviti sporoči hrošča Mozilli.
Se zgodi.


To se mi dogaja zelo redno, ampak na zalost ne vem kako reproducirati napako. Najpogosteje se zgodi samo od sebe po daljsi uporabi (ce npr. tece nek stream dalj casa, postopoma zacne leakat na tak nacin).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

dunda ::

Poglej tudi, katere spletne strani imaš odprte.
https://www.kacnje.eu

Meizu ::

dunda je izjavil:

Poglej tudi, katere spletne strani imaš odprte.


Ponavadi je v igri Youtube/Twitch, ter mogoce se kaksen zavihek s kaksno spletno stranjo (vecinoma kak forum) ampak nic add-heavy oz. kaj kar bi bilo tako tezko skriptirano, da bi povzrocalo taksne tezave.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup in uvoz SIGEN-CA certifikata

Oddelek: Omrežja in internet
4412347 (1236) kow
»

Nemčija: najvarnejši brskalnik je Firefox (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6016970 (12476) Meizu
»

Hekerski napadi na nemško infrastrukturo čedalje pogostejši

Oddelek: Novice / Varnost
73921 (2055) Mr.B
»

Velike spremembe v Firefoxu: podpisovanje razširitev, WebExtensions za združljivost, (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5724530 (18473) tor2
»

Internet Explorer je mrtev, naj živi Spartan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5125892 (19253) šernk

Več podobnih tem