» »

Barvanje kovinskih stopnic - škodljivost barve

Barvanje kovinskih stopnic - škodljivost barve

Kooper ::

V dnevni sobi imamo kovinske stopnice, ki so potrebovale malce osvežitve. Pred pleskanjem le-teh sem želel preučit vse tipe barv, ki bi bile čimmanj škodljive (čim manj % VOC ali nič) in ne bi reagirale na že obstoječo barvo. Medtem pa me je žena hotela presenetit in je zadevo sama vzela v roke in stopnice prebarvala z neko mešanico, ki jo je dobila v Tehbo. Zaenkrat še ne vem za kakšno barvo točno gre (jih bom kasneje kontaktiral), so ji pa povedali, da je na nitro osnovi in da ne bo reagirala z obstoječo barvo. Me pa sedaj malo skrbi glede VOC, ker glede na to, da ima barva intenziven vojn, lahko pričakujem visoke vrednosti VOC. Ima mogoče kdo kakšne izkušnje z barvami? Se da VOC kakorkoli omiliti - brez da zapravljam na 1000€ za čistilce zraka?

Machete ::

Sori za beden odgovor, ampak boš preživel. Mal bolj luftaj 2 tedna in je. Ne bit taka snežinka, za enkratne ne eko dogodke se ne dobi raka.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Dag ::

Preveč si delaš skrbi. Kot je že rekel Machete, nekaj dni malo več zrači stanovanje in to je to. Eno je, če bi delal v lakirnici brez zaščitne opreme, zaradi enkratnega dogodka pa se ti ne bo zgodilo nič.

Upam, da nisi čisto zamoril ženo, ki ti je želela pripraviti lepo presenečenje.

Machete ::

Ja, meni se isto smisli reva, tako in drugače.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kooper ::

Žena niti ne ve, da me skrbi za potencialno škodljive hlape, ki bi jih želel čim bolj sanirat..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kooper ()

dreta ::

Potem pa prav lepo sodelujeta.

sandmat ::

Kooper je izjavil:

Žena niti ne ve, da me skrbi za potencialno škodljive hlape, ki bi jih želel čim bolj sanirat..

Prodaj dizla, boš imel manj posledic kot pa od barve :)

fikus_ ::

Spet en OP z registriranimi računi na zalogo za trolanje. Če se motim, se pa opravičujem.

gruntfürmich ::

nitro barve se fino hitro sušijo (za razliko od alkidnih katere boš še mesec dni vohal!), a po navadi imajo kakšne ciklo ogljikovodike, recimo toluen in podobno. nič kaj nedolžna zadeva.
prav tako so nitro barve izredno agresivne za ostale, tako da to da ne reagira z ostalimi lahko rečeš generalno za alkidne, nikakor za nitro.
na vodni osnovi barv ne poznaš?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Jazon ::

Toluen ni tak bau bau, razen če kuhaš mamila v domačem laboratoriju.

Žena izgleda ve kaj dela, in je verjetno namešala poliuretanski premaz in barvala z valjčkom.

gruntfürmich ::

Jazon je izjavil:

Toluen ni tak bau bau...
ja, na srečo veliko manj rakotvoren (če sploh) kot benzen, katerega nadomešča...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Kooper ::

Ne trolam..ampak me res zanimajo mnenja..hvala za vse odgovore..

val46 ::

glede na tvoj nick, bi rekel da si iz obale,tko da samo zračenje prostora ne bi smelo bit prevelik problem tudi zdej v jesenskem času. Tko da, kot so ti že napisali, kak teden mej malo odprta okna, pa bo duh po sveži barvi izginil, da bi te pa zaradi tega pobralo, se pa ne sekiraj. V zraku je veliko drugega sranja, ki ga vsak dan vdihuješ, tko da, je to še najmanjši problem zate in tvoja pljuča ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nabava glicerina

Oddelek: Kaj kupiti
187125 (4171) radmannsdorf
»

Kako zaščititi brunarico/lopo

Oddelek: Loža
199040 (8289) gruntfürmich
»

Good persona vs Bad persona :)

Oddelek: Slo-Tech
261767 (922) draciel
»

Philips vs Panasonic

Oddelek: Kaj kupiti
81204 (1035) Štrubsi
»

Cena barvanja avtomobila

Oddelek: Na cesti
3851939 (50455) lufthammer

Več podobnih tem