» »

NBA sezona 2019-2020

NBA sezona 2019-2020

Temo vidijo: vsi
««
4 / 45
»»

GupeM ::

Horas je izjavil:

tule ae je pa austin malo jače duval. ka pa munje blođ sta skregana al kaj, mu je zameru menjavo?

Mislim, da nista skregana. Šlo je za dokaj nepomembno tekmo z začetka rednega dela sezone, pa si je dal malo duška.

Mislim pa, da po FIBA pravilih lahko dobiš tehnično, če sodnikom kažeš, naj nekomu dajo tehnično. Enako, če kažeš naj nekomu piskajo nešportno osebno napako. Nisem pa povsem prepričan.

Vazelin ::

Škoda ker je dallas zajebal obe tekmi z new yorkom. To bi enostavno morali zmagati. Sedaj so na robu končnice in to sedaj ko je luka igral zelo dobro oz. odlicno.
S Porzem se še nista povsem ujela oz. kaźe premalo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

2dark ::

Vazelin je izjavil:

Škoda ker je dallas zajebal obe tekmi z new yorkom. To bi enostavno morali zmagati. Sedaj so na robu končnice in to sedaj ko je luka igral zelo dobro oz. odlicno.
S Porzem se še nista povsem ujela oz. kaźe premalo


Si pogledal trojke Dallasa? 8/36 22% ;((

buttcrack ::

Vazelin je izjavil:

Škoda ker je dallas zajebal obe tekmi z new yorkom. To bi enostavno morali zmagati. Sedaj so na robu končnice...


izven končnice po dobri osmini sezone?

Vazelin ::

To ne. Izgubljajo pa tekme, ki bi jih morali dobiti. Kaj ti pomaga, če npr. zmagaš recimo kakšne Lakerse ali Clipperse, če potem pušiš K od ekip tipa New York;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

2dark ::

Vazelin je izjavil:

To ne. Izgubljajo pa tekme, ki bi jih morali dobiti. Kaj ti pomaga, če npr. zmagaš recimo kakšne Lakerse ali Clipperse, če potem pušiš K od ekip tipa New York;)


Saj niso premagali lakersov. Pa tudi CLipersov ne bodo. :))

Vazelin ::

2dark je izjavil:

Vazelin je izjavil:

To ne. Izgubljajo pa tekme, ki bi jih morali dobiti. Kaj ti pomaga, če npr. zmagaš recimo kakšne Lakerse ali Clipperse, če potem pušiš K od ekip tipa New York;)


Saj niso premagali lakersov. Pa tudi CLipersov ne bodo. :))

teoretično sem pisal:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

2dark ::

Vazelin je izjavil:

2dark je izjavil:

Vazelin je izjavil:

To ne. Izgubljajo pa tekme, ki bi jih morali dobiti. Kaj ti pomaga, če npr. zmagaš recimo kakšne Lakerse ali Clipperse, če potem pušiš K od ekip tipa New York;)


Saj niso premagali lakersov. Pa tudi CLipersov ne bodo. :))

teoretično sem pisal:D



Jaz pa realistično. Clipersov ne bodo premagali. Pa tudi lakersi jih ne bodo več vzeli z levo roko kot je bilo to na prvi tekmi. Sicer pa zdaj prihaja ura streznitve in polno porazov. Da se malo vsi umirijo, ki so videli Dallas že med favoriti za prvaka. Lol.

Samael ::

Realistično? Realistično mnenje fanov varira iz tekme v tekmo :)
Nihče jih ni videl med favoriti za prvaka, ampak da so možnosti za končnico in da, te so še vedno.
Mogoče res ne toliko na račun same kvalitete ekipe, kot na račun poškodb v ostalih ekipah (GSW s poškodovanim Curry-jem ni več v igri, Sacramento s sedmimi porazi igra obupno, Memphis gradi novo ekipo, OKC igra slabo, Pelikani s poškodovanim Zionom bodo za to sezono najbrž prepozni, Spursi zaenkrat niso najbolj navdihujoči, vendar se bodo najbrž pobrali ...) ampak da, glede na to da je recimo zacementiranih 5 mest za končnico, se bodo za ostale tri udarili najbrž Dallas, Phoenix, Minesota in Portland.
Glede Dallasa in končnice pa, kot pravim, mnenje fanov varira iz tekme v tekmo. Danes lahko vsaka ekipa premaga vsako. Sezona se je šele začela in ena poškodba v kateri koli omenjenih ekip lahko spremeni vse.

2dark ::

Samael je izjavil:

Realistično? Realistično mnenje fanov varira iz tekme v tekmo :)

Glede Dallasa in končnice pa, kot pravim, mnenje fanov varira iz tekme v tekmo. Danes lahko vsaka ekipa premaga vsako. Sezona se je šele začela in ena poškodba v kateri koli omenjenih ekip lahko spremeni vse.


Cliperse Dallas ne bo premagal.

Glede na način , ki ga kažejo ( bomo šutnal 40 trojk z 25% metom, ker drugega ne znamo) končnice zelo verjetno ne bodo videli.

Samael ::

Kaj ima pa to veze s tem, kar sem jaz napisal? Clippersov niti omenil nisem :)
Povsem vseeno je, če tu izgubijo. Kot vidim jaz, morajo imeti za končnico več zmag, kot ena ostalih treh ekip omenjenih zgoraj (Phoenix, Minesota in Portland), kar je glede na trenutno igro teh ekip povsem dosegljivo. Bomo videli, ane :)

Samael ::

Aja, pa zgoraj bi omenil (ne morem več editirati posta) trade faktor, ki zna spet nekoliko premešati razmerja moči znotraj teh štirih ekip - (trade deadline v prvi polovici februarja), ampak bomo videli, ane :)

2dark ::

Portland se je že okrepil. Podpisal je Carmelota.

Samael ::

Okrepil? A to je sarkazem? :)
Ja, sem videl včeraj, da se je Melo vrnil v ligo. Če ne bo delovalo, bo pa vsaj zabavno :))

2dark ::

Samael je izjavil:

Okrepil? A to je sarkazem? :)
Ja, sem videl včeraj, da se je Melo vrnil v ligo. Če ne bo delovalo, bo pa vsaj zabavno :))



Seveda je sarkazem. Čeprav, bomo malo počakali, da vidimo kaj se bo izteklo iz tega. melo je precej dober strelec za 3 točke, tako, da če mu bodo našli pozicijo strelca trojk bo mogoče še zanimivo vse skupaj.

Vazelin ::

svoje mnenje podal Porzingis, ko je na novinarjevo vprašanje, če mu Dončić krade skoke, odgovoril: "I didn't ask that, but you are right."

Že prve iskrice na relaciji Luka : Porzingis?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Samael ::

Vazelin je izjavil:

svoje mnenje podal Porzingis, ko je na novinarjevo vprašanje, če mu Dončić krade skoke, odgovoril: "I didn't ask that, but you are right."

Že prve iskrice na relaciji Luka : Porzingis?


Kako naj vemo? :) Citiraj vir, ane, da si prebermo/slišimo tudi ostalo? :)

Sicer se mi pa zdi, da je letos sam sistem pri Mavsih takšen, da center/PF ne čaka in ne skače za odbitimi žogami pod lastnim košem kadar ni te potrebe (uncontested rebound), ampak teče naprej, kar je smiselno, glede na to da žogo vodi Luka.
Lani sta skakala za isto odbito žogo in posledično zadaj ostajala tako Luka, kot tudi leni center, namesto da bi ta že stekel v nasprotnikovo polovico.

buttcrack ::

Za preboj v končnico so najbolj pomembne trkme proti neposrednemu konkurentu, nato proti svoji konferenci, šele na koncu ostale kot npr NYK. Zmaga je že zmaga, ampak proti direkt konkurenci šteje dvojno.

Samael ::

Verjetno je nocoj ena teh tekem.
Ko sem predvčerajšnim omenjal Phoenix, Minesoto in Portland, so mi ušli Spursi. Te štiri ekipe bodo Dallasu neposredna konkurenca za tista tri mesta, ki še vodijo v končnico.

metsis ::

Če bo Luka Dončić lahko konkuriral Kingu Jamesu letos za novega kralja NBA-ja, potem bo liga zanimiva.

Samael ::

Mislim, da je na zahodu v boju za končnico realno pričakovati tri skupine (vrstni red je naključen oz. glede na trenutno lestvico zahoda), kjer je prvih pet ekip, ne nujno po tem vrstnem redu, bolj kot ne zacementiranih.
Zanimiva nam je druga skupina petih ekip, ki se bodo borile za preostala tri mesta, ki še vodijo v končnico. Največje presenečeneje tega leta so Sunsi, ki igrajo fantastično in Timberwolvsi. Nocoj "igramo" s Spursi. Upam na zmago :)

Lakers
Rockets
Nuggests
Jazz
Clippers


Suns (Ayton suspendiran 14 iger)
Mavericks
Timberwolves
Trailblazers (Colling in Nurkić poškodovana, predvidoma zunaj pol sezone)
Spurs


Thunder
Kings (Fox in Bagley poškodovana, mesec in nekaj predvidoma ne bosta igrala)
Grizzlies
Pelicans (Zion poškodovan, predvidoma ne bo igral do polovice decembra)
Warrirors (Curry in Thompson najbrž to sezono ne bosta igrala)

Čudovita zmaga :)

42/12/11 za Luko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

GupeM ::

@Samael:
Naj te popravim glede Curryja. Če se ne motim, naj bi imel okrog 3 mesece pavze (zlom se veliko hitreje zaceli, kot razne vezi in tetive). Tudi nevarnost ponovnega zloma je precej manjša kot nevarnost ponovnega pretrganja vezi ali tetive. Tudi mišice po zlomu ostanejo močnejše kot pri ostalih dveh poškodbah. Predvsem zaradi krajše rehabilitacije, saj lahko po kakšnih treh/štirih tednih že začneš postopoma obremenjevati zlomljeno kost. Tako da po All star premoru bi verjetno lahko že zaigral. Dvomim, da bo hotel ostati brez tekmovalnega ritma, tudi če ne bojo imeli šans za playoff. Mogoče bo imel manjšo minutažo, da ne bodo izgubili dobrega draft picka, igral pa po moje bo. Drugače se pa kar strinjam s tabo.

Vazelin ::

Luka z MVP predstavo:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Vazelin ::

Slovenec po 13 odigranih tekmah beleži povprečje 29,5 točke, 10,7 skoka in 9,3 podaje ob 48-odstotnemu metu iz igre in 31-odstotnem metu izza črte. Do povprečja trojnega dvojčka mu v tem trenutku manjka zgolj 0,7 podaje.

Več na: https://www.zurnal24.si/sport/kosarka/n... - www.zurnal24.si
:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Kurzweil ::

Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 117:110
Dončić 42 (9/14 za dve, 5/13 za tri, 9/13 PM), 11 skokov in 12 podaj v 35 minutah, Finney-Smith 22, Porzingis 18 in 10 skokov, Brunson 11; DeRozan 36 (14/20 iz igre), Aldridge 16, Forbes 13.

Se je splačalo pogledat tole tekmo med DAL in SAS.

Dončič je končal pri neverjetnih številkah in praktično sploh več ne spremljam njegove rekorde, ki jih imenijo vsako tekmo nekaj. Recimo včeraj je bil eden od rakšnih, da je Dončič sploh prvi v zgodovini Dallasa, ki je dosegel 40+ točk in ob tem še trojni-dvojček.

Dallas je včeraj odprl tekmo odlično! Ekipa je sledila, igrala se je obramba in še stekel je met, tako da je bilo hitro +20 za Dallas, lepo je bilo videti tudi, kako je Lukatu odleglo, ko je zadel tiste 3 trojke v seriji, kjer še vedno mislim, da ima rezerve.

Malce mi gre sicer v nos, ko gledam Porzingisa, ki je bil od nekdaj precej konflikten igralec, sedaj pa ne vem, ali se samo meni zdi, ali ni več tistega sodelovanja oz. želje sodelovanja med Dončičem in Porzingisom? Se mi zdi, kot da se eden drugemu izmikata?! Ko je včeraj to nekdo omenil, sem postal pozoren in sem tudi sam prišel do tega spoznanja, lahko da se mi samo zdi. Isto sem včeraj prvič zaznal, da Porzingis na vsak način pobira skoker, pa čeprav je Luka bolje postavljen in so njegovi, podobno kot je to počel DeAndre Jordan, s tem, da je Luka očitno tako zrel, da je par skokov prepustil Porzingisu in Powellu, očitno so malce ljubosumni in bi še sebi malce nabijali statistiko, ali pa se to samo meni zdi...

Prevečkrat igra razpade, ko ni v igri Dončiča. Jalen Brunson sicer ima nekaj kvalitete, ampak mislim, da pri svojih 185 vse preveč pozablja, da bi moral biti organizator igre, on pa se gre čistega šuterja, recimo včeraj samo 1 podaja.

Smešno je tudi, da včeraj Hardaway kot šuter ni dosegel niti točke, poleg vsega pa se mi zdi, da Delon Wright ni tisto, kar smo upali da je, in kar je na kakšni tekmi sicer že pokazal, tudi Dwight Powell, me je do sedaj precej razočaral.

Porzingis se vse preveč odmika od koša in išče šut za tri točke, kar sicer še znese, če gre met, ko pa se slednji ustavi, pa izgleda igra kaotična.

Je pa za pohvalit včeraj Doriana Finneya-Smitha, ki je dosegel 22 točk, 5 skokov in 3 podaje, kar jaz do sedaj še nisem videl, predvem pa je zadeval ob zelo pomembnih trenutkih tekme.

Ne vem, zakaj ne igra Marjanovič? In to celo v trenutkih, ko imata težave z osebnimi napakami tako Porzingis, kot Powell. Tip bi bil več kot odličen za tistih 10-15 minut na tekmo, da naredi malce reda v raketi.

Dončič pa odlično, še posebej v prvem polčasu, ko je mimogrede, spet dosegel rekord (največ točk do polčasa). Se je pa Luka spet pustil sprovocirati in bil nekajkrat na meji tehnične, tudi kakšno akcijo je preforsiral v želji, da bi vrnil milo za drago. Povsem objektivno, mu tudi kakšna sodniška odločitev ni šla na roko, ampak on vse preveč krili z rokami in se dere na sodnike. Včeraj je bil prikazan na ekran še en podatek, da je od teh top igralcev lige, kar definitivno Dončič je, prav Luka tisti, ki najmanj meče iz pol-razdalje, mislim, da je bilo rečeno, da do sedaj, samo 15x, na 12 tekmah, s tem da je polovica od tega izsiljenih, ko pač ekipi poteče napad, tudi to bi lahko dodal v svoj repertoar za bolj raznoliko igro, še težje branjeje in težje pokrivanje.

Najbolj pomembna pa je bila včeraj seveda zmaga, saj gre za neposrednega konkurenta za playoff in potreben je bil obliž, po tistih 2 kiksih proti New Yorku. Naslednjo tekmo, čaka Dallas doma GSW, ki je seveda povsem na dnu ob vseh poškodbah in ima score 2-12, torej tekma, ki jo je treba brez dvoma dobiti, sicer se bo zelo obžalovalo, sta tisti 2 tekmi proti NYK bili za nekaj časa dovolj.

hamez66 ::

Dobra tekma, a smo bili do zadnje minute živčni, če jim bo res uspelo. Powell in Wright sta imela slabšo tekmo, ponavadi bolje odigrata. Finney Smith je imel svoj večer in odigral odlično. Porzingis bi pa verjetno rad videl, da mu Luka malo več podaja, ampak resnica je, da trenutno še ni na nivoju in da je bolje, da malo manjkrat dobi žogo. Je pa dobro metal trojke, saj je zadel 4 v 9 poskusih. Takoj, ko začne žogo vodit, mu jo pa kakšen manjši igralec ukrade, iz mid rangea pa tudi ni posebej efektiven.

Kemija med Lukom in Porzingisom?? Kaj pa vem... Porzingis si želi, da bi igral bolje in se zaveda, da še ni na nivoju 150 miljonov vrednega igralca. Zdej če bodo zmage in končnica, potem večjih problemov verjetno ne bo. Če bodo pa porazi, pa zna priti do kakšnega konflikta. In pa ja, Luka malo preveč gleda sodnike in se po nepotrebnem razburja. Če bi se namesto tega bolj osredotočal na svoj met in koncetracijo, bi bil pa mogoče še kakšen procent boljši.

Zaenkrat pa fajn začetek Dallasa.

oo7 ::

Dober je tale naš Luka :)

Vazelin ::

Porz je seveda nejevolen saj je verjetno pričakoval, da bosta z Luko enakovredna, nima pa za burek v primerjavi z njim. Trenutno težko upraviči 150mio ampak je le bil leto dni odsoten. Mislim da zna biti ego problem. Luka pobere ves soj źarometov,
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

2dark ::

Vazelin je izjavil:

Porz je seveda nejevolen saj je verjetno pričakoval, da bosta z Luko enakovredna, nima pa za burek v primerjavi z njim. Trenutno težko upraviči 150mio ampak je le bil leto dni odsoten. Mislim da zna biti ego problem. Luka pobere ves soj źarometov,


Osebno nisem bil zagovornik da pripeljejo Porzingisa. Precej bolje bi bilo, da bi jim uspelo pripeljati Baynesa, Dragića, Beverlya in Brogdona. Nekaj v tem smislu kot pa tega Porzingisa, ki ne ve, da mu je mesto pod košem!

Horas ::

porza ma mogoče strah pred novo poškodbo. to je psihološko.

Vazelin ::

Horas je izjavil:

porza ma mogoče strah pred novo poškodbo. to je psihološko.

Vem da je.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Kurzweil ::

Jaz si nikakor ne znam predstavljat Porzingisa v Dallasu 5 let! Mogoče me občutek vara, ampak se mi zdi precej egoističen in konflikten igralec že odkar vem zanj. Če mu ne daš dovolj pozornosti je cel mulast, če mu daš odprte roke, pa igra in kemija znostraj ekipe razpade. Še na začetku sezone sta se Luka in Kristaps nastavljala medijem, kot neka die hard kolega in neka naveza Dallasove franšize, na kateri se gradi še prihajajoča dekada, ampak se mi zdi, da že sedaj nekak stvar ne štima. Dejansko se včeraj enkrat nista pogledala, dala roke, takoj pa, ko mu je Dončič podal, pa je tip vrgel iz prve. Kot rečeno, lahko me vara občutek, ampak tako mi deluje zadnje tekme... upam, da se motim.

Smo se zadnjič norce delali, ko je debata nanesla na NBA, da bi lahko Dallas podpisal s free agentoma, in sicer s Carmelom Anthonyjem (sedaj itak Portland) in J.R. Smithom, to bi bil pravi ego trio - Porzingis - JR Smith - Anthony ;((

2dark ::

Horas je izjavil:

porza ma mogoče strah pred novo poškodbo. to je psihološko.

To, da tankira na trojki je tudi psihološko? če bi bilo po njegovo, bi tip zarolal 16 trol ( trojka op.p.) na tekmo.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

Jaz si nikakor ne znam predstavljat Porzingisa v Dallasu 5 let! Mogoče me občutek vara, ampak se mi zdi precej egoističen in konflikten igralec že odkar vem zanj. Če mu ne daš dovolj pozornosti je cel mulast, če mu daš odprte roke, pa igra in kemija znostraj ekipe razpade. Še na začetku sezone sta se Luka in Kristaps nastavljala medijem, kot neka die hard kolega in neka naveza Dallasove franšize, na kateri se gradi še prihajajoča dekada, ampak se mi zdi, da že sedaj nekak stvar ne štima. Dejansko se včeraj enkrat nista pogledala, dala roke, takoj pa, ko mu je Dončič podal, pa je tip vrgel iz prve. Kot rečeno, lahko me vara občutek, ampak tako mi deluje zadnje tekme... upam, da se motim.
;((



Ne vem, če so pri Dallsu dobro razmislili in so šli z glavo skozi zid, da na hitro Luki pripeljejo enega boljšega igralca. Tudi meni se ne zdi, da bi bil Porzingis druga violina v moštvu. So igralci, ki te pozicije ne sprejmejo oz. si domišljajo, da je bolje, da je bolje, da je on prvi .. Ne vem.. na koncu prvi in drugi igralec oz. prva dva nosilca v NBA ekipi imata nekako isto število žog po tekmi in se dopolnjujeta.. ko enemu ne gre drugi prevzeme breme in obratno ali pa ko gre obema,pač igrajo na oba.

Luka povprečno vrže na tekmo 20 krat na koš, Porzingis pa 16 krat. Je pa moteče, ker je egostično naravnan, saj ima zgolj 1.6 asistence po tekmi.

Osebno bi raje videl, da so podpisali z AL Horfordom. To bi bil igralec, ki je brez problema 2 ali celo 3-ja opcija v napadu.

Vazelin ::

Porza bi bil lahko Lukatov Pippen:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

2dark ::

Vazelin je izjavil:

Porza bi bil lahko Lukatov Pippen:D


Porza je Lukatova bijach :))


Kurzweil ::

Samo, da ne bo Luke preveč vabil v gostilno :))



Drugače, jaz bi imel Porzingisa za obiranje jabolk, hrušk in breskev, možakar niti lojtre ne rabi...

Vazelin ::

Čeprav sem mislil sa bo ta friendship trajal vsaj sezono in pol do dve pa zgleda že sedaj nekaj ni ok :|
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

IL_DIAVOLO ::

Trae Young je letos tudi izjemen, na nivoju Doncica.

Kurzweil ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Trae Young je letos tudi izjemen, na nivoju Doncica.


Mu dobro sledi ja... brez dvoma, sta Luka in Trae kandidata za best sophomorja letošnje sezone, je pa Luka pošten korak pred njim, zaradi dejstva, da štanca tudi skoke... pomagat pa mu zna tudi dejstvo, da bo Dallas resen pretendent za playoff na zahodu, medtem, ko bo Atlanta težko prišla v playoff in to na vzhodu. Je pa Young odličen šuter in podajalec, treba priznat, da je letos vidno izboljšal tudi obrambo, katera je bila pri njemu lansko sezono, celo najslabša v ligi.

Drevesce ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Trae Young je letos tudi izjemen, na nivoju Doncica.


Dončić je po statistikah v družbi Lebrona, Hardena, Giannisa in v trenutnih pogovorih za MVP-ja.
Nekje sem videl tudi neke statistike med lanskimi rookijemi. Dončićeva glava je bila povsem na vrhu pa potem dolgo nikogar do Younga in potem spet dolgo nikogar.

Priznam je tudi mene presenetil Trae, ni pa na nivoju Dončića.

2dark ::

Trae se napenja, da bi bil v družbi najboljših.

Luka je letos po statistiki v top 5 za MVP-ja.

Gogyto ::

Končno se tudi Pelikani malo dvigujejo. Kako so jih presekale poškodbe.:|

Pa lepo je videt Boston na vrhu. Lige. 8-)

Smurf ::

2dark je izjavil:


Luka povprečno vrže na tekmo 20 krat na koš, Porzingis pa 16 krat. Je pa moteče, ker je egostično naravnan, saj ima zgolj 1.6 asistence po tekmi.

Osebno bi raje videl, da so podpisali z AL Horfordom. To bi bil igralec, ki je brez problema 2 ali celo 3-ja opcija v napadu.

Egoisticen? Porzingis ni playmaker (niti nikoli niso asistence definirale egoisticnosti) in pocne tocno to za kar so ga kupili in kar od njega zahteva trener. V obrambi igra zelo pozrtvovalno in je trenutno eden boljsih igralcev. Bo pa rabil cas, da mu stece met in se uigra v mostvo. Je bistveno bolja izbira je kot Hordford, ce le ostane zdrav. Tudi z Lukatom se cisto dobro razumeta. Oba vesta, da potrebujeta drug drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

2dark ::

Smurf je izjavil:


Egoisticen? Porzingis ni playmaker (niti nikoli niso asistence definirale egoisticnosti) in pocne tocno to za kar so ga kupili in kar od njega zahteva trener. V obrambi igra zelo pozrtvovalno in je trenutno eden boljsih igralcev. Bo pa rabil cas, da mu stece met in se uigra v mostvo. Je bistveno bolja izbira je kot Hordford, ce le ostane zdrav. Tudi z Lukatom se cisto dobro razumeta. Oba vesta, da potrebujeta drug drugega.


Aistence so zelo dober pokazatelj egoističnosti. Porzingis v večini primerov, ko sprejme žogo ne pogleda, če je kakšen soigralec v boljšem položaju, da lahko doseže lahke točke. Ko sprejme žogo vidi samo koš. Stakšno višino imaš super pregled in lahko še lažje najdeš soigralca, ki je v boljši poziciji oz. mu podaš v globino.

Horford je točno to, kar Porzingis ni. Odličen vsestranski igralec. Dejansko LUka ne potrebuje POrzingisa, Porzingis pa potrebuje klub in ne bi dal roke v ogenj, da bo v Dallasu do konca pogodbe.

Samael ::

Dallas ni ravno LA ali NY, kjer zvezdniški FA stojijo v vrsti, da lahko igrajo za ekipo, sploh pa kaj pa naredis, ce vzames veterane tipa Al Holforda (ki tako ali tako ni želel v Dallas), Dragiča (ne bi dobili D.Wrighta, pa še pol MLE budgeta nam tako ostane zdaj) ... namesto mladega Porzingisa, D.Wrighta...? A potem bomo pa letos kar v boju za prstan? Itak, da ne. Torej zakaj? Da se preloži začetek gradnje nove ekipe še za par let v prihodnost?

Ne vem, kaj ste pričakovali v prvih desetih tekmah od igralca, ki ni igral leto pa pol, pa ta nenadna drama okoli njega po tekmi, dveh, kjer se v določenem momentu mogoče ni nasmehni, nekomu pokimal al nekaj... in fani spet več vemo kot kdorkoli drug :)
V enem nedavnih intervjujev je Porzingis tudi sam povedal, da še ni tam, da mu ne gre, skratka se zaveda tega in verjetno je prisotnih tudi nekaj frustracij. Verjetno bi si vsi želeli, da vrže kakšno trojko manj, pa da izkorišča višino nad nižjimi igralci pod košem, ampak zdaj pač je kot je. Dajmo mu čas vsaj do all-star weekenda?

Tisto, kar je zdaj primarno, je se znebiti preplačanega THJ-ja, Lee-ju mislim, da itak poteče pogodba?

Samael ::

2dark je izjavil:

Horford je točno to, kar Porzingis ni. Odličen vsestranski igralec.

Tudi če zanemarimo dejstvo, da Holford NI želel v Dallas (kar v realnosti že po defaultu zaključi debato o tem), je to 33 letni igralec, ki se za 4 leta zažre v proračun in se ga ta čas ne da znebiti. In kaj točno narediš s tem? Največ, na kar lahko Dallas (s Porzingisom ali Holdfordom) upa ta moment, je da pridejo v končnico. In potem čez dve leti iskati načine kako se rešiti Holforda in privabiti v ekipo nekoga, ko je recimo... Porzingis?

Vazelin ::

Porzingis je bil v vsakem primeru tveganje za 150mio:
- težka poškodba
- je svojeglav

Tudi jaz mislim, da Luka in Porzingis ne bosta skupaj "desetletje" v Dallasu.

Je pa tako da Porzingis bolj potrebuje Luko kot obratno
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Samael ::

Ni ravno, da FA stojijo v vrsti, da bi lahko igrali v Dallasu. Dve desetletji jim ni uspelo, da bi Dirku dobili ustrezno igralsko pomoč, pa tudi letos sta naši največji pridobitvi kaj? Ta drugi Curry in D. Wright? Ambicije so velike, vendar je realnost drugačna.

Če se izkaže možnost, da pripelješ v Dallas nekoga, kot je Porzingis, pač to narediš. Ja, je tvegano. In če se ne izide, je Luka po teh štirih letih še vedno dovolj mlad, da (pod pogojem da ostane v Dallasu seveda) poskušaš na novo.

Lee-ju ($12,759,670) se to sezono izteče pogodba, THJ-ju ($20,025,127/$18,975,000) drugo leto. Če se slednjega uspemo znebiti že to leto (ne kaže najbolje) bi to pomenilo cca 32mil prostega budgeta.

Gogyto ::

Daleč od tega, da bi Porzingis bil bust. Ja, zaenkrat še malo šepa v napadu, vendar je to logično, po letu in pol premora. ZA primer si poglejte Haywarda pri Bostonu, ki je celotno lansko sezono travmiral po tisti grozni poškodbi leto prej...
Sem pa zadnjič poslušal podcast Dallasa, kjer so ga pohvalili za izjemno profesionalnost in izjemen odnos celo do newjorških novinarjev, ki so ga oblegali pred in po tekmi v New Yorku..

Dallas ima trenutno problem nekonsistenčnosti ostalih igralcev. Enkrat samkrat so odigrali na nivoju, ko ni šlo Luki in KPju, da so zmagali. Ostale tekme v prvi vrsti dobiva Luka. Ko se bo do konca odpeljalo še Porzingisu, bo to že strašen tandem. Za play off komot, za kaj več pa bo potrebno dodat še igralca ali dva...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()
««
4 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914154779 (33458) bambam20
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759195660 (92969) Samael
»

Kako dober je res G. Dragić? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8641150 (37103) bambam20

Več podobnih tem