» »

NBA sezona 2019-2020

NBA sezona 2019-2020

Temo vidijo: vsi
««
17 / 45
»»

IL_DIAVOLO ::

To je samo dobro za ostale ekipe. Zdaj vejo, kako jih morjo stisnit.

Gagarin ::

Duhec je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Seveda Doncic ve, kako se odreagira na tak pressing, ker je to v evroligi standard. Da pa carlisle ne zna odreagirat, pa je sramotno za nba strokovnjaka, ki ima prstan.

Pa saj je ob kopnjenju prednosti vseskozi menjaval, timeoutal in iskal kombinacije, predvsem pa persono, ki bi znala zadevo umiriti. Pa so bili vsi kot po tekočem traku v neki panični hipnozi in so pozabili osnove košarke. Kot fuzbalerji, ki padejo v trans in v dvominutnem podaljšku fašejo 2 gola ter izgubijo.
Več ima dela športni psiholog kot pa trener.
Po svoje je dobro, da so fasali tako izkušnjo, da zdaj analizirajo kaj in zakaj se je to zgodilo.


Kaj je menjaval? Dolgo je vstrajal na small (Curry, Wright, avstralc/DFS, Brunson, THJ) ball in do bridkega konca je vstrajal z Brunsonom, ki je totalno čoknil. Potop se je začel že proti koncu 3. četrtine. Če bi dal na začetku 4. ali pa vsaj ob polovici Bareo not in po možnosti vrnil še Powella bi komot zmagali. Pa če je igral small ball bi lohk vsal poiskusil z enim manjšim na Lowryju, ker DFSja je Lowry v zadnji totalno našolal.

Duhec ::

Ja, itak, zdaj bo veliko šans, da bodo Mavsi, če/ko bodo vodili s 30+, tekmo izgubili, saj se ne bodo iz zadnje lekcije nič naučili. :)

Izgleda, da sem že malo prestar za novodobno razmišljanje...
Iz napak sem se navadno veliko naučil. Čuden tič, vem. :)
http://blackbird.si/

Gagarin ::

Duhec je izjavil:

Ja, itak, zdaj bo veliko šans, da bodo Mavsi, če/ko bodo vodili s 30+, tekmo izgubili, saj se ne bodo iz zadnje lekcije nič naučili. :)

Izgleda, da sem že malo prestar za novodobno razmišljanje...
Iz napak sem se navadno veliko naučil. Čuden tič, vem. :)


Ne nabijaj, klinc pa tako učenje, še statističarji iz USA so morali fejst pogledat kdaj se je to nazadnje zgodilo. To se enostavno ne dela - naredit razliko 30 pik, zgubiti in prejeti 47 pik v zadnji četrtini. Iz tega se naučiš samo da si totalen luzer in choker.

2dark ::

Duhec je izjavil:

Ja, itak, zdaj bo veliko šans, da bodo Mavsi, če/ko bodo vodili s 30+, tekmo izgubili, saj se ne bodo iz zadnje lekcije nič naučili. :)

Izgleda, da sem že malo prestar za novodobno razmišljanje...
Iz napak sem se navadno veliko naučil. Čuden tič, vem. :)



Ti zagotovo. Moreš pa razumet, da veliko košarkajev ni inteligentnih in igrajo košarko na podlagi atletskih predispozicij.

hamez66 ::

Ja, že Milwaukee jih je zadnjič skoraj premagal. V 40 sekundah so dali mislim da 15 pik. Pri 30 pikah razlike je Porzingis nakazal trenerju, naj vzame challenge, ampak ga RC ni vzel. Me zanima, če so o tem kaj debatirali po tekmi. Škoda za tale poraz.

IL_DIAVOLO ::

2dark je izjavil:

Duhec je izjavil:

Ja, itak, zdaj bo veliko šans, da bodo Mavsi, če/ko bodo vodili s 30+, tekmo izgubili, saj se ne bodo iz zadnje lekcije nič naučili. :)

Izgleda, da sem že malo prestar za novodobno razmišljanje...
Iz napak sem se navadno veliko naučil. Čuden tič, vem. :)



Ti zagotovo. Moreš pa razumet, da veliko košarkajev ni inteligentnih in igrajo košarko na podlagi atletskih predispozicij.


S tem se strinjam.



:))

Vazelin ::

a melota kaj spremljate?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

šernk ::

Predlagam da naslednjo tekmo pri +30 2min pred koncem se kar vas slotecharje da v igro, sem 100% da tekmo izgubite v dveh minutah :))

taki preobrati v NBA niso nič nenavadnega. Ok je eden večjih v zadnjih 20ih letih, ampak v NBA 60s do konca +10 ne pomeni zanesljive zmage in je že ogromno ekip zapravilo to.

Kaj je včeraj pokopalo Dallas? izključno to, da ko so jih pritisnili niso imeli osebe, ki bi vsaj prenesel žogo čez polovico, kaj šele da bi zaključeval. Pri zaključkih bi se moralo igrati na prvega zvezdnika Porzingisa, ki pa je popolnoma odpovedal, z Dončičem v igri lahko druge ekipe pozabijo na tak uspeh, ker če ga stisnejo bo potegnil nase 3 igralce in uspel dobit pot žogi do prostega soigralca, 2x tako razbiješ presing in ga nasprotna ekipa ne bo več igrala.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

hamez66 ::

Odloči se zdaj, a taki preobrati niso nič nenavadnega, ali je eden največjih preobratov v zadnjih 20 letih.

Dwight Powell +16, Porzingis +13
D. Wright -17, S. Curry -13

Ne bi jaz krivil Porzingisa ali da bi rekel, da je on odpovedal. Saj je bil večino časa, ko jih je Toronto lovil, na klopi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

šernk ::

od Porzingisa bi se pričakovalo da v napadu prevzame odgovornost v takšnih trenutkih.

glede preobratov samo 2018/2019, torej ni tako redko da se ekipa vrne iz -30 :)

30 points -- Toronto Raptors vs. Dallas Mavericks (December 22, 2019)[36][35] [37][35]
The Raptors were losing 85-55 with 2:55 to go in the 3rd quarter. The Raptors then scored 47 points in the 4th quarter to win 110-107. Kyle Lowry scored 20 points in the forth quarter.

28 points - Portland Trail Blazers vs. Sacramento Kings (April 10, 2019)[36][35]
The Portland Trail Blazers defeated the Sacramento Kings from a 28 point deficit on April 10, 2019 at home court. They were down by 28 when the second quarter left 30s. 136-131 was the final score

28 points - Sacramento Kings vs. Brooklyn Nets (March 19, 2019)[36][35]
The Brooklyn Nets defeated the Sacramento Kings from a 28 point deficit on March 19, 2019 at the Golden1 Center. D'Angelo Russell scored 27 points in the fourth quarter to lead the Nets to win. And he set a new career-high of 44 points in the game. 121-123 is the official score.

28 points -- Los Angeles Clippers vs. Boston Celtics (February 9, 2019)[36][35]
The Los Angeles Clippers defeated the Boston Celtics on February 9, 2019 to overcome a 28-point deficit at the TD Garden. Montrezl Harell led the Clippers in scoring with 21 points in the comeback effort. Kyrie Irving sprained his ankle with 4:09 left in the 2nd quarter and exited the game with 2:28 left in the quarter.

31 points - Los Angeles Clippers vs Golden State Warriors (April 15, 2019)
The Los Angeles Clippers trailed 94-63 with 7:31 left in the 3rd quarter as Stephen Curry was benched for his 4th foul of the game. The Clippers cut it down to as much as 2 mid-way through the 4th quarter. Landry Shamet made a game winning 3 pointer with 15.9 seconds left to give the Clippers a 133-131 lead. Lou Williams led the Clippers with 36 points in the comeback effort as Montrezl Harrell helped with 25 points as the 2nd leading scorer of the game. The Clippers won the game 135-131 in the comeback effort. This is the biggest comeback in NBA playoffs history.

25 points - Oklahoma City Thunder vs. Utah Jazz (April 25, 2018)
The Oklahoma City Thunder erased a 25 point comeback in the third quarter of the NBA first round against the Utah Jazz. Russell Westbrook's 45 points and Paul George's 34 points saved the Thunder from elimination to force a Game 6.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

hamez66 ::

Aha, zanimivo. Bolje, da sem jim je zdaj zgodilo, kot v playoffu. Po zmagu nad Milwaukeejem so nekateri komentatorji (po youtubu) že pisali, da je Dallas boljši brez Luka. Iz tega vidika je tale poraz v bistvu dobrodošel, saj v kali zaustavi kakršne koli podobne misli v sami ekipi. Če bi zdaj vse tekme dobili, bi morda komu v ekipi preveč zrasel ego.

Drugače pa super tekma. Stavnice so imele obe ekipi izenačeno, pa sem potem med tekmo razmišljal, da res škoda, da nisem stavil na Dallas. In se je izkazalo, da so imele stavnice prav.

šernk ::

vsekakor. Videlo se je točno kje je problem ob presingu. Presing se v NBA precej redko igra in ga niso vajeni, medtem ko v euroligi ni tako redka stvar in ga je Luka vsekakor bolj vajen. Enostavno so bili izgubljeni in še ko so prišli v napad niso bili sposobni zaključit. Je pa tudi res da so zgrešili 2 ali 3 odprte mete ob koncu tekme, kar bi lahko obrnilo zadevo v drugo smer.

Poraz ne boli toliko, kot se lahko iz njega naučijo. Trener je morda res preveč časa držal prvo postavo na klopi, ampak tudi ko je prišla v igro je 10 pik izpuhtelo takoj, enostavno so se vsi zaleteli v zid in niso vedeli kaj naredit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Duhec ::

Čez uro bo tekma Miami Heat - Utah Jazz.
Slednji je na lestvici zahodne konference takoj za Dallasom in je zadnjih 5 tekem zmagal.
Upam, da mu Miami z Dragičem uspe to statistiko spremeniti. :)
http://blackbird.si/

Duhec ::

Spet tekma za dobre živce do zadnjih sekund.
Zmaga Miami Heat 107:104.
statistika
http://blackbird.si/

Ganon ::

Desetdelni dokumentarec o zadnji zmagovalni sezoni Bullsov. Sicer šele junija, ampak tukaj je napovednik:

Horas ::



:))

FTad ::

Na sreco Dallasa, je Golden State Warriors premagal Houston 116-104. Tako jim niso prevec usli na lestvici.

Samael ::

Pa Miami premagal Utah, tako da je ta še vedno ene dva koraka za Mavsi.

Kurzweil ::

FTad je izjavil:

Na sreco Dallasa, je Golden State Warriors premagal Houston 116-104. Tako jim niso prevec usli na lestvici.


Ja, prav smešno je bilo gledat to tekmo, kako si lahko en Houston praktično v polni postavi privošči izgubit proti tem osiromašenem GSWju, če drugega ne, bi se lahko znesli nad njimi že zaradi frustracij zadnjih let, ko jih je GSW redno nabijal. Ja Green je omejil Capelo, ostali pa Hardna in Westbrooka in Houston je bil povsem nemočen. Curry in Thompson pa sta se na klopi samo smejala ob vsem tem.

Bolj pomembna kot tale zmaga GSW nad HOU, bo današnja/jutrišnja tekma oz. zmaga DAL nad SAS, včeraj sem po malo spremljal prav vse tekme in na prav vseh tekmah so komentatorji tako ali drugače prišli do priložnosti, da omenijo, da bi Luka naj danes že igral. Sem pa mnenja, da če je vsaj minimalen dvom ali riziko, je bolje da Luka sedi še par tekem!

In ja, začelo se je tudi glasovanje za All-star, isto kot lani, lahko dnevno oddate 4 glasove, seveda na 4 različnih mestih. Lahko pa poleg Dončiča in Dragiča, glasujete tudi za Čančarja.

šernk ::

Zaenkrat je še vprašljiv za to tekmo, kar najbrž pomeni da bo v postavi in če bo tekma tesna zna prist 3 in 4. četrtino v igro.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Vazelin ::

I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Kurzweil ::

Vazelin je izjavil:

https://siol.net/sportal/kosarka/zdaj-t...
Sladkih 20mio letno


Še bolj kot denar, mu privoščim, da mu bodo te superge dobro držale njegove gležnje, za katere me je pri njemu najbolj strah... nisem bil pozoren do sedaj.... dosedanje mislim, da tri poškodbe so bile vse 3 na istem gležnju ?

Samael ::

Ne, niso bile vedno na istem :)

Samael je izjavil:

Identično si je Luka zvil levi gleženj pred dvema letoma v finalu evropskega prvenstva, pa je teden pozneje že igral, desnega, kot na tej tekmi z Miamijem, pa si je zvil nazadnje lani novembra.

Kurzweil ::

Samael je izjavil:

Ne, niso bile vedno na istem :)

Samael je izjavil:

Identično si je Luka zvil levi gleženj pred dvema letoma v finalu evropskega prvenstva, pa je teden pozneje že igral, desnega, kot na tej tekmi z Miamijem, pa si je zvil nazadnje lani novembra.


No, samo da ni vedno isti... propably much better...

Vazelin ::

Za Dončiča se sedaj že ve, da bo dolgoletni allstar igralec, če mu bodo poškodbe prizanesene. Enostavno je tako raznovrsten, da se ga težko ustavi. V vsakem primeru je zelo koristen za ekipo. Če ne bo poškodb je to to.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Vazelin ::

Upam, da ne bodo sedaj s to vrnitvijo baby goat-a preveč forsirali. Saj veste. Prazniki ... reklama ... gledanost ... NBA je v prvi vrsti pač business
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Utk ::

Vazelin je izjavil:

https://siol.net/sportal/kosarka/zdaj-t...
Sladkih 20mio letno

Je, nekateri pa mislijo, da so "firme" v trgovinah drage zarad kvalitete...

Kurzweil ::

Utk je izjavil:

Vazelin je izjavil:

https://siol.net/sportal/kosarka/zdaj-t...
Sladkih 20mio letno

Je, nekateri pa mislijo, da so "firme" v trgovinah drage zarad kvalitete...


hmm... in fact good point!

Horas ::

https://www.rtvslo.si/sport/kosarka/ob-...

Ob 2.00: Dončić se vrača na parket proti Spursom
James obnovil poškodbo dimelj

Luka Dončić, ki je zadnje štiri tekme izpustil zaradi zvina gležnja, se bo vrnil na parket American Airlines Centra proti San Antoniu. Trener Rick Carlisle je potrdil, da je 20-letni Ljubljančan normalno opravil zadnje treninge.

lebron pa poškodba dimelj kot lani za božič

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Vazelin ::

Lebrona so ujela leta. :'(
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Ganon ::

http://nbastreams.xyz/
http://60fps.live/

Oboje prekinja za znoret. Še kakšna druga stran?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

MadMicka ::

http://www.worldcupfootball.me/

tuki dobr dela. Samo kliknt moras ene trikrat, pa zapret reklamo.

Horas ::

Vazelin je izjavil:

Lebrona so ujela leta. :'(


eh ne kaj preveč, ni še krize. do playoffa bo stari lebron ki da v višjo

Vazelin ::

Upam da ja. Ker je kul njegov beast mode:D je pa noro koliko motivacije ima po vseh teh letih na top nivoju. Mi je všeč da tudi pri 35letih še vedno želi prstan kot prvi dan in daje vse od sebe. Jaz mu prav privoščim še enega pred penzijo, ker si ga zasluzi, sploh ker je veliko final izgubil v eri all star GsW. Res škoda sa je takrat šel Durant v GSW, ker bi drugače imo videli še več boljših in izenačenih final kot tisto nepozabno 2015/16
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

IL_DIAVOLO ::

Doncic welcome back :)

Vazelin ::

Lol pogledam lestvico in denver nuggets na drugem mestu zahoda:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

IL_DIAVOLO ::

Saj so lani tudi bli.

mikhaair ::

Utk je izjavil:

Vazelin je izjavil:

https://siol.net/sportal/kosarka/zdaj-t...
Sladkih 20mio letno

Je, nekateri pa mislijo, da so "firme" v trgovinah drage zarad kvalitete...

No, reklamiranje je majhen strošek v primerjavi z izdelavo transportom, marzami trgovcev. Enkrat nekje bral članek, ki je analiziral stroške Adidasa in Nike-ja na primeru copat za 100 dolarje. Največ je zaslužil diskontnih trgovec ala SportsDirect. Globalno pa seveda obe multinacionalko ker delata še kaj drugega kot le copate za košarko ali tek.

Vazelin ::

Kakšen davek bi moral od te pogodbe naši državi plačati Dončić, če bi imel stalno prebivališče v Sloveniji? Odgovarja Ivan Simič. ''Spoštovani g. someone random, hipotetično je izračun naslednji: 20 mio USD (ameriških dolarjev, op.p.) je 18 mio EUR. Prispevki bi znašali 6,87 mio in dohodnina 4,65 mio. Od 18 mio bi mu ostalo 6,48 mio. To pomeni, da bi država vzela 64 % in njemu ostane 36 %. Tako bi bilo, če bi bil izplačevalec v tujini,'' zaključi nekdanji direktor srbske davčne uprave in bivši predsednik Nogometne zveze Slovenije.

:)) kakšen shithole od države. Dobesedno tatvina

Ni čudno, da je Rogla spizdil v Monaco :D Raje zberejo 0 eur namesto nekaj eur
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Gagarin ::

Takšne davke za tako visoke dohodke ima marsikatera država. Problem Slovenije je pri katerih vrednostih se že začnejo takšni odstotki. Takšen odstotek ti zarubijo že za vse kar je čez 70.000€ letno...

Vazelin ::

Tudi pri 20 mio eur je zame to kraja. 2/3 državi lol
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Ganon ::

Vazelin, če si starejši od 12 let, sem zaskrbljen.

hamez66 ::

Ganon je izjavil:

Vazelin, če si starejši od 12 let, sem zaskrbljen.


Zakaj?

Pol greš s temi 6imi miljoni v trgovino in še tam plačaš 22% ddv. Samo ne vem, kako je Simić prišel do tistega izračuna..

Vazelin ::

Ganon je izjavil:

Vazelin, če si starejši od 12 let, sem zaskrbljen.

Ti bi dal od miljona 600 jurčkov državi? Zgolj retorično vprašanje. Če lahko v Monacu obsržiš 900k?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Kurzweil ::

Glede na to, da je včeraj Luka prišel nazaj po poškodbi, je še dobro igral, če izvzamemo met, je kljub temu skoraj dosegel tripple-double... še bolj pomambno pa je, da je DAL premagal SAS in še bolj zarezal mejo med 8. in 9. mestom ali po domače, premagal je enega od konkurentov v boju za playoffu... naslednja tekma proti GSWju pa bo nujna zmaga, čeprav je slednji zadnjič premagal HOU in sedaj v primerjavi s prvo tekmo igrata Green in Russell, bo to nujno... potem pa sledi že LAL v gosteh...

Horas ::

Vazelin je izjavil:

Upam da ja. Ker je kul njegov beast mode:D je pa noro koliko motivacije ima po vseh teh letih na top nivoju. Mi je všeč da tudi pri 35letih še vedno želi prstan kot prvi dan in daje vse od sebe. Jaz mu prav privoščim še enega pred penzijo, ker si ga zasluzi, sploh ker je veliko final izgubil v eri all star GsW. Res škoda sa je takrat šel Durant v GSW, ker bi drugače imo videli še več boljših in izenačenih final kot tisto nepozabno 2015/16


ja res je, tip še svoje otroke motivira pa jim je idol. leti v 400km oddaljen kraj gledat sina in ga spodbujat, zvečer ma spet v enem 500km oddaljenem kraju svojo tekmo. (km sm si zmislu sem pozabu oddaljenost pa kraje kjer igra sin) tk dase ne preveč vpikat v to:)

IL_DIAVOLO ::

James ima tezave s poškodbami zaradi lastne trme. V nba se je prijel izraz load management(optimalno počivanje igralca), ampak james se tega noce posluzevat.

kixs ::

Ko se v Jamesa s kolenom zaleti nasprotni igralec v naletu, je sigurno kriv load management :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

2dark ::

Vazelin je izjavil:

Upam da ja. Ker je kul njegov beast mode:D je pa noro koliko motivacije ima po vseh teh letih na top nivoju. Mi je všeč da tudi pri 35letih še vedno želi prstan kot prvi dan in daje vse od sebe. Jaz mu prav privoščim še enega pred penzijo, ker si ga zasluzi, sploh ker je veliko final izgubil v eri all star GsW. Res škoda sa je takrat šel Durant v GSW, ker bi drugače imo videli še več boljših in izenačenih final kot tisto nepozabno 2015/16


želi že želi. Realno pa ne bo videl več prstana, ker je prestar. Da te 21 cm nižji in 30 kg lažji igralec zaustavi je kriminal.
««
17 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914155857 (34536) bambam20
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759196557 (93866) Samael
»

Kako dober je res G. Dragić? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8641323 (37276) bambam20

Več podobnih tem