» »

NBA sezona 2019-2020

NBA sezona 2019-2020

Temo vidijo: vsi
««
42 / 45
»»

Zimonem ::

Cp3 si lahko privošči samo redka ekipa zaradi njegove pogodbe. Naslednjo sezono 44m.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Kurzweil ::

Jaz pa se že lep čas sprašujem... Če je Spoelstra načrtno celo sezono začenjal tekme z Dragićem na klopi, da bo za playoff fully prepared, ker če je bilo to načrtno, je to genialno.

Memov in podobnega shita na račun LAC pa je toliko, da raje ne bi.

To, kakšen preskok pa je naredil Jamal Murray, pa je prav neverjetno...

Zimonem ::

Do novega leta je še po malem jamral. Kakor da ni povsem ziher po poškodbi.

sheeshkar ::

Kurzweil je izjavil:

Jaz pa se že lep čas sprašujem... Če je Spoelstra načrtno celo sezono začenjal tekme z Dragićem na klopi, da bo za playoff fully prepared, ker če je bilo to načrtno, je to genialno.

Pomoje ne. Mislim, da je to bila posledica Nunnove odlične forme in Gogijeve pripravljenosti prihajati s klopi, kar je dejansko koristilo ekipi, ker so z Gogijem dobili enega najboljših 6ih igralcev v ligi, Gogiju pa omogočilo boljše okrevanje po poškodbi. Seveda pa se je sčasoma zagotovo to spremenilo tudi v načrt, da bo Gogi bolj svež za playoff, pa naj bo to v prvi peterki ali kot zlata rezerva.

Je pa Spoelstra odličen primer, ki kaže, da se tudi trenerji skozi leta razvijajo podobno kot igralci in da če nekdo na začetku kariere morda ni nič posebnega, to ne pomeni, da se ne more razviti. Spoelstra na začetku, še pred Heatlesi ni bil nič posebnega (vsaj za laike kot sem jaz - Pat Riley je očitno v njem takoj videl velik potencial), ob prihodu LeBrona se ga je slednji želel (domnevno) tudi znebiti, za dva prstana se Spoelstri dolgo ni pripisovalo nobenih zaslug... Sedaj pa mnogi analitiki o njem (upravičeno) govorijo kot TOP3 trenerju v ligi, morda celo o najboljšem.

Kurzweil ::

@sheeshkar, ja bo nekak tako ja... je bilo to bolj retorični vprašanje, ker zgleda kot dober načrt... ena od miljon današnjih šal/memov...

GupeM ::

sheeshkar je izjavil:

Pomoje ne. Mislim, da je to bila posledica Nunnove odlične forme in Gogijeve pripravljenosti prihajati s klopi, kar je dejansko koristilo ekipi, ker so z Gogijem dobili enega najboljših 6ih igralcev v ligi, Gogiju pa omogočilo boljše okrevanje po poškodbi. Seveda pa se je sčasoma zagotovo to spremenilo tudi v načrt, da bo Gogi bolj svež za playoff, pa naj bo to v prvi peterki ali kot zlata rezerva.

Kaj pa vem... Sicer je res celo sezono začenjal s klopi, ampak minutažo je imel pa vedno v rangu prve peterke, 30+ minut. Tako da o kakšni spočitosti in svežini ne bi ravno mogli govoriti. Bolj mislim, da je zaradi mlajših raje druge dajal v prvo peterko, saj jim je s tem dal neko priznanje, da so dobri. Dragića pa začenjanje s klopi ni motilo in mu prva peterka ne bi dala nobenega dodatnega zagona, tako kot mogoče komu drugemu.

Kurzweil ::

Mogoče pa mu tako bolj utreza... kakšna psihološka bariera pač, da ni na udaru kot prvi PG... kdo bi vedel... mogoče mu pač utreza takšna vloga, da bruha iz ozadja, kot pravi on komentator na Arena Sport... koseški zmaj... mimogrede, jaz sem zelo občutljiv na shitty komentatorje v Sloveniji, v praktično večini športov, ampak neglede na to, da jo kdaj pihnejo malce mimo... so razen Kukovice vsi po vrsti dobri... on Luka Štucin je več kot soliden... on ki je zraven komentiral, najprej BOS-MIA, potem pa še DEN-LAC je tudi na mestu, predvsem je loaded kar se podatkov tiče, pač si vzame nekaj časa pred tekmo, ne pa da mi razlaga, tako kot večina komentatorjev pri nas, kdo je pri žogi in kaj je z njo naredil, kot da mam brightness na TVju na 0 :D

GupeM ::

Kurzweil je izjavil:

Mogoče pa mu tako bolj utreza... kakšna psihološka bariera pač, da ni na udaru kot prvi PG... kdo bi vedel... mogoče mu pač utreza takšna vloga, da bruha iz ozadja, kot pravi on komentator na Arena Sport... koseški zmaj... mimogrede, jaz sem zelo občutljiv na shitty komentatorje v Sloveniji, v praktično večini športov, ampak neglede na to, da jo kdaj pihnejo malce mimo... so razen Kukovice vsi po vrsti dobri... on Luka Štucin je več kot soliden... on ki je zraven komentiral, najprej BOS-MIA, potem pa še DEN-LAC je tudi na mestu, predvsem je loaded kar se podatkov tiče, pač si vzame nekaj časa pred tekmo, ne pa da mi razlaga, tako kot večina komentatorjev pri nas, kdo je pri žogi in kaj je z njo naredil, kot da mam brightness na TVju na 0 :D

Mogoče mu res to tudi bolj ustreza. Ampak glede na igre, ki jih kaže zdaj v bubblu, bi rekel, da mu je vseeno. V vsakem primeru igra dobro.

Sicer pa, če ne poznaš podcasta Dvokorak, to moraš poslušat. Luka Štucin, Tilen Lamut in Matija Kosmač imajo podcast o basketu na zabaven način. Salve smeha zagotovljene.

https://apparatus.si/oddaja/dvokorak/

Zimonem ::

Dragič je lahko v prvi ali drugi peterki on je psihično trden in ve kaj hoče. Saj je povedal nebi se selil. Froce ima v šoli in življenje v Miamiju mu ustreza njemu in družini.

sheeshkar ::

GupeM je izjavil:

Kaj pa vem... Sicer je res celo sezono začenjal s klopi, ampak minutažo je imel pa vedno v rangu prve peterke, 30+ minut. Tako da o kakšni spočitosti in svežini ne bi ravno mogli govoriti.

Kot rezervist večinoma igraš proti rezervistom v drugih ekipah, torej proti igralcem slabše kvalitete, torej se ti v obrambi (ki je v rezervnih peterkah tako ali tako na nižji ravni) ni potrebno tako truditi in če si dovolj kvaliteten (kar Gogi definitivno je), se ti tudi v napadu ni potrebno preveč "matrati", da boš dosegel svoja povprečja.

Najboljši rezervisti kot so Lou Williams in podobni, med njimi tudi Dragić, pa imajo večjo minutažo, ker se jih ponavadi več daje v igro v zadnji četrtini, še posebej če so tekme izenačene. Vendar nekaj minut naprezanja na vsakih nekaj tekem je vseeno dovolj majhno, da se 34 letni veteran še vedno lahko skozi sezono dovolj odpočije, da bo svež za napore playoffa.

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

@sheeshkar, ja bo nekak tako ja... je bilo to bolj retorični vprašanje, ker zgleda kot dober načrt... ena od miljon današnjih šal/memov...




lej, lej... kaj vse izvrže internet.

Kurzweil je izjavil:

on ki je zraven komentiral, najprej BOS-MIA, potem pa še DEN-LAC je tudi na mestu, predvsem je loaded kar se podatkov tiče,


No, no. To je Tilen Lamut.

Sem bil več kot pozivitno presenečen na tekmi miami:boston, kako dobro komentirata Štucin in Lamut.

Samo do Edina Avdića in še enega, ki komentirata NBA tekme jima pa manjka. Ta dva sta top.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Gagarin ::

Sicer več al manj gledam samo ameriške prenose, ampak tudi teli naši niso švoh. Problem pa mi je edin Kukovica, me res nervira, ko se stalno moti (reče koraki, je bil pa faul al pa dvojno, čist kontra večkrat), pol nekaj trdi da je blo kontra kot so sodniki piskal, čeprav se tud na posnetku vidi, da majo sodniki prav in podobne. Z muko spremljam.

Horas ::

semg ledal ponoč tekmo, tale tatum se je špilal heroja. izenačeno, al je boston vodu za piko?? pozabu. uglavnem tatum dribla na trici in meče seveda fali. pa kaj hudiča ? že zadnič ena tekma bos-tor isto izenačeno pa se meče 3. to se gre v prodor pa se izsili faul al vsaj bližje šutirat ne pa neke kao herojske trojke. na koncu podalška je pa še hotu zabijat! mislim :D haha kako banano je fasu.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Kurzweil ::

Kaj češ, Tatum je prvi zvezdnik BOS, star je komaj 22 let in mislim, da se ga bomo še pošteno nagledali, če ne bo kakšnih poškodb, potem bo v generaciji Dončiča eden največjih zvezdnikov, dejansko je dober igralec. Jaz pa v tem, da je šel zadnji napad v prodor vidiš še najbolj pametno rešitev, če ni koša, je velika možnost za osebno. Saj Butlerja je gladko prehitel, če ne bi bil Bam dejansko 110% pripravljen tam pod košem, bi danes bilo tu precej manj komentarjev, mi pa bi spet iskali napake, razni trolli pa bi seveda izlivali svoje frustracije. Jaz mislim, da ga ni Tatum tako mimo vsekal, kaj pa bi ti naredil v tem primeru? ;)

kow ::

Ce pogledas posnetek, je kar prav da je sel na zabijanje oz. tudi ce je bila napaka, ni bila velika.
Blokada je bila res izjemna.

bambam20 ::

Horas je izjavil:

uglavnem tatum dribla na trici in meče seveda fali. pa kaj hudiča ? že zadnič ena tekma bos-tor isto izenačeno pa se meče 3. to se gre v prodor pa se izsili faul al vsaj bližje šutirat ne pa neke kao herojske trojke. na koncu podalška je pa še hotu zabijat! mislim :D haha kako banano je fasu.


Tip misli, da je Kobe. Brez heca. Oz. takšne bedarije mu govorijo, da je naslednik KObeja. Jaz sam crkujem, ko to slišim.
Pa un iz Sunsov, Devin Booker ima mamba mentaliteto.

Badwolff ::

Zdej si našel dva od najboljših mladih igralcev in s svojim postom hočeš povedat kaj točno? Zaenkrat v playoff kar dokazuje, da je iz pravega materiala. Mogoče ne bo glih Kobe, je pa pri 22ih v tretji peterki NBA. Pomojem upravičeno.

A tlae Dvokorak je za kej? Sam sem precej skeptičen do slovenskih nba strokovnjakov. In opisi epizod na spotifyju glih ne vlečejo.

Mimgrede, še zdej me tlači mora ob Vilfanovem dojemanju statistike. Met iz igre 16-5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

bambam20 ::

Badwolff je izjavil:

Zdej si našel dva od najboljših mladih igralcev in s svojim postom hočeš povedat kaj točno? Zaenkrat v playoff kar dokazuje, da je iz pravega materiala. Mogoče ne bo glih Kobe, je pa pri 22ih v tretji peterki NBA. Pomojem upravičeno.



Če je to najboljše, kar lahko izpljunejo ZDa, potem se njihovi košarki v prihodnje obetajo slabi časi. tako an reprezentančnem področju kot NBA-ju, ker NBA ljubitelji ne vstajajo sredi noči, da bi gledali Bookerja in Tatuma.

Badwolff ::

Kakor kdo. S čem boš objektivi zbiral to svojo trditev?
Nasploh si ljudje, ki imamo zjutraj službe, težko privoščimo bedet cele noči za tekme nba. Ko sem bil še precej mlajši sem večkrat potegnil, sedaj mi na kraj pameti ne pade.

Zakaj morajo ljudje, ki ne marajo nba košarke, skoz neki ven metat v temi o nba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

GupeM ::

Badwolff je izjavil:

Zdej si našel dva od najboljših mladih igralcev in s svojim postom hočeš povedat kaj točno? Zaenkrat v playoff kar dokazuje, da je iz pravega materiala. Mogoče ne bo glih Kobe, je pa pri 22ih v tretji peterki NBA. Pomojem upravičeno.

A tlae Dvokorak je za kej? Sam sem precej skeptičen do slovenskih nba strokovnjakov. In opisi epizod na spotifyju glih ne vlečejo.

Mimgrede, še zdej me tlači mora ob Vilfanovem dojemanju statistike. Met iz igre 16-5.

Ta Dvokorak je bolj commedy kot strokovnost. Če te zanimajo poglobljene analize, napovedi in ne vem kaj, potem to ni zate. V vsakem delu imajo hejt kotiček, kjer vsak pove zakaj hejta nekoga ali neko stvar, kar se tiče NBA (od igralcev, trenerjev, ekip, vodstva, novinarjev, navijačev, ni da ni, ...). Potem razne (skoraj iz riti potegnjene) napovedi in/ali analize. Cel kup drkanja en drugega v glavo, in res veliko smeha. Ni to resen podcast za poslušat, ampak za sprostitev. Larry ve!

Ali kot bi rekel Luka Štucin: "SKREEEET."

Badwolff ::

Bom probal jutr med laufom.

Sam še največ poslušam Fastbreak breakfast NBA podcast. Tud bolj zajebancija.

jonystar ::

Beal bi mogu bit izbran v eno izmed peterk.

Kurzweil ::

Juhuhu



... vidim, da je Doc Rivers še vedno trener LAC :|

------

... danes/jutri ob 1:00 pa druga tekma med BOS in MIA... spet bo zanimivo!

bambam20 ::

Kurzweil je izjavil:

Juhuhu



... vidim, da je Doc Rivers še vedno trener LAC :|

------

... danes/jutri ob 1:00 pa druga tekma med BOS in MIA... spet bo zanimivo!


Dobro je, da je relativno ugodna ura.

Jah. Imajo še eno šanso. Redke so ekipe, kjer so skupaj zbrali igralce na hitro in so osvojili naslov v prvi sezoni. Pričakovanja so bila visoka, cilj samo eden in to je naslov NBA prvaka in je po svoje kar razumljivo, da igranje pod takšnim pritiskom sploh ni lahko.

Badwolff ::

Eto sem poslušal zadnji podcast Dvokorak, ravno prava dolžina za en lauf :D.
Priznam, so kar zabavni, malo spominjajo z odnosom na zgoraj omenjeni FBB podcast. Analiza pa so bolj hot takes. Zastopim podrkavanje na Miami, so le trenutni darlingi interwebsov, pa težko jim je zamerit, kako so odjebali Nugetse, tudi jaz jim nisem dajal možnosti po 4.tekmi. Analiza Giannisa je pa kr cringy, uporaben je le kot center kakemu Lukatu, da igra obrambo in čaka na žoge, ki mu jih potala Luka.
Bom še poslušal, beseda lepo teče.

Mimgrede, ktere podcatse kej poslušate?
Sam večinoma Ringer, FBB, včasih Zacha Lowa, Billa Simmonsa redko, ker je predolg in se kr zgublja, včasih Locked on NBA...

sheeshkar ::

Badwolff je izjavil:

Mimgrede, ktere podcatse kej poslušate?
Sam večinoma Ringer, FBB, včasih Zacha Lowa, Billa Simmonsa redko, ker je predolg in se kr zgublja, včasih Locked on NBA...

Tale je top - https://www.stitcher.com/podcast/ben-ta... (ima tudi odličen YouTube kanal)

aborko ::

Bravo Miami, Goran spet prvi strelec tekme, pa še klač.

Duhec ::

Spet napeto do konca...
Bravo Dragič, bravo Miami !
http://blackbird.si/

bambam20 ::

Še dve.

Scaramouche1 ::

Gogi dobija mal več pozornosti..



Scaramouche1 ::

NAŠ GOGI

Samael ::

Samael != Samuel

Kurzweil ::

Moram priznat, da sem včeraj nekje na polovici tekme imel zelo slab občutek oz. je bil Boston pravi... sem že pred to serijo povedal, da je Boston odigral precej več tekem kot MIA, kar bi lahko seveda bila tista prednost, še posebej ker je Brad Stevens res zelo malo rotiral, včeraj pa je malce bolj rotiral in večim dal priložnost, kar me je seveda skrbelo oz. dalo občutek, da bodo pa sedaj nosilci bolj fresh in bodo zdržali do konca tekme - na srečo sem se motil. Podobno kot zadnje tekme DEN - LAC... sedaj tudi MIA dela velike preobrate, torej od nekih -15 do 20 točk, pa vse do +15. Bo pa ta serija še zelo zanimiva, jaz sem sicer napovedal 7 tekem oz. tekme z minimalno razliko pri zmagah, tudi če ne bo 7 tekem, pa upajmo, da se bom tudi tu zmotil, in bo MIA serijo prej dobil. Vsako tekmo ko pride BOS v ritem, dobiš občutek, da bodo zdemolirali nasprotnika, potem pa nekako padejo, in začnejo igrati zelo individualno, pri čemer jih še vseeno drži v igri dejstvo, da igrajo zelo borbeno in dobro v obrambi.

Danes pa se začne zelo zanimiva serija med DEN in LAL... verjetno bo najbolj zanimivo na relaciji Jokič - Davis/McGee/Howard,.. me res zanima, kako se bo Jokić tokrat znašel, tule mu bo res zelo težko. Zanimiv bo tudi boj med Rondom in Murrayem... Gary Harris bo verjetno na Jamesu,... Michael Porter Jr. bi znal biti joker... bo pa DEN tako kot že ves playoff moral spet dati od sebe svoj maximum oz. kot američani pravijo "hearts out basketball".

@Samael, ravno včeraj je komentator omenil, da je Dragič poleg Lebrona edini veteran, torej igralec nad 30 let v playoffu, ki dosega v povprečju več kot 20 točk na tekmo.

kow ::

Rondo vcasih kosa ni znal zadet in nikoli ni bil borben. Je kaj boljsi letos? Ali ima se vedno 'luzersko' mentaliteto?
(letos nisem gledal Lakersov, morda 1 tekmo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Horas ::

veliko boljši je, zadeva trice. obrambno je pa zmeraj bil dober zdaj je nivo višje, vstopa pa s klopi
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kurzweil ::

@kow, saj Rondo če je služilo zdravje je vedno bil dober... kot je že @Horas omenil, v obrambi je vedno bil dober... atletsko je bil dober... dober v prodoru... kot PG pa odličen asistent in eden od tistih igralcev, ki se jim reče "assist first player"... je pa sedaj malce izboljaš met... saj recimo naš Dragič je nekoč imel tudi katastrofalen met, pa so "leta" popravila tudi to...

Badwolff ::

Rondo nikoli ni bil borben?

Kurzweil ::

@Badwolff, ja tudi jaz ne vem... zgleda je nekaj pomoešal... ali pa ga ni spremljal kakšnih 10 let nazaj...

Evo Giannis Antetokunmpo je MVP rednega dela + DPOY... kar je, kot vas večina tako že ve, komaj 4 igralcev v zgodovini, ki mu je to uspelo, po Nashu, Olajuwonu in Jordanu.

kow ::

Badwolff je izjavil:

Rondo nikoli ni bil borben?


Meni se je zdelo, da je vedno pustil ekipo na cedilu. Ga pa zadnjih par let nisem ravno opazoval.

RockyS ::

Na Telemach se da kje spremljati nba tekme?

Kurzweil ::

RockyS je izjavil:

Na Telemach se da kje spremljati nba tekme?


Če ima v programski shemi Arena Sport Slovenija... občasno vem, da je bilo po nekem čudežu tudi na HRT... če ne bo šlo na TV, pa imaš več kot dober stream na -> http://nbastreams.xyz/games/

Horas ::

8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Kurzweil ::

Horas je izjavil:

https://twitter.com/i/status/1307157738...


Koš je fini, ampak kolikor sem na hitro pogledal tole... na samem začetku, tam še na trojki... naredi pa tako grde korake da je groza... dejansko je v gibanju... se ustavi... in gre spet v gibanje... potem pa šele odboj... jah, pa ti Evropejci :)

Imam občutek, da če bo DEN dobil 1 tekmo proti LAL bo to že čudo oz. to še dopuščam... pa bi si blazno želel, da bi DEN po nekem čudežu to dobil, ampak preprosto Jokić je tule sam in brez možnosti... LAL ima precej več rotacije,... da ne naštevam dalje... iz te moke ne bo kruha, upam, da se motim... kot sem že pisal pred tem... edino kje jaz vidim, da bi lahko DEN naredil kakšen višek je verjetno Porter Jr... ostali glede na matchupe in rotacije preprosto ne morejo...

buttcrack ::

Horas je izjavil:

https://twitter.com/i/status/1307157738...

Tole bi bli lahko še v rokometu koraki

bambam20 ::

buttcrack je izjavil:

Horas je izjavil:

https://twitter.com/i/status/1307157738...

Tole bi bli lahko še v rokometu koraki


Pač. V NBa-ju se dopušča vse.. koraki, nošene žoge med vodenjem, osebne v napadu.. zato se v NBA-ju lažje irga, ker sodniki to dopuščajo.

sheeshkar ::

bambam20 je izjavil:

Pač. V NBa-ju se dopušča vse.. koraki, nošene žoge med vodenjem, osebne v napadu.. zato se v NBA-ju lažje irga, ker sodniki to dopuščajo.

No ja, tako grozno tudi ni. V resnici je veliko domnevnih korakov ipd. tudi posledica razlik v FIBA in NBA pravilih. Pa ne zanikam, da so kljub temu v NBA kdaj malo bolj popustljivi, vendar ni tako pogosto, kot si nekateri predstavljate.

Nekaj razlag: https://www.youtube.com/results?search_...

bambam20 ::

sheeshkar je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Pač. V NBa-ju se dopušča vse.. koraki, nošene žoge med vodenjem, osebne v napadu.. zato se v NBA-ju lažje irga, ker sodniki to dopuščajo.

No ja, tako grozno tudi ni. V resnici je veliko domnevnih korakov ipd. tudi posledica razlik v FIBA in NBA pravilih. Pa ne zanikam, da so kljub temu v NBA kdaj malo bolj popustljivi, vendar ni tako pogosto, kot si nekateri predstavljate.

Nekaj razlag: https://www.youtube.com/results?search_...


Vse, kar je več od 2korkaov so kroaki, s tem da je potrebno pri drugem koraku odrinat skočit in ne počakat na mestu.

Horas ::

pretiravate. nobenih korakov ni
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

endelin ::

Dragon po naslov;)

bambam20 ::

endelin je izjavil:

Dragon po naslov;)


Ne delaj ražnja, dokler je zajec v gozdu.
««
42 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914156397 (35076) bambam20
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759197192 (94501) Samael
»

Kako dober je res G. Dragić? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8641528 (37481) bambam20

Več podobnih tem