» »

Google pokazal nove telefone, prenosnike in slušalke

Google pokazal nove telefone, prenosnike in slušalke

Official Google Blog - Pri Googlu so na newyorški tiskovni konferenci pokazali težko pričakovani telefon Pixel 4, pa tudi drugo generacijo slušalk Pixel Buds, prenosnik Pixelbook Go ter posodobitve pametnih zvočnikov, ki odslej nosijo ime njihove podružnice Nest.

Kot zadnji med velikani so svoj jesenski predpraznični dogodek pripravili še pri Googlu. Made by Google '19 (krajša verzija) v New Yorku je bil glede na izdelke videti kot križanec med Microsoftovo in Amazonovo prireditvijo, zapakiran v podobo ponedeljkovega jutranjega predavanja o analitični mehaniki. Osrednja najava je seveda odpadla na telefone Pixel 4, ki jim je podjetje že vse leto odmerjalo premišljene izpuste informacij. Pixel 4 ima 5,7-palčni zaslon OLED v ločljivosti 2280×1080 pik, večji brat Pixel 4 XL pa 6,3-palčnega v resoluciji 3040×1440. Oba premoreta osveževanje z 90 herci, ki je danes še vedno v glavnem stvar igričarskih telefonov, a se vse hitreje širi tudi drugam. V razmeroma zadržanem dizajnu so odpravili zarezo in se poslužili polnega roba, v katerega so morali spraviti sistem za odklepanje s prepoznavo obraza, podoben Applovemu. Posledično so se popolnoma odpovedali bralniku odtisov. Poleg je tudi radarček za zaznavo prstnih kretenj na osnovi tehnologije Soli, v katerega vlagajo dosti marketinga, a resnici na ljubo niso pokazali kaj bistveno novega, kar bi se dalo početi z njim, saj mahanje za sprejem klicev ali menjavo skladb že poznamo.

Telefone poganjajo sistemski čipi Snapdragon 855 v navezi s 6 gigabajti pomnilnika, medtem ko je shramba na voljo v 64- in 128-gigabajtni velikosti. Bateriji z 2800 in 3700 mAh (XL) nista videti impresivni. Na sprednji strani je tokrat samo ena kamera za sebčije, so se pa v Googlu končno vdali trendom in Pixlom namenili več kot eno kamero na zadnji strani ... to je, dve. Glavna ima 12,2 megapiksla, telefoto je 16-megapikselna, poznata optični zoom in stabilizacijo OIS, video snemata v 1080p z do 120 fps. Na prezentaciji so se bolj kot na strojne specifikacije osredotočili na programje za kamericama in izpostavili procesiranje HDR barv v realnem času (Live HDR+) ter drugo generacijo tehnologije za fotografiranje v temi Night Sight. Zanimiva je še omemba, da so algoritme za prepoznavo govora za potrebe Google Assistanta uspeli tako skrčiti, da jih sedaj lahko velik del teče na samih napravah, zaradi česar bo storitev odzivnejša kot prej. Pixel 4 (XL) bo na voljo od 24. oktobra dalje, s cenama 750 in 900 evrov za cenejši inačici manjšega ter XL telefona.

Govorečemu pomočniku namenjeni zvočniki Home Mini so v najnovejši verziji preimenovani v Nest Mini, po firmi, ki jo je Google prevzel pred leti. Sama napravica je bila deležna evolucijskih posodobitev, kot so dodaten mikrofon, boljši basi in nastavek za pritrjevanje na steno. Za petdesetaka bo na voljo 22. oktobra. Še ena zelo logična poteza je združevanje pametnih zvočnikov z internetnimi usmerjevalniki: Nest Wifi, naslednik mesh routerja Google Wifi, bo namreč v satelitih vseboval opremo za priklic asistenta. Glasovno se bo dalo nadzorovati tudi njegove funkcije in na primer otrokom izklopiti mrežo med igranjem Fortnita. V firmi pravijo, da naj bi bila naprava hitrejša od konkurenčnih razreda 802.11ac AC2200, toda Wi-Fija 6 še ne podpira. V ZDA bo na voljo v začetku novembra, drugod malce pozneje, in sicer za 350 dolarjev (vse cene brez davka) za bazo in dva satelita.

Lansko leto so namesto posodobitve njihovega lastnega chromebooka Pixelbook pokazali tablico Pixel Slate, ki pa je naravnost spektakularno propadla. Letos smo zato namesto eksperimentov lahko videli tržno bolje pozicionirani Pixelbook Go: prenosnik za znosno ceno, ki se spogleduje z dizajnom MacBookov - vsaj po videzu. Edina res očitna razlika glede na Applove laptope je narebrena spodnja površina ohišja. 13,3-palčni zaslon je dotikabilen, na voljo v ločljivostih 1080p ali 4K, v 13 milimetrov debelo napravo pa so spravili kar zajetno baterijo, ki naj bi zdržala do dvanajst ur. Čez Lužo ga je že mogoče prednaročiti, in sicer se ponudba prične pri 650 dolarjih s procesorjem Core m3 ter 8 GB pomnilnika, medtem ko najdražja inačica pri 1400 dolarjih vsebuje Core i7, 16 GB Rama in 4K zaslon. V Evropi bodo naročila odprli šele januarja.

Ker so pametne slušalke zdaj blazno in, seveda pri Googlu niso mogli mimo posodobitve slušalkic Pixel Buds, ki so bile v prvi inkarnaciji precej klavrne. Druga generacija je videti bolj elegantna in konkurenčna: naposled gre za prave brezžične naprave brez nadležne vmesne žice, pri čemer se v podjetju bahajo, da naj bi s svojo modrozobo povezavo signal lovile "skozi tri stene ali čez nogometno igrišče" (za ameriški fuzbal, to je), pri čemer še ni povsem jasno, kako naj bi to dosegli. Baterija drži pet ur, v stojalu pa je še za 24 ur elektrike. Poleg obvezne sprege z Google Assistantom in dotikabilnega nadzora izpostavljajo še samodejno prilagajanje jakosti okolici, vendar pa ni videti, da bi te slušalke vsebovale pravo dušenje hrupa. Kako se bo ta recept obnesel, bomo videli na pomlad, cena v ZDA bo 180 dolarjev.

Na koncu še natančni datum pričetka beta testiranja pretočnega igričarskega servisa Stadia: 19. november. Kot je že znano, bo vstop na voljo v zameno za 120 evrov, medtem ko bo zastonjski režim uveden naslednje leto.

46 komentarjev

kow ::

A je res potrebno "rezervirati" novico - "vec sledi". Dafuq je to...

Sheteentz ::

O moj bog, kako grd je ta črni kvadrat s kamerami, o fuj.

AnotherMe ::

Sheteentz je izjavil:

O moj bog, kako grd je ta črni kvadrat s kamerami, o fuj.

mogli bi nardit srček, da bi blo bolj kjut :)

Jerry000 ::

A bo tale camera update na voljo tud za Pixel 2XL?

TheBlueOne ::

Meni pa sede tale bolj industrijski design. Pogresam 4A, bi raje imel plasticen zadnji panel in neko normlano ceno.

Ne vem, ce sem edini, ampak imam tudi raje, da display ni cez 100% telefona in zato stimata zvok in senzorika.

Cruz ::

Bodo morali začeti delati večje žepke na hlačah, da bodo mobiteli not pasali. Ali pa bomo začeli nositi torbice...? Ma, kaj govorim, itak ga cel čas nosimo v rokah. Dodatno držalo na rokah? :)

Fak kakšne opeke. Totalno nepraktično v mojih očeh. Samostojna "bluetooth slušalka" je zame idealna različica mobitela.

recmajkemi ::

Sem mislil, da bodo opustili nesmiselno ukinitev vhoda za slušalke in pa reže za microSD. Tudi cena je juhuhu.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

martincek1 ::

TheBlueOne je izjavil:

Meni pa sede tale bolj industrijski design. Pogresam 4A, bi raje imel plasticen zadnji panel in neko normlano ceno.


Dvomim, da bo kdo, ki je kupil 3A v prihodnjih 2 letih menjal telefon. Je enostavno preveč kvaliteten glede na trenutne trende upgradov. Verjetno najprej drugo leto sledi 5A.

2dark ::

Kaj googlu dejansko prinaša dobiček? Ker se mi zdi, da je večina njihovih stvaritev fail.

Master_Yoda ::

Prodajanje tvoje lokacije, searchev, podatkov na telefonu,... zainteresiranim, ter oglasi.
Dovie'andi se tovya sagain.

Jerry000 ::

recmajkemi je izjavil:

Sem mislil, da bodo opustili nesmiselno ukinitev vhoda za slušalke in pa reže za microSD. Tudi cena je juhuhu.

Čist kul je. Za slušalke danes itak ne rabiš ker maš dost teh wireless, bluetooth slušalk/stvari, SD pa tud ne rabiš glede na to da obstaja google photos, drive itd.

Master_Yoda ::

Tako je ! Da imajo res vse tvoje podatke v njihovih cloudih in jih lahko monetizirajo.
Dovie'andi se tovya sagain.

rkobarov ::

Telefon je čisto razocaranje, slaba baterija, brez čitalca prstnih odtisov,
brez snapdragona 855+, brez širokokotne kamere, brez 3.5mm jack-a, drag.
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

galu ::

rkobarov je izjavil:

Telefon je čisto razocaranje, slaba baterija, brez čitalca prstnih odtisov,
brez snapdragona 855+, brez širokokotne kamere, brez 3.5mm jack-a, drag.


Mogoče pa bo Pixel 3 zato cenejši. :P
Tako to gre.

Cr00k ::

galu je izjavil:

Mogoče pa bo Pixel 3 zato cenejši. :P


Glede na videno včeraj je povsem možno, da bo celo bolj povpraševan in s tem dražji :)

bysaRD ::

2dark je izjavil:

Kaj googlu dejansko prinaša dobiček? Ker se mi zdi, da je večina njihovih stvaritev fail.


Resno? Si slišal kdaj za Youtube ali pa Google maps/street view? Google Earth?

FireSnake ::

Še zdaj ne znajo narediti telefona z zaslonom do roba? :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jerry000 ::

Master_Yoda je izjavil:

Tako je ! Da imajo res vse tvoje podatke v njihovih cloudih in jih lahko monetizirajo.

Kot da jih že nimajo...sicer pa nimam nič za skrivat, pa naj gledajo moje slike če jim je. Jaz bom pa miren ko mi crkne mobi da so slike tam gor. Nisem paranoičen...smo pa res različni.

FireSnake je izjavil:

Še zdaj ne znajo narediti telefona z zaslonom do roba? :D

Po resnici, tudi Apple ne zna. Ampak po resnici, tudi nočem, nekaj bezlov je dobrodošlo :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

TheBlueOne ::

bysaRD je izjavil:

2dark je izjavil:

Kaj googlu dejansko prinaša dobiček? Ker se mi zdi, da je večina njihovih stvaritev fail.


Resno? Si slišal kdaj za Youtube ali pa Google maps/street view? Google Earth?


Gmail, Adsense, Adwords (menda najbolj lukrativen del googla), brskalnik Google, Android, Chrome...

FireSnake je izjavil:

Še zdaj ne znajo narediti telefona z zaslonom do roba? :D


Zakaj mora imeti telefon zaslon do roba? :)

Zgodovina sprememb…

Egidij88 ::

rkobarov je izjavil:

Telefon je čisto razocaranje, slaba baterija, brez čitalca prstnih odtisov,
brez snapdragona 855+, brez širokokotne kamere, brez 3.5mm jack-a, drag.


Se strinjam. Za 600€ dobiš OnePlus 7T, ki ima vse to. (No, jack je zgodovina.)

TheBlueOne ::

Tukaj verjetno premium ceno narekuje bolj programska kot strojna oprema. Je pa zanimivo cena v nemskem shopu 749EUR za prednarocilo, istocasno Pixel 3 100EUR vec, torej 849EUR.

Lahko bi dodali se recimo dve leti YT premium.

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Preorder v UK, zanimivo.
https://imgur.com/GGD84J8
LPOK.d

Sheteentz ::

tisti chromebook je itak drek od prenosnika

Netrunner ::

Jerry000 je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Tako je ! Da imajo res vse tvoje podatke v njihovih cloudih in jih lahko monetizirajo.

Kot da jih že nimajo...sicer pa nimam nič za skrivat, pa naj gledajo moje slike če jim je. Jaz bom pa miren ko mi crkne mobi da so slike tam gor. Nisem paranoičen...smo pa res različni.



Podatke je treba obnavljati, da so relevantni in z uporabo njihovih storitev in produktov jim to redno dostavljaš na pladnju. Stvar posameznika ali ga to moti ali ne. Slike in podatke pa se da enostavno backupirati tudi brez googlovega oblaka. Če pa se prepustiš googlovem toku in se ne sekiraš kje so tvoji podatki potem si lahko kar komot :)

Mene osebno ne moti da imajo precej podatkov o meni vendar vseeno nočem da mi iz vseh strani uhaja.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

HotBurek ::

...sicer pa nimam nič za skrivat...

V tem primeru ne gre za skrivanje, ampak da ima eno podjetje vse podatke, s pomočjo katerih se okoriščajo.

Pravilen poslovni odnos bi bil, da bi ti Gulaž plačal, da ti uporabljaš njihov telefon v zameno za tvoje podatke. Tako pa zaslužijo 2x; prodajo ti must have (which you don't) telefon, potem pa še se pomočjo podatkov, ki jim jih posreduješ oz. jih zbirajo (npr. gey-mail).

Uporabniki v tem primeru res niso "pametni"; Lahko bi iztržili denar za uporabo njihovega telefona, namesto, da še plačujejo zanj.

Kot da jih že nimajo...

Naj lažje se je ne potrudit, nič naredit in rečt da se pač nič ne da.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

aborko ::

Telefon je jajc. Pa se sploh ne gre za zastarel 2 leti star dizajn, to bp sprejmem, ker imaš večjo varnost pri face unlocku. Ampak da niso mogli zraven vključit še čitalca prsnih odtisov (za mogoče še večjo varnost v kombinaciji s face unlock), da dajo 2800mAh baterija skupaj s 90hz zaslonom? Zgolj 18W Qc, ko so kitajci že pri 50-60W? 64GB osnovna varianta v letu 2020 za to ceno + ukinitev neomejenega storage na gdrive - resno Google!?? Brez sd slota, brez vtiča za slušalke, brez wide kamere? Ima pa neke na pol delujoče kretnje z roko, ja to bomo vsekakor uporabljal na polno.
Prednost pixlov naj bi bil SW. Hudič pa je ko gcam portajo že na vsakega kitajca, pixli pa so v praksi počasnejši od oneplus zadev.

Nejkoy ::

OK.d je izjavil:

Preorder v UK, zanimivo.
https://imgur.com/GGD84J8


Je tu še kakšna dodatna zahteva? Pošiljajo v SLO?

FireSnake ::

TheBlueOne je izjavil:


Zakaj mora imeti telefon zaslon do roba? :)


Kako to ni jasno?
Da se izkoristi celotna površina. In ni večji, kot mora biti.

Eni imate radi cigle, vidim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

OK.d ::

Nejkoy je izjavil:

OK.d je izjavil:

Preorder v UK, zanimivo.
https://imgur.com/GGD84J8


Je tu še kakšna dodatna zahteva? Pošiljajo v SLO?

Mislim da ne, jaz sem poleti naročil Hub z Revolutom povezanim z GPayom in sem brez težav dobil preko C&M v Slovenijo.
LPOK.d

Jerry000 ::

HotBurek je izjavil:

...sicer pa nimam nič za skrivat...

V tem primeru ne gre za skrivanje, ampak da ima eno podjetje vse podatke, s pomočjo katerih se okoriščajo.

Pravilen poslovni odnos bi bil, da bi ti Gulaž plačal, da ti uporabljaš njihov telefon v zameno za tvoje podatke. Tako pa zaslužijo 2x; prodajo ti must have (which you don't) telefon, potem pa še se pomočjo podatkov, ki jim jih posreduješ oz. jih zbirajo (npr. gey-mail).

Uporabniki v tem primeru res niso "pametni"; Lahko bi iztržili denar za uporabo njihovega telefona, namesto, da še plačujejo zanj.

Kot da jih že nimajo...

Naj lažje se je ne potrudit, nič naredit in rečt da se pač nič ne da.

Njihov produkt (ne nujno novi) mi je všeč kot tudi OS in kupim. Vem da imam že ogromno slik na photos in želim še naprej to uporabljati. Lahko bi iztržili, ampak en sam ne bo nič naredil proti gigantu. Ne da se mi pa ukvarjat z alternativo. Simple, ampak ja, to sem samo jaz :)

Jerry000 ::

Bom si še sposodil temo...kako je z Google Pay pri nas? Imam Pixel 2XL in kao GPlay ni podprt

Dosan ::

Slovenija ni podprta.

Jirzy ::

Cruz je izjavil:

Bodo morali začeti delati večje žepke na hlačah, da bodo mobiteli not pasali. Ali pa bomo začeli nositi torbice...? Ma, kaj govorim, itak ga cel čas nosimo v rokah. Dodatno držalo na rokah? :)

Fak kakšne opeke. Totalno nepraktično v mojih očeh. Samostojna "bluetooth slušalka" je zame idealna različica mobitela.

Se strinjam, ampak prav Pixel 4 je en najmanjsih letosnjih telefonov. Mislim, da lahko na prste ene roke prestejeva telefone z vsaj solidnimi specifikacijami, ki imajo letnico 2019 in ekran, manjsi od 6 inch.
Ce nebi bil 400+ eur in ce bi kupoval nov telefon, bi resno razmisljal o P4.

Mavrik ::

Mhm, Pixel 3a je verjetno še vedno daleč najboljši nakup za manjši telefon. Pixel 4 je sicer vredu, ampak je cena nekoliko visoka. Še posebej če gruntaš da ima trenutno S10 kar precejšnje popuste.
The truth is rarely pure and never simple.

MrNighthawk ::

FireSnake je izjavil:

Še zdaj ne znajo narediti telefona z zaslonom do roba? :D

Meni nasplošno so bezels kul. To kar je imel Galaxy S8/S9, ko bi vsaj postavili stereo zvočnike tja :P

Sheteentz je izjavil:

tisti chromebook je itak drek od prenosnika

kaj pa pričakuješ od Chromebooka? Powerhouse?
Sicer če povišaš ceno na 1k pa dobiš i5 16gb rama in ssd za 1400€ pa še 4k display in 256 ssd.
Ampak Chromebook je bil vedno mišljen kot pocen laptopa za osnovna "dela" internet, basic office, etc.

Mavrik ::

Chromebooki so predvsem mišljeni za službeno / šolsko uporabo in se kot taki odlično obnesejo. Pixelbook je bil eden boljših poslovnih prenosnikov, kar sem jih imel - predvsem zato ker ne potrebuje praktično nobenega vzdrževanja in je bil med najlažjimi in najtanjšimi prenosniki. Tudi tipkovnica je bila bistveno boljša od Applovih (kjer mi na 2018 MacBooku že odpovedujejo tipke -_-).

Kar se pa telefonov tiče - Pixel 4 je po par mesecih uporabe vredu telefon. Ne vem če se glih lahko primerja z S10 in iPhoni, mu pa tudi prav nič ne manjka.
The truth is rarely pure and never simple.

pirlo ::

Mavrik je izjavil:

Kar se pa telefonov tiče - Pixel 4 je po par mesecih uporabe vredu telefon. Ne vem če se glih lahko primerja z S10 in iPhoni, mu pa tudi prav nič ne manjka.

Kak je baterija? Klko zdrži mali približno?

MrNighthawk ::

Mavrik je izjavil:

Kar se pa telefonov tiče - Pixel 4 je po par mesecih uporabe vredu telefon. Ne vem če se glih lahko primerja z S10 in iPhoni, mu pa tudi prav nič ne manjka.

Zakaj se ne more primerjat z S10? Build quality? Kamera? Software predvidevam, da je boljši. Ali pač ne? Nekater bloatware bi sicer rad odstranil ampak sem se navadil in ugotovil prednosti vsaj 70 % Samsungnative appov.

Mavrik ::

pirlo je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Kar se pa telefonov tiče - Pixel 4 je po par mesecih uporabe vredu telefon. Ne vem če se glih lahko primerja z S10 in iPhoni, mu pa tudi prav nič ne manjka.

Kak je baterija? Klko zdrži mali približno?


V primerjavi z S9 drži bistveno dlje (P4 je mel še ~20% baterije ko je S9 crknil), v primerjavi z S10 pa malenkost manj. Načeloma sem komot prišel čez dan, kaj več pa ne.
The truth is rarely pure and never simple.

recmajkemi ::

Jerry000 je izjavil:

recmajkemi je izjavil:

Sem mislil, da bodo opustili nesmiselno ukinitev vhoda za slušalke in pa reže za microSD. Tudi cena je juhuhu.

Čist kul je. Za slušalke danes itak ne rabiš ker maš dost teh wireless, bluetooth slušalk/stvari, SD pa tud ne rabiš glede na to da obstaja google photos, drive itd.


Verjetno nimaš kuhinje doma, ker je itak dovolj restavracij naokoli.
Ne lastiš si prevoznega sredstva,obstaja javni prevoz ...;((
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Jerry000 ::

recmajkemi je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

recmajkemi je izjavil:

Sem mislil, da bodo opustili nesmiselno ukinitev vhoda za slušalke in pa reže za microSD. Tudi cena je juhuhu.

Čist kul je. Za slušalke danes itak ne rabiš ker maš dost teh wireless, bluetooth slušalk/stvari, SD pa tud ne rabiš glede na to da obstaja google photos, drive itd.


Verjetno nimaš kuhinje doma, ker je itak dovolj restavracij naokoli.
Ne lastiš si prevoznega sredstva,obstaja javni prevoz ...;((

To je vse res, ampak osebno jacka ne rabim na telefonu, meni je odveč v 2019 na telefonu. Si pa res ne lastim prevoznega sredstva, ker je javni prevoz (živim v LJ) ;)

aborko ::

Na novih pixlih niti 4k60 videa ni, pravijo da itak ne rabimo, pa še preveč placa zasede. Bog ne daj da bi šli iz 64 na 128GB base storage, je res drag plac v 2019 in jim zgleda stroškovno ne znese pr 700-800€ vrednih telefonih.
https://www.gsmarena.com/the_pixel_4_ca...

Jerry000 ::

no, velikokrat razmišljam o menjavi, da bi po vseh letih od androida 1.6, šel poskusit na apple. Tale 11 (ne pro) je kar luštna. Edino kar je, Gmaps baje dela slabše na applih, plus ne vem koliko prednosti je, ker bi itak uporabljal appe od googla, ker imam vse tam gor. Je kdo tak ki je po vseh teh letig šel na apple in je happy user?

MrNighthawk ::

Jerry000 je izjavil:

no, velikokrat razmišljam o menjavi, da bi po vseh letih od androida 1.6, šel poskusit na apple. Tale 11 (ne pro) je kar luštna. Edino kar je, Gmaps baje dela slabše na applih, plus ne vem koliko prednosti je, ker bi itak uporabljal appe od googla, ker imam vse tam gor. Je kdo tak ki je po vseh teh letig šel na apple in je happy user?

Jaz sem resno razmišljal, da bi šel. Potem pa izvem, da mi aplikacija za bančno plačevanje ne bo delala, dveh aplikacij, ki uporabljajo NFC tudi ne bo, emmm apple ear buds mi nikakor ne stojijo v ušesih, na 11ki še dongla ne dajo.

Jerry000 ::

MrNighthawk je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

no, velikokrat razmišljam o menjavi, da bi po vseh letih od androida 1.6, šel poskusit na apple. Tale 11 (ne pro) je kar luštna. Edino kar je, Gmaps baje dela slabše na applih, plus ne vem koliko prednosti je, ker bi itak uporabljal appe od googla, ker imam vse tam gor. Je kdo tak ki je po vseh teh letig šel na apple in je happy user?

Jaz sem resno razmišljal, da bi šel. Potem pa izvem, da mi aplikacija za bančno plačevanje ne bo delala, dveh aplikacij, ki uporabljajo NFC tudi ne bo, emmm apple ear buds mi nikakor ne stojijo v ušesih, na 11ki še dongla ne dajo.

Budsi me ne vlečejo ker so itak grdi, bi raje imel druge bluetooth, torej v tem primeru tudi dongle odpade ker ga ne potrebujem če so slušalke bluetooth...glede NFC pa je vprašanje ja...urbana app ne dela oziroma je sploh ni na iOS...

OK.d ::

LPOK.d


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pixel 4 se odklene tudi pred spečim človekom

Oddelek: Novice / Android
297268 (5716) Gagarin
»

Googlov Daydream je mrtev

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
134812 (3736) PrimozR
»

Pixel 4 bo prepoznaval gibe in obraze

Oddelek: Novice / Android
65891 (4856) Vazelin
»

Strojne novosti na Google I/O 2019: Pixel 3a, Android Q, Nest Home Max

Oddelek: Novice / Android
3614404 (12332) mirancar

Več podobnih tem