» »

Wifi router s POE porti

Wifi router s POE porti

«
1
2

Furbo ::

Jaz ne vem, a imam prav talent za iskanje nemogočih HW kombinacij ali so proizvajalci res tako brez idej?

Primer, kupujem nov router, zraven bi dal par dostopnih točk v stilu Asus Lyra in podobne, najraje kak sistem, kjer router aktivno sodeluje z njimi, vse bi dal na kabel (ethernet backhaul).
Gledal sem Linksys MR8300 + Velop VLP0103-EU, AC3600, 3 moduli (dokler nisem ugotovil, da ne eno in ne drugo ne podpira POE)

Želja je imeti dostopne točke, v katere bi lepo prišel samo mrežni kabel in jih tudi napajal.

Potem pa gledam unboxinge teh reči, dobiš recimo 3 dostopne točke in vsaka ima svoj napajalnik? Tudi tiste, kjer so se celo spomnili dodati možnost POE napajanja (preko mrežnega kabla).

Če jim je končno pripeljalo, da tudi z ducatom anten na enem ruterju ne bo šlo pokriti celih zgradb in zdaj celo delajo na tem, da dodajaš točke po bajti in te lepo sodelujejo, zakaj za vraga ne dodajo še POE v ruter?

Zdaj naj imam pa pri vsaki dostopni točki še en nagravžen napajalec?
Pa ne mi začeti s še bolj trapastimi poe injektorji, ki problem samo prestavijo k ruterju ali pa naj izkašljam 100€ za stikalo s POE?

Potem bo pa Apple spet naredil kaj takega, lepo elegantno z enim kablom in bo ves folk pameten, kako ta tehnologija obstaja že 100let. ;)

Torej vprašanje je, pozna kdo kak router, ki ima POE in morda še kak kompatibilen mesh, da mi bajta ne bo izgledala kot JEK?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SeMiNeSanja ::

PoE se običajno 'vgrajuje' v switche, ne pa v routerje.
Tam boš redko našel več kakor en PoE port...

Za accesspointe boš hotel gigabitno hitrost, kar takoj dvigne ceno PoE switcha. 10/100 PoE switchi so že dokaj poceni.

Na PoE imaš kar nekaj napetosti in toka.... po moje je celo bolje, da nimaš tega na routerju, da ti ga ne more kakšen kratek stik na kablu poškodovat...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

starfotr ::

Pasiven PoE imaš pri routerjih. Npr. pri UI edgemax, Mikrotikih....

In to se dela na switchih, kot je že bilo omenjeno.

Jaz se PoE izogibam, ker če ti crkne switch, greš in kupiš druegega za 20 eur, če ti crkne PoE switch, je dražji in seveda ni ga na vsakem vogalu.

Mavrik ::

Kaj pa je narobe z Ubiquiti EdgeRouterji in kompatibilnimi Ubiquiti dostopnimi točkami? Zgrajeni so točno za to in dokaj poceni.
The truth is rarely pure and never simple.

jakan123 ::

Mikrotik Hex POE, 4x POE port. Gor priklopiš Mikrotik ACje in jih upravljaš preko Capsmana na routerju.

starfotr ::

Mavrik je izjavil:

Kaj pa je narobe z Ubiquiti EdgeRouterji in kompatibilnimi Ubiquiti dostopnimi točkami? Zgrajeni so točno za to in dokaj poceni.


Z njimi ni nič narobe, pravzaprav so moja top izbira.

Vseeno pa meni "standard" PoE ni všeč, ker imajo komunikacijski kabli premajhen presek in ker je toliko različnih PoE standardov, da je to groza.

Vedno sem pristaš, da se zadeve loči oziroma se ne združuje funkcij (v tem primeru preko komunikacijskega kabla gre še napajanje za napravo), kombinirane zadeve imajo vedno neko coklo, kompromis.

DeeJay ::

Poglej si Ubiquiti UNIFI... majo PoE switche in potem posebi antene za Wifi.

Furbo ::

Ja vse tele zadeve s POE so precej industrijske, da imaš nek normalen user friendly router, pa tega ni izgleda.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jakan123 ::

Meni je Mikrotik čisto user friendly :))

Mavrik ::

Furbo je izjavil:

Ja vse tele zadeve s POE so precej industrijske, da imaš nek normalen user friendly router, pa tega ni izgleda.


Ubiquiti ima zelo user-friendly vmesnik - tako za routanje kot za upravljanje z APji.

Mikrotik po drugi strani je nekje na nivoju Linuxa z 1992 in je groza z njim delati.
The truth is rarely pure and never simple.

Furbo ::

Mavrik je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ja vse tele zadeve s POE so precej industrijske, da imaš nek normalen user friendly router, pa tega ni izgleda.


Ubiquiti ima zelo user-friendly vmesnik - tako za routanje kot za upravljanje z APji.

Mikrotik po drugi strani je nekje na nivoju Linuxa z 1992 in je groza z njim delati.

A mi prosim pokažeš en wifi router od njih, na katerega bi potem povezal njihove APje?

Vidim te njihove škatlice, kjer piše router ampak mi izgledajo bolj kot stikala. Ne vem če to sploh ima firewall in podobno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mavrik ::

Furbo je izjavil:


Vidim te njihove škatlice, kjer piše router ampak mi izgledajo bolj kot stikala. Ne vem če to sploh ima firewall in podobno.


Sem ti napisal - EdgeRouter serija.
The truth is rarely pure and never simple.

DeeJay ::

Mavrik je izjavil:

Furbo je izjavil:


Vidim te njihove škatlice, kjer piše router ampak mi izgledajo bolj kot stikala. Ne vem če to sploh ima firewall in podobno.


Sem ti napisal - EdgeRouter serija.


Unifi je bl user friendly plus vse naprave potem kontroliraš iz enega interfejsa.
Router je Unifi USG
https://www.ui.com/unifi-routing/usg/

Potem seveda rabiš še stikalo... naprimer:
https://www.ui.com/unifi-switching/unif...

In pa AP:
https://www.ui.com/unifi/unifi-ap-ac-li...

Vsi produkti:
https://www.ui.com/products/#unifi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Furbo ::

Tnx, ravno gledam na YT kako en tip meče skupaj zelo podobno konfiguracijo. Zdi se kar kul zadeva.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Furbo ::

Oh ja, zdaj imam namen nabaviti že cel unifi sistem:
router edge x, mrežno stikalo poe 150W s 16 porti, 3 Apje, 6kamer, surge protector.. 1.400€.. :P

Namesto cloud key in njihovega HW NVR je pa očitno bolje vzeti en PC za ta namen, SW je itak zastonj, HW je pa za ta denar lahko 3x boljši.

A kdo tukaj dila Ubiquiti? 8-)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SeMiNeSanja ::

Furbo je izjavil:

Oh ja, zdaj imam namen nabaviti že cel unifi sistem:
router edge x, mrežno stikalo poe 150W s 16 porti, 3 Apje, 6kamer, surge protector.. 1.400€.. :P

Namesto cloud key in njihovega HW NVR je pa očitno bolje vzeti en PC za ta namen, SW je itak zastonj, HW je pa za ta denar lahko 3x boljši.

A kdo tukaj dila Ubiquiti? 8-)

Napiš točni seznam, pa boš dobil ponudbe na zs :)

S kje pa si? Če si iz LJ, greš v Techtrade v Trzin in nakupiš...
Drugače pa spletna trgovina...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Furbo ::

3x Ubiquiti dostopna točka UniFi UAP AC LITE Dual Band 300+867Mbps UBNT
1x Ubiquiti Usmerjevalnik Edge ER-X 5-port
1x Ubiquiti IP nadzorna kamera UniFi G3 FHD (UVC-G3) UBNT 5 kos
1x Ubiquiti prenapetostna zaščita LAN SURGE PROTECTOR POE ETH-SP-G2
1x Ubiquiti mrežno stikalo switch US-16-150W managed 16x POE gigabit 2x SFF UBNT

Tole rabim + popust za slotech člane z gotovino 8-)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DeeJay ::

Furbo je izjavil:

Oh ja, zdaj imam namen nabaviti že cel unifi sistem:
router edge x, mrežno stikalo poe 150W s 16 porti, 3 Apje, 6kamer, surge protector.. 1.400€.. :P

Namesto cloud key in njihovega HW NVR je pa očitno bolje vzeti en PC za ta namen, SW je itak zastonj, HW je pa za ta denar lahko 3x boljši.

A kdo tukaj dila Ubiquiti? 8-)


Edge X ni del UNIFI sistema in ga ne moreš konfigurirat znotrej tega sistema. Če hočeš met ruter v UNIFI sistemu, more bit USG ali USG PRO.
Cloud keya načeloma ne rabiš, je pa priročen. Sam uporabljam GEN 1 verzijo ker mam itak UPS, plus GEN2 je predrag.

Furbo ::

Aha, se mi je zdelo čudno, ker barvno ne gre skupaj. ;(( hvala

Fixed.

3x Ubiquiti dostopna točka UniFi UAP AC LITE Dual Band 300+867Mbps UBNT
1x Ubiquiti usmerjevalnik USG Security Gateway
1x Ubiquiti IP nadzorna kamera UniFi G3 FHD (UVC-G3) UBNT 5 kos
1x Ubiquiti prenapetostna zaščita LAN SURGE PROTECTOR POE ETH-SP-G2
1x Ubiquiti mrežno stikalo switch US-16-150W managed 16x POE gigabit 2x SFF UBNT

Tole rabim + popust za slotech člane z gotovino 8-)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

DeeJay ::

Pri Jacob.de dobiš vse za 1.091,12 € s poštnino.

Furbo ::

Nice. Hvala.

Sem malo gledal amazon, ampak tam ti vsako stvar pošlje druga x firma.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Furbo ::

Ah zdi se mi, da imaš tole cene brez ddv. Jaz gledam z ddv, ker tole ne bom jemal na firmo. Razen če kdo rabi stroške. >:D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DeeJay ::

Cene so z 19% ddv.

Furbo ::

Ah vidim kaj naju zeza, 2 kameri sta premal. Vseeno hvala.

Sem bral, da je tale firma nekaj takega kot apple za telefone (mal dražje ampak dela), zgleda pa tudi podobno kontrolirajo cene. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DeeJay ::

Aja ja 3 komade sm dal namesto 5 ... :) No pol pride pa 1.364,10EUR


Hint: Če se to ne mudi počaki na Black Friday/Cyber Monday

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Furbo ::

Dobra ideja, nič se mi ne mudi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

floyd1 ::

V razmislek - Nekateri po forumih predlagajo za tako konfiguracijo raje 2 krat 8 portni switch, ker je ta pasivno hlajen, 16-ka pa že ima (ne ravno neslišen) ventilator.

Doma imam ER-X in UAP-AC-LR in ubiquitija lahko samo priporočam. Slaba stran moje kombinacije je, da ne morem oba upravljati preko unifi kontrolerja, dobra pa, da je bil ta router res smešno poceni ima pa tudi hitrejši procesor od dražjega USG.

Furbo ::

Huh, dober pomislek. Sem preveril malo zadeve in bo res bolje 2x8 60w, tiho in še nekoliko ceneje, ker itak ne rabim SFP. Pa morda bi še ločil mreži za kamere in APje. Eno kamero ruknem na injektor pa je.

Za ER-X pa še ne vem kaj bi, a če ga dam, se bom moral potem sam ubadati z odpiranjem portov za kamere in podobno ali gre to vseeno prek ubiquiti oblaka..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

floyd1 ::

Za kamere nimam pojma, tudi sam sem si ubiquiti nabavil šele slab mesec nazaj. Je pa vsekakor veliko lažje nastavit vse v unifi sw, kot se jeb** z vsakim posebej, kot se moram zdaj jaz. Že npr. kreirati guest network, kjer imaš v unifi le nekaj klikov, je pri moji kombinaciji kar malo večji zalogaj. Vsekakor ni na ravni consumer routerja, ki sem ga imel prej. Tam samo odkljukaš, pa (za prvo silo) dela. Tu se bo pač treba še kaj naučit, tudi nastavljanje preko ukazne vrstice.
Vseeno pa si mogoče poglej še malo po netu, kakšne so prednosti in slabosti ERX in USG. Tu je recimo omenjeno nekaj teh razlik.

Furbo ::

Kako ste pa kaj vsi zadovoljni s tem sicer? Jaz bi rad da lepo dela, brez da rabim resetirati enkrat mesečno itd..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

link_up ::

menjaj lite za resno tocko ala ac-pro ali podobno.
In and Out

Furbo ::

Za mojo hišo bi morale 3 lite zadoščati, saj imajo vse, kar imajo veliki (edino manj anten), zdi se mi bolje 3 lite, ki jih strateško razporedim, kot ena superduper ali dve dražji.. tudi če pošiljajo signal v vse kotičke, ne vem če jih moji gadgeti potem dosežejo nazaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

XS!D3 ::

link_up je izjavil:

menjaj lite za resno tocko ala ac-pro ali podobno.

Kaj pa je neresnega na Liteu?

Razen 3x3 MIMO namest 2x2 in dvojnega uplinka ni neke razlike. Imam oba, naprave ki podpirajo 3x3 MIMO na Proju iztisnejo nekoliko višjo hitrost, to pa je to, kar se mene tiče. Mogoče bi bilo drugače, če bi imel gor 100+ klientov. Če bi zdaj kupoval, bi najbrž stisnil za NanoHD ali pa enostavno vzel Lite verzijo. Mogoče celo NanoHD tam, kjer se največ rabi in vse ostalo na Liteih (garaža, klet itd.) in raje kak AP več za boljšo pokritost.

DeeJay ::

Furbo je izjavil:

Kako ste pa kaj vsi zadovoljni s tem sicer? Jaz bi rad da lepo dela, brez da rabim resetirati enkrat mesečno itd..


Moj setup:
USG
1x AP Pro (dnevna)
1x AP Lite (spalnica) - 5G od PROja ne dela več, ker mam vmes dve nosilni zidani steni.
1x 8 port switch
1x Cloud Key GEN1
1x G3 Micro kamera (NVR mam na PCju)

Men dela tko kot more. Naprav nism ročno rebootal nikoli... samo pri updejtih.
Spomlad pa mislm zamenjat AP Pro za AP nanoHD in Pro dat ven, da bom mel pokrit tud atrij.

Furbo ::

Kdo ve, koliko prostora na disku zavzamejo posnetki ene G3 kamere (full hd) za 24ur npr?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

XS!D3 ::

Furbo je izjavil:

Kdo ve, koliko prostora na disku zavzamejo posnetki ene G3 kamere (full hd) za 24ur npr?

Nimam njihovih kamer, tako da nimam podatkov iz prve roke, ampak če imaš bitrate, ki ga daje ven v željenem modu (resolucija, framerate, itd.), lahko hitro izračunaš. Vrjetno pa ne boš snemal 24/7, če ni premikanja?

Drugače kar vidim na hitro iz njihove brošure za snemalnik, je "700h recording hours at 1080p" z 2TB diskom. Torej čez palec kakih 70 giga za 24h z eno kamero. Ampak tudi tu piše opomba, da je odvisno od izbranega frame ratea, itd.

Furbo ::

No ja, to je potem 14dni/kamero/1tb, če dam torej 5tb disk v cloudkey gen2, sploh ne rabim NVR, to bi bilo super. Če ne bo kdo sestrelil moje kalkulacije seveda. :)

Za način snemanja pa še nisem zih, verjetno res ne bo ves čas, je pa res da ves čas nekaj miga okoli bajte, mački se preganjajo, živali ponoči.. bom videl kako bo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mahoni ::

Tud jaz sem sedaj zagret na polno.
Doma imam 1 Cisco SG350 in sedaj rabim dodatnega, tokrat mora bit se PoE in dejansko bi za ta denar lahko skoraj 2 Unifi switcha vzel.

Torej AP AC Lite bo vredu? Doma imam 300mbit download al rajs AC PRO ?

floyd1 ::

. tudi če pošiljajo signal v vse kotičke, ne vem če jih moji gadgeti potem dosežejo nazaj.

Ravno zato sem jaz vzel "long range" varianto, kjer so nekaj poskušali narediti ravno v tej smeri. Ima drugačne antene. Ni slabo, če si to malo prebereš, predvsem uporabniške izkušnje. Koliko v resnici to pomaga (v primerjavi z "lite") pa ne vem. Marketing itak dela čuda. Vem pa, da pri starem ruterju na "bogem" signalu stvari niso delovale, tu pa vseeno delujejo. Naš sistemc (v službi) pravi, da je tudi lite za domačo uporabo fenomenalen. Preizkušeno na več objektih.

Furbo ::

G2-PLUS ships with a 1TB hard drive, but keep in mind that UniFi Protect has the new adaptive bitrate function enabled by default. This reduces storage space significantly while retaining full bitrate functionality for motion events. Out of the box, users will probably see longer retention times on G2-PLUS w/ 1TB than they did with the 2TB UVC-NVR thanks to these improvements. Note that we've also backported the adaptive bitrate to UFV3 for users who want to enable it on legacy setups.

G2-PLUS also has a user-upgradeable hard drive that supports 15mm tall drives. Advanced users can swap hard drives up to 5TB in to the tray for longer recording times.

G2-PLUS has a built-in battery backup for clean shutdown if the power fails. This doesn't replace a UPS backup on the entire system, but it does ensure that the G2-PLUS will be the last piece of gear to shutdown when the power fails. In other words, you will have all of your video securely recorded right up until the point where your cameras or switches lost power.

G2-PLUS also runs UniFi SDN for your network gear. No need to have a separate NVR for video and CloudKey for network. G2-PLUS handles both duties.

UniFi Protect is a complete, standalone product that covers the viewing and recording needs of most users. It doesn't yet have all of the detailed, advanced features of UniFi Video 3 but we will be adding those features over the coming months.

At this point, the G2-PLUS is the hardware to buy. UVC-NVR sales will be discontinued in the coming months and we will only retain UVC-NVR inventory for warranty replacements for existing customers.


Kot kaže je njihov NVR itak zgodovina in ga CK2+ prekaša v vseh pogledih. Oh ja, spet sprememba moje konfiguracije. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

floyd1 ::

Furbo je izjavil:

Kako ste pa kaj vsi zadovoljni s tem sicer? Jaz bi rad da lepo dela, brez da rabim resetirati enkrat mesečno itd..

Stabilno kot stari dobri wrt54 kako desetletje nazaj. Čisto nobenega problema v tem mesecu dni. Nobenega restarta zadnje 3 tedne, ko sem nehal prčkat po nastavitvah in rebutat. Deca se več ne pritožuje, da ne morta špilov terat - čists zmaga ;)

mahoni ::

Edino kar ne maram so ti klincevi adapterji pri switchu 60W.
150W bi bila torej zmaga, sam so 2x drazji. :(

XS!D3 ::

floyd1 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Kako ste pa kaj vsi zadovoljni s tem sicer? Jaz bi rad da lepo dela, brez da rabim resetirati enkrat mesečno itd..

Stabilno kot stari dobri wrt54 kako desetletje nazaj. Čisto nobenega problema v tem mesecu dni. Nobenega restarta zadnje 3 tedne, ko sem nehal prčkat po nastavitvah in rebutat. Deca se več ne pritožuje, da ne morta špilov terat - čists zmaga ;)

Jaz jih imam doma kako leto in sploh ne vem da obstajajo. Rebootajo se samo ob posodobitvah. Edino controller updateam ročno, ker mi laufa na linux virtualki.

Furbo ::

Huh, očitno LITE AP res ne bo OK, ker podpira samo Passive Power over Ethernet (24V), ki ga UniFi Switch 8 60W ne podpira, ampak samo 4 x IEEE 802.3af.

Medtem ko ostale malce močnejše točke podpirajo oba standarda (802.3af/A PoE in 24V Passive PoE), ampak spet ne vse:
LR: oba
PRO: oba
nano HD: 802.3af
AC HD: 802.3af

Očitno mi je usojen LR ali boljši ap.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DeeJay ::

Ja lahk dražji AP al pa tole.
https://store.ui.com/collections/access...

Sploh pa berem, da so to mel včasih stari AP Lite.. da zdej so 802.3af

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Furbo ::

Aja, potem pa niso popravili specifikacij na njihovi spletni strani.

Sem se odločil kar zamenjati mala switcha za en UniFi Switch 16 (150W), sodeč po youtube je zadeva zelo tiha, podpira oba standarda.
S samo 8 POE porti sem bil itak na meji, kjer bi mi jih zmanjkalo, če bi dodal še eno kamero ali ap.. (oziroma itak sem bil že -1 port, zaradi cloud key).
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

DeeJay ::

Ja more imet nalepko da podpira na zadnji strani, tko pišejo
https://community.ui.com/questions/PoE-...

Tuki so pa specifikacije:
https://help.ubnt.com/hc/en-us/articles...
In ja novejši modeli podpirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

mahoni ::

Moram svoj bancni racun in Viso nekako zakleniti.

Ravnokar zapravil 550€ za UNIFY opremo. Upam, da so switci res tako dobri kot se govori za njih. Pa happy sem, ker se bom koncno znebil adapterjev in cudnih stekerjev.

Furbo ::

Hehe, kje si nabavil?

Jaz imam pomisleke glede kamer, se mi zdi da bo boljša kako druga firma, dobim 4MP kamere, ki tudi ponoči vidijo v barvah, za isti denar kot 2MP pri Ubiquiti.

Glede ostalega pa zagotovo ostajam pri unifi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

mahoni ::

Nabavil pri eni stacuni preko geizhalsa. Kaksne kamere pa bos vzel?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62881177508 (3583) Daniel
»

Kateri AP (access point)?

Oddelek: Kaj kupiti
223778 (1725) ToniT
»

Internet po hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6813054 (7844) XS!D3
»

Kako pokriti večje območje z WiFi signalom?

Oddelek: Omrežja in internet
132798 (2495) FiR3F0X
»

Network switch (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6015120 (13036) Poldi112

Več podobnih tem