» »

Vadbena rutina

Vadbena rutina

«
1
2 3

Vazelin ::

Zanima me, kakšno rutino imate kar se tiče vadbe, naj si bo fitness, kolesarjenje, tek na prostem itd.?

Se jo striktno držite ali vpeljujete nove elemente vadbe? Jo izvajate v dnevih, intervalih (npr. dva dni tečem, potem dan samo hoje, dan počitka in ponovno nov cikel)?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

FiReFTW ::

5x na teden (stretching, vaje za moč/vaje za eksplozivnost/vaje za hitrost z telesom ali trakovi ali lažjimi utežmi, palicami za dvig itd.. doma ali na prostem)
1x na teden (fitnes za težje uteži in celotelesne dvige in vaje)

Torej 6x na teden neke vrste vaje 1x počitek, seveda pa se vaje malo spreminjajo sčasoma in obračajo da ni skoz isto, da malo kroži

Egidij88 ::

3x ali 4x na teden športam, tega se večinoma držim. Pozimi je to samo tek, čez leto pa 1x ali 2x na teden na kolo (in tolikokrat manj tečt), pa nekajkrat v hribe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Cruz ::

Trenutno moj strikten urnik:
Pon: Fitnes, doma kettlebell swing, sun salutation
Tor: Tek + raztezne vaje, doma 50+ ponovitev sklecov, kombinirano pull-upi in chin-upi
Sre: Fitnes, doma kettlebell swing, sun salutation
Čet: Tek + raztezne vaje, doma 50+ ponovitev sklecov, kombinirano pull-upi in chin-upi
Pet: Fitnes
Sob: Fizično delo doma in večer tek, če se mi da. Parkrat se še dvignem na drogu, ko delam zunaj.
Ned: Fraj

Fitnes program je malce modificirana različica Greyskull LP-ja. Trenutno mi zelo ustreza. Pozimi bom spremenil, verjetno na neko različico PHUL stila vadbe, torej 4x na teden.

Tek pa je 30min+, v torek počasni v četrtek srednji tempo, probam čimveč v klanec. To izvajam zadnja dva tedna. Pred tem kak mesec dni nisem striktno izvajal teka in šprintov. Pred tem pa sem izvajal 2x šprint 1x počasen tek. Zdaj se vračam nazaj v formo za takšen format. Naslednji teden dodam namesto srednjega tempa 1x hiter tempo(vsaj 20 min, ne šprint) poleg počasnega tempa. Za dva tedna pa grem nazaj k 2x šprint, 1x počasen tempo 30min+(oboje v klanec). Hočem izkoristiti še čas pred zimo, kajti pozimi skoraj nikoli ne tečem. Pozimi kot kardio dodam plavanje vsaj 2x na mesec.

kuall ::

To probam vsak dan naredit pa mi kar uspeva:
300 počepov (vmes ko se ustavim, da se nadiham delam vaje za raztezanje vratu, bokov itd, to vse otrdi kot hudič na stolu)
4 šprintov
20 sklec
20 dvigov na drogu

Poudarek dajem učinkovitim vajam za noge, ker so tam največje mišice v telesu plus upam da malo izničim škodljive učinke sedenja.

Vsak dan je ponavadi še kolesarjenje v hrib in še kakšno dodatno fizično delo.
Pa mi je vse to še premalo fizične aktivnosti, če verjameš ali pa ne. Bom moral še povečat, mau več šprintov po moje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Vazelin ::

300 počepov? Da te ne bo kdo prijavil na socialno zaradi abuseanja kolen:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kuall ::

Zgleda, da imam kvalitetna kolena, nič ne jamrajo. :)

Vazelin ::

kuall je izjavil:

Zgleda, da imam kvalitetna kolena, nič ne jamrajo. :)

Si vabljen na artroskopijo ćez 10 let:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Cruz ::

kuall je izjavil:

Zgleda, da imam kvalitetna kolena, nič ne jamrajo. :)
A delaš različne variacije počepov?

kuall ::

Ne, čist normalne počepe delam.

IL_DIAVOLO ::

Push
Pull
/
Legs
/

Repeat

Vazelin ::

Meni je všeč, da ne zanemarjate nog.
V fitnesu dedje zanemarjajo noge. Eni se sploh ne premaknejo iz cone uteži in ostale raw opreme.

Jaz imam ločeno rutino predvsem na roke, prsa in noge. Bom enkrat vec napisal
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

IL_DIAVOLO ::

Logicno, heavy squat, bench press in deadlift te tako izčrpajo, da moras imeti take lifte razporejene na različne dneve.

Čeprav vem da ne treniras, ampak dobro :)

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

kuall je izjavil:

Ne, čist normalne počepe delam.
Aja, takšno količino ponovitev ni zdravo izvajati na isti način vaje, zato bi ti priporočal, da malo menjavaš variacije. Že zaradi dolgčasa, pa tudi, da zadaneš mišice na malce drugačen način(ker spremeniš način premikanja telesa). Recimo tukaj je prikazanih 5 variacij, lahko si najdeš še kakšne. Btw, tale kanal je zakon, zelo zabaven. Verjetno edini kanal na Youtubu katerega redno spremljam. :)

Vazelin je izjavil:

Meni je všeč, da ne zanemarjate nog.
V fitnesu dedje zanemarjajo noge. Eni se sploh ne premaknejo iz cone uteži in ostale raw opreme.
Spodnji del telesa je zakon trenirati. Meni je vseeno za biceps, raje imam močne noge. Moram rečti, da so noge najboljši del mojega telesa, tudi v smislu velikosti. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

FiReFTW ::

Vazelin je izjavil:

Meni je všeč, da ne zanemarjate nog.
V fitnesu dedje zanemarjajo noge. Eni se sploh ne premaknejo iz cone uteži in ostale raw opreme.

Jaz imam ločeno rutino predvsem na roke, prsa in noge. Bom enkrat vec napisal


Noge so tak najpomembnejsi del polek core pri vecini sportov.

Tisti ki zanemarjajo noge so ponavadi bodibilderji ki bildajo ful misic, pa ponavadi pol vecina njih zgleda ful d*bilno z suhimi nogami gori pa ko gorile, mi je prav smesno.

IL_DIAVOLO ::

Cruz je izjavil:

kuall je izjavil:

Ne, čist normalne počepe delam.
Aja, takšno količino ponovitev ni zdravo izvajati na isti način vaje, zato bi ti priporočal, da malo menjavaš variacije. Že zaradi dolgčasa, pa tudi, da zadaneš mišice na malce drugačen način(ker spremeniš način premikanja telesa). Recimo tukaj je prikazanih 5 variacij, lahko si najdeš še kakšne. Btw, tale kanal je zakon, zelo zabaven. Verjetno edini kanal na Youtubu katerega redno spremljam. :)

Vazelin je izjavil:

Meni je všeč, da ne zanemarjate nog.
V fitnesu dedje zanemarjajo noge. Eni se sploh ne premaknejo iz cone uteži in ostale raw opreme.
Spodnji del telesa je zakon trenirati. Meni je vseeno za biceps, raje imam močne noge. Moram rečti, da so noge najboljši del mojega telesa, tudi v smislu velikosti. :)


Tudi meni, ker je samo 1/3. Ostalo je triceps.

Evolve ::

kuall je izjavil:

To probam vsak dan naredit pa mi kar uspeva:
300 počepov (vmes ko se ustavim, da se nadiham delam vaje za raztezanje vratu, bokov itd, to vse otrdi kot hudič na stolu)
4 šprintov
20 sklec
20 dvigov na drogu

Poudarek dajem učinkovitim vajam za noge, ker so tam največje mišice v telesu plus upam da malo izničim škodljive učinke sedenja.

Vsak dan je ponavadi še kolesarjenje v hrib in še kakšno dodatno fizično delo.
Pa mi je vse to še premalo fizične aktivnosti, če verjameš ali pa ne. Bom moral še povečat, mau več šprintov po moje.


lol ko berem take poste me kar srat prime :))

Pa mi je vse to še premalo fizične aktivnosti, če verjameš ali pa ne. Bom moral še povečat, mau več šprintov po moje.

itak da ti ni če nimaš pojma kaj delaš...

kuall ::

roid rage?:))

Naj vas preveč ne skrbi za moja kolena. Prvič sem kvalitetno zgrajen, drugič pa znam opazovat svoje telo, če bom videl, da me kaj boli bom že nehal.
To je še ena neumna modna muha, da so počepi slabi za kolena, kot jih je polno. Vraža pač, ampak jaz na to ne dam veliko, znam razmišljat s svojo glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

jype ::

No, moja rutina je bolj enostavna: Pasji sprehod, krog z biciklom, še en pasji sprehod.

kuall ::

Zakaj počepi?
Jaz jih delam zato, ker mi na hitro zvišajo razpoloženje. Podobno kot šprint. Ni druge vaje, ki bi me tako hitro spravila v dobro voljo. Sklece, dviganje nima takega učinka. Tudi kolesarjenje ne. Kakšno dviganje uteži tudi ne.
Če delaš počepe se tudi userješ bolje.
Lahko jih delaš kjerkoli, na razne firbce pa se ne oziraj.

Tule pa je še več razlogov:
http://www.hphealth.ca/blog/2017/1/10/2...

Jaz jih bom podobno kot šprint delal do konca življenja. Mi je cilj zasvojiti se s počepi in šprinti, saj sem že ampak še bolj.
Drgač imam noge zelo močne in mi 300 počepov ni noben problem, kot se komu drugemu sliši neko mučenje. Po moje mi vzame 10 minut na dan, ne več.

A110 ::

1-3x n vikend/teden grem na tekmo, po tekmi namesto raztezanja spijem 3-10 pirov, se cel naslednji dan tolcem po glavi zakaj sem to naredil. 4x na leto pred testiranji 1 mesec tečem sprinte vsak drug dan skoraj do bruhanja ker pač moram ker od tega praktično živim. vse skupaj je že rutina haha :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

anketar ::

Cruz je izjavil:

Trenutno moj strikten urnik:
Pon: Fitnes, doma kettlebell swing, sun salutation


Based

američki al ruski stil?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: vilonja ()

Cruz ::

A110 je izjavil:

skoraj do bruhanja
To je edini način.

anketar je izjavil:

Cruz je izjavil:

Trenutno moj strikten urnik:
Pon: Fitnes, doma kettlebell swing, sun salutation


Based

američki al ruski stil?
Ruskega, ni potrebe po targetiranju ramen, ker dobijo zadosti dela v fitnesu. Kettlebell swing izvajam izključno zaradi eksplozivnosti. Ruski je boljši za to.

anketar ::

Ruski

Based, kolk repov delaš na roko preden menjaš stran (kg)?

IL_DIAVOLO ::

kuall je izjavil:

Zakaj počepi?
Jaz jih delam zato, ker mi na hitro zvišajo razpoloženje. Podobno kot šprint. Ni druge vaje, ki bi me tako hitro spravila v dobro voljo. Sklece, dviganje nima takega učinka. Tudi kolesarjenje ne. Kakšno dviganje uteži tudi ne.
Če delaš počepe se tudi userješ bolje.
Lahko jih delaš kjerkoli, na razne firbce pa se ne oziraj.

Tule pa je še več razlogov:
http://www.hphealth.ca/blog/2017/1/10/2...

Jaz jih bom podobno kot šprint delal do konca življenja. Mi je cilj zasvojiti se s počepi in šprinti, saj sem že ampak še bolj.
Drgač imam noge zelo močne in mi 300 počepov ni noben problem, kot se komu drugemu sliši neko mučenje. Po moje mi vzame 10 minut na dan, ne več.


Počepi so seveda super, ampak delat počepe vedno z enako težo in neskončnimi ponovitvami je pa precej neumno in neefektivno.

Počepi več ali manj delajo sprednje stegenske mišice(quads), noge pa imajo še kup ostalih zelo pomembnih mišic, kot so zadnje stegenske, stranske, ritne(aka glutes), nožni bicepsi.

To ni nobena moč nog, to je zapravljanje časa. Če hočeš imeti močne noge, jih moraš obtežiti tako, da lahko naredis cca 5 ponovitev, ne pa 200 lol

jype ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Počepi so seveda super, ampak delat počepe vedno z enako težo in neskončnimi ponovitvami je pa precej neumno in neefektivno.
Če se dobro počuti, ko dela počepe, potem je vsekakor efektivno.

IL_DIAVOLO je izjavil:

To ni nobena moč nog, to je zapravljanje časa.
Noge ima močne od IEEE754, počepe dela za osebno srečo.

FiReFTW ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

kuall je izjavil:

Zakaj počepi?
Jaz jih delam zato, ker mi na hitro zvišajo razpoloženje. Podobno kot šprint. Ni druge vaje, ki bi me tako hitro spravila v dobro voljo. Sklece, dviganje nima takega učinka. Tudi kolesarjenje ne. Kakšno dviganje uteži tudi ne.
Če delaš počepe se tudi userješ bolje.
Lahko jih delaš kjerkoli, na razne firbce pa se ne oziraj.

Tule pa je še več razlogov:
http://www.hphealth.ca/blog/2017/1/10/2...

Jaz jih bom podobno kot šprint delal do konca življenja. Mi je cilj zasvojiti se s počepi in šprinti, saj sem že ampak še bolj.
Drgač imam noge zelo močne in mi 300 počepov ni noben problem, kot se komu drugemu sliši neko mučenje. Po moje mi vzame 10 minut na dan, ne več.


Počepi so seveda super, ampak delat počepe vedno z enako težo in neskončnimi ponovitvami je pa precej neumno in neefektivno.

Počepi več ali manj delajo sprednje stegenske mišice(quads), noge pa imajo še kup ostalih zelo pomembnih mišic, kot so zadnje stegenske, stranske, ritne(aka glutes), nožni bicepsi.

To ni nobena moč nog, to je zapravljanje časa. Če hočeš imeti močne noge, jih moraš obtežiti tako, da lahko naredis cca 5 ponovitev, ne pa 200 lol


lol ne poznam vaje pri keri lahko nekdo naredi neskončno ponovitev.

več ponovitev je bolj za endurance mišice kar je pomembno pri mnogo športih, in ni res da ne napreduješ če ne povečuješ ponovitve iz tedna v teden.

Ganon ::

kuall je izjavil:

To probam vsak dan naredit pa mi kar uspeva:
300 počepov


Uničuješ kolena. Če si želiš dobro, prenehaj.

IL_DIAVOLO ::

Poanta je, da je časovno neefektivno, kar je več od 15 ponovitev. In v teh 15 ponovitvah boš imel tudi mnogo večji fokus pri pravi drži in kontroliranem "paused" pocepu.

In ne, ne boš napredoval v moči, seveda boš pa vzdrljivejsi, to pa ja. Neke vrste cardio, ampak potem raje narediš 100 burpees, če zmoreš seveda :)

Cruz ::

anketar je izjavil:

Ruski

Based, kolk repov delaš na roko preden menjaš stran (kg)?
Začel sem z obema rokama, da sem osvojil formo in težo, zdaj pa delam z vsako roko posebej. 5x10-20 ponovitev, 16 kg. Bi delal v fitnesu, ampak se mi zjutraj mudi in se raje posvetim drugim vajam. Kettlebell doma itak prav pride, zelo efektivno orodje. Bom še kupil kakšnega.

Pa ti, tudi izvajaš swinge?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

kuall ::

Če si pri počepih uničuješ kolena potem si jih tudi pri kolesarjenju in pri teku ali pri hoji. Kaj je razlika? Vraževerni ste. Kakšna študija? Kolikor sem na hitro poguglal je ravno obratno, počepi krepijo kolena. Vem, da počepi ne uničujejo kolen, ker je to ena od aktivnosti, ki jih je človek v svojem razvoju delal stalno, torej smo za njih dobro prilagojeni. Najbrž je človek prej res 300x počepnil, ko je iskal kakšno hrano in jo je pobiral s tal.

Vem, da je za mišice bolje manj ponovitev s težami, saj zato eni dobivajo kratek stik v tej temi, ampak mi ni cilj dobit mišice, jih imam zadost. Bolj je cilj cardio. Mišice bom že pri šprintu dobil. Če je kaj škodljivo za kolena potem so to neke eksotične vaje, ki jih človek v svojem razvoju ni nikoli izvajal in na katere ni prilagojen.

Tale tema je še enkrat dokazala mojo teorijo o veliki vraževernosti ljudi. :)

lebdim ::

Šport vedno pomaga pri vsem, zato "pomanjkanje časa" ni noben izgovor. Večinoma sem tako športni navdušenec kot tudi sam rekreativni športnik, ki večinoma svoj prosti čas preživljam na odbojkarskem igrišču, na kolesu ali občasno v fitnesu, pa s tem ne mislim postati noben profesionalec na nobenih od teh področij. Poskušam pa seveda vedno s kom trenirati, če pa ne dobim nikogar, pa grem tudi sam, mi sploh ni problema. Mi je pa zanimivo samo opazovati nekatere na treningih v fitnesu, ko si dobesedno beljakovine filajo v žilo, pa načeloma nisem ljubitelj teh beljakovinskih proteinskih napitkov. Poskušam čimbolj dodajati športe ali izzive, kar te zelo bogati.

Ganon ::

kuall je izjavil:

Če si pri počepih uničuješ kolena potem si jih tudi pri kolesarjenju in pri teku ali pri hoji. Kaj je razlika? Vraževerni ste. Kakšna študija? Kolikor sem na hitro poguglal je ravno obratno, počepi krepijo kolena. Vem, da počepi ne uničujejo kolen, ker je to ena od aktivnosti, ki jih je človek v svojem razvoju delal stalno, torej smo za njih dobro prilagojeni. Najbrž je človek prej res 300x počepnil, ko je iskal kakšno hrano in jo je pobiral s tal.

Vem, da je za mišice bolje manj ponovitev s težami, saj zato eni dobivajo kratek stik v tej temi, ampak mi ni cilj dobit mišice, jih imam zadost. Bolj je cilj cardio. Mišice bom že pri šprintu dobil. Če je kaj škodljivo za kolena potem so to neke eksotične vaje, ki jih človek v svojem razvoju ni nikoli izvajal in na katere ni prilagojen.

Tale tema je še enkrat dokazala mojo teorijo o veliki vraževernosti ljudi. :)


Jaz ne bom nič na slabšem, če si boš uničil koleni. Smo te pa opozorili. Uživaj v počepih, naj ti bo cilj vsaj 500 dnevno.

kuall ::

Mogoče si jih boš pa ti uničil, ker ne delaš počepov.

Reči, da so počepi škodljivi za kolena je isto kot bi rekel, da so Židje ali Američani pokvarjeni ljudje. Veliko ljudi verjame v to ampak ni res.

IL_DIAVOLO ::

Tako veliko počepov zagotovo ne more biti dobro za obrabo sklepov na dolgi rok.

Less is more.

kuall ::

Pri mirovanju je najmanj obrabe sklepov ampak ni zdravo. Zlata sredina je potrebna, 300 počepov spada v njo po moje.

Vazelin ::

300 počepov je noro preveč lol. Narediš ajde, 4 serije po 10 z dodatno obremenitvijo ne pa 300. Ne vidim pozitivnih lastnosti pri 300 počepih
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kuall ::

Če rečeš, da je 300 počepov preveč je isto, kot da bi rekel, da je zdravo kolesarit 10 km, ni pa zdravo 60 km. Saj obraba sklepov pri 60km kolesarjenju je ravno tako velika.

IL_DIAVOLO ::

kuall je izjavil:

Pri mirovanju je najmanj obrabe sklepov ampak ni zdravo. Zlata sredina je potrebna, 300 počepov spada v njo po moje.


Zlata sredina ja, torej 4-10. Za vzdržljivost si pač obesis gor recimo 30 kil in narediš 15-25. To je absolutni max.

Kot sem že rekel, zacni delat burpees, bos imel več od tega. V krajšem času boš treniral celo telo in s to vajo lahko resnicno napredujes. Srcek in kolena ti bodo hvaležna :)

Cruz ::

kuall je izjavil:

Zlata sredina je potrebna, 300 počepov spada v njo po moje.
Sam sem mnenja, da takšna količina ni nevarna, če si navajen in fizično zmogljiv ter z dobro formo. Za vzdržljivost je pač potrebna velika količina. Sicer sam tega ravno ne podpiram, ampak če ti je to pač kul, go for it. Mogoče edino ne čisto vsak dan.

Bi ti pa vseeno priporočal, da dodaš še neke variacije ali pa druge vaje za krepitev spodnjega dela. Recimo, če si že omenil, da ti je bolj pomemben kardio. Lunges so super vaja za to - lahko se tudi premikaš naprej namesto vračanja na prvoten položaj. Moja najljubša variacija te vaje je ta, super za eksplozivnost - zelo pomaga pri šprintu.

Pa še +1 za burpeeje kot je @IL_DIAVOLO omenil. Če ciljaš na špartansko vzdržljivost, so burpeeji "goat".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

FormerUser ::

I HATE burpees.

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

I HATE burpees.
That's why you should do them!

FormerUser ::

Če si mazohist.

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Če si mazohist.
Vaje, kjer dobiš nagrado komaj na koncu, se splača izvajati. Te mentalno ojačajo. :)

Zato obožujem šprinte in burpeeje. Med vajo sem pripravljen na smrt, po vaji pa na življenje.

IL_DIAVOLO ::

FormerUser je izjavil:

Če si mazohist.


Verjamem, da je lezanje bolj udobno in presenetljivo, nic ne boli!

FormerUser ::

A si prepričan? Ker sem že od marsikoga slišala, da je utrujen od ležanja in ga vse boli. Sploh pa, kaj ti lahko da burpee takšnega kar ti druge vaje ne morejo?

IL_DIAVOLO ::

Je ena izmed vaj, ki je značilna za hiit(high intensity interval training). Zakaj je tako efektivna vaja sprašuješ? Ker hkrati delaš na moči in vzdržljivosti. To je pa zelo utrujajoče, ampak efektivno. Za izgubo maščobe, vzdrževanje mišične mase in nizek srčni utrip. Je ena najboljših vaj, ki jih lahko počneš.

Recimo, tako to delajo profesionalci:

jype ::

kuall je izjavil:

Če si pri počepih uničuješ kolena potem si jih tudi pri kolesarjenju in pri teku ali pri hoji. Kaj je razlika?
Nobene razlike ni. Srečal si se s fitnesači, ki ne razumejo, da imaš s sklepi manj težav, če jih bolj uporabljaš.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Recimo, tako to delajo profesionalci:
Profesionalci v čem? Mrežnem marketingu?

kuall je izjavil:

Pri mirovanju je najmanj obrabe sklepov ampak ni zdravo. Zlata sredina je potrebna, 300 počepov spada v njo po moje.
Ne, ne spada. 300 počepov je malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

anketar ::

Cruz je izjavil:


Pa ti, tudi izvajaš swinge?


jp, začel že pred leti s 16-tko, komi dvignu, večkrat tud odletela z rok, ker je bla ročka predebela in mi je drsel (non-GS stil kettla), pol te pa zasvoji pa hočš na čim težjo čim hitrej. Vsi nasledni kettli so GS oblikovani, tko, da je kr bla dobra investicija. Swingam za ogrevanje, da se mal pulz pospeš, 50x50 (leva pol desna, nedominantna pa dominantna roka) po 2 seta, kilaža odvisn od dneva :)) pol pa klasika GS, edn izmed 3 glavnih liftov, pol pa rotiram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Sploh pa, kaj ti lahko da burpee takšnega kar ti druge vaje ne morejo?
Status badassa. Ženske se lahko kaj naučite s tega videa. Namesto, da se v fitnesu zrihtate kot za fešto, jajckate na napravah za spodnji del telesa, skoraj zaspite na tekalni napravi in večino časa pogovarjate(včasih celo med samim izvajanjem vaje), raje delajte burpeeje. Ker se drugače ta lenoba iz fitnesa prenese v spalnico. >:D

anketar je izjavil:

Cruz je izjavil:


Pa ti, tudi izvajaš swinge?


jp, začel že pred leti s 16-tko, komi dvignu, večkrat tud odletela z rok, ker je bla ročka predebela in mi je drsel (non-GS stil kettla), pol te pa zasvoji pa hočš na čim težjo čim hitrej. Vsi nasledni kettli so GS oblikovani, tko, da je kr bla dobra investicija. Swingam za ogrevanje, da se mal pulz pospeš, 50x50 (leva pol desna, nedominantna pa dominantna roka) po 2 seta, kilaža odvisn od dneva :)) pol pa klasika GS, edn izmed 3 glavnih liftov, pol pa rotiram.
Nice, si že kar beast vidim. Ga izkoristiš za še kakšno vajo ali izključno za swinge? Jaz ga redno uporabljam za Good mornings. Nekako mi dosti bolj ustreza od palice ali uteži.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodatne vadbe za fit življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
637766 (6162) IL_DIAVOLO
»

Fitnes - vaje doma

Oddelek: Šport
4013549 (10633) Unknown_001
»

Vaje z lastno težo

Oddelek: Loža
3812170 (10479) Golden eye
»

Kako se kvalitetno zrediti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6327148 (25399) _IKE_

Več podobnih tem