» »

Ali je Ljubljana varno mesto?

Ali je Ljubljana varno mesto?

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

FormerUser ::

Ali menite, da je Ljubljana varno mesto? Se po njenih ulicah človek zvečer lahko brezskrbno sprehaja? So kakšni predeli, podhodi, parki..., ki se jim je bolje izogniti? Ste imeli vi ali kdo, ki ga poznate, v zvezi s tem negativne izkušnje, vas je kdo na ulici nadlegoval, okradel, bil drugače nasilen?
  • zaklenil: bluefish ()

SmeskoSnezak ::

Da. Da, doloceni predeli definitivno boljsi kot drugi. Ne po trenutnem spominy. Ne, ne ne, ne. LP
@ Pusti soncu v srce... @

Smurf ::

Seveda je varen. Najhujsa stvar, ki se ti lahko zgodi je, da te bodo ozeparili na tistih parih najbolj turisticnih tockah v LJ. Pa se tam moras imeti smolo, da te zamesajo za turista.

Vazelin ::

Seveda te lahko kdo porejpa tudi v LJ. statistika je eno, real je drugo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Samael ::

Sam se zelo rad sprehajam po Lj v večernih, kdaj pa tudi poznih nočnih urah. Kdaj v družbi, kdaj sam. V glavnem obredem ves center, čez metelkovo, zavijem na sprehod čez Rožnik, itd ... in doslej nimam ene slabe izkušnje.
Ljudje se načeloma ne vtikajo vate in brigajo zase.

Na splošno, če pobrskaš malce po netu, kaj tujci o nas ... boš tudi z njihove perspektive prebral/a da je Ljubljana ena najvarnejših prestolnic na svetu https://www.google.com/search?q=is%20lj...

Raptor F16 ::

V primerjavi z Berlinom, Kölnom,...

Zelo varno, če hočeš referenco. Brigaš se zase in greš svojo pot. Najhuje kar se ti bo v zgodilo je, da te bo mogoče kak narkič z najbolj bednim izgovorom pri parkomatu žical in težil za euro.

You mind your own business, you fine. No saj je povsod tako ampak v Ljubljani nekih organiziranih nasilnih tolp ki bi ropale in pretepale random folk nimaš.

Nikoli nisem naletel na nobenega tudi v podhodih v gornjem delu Šiške, pa so me vsi strašili s tem. Dnevno sem prešetal precej Ljubljane sploh v večernih urah in končni sklep je, da se tu počutim bolj varno kot v naših koncih kjer se še vedno dogaja, da ti pridejo cigani sredi belega dne sikat naproti in izzivat težave.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

§|\| /\ |<E ::

Ljubljana je varna, ampak ni mesto.

HotBurek ::

Itak da je LJ varno mesto. Vsaj, če primerjaš z (notranjsko) hosto, kjer imaš poleg cekov in kač, še medvede in volkove, razne prepade, jame itn. Prej tam fašeš kaj, kot da te bo v mestu en napadel, in te v krušni peči skuril.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Ali menite, da je Ljubljana varno mesto? Se po njenih ulicah človek zvečer lahko brezskrbno sprehaja? So kakšni predeli, podhodi, parki..., ki se jim je bolje izogniti? Ste imeli vi ali kdo, ki ga poznate, v zvezi s tem negativne izkušnje, vas je kdo na ulici nadlegoval, okradel, bil drugače nasilen?
Pri vseh razen zadnjem, da. Kradejo povečini kolesa. :)

No, če boš ob kakšnih 1-2 zjutraj šla po mestu lahko doživiš žvižganje in glasno komentiranje telesa s strani pijanih čefurjev. To pa je načeloma to. Bo boljše, da vprašaš ženske ali počakaš, da se najde kakšna ženska na tem forumu.

Jaz sem nekajkrat okole 5 zjutraj šel pijan po celi Ljubljani in mislil, da solipsizem obstaja. Hvala bogu brezdomcu poleg Hitre žlice. Se pa spomnim, da sem enkrat drugič srečal eno dekle, ki je bilo malce prestrašeno in pridno strmelo v telefon. Jaz pa bil vesel, da sem nekoga končno videl. Verjetno sem izgledal malce freaky zaradi prisotnega alkohola in zamujenega spanca. :)

Drugače pa mislim, da je Ljubljana tudi po raziskavah in statistiki ena izmed varnejših mest.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Raptor F16 ::

V bistvu... najbolj nevarna reč v Ljubljani je promet.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

tikitoki ::

Ljubljana je relativno varna, zal pa se vedno lahko najdejo neprilagojene osebe. Pred leti sta me ponoci dva ustavila in pod groznjo fizicnega nasilja zahtevala denar.
Blizu Metelkove pa se je tudi nasla druzba neprilagojenih rasistov, ki so se vtaknili vame in afriskega znanca, ki je bil tud na izobrazevanju.
Bi rekel, da malce previdnosti ni odvec.

Cruz ::

Enostavno: Če vas je strah hoditi zvečer, ste sami premalo strašni. Narihtajte si Zmelkoow - zdej en dan in pojte.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Glugy ::

Podatki kažejo da je Ljubljana zelo varno mesto ( tud Slovenija nasploh ). Ostalo so pa občutki ki pa so rezultat delovanja medijev in pa govoric od ust do ust. Ampak dejstva so pa dejstva. Dejstva štejejo; ostalo je pa nemerljivo in znanstveno neosnovano. Ni pa nobeno večje evropsko mesto z 0% kriminala. Tako da če te je strah Ljubljane potem sploh nimaš kej ven hodt v večja mesta. Si lahk skoz doma. Tam si varen pa še to je vprašanje ker nekateri indici kažejo da ravno domači največje pritiske in v nekaterih primerih tud največ nasilja izvajajo. Živeti z 0% tveganjem je nemogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

HappyPills ::

Da, zelo varno mesto in Slovenija država. Upajmo, da tako tudi ostane.

kjut ::

Safe and sound. Trudimo se ^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

FormerUser ::

Moje informacije s strani tistih, ki so v 90-tih študirali v Ljubljani so, da so prekolovratili celo mesto, sami ali v skupini, ob najbolj čudnih urah, pa niso doživeli hujšega od malo bolj agresivnega klošarja, ki je žical za denar. Se pa stvari v 25 letih lahko tudi spremenijo, SLO je sedaj v EU, pa globalizacija, pa zadnja leta tudi problematične migracije, zato sem želela slišati svež info. In pravite, da je še vedno varno, čeprav malce previdnosti ni odveč in tudi bolje, da prav hudo ne izstopaš. Vredu. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

vostok_1 ::

Itak, da je varna. Vsaj iz perspektive tipa.
Avtohtoni inceli sicer niso neki skrb vzbujajoči, ampak če bomo tudi slovenijo tako kulturno obogatili kot Berlin, London, Malmo ... botem bi ti priporočal chaperon-a.

FormerUser je izjavil:

Moje informacije s strani tistih, ki so v 90-tih študirali v Ljubljani so, da so prekolovratili celo mesto, sami ali v skupini, ob najbolj čudnih urah, pa niso doživeli hujšega od malo bolj agresivnega klošarja, ki je žical za denar. Se pa stvari v 25 letih lahko tudi spremenijo, SLO je sedaj v EU, pa globalizacija, pa zadnja leta tudi problematične migracije, zato sem želela slišati svež info. In pravite, da je še vedno varno, čeprav malce previdnosti ni odveč in tudi bolje, da prav hudo ne izstopaš. Vredu. Hvala.


Kot rečeno...včasih so kvečjemu klošarji bili zateženi. Pa če si res zahajal v temne kotičke gang teritorija.
Danes srečaš tudi tujce na ulicah, ki se nekje zadržujejo, seemingly brez razloga. Ampak to v single digit procentih, ali pa tudi to ne.
Pravim...iz ženske perspektive si sicer ne predstavljam kako točno to zgleda.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

FormerUser ::

"Pravim...iz ženske perspektive si sicer ne predstavljam kako točno to zgleda."

Back then, je bilo tudi iz ženske perspektive menda vse OK, kako je sedaj, bom pa še videla.

vostok_1 ::

Ne bo ti hudega. Dokler se zadržuješ v predelih normijev v normalnih urah, boš praktično šla skozi brez incidentov.
Bi morala res izzivat, da se ti kaj pripeti. Recimo sama ob čudnih urah podhodi, javni WC-ji, soseske ki imajo renome za kriminal.
To pa se gladko ogneš v 98% primerih.
Ne bo pa nič škodlo, če se oblačiš modestly in ne kot cenena holivud moderna-cipa, kjer vsem psiho incelih sporočaš, da si dobra samo za eno stvar.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Samael ::

@vostok_1, daj naredi si uslugo ... in namesto posplošenih puhlic v tri krasne in povzetkov že napisanega, pusti odgovarjati tiste, ki se dejansko po LJ sprehajamo.

vostok_1 ::

Sem ji povedal all she needs to know. Dvakrat za dobro mero.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

The Player ::

Ljubljana je zelo varno mesto, če ne drugega je ponoči večinoma prazna, ker vsi nabirajo energijo za naslednji dan, razen poleti, ko se veliko dogaja, tako, da je možnost, da koga srečaš ponoči nizka.

A kot pravi zdrava pamet, previdnost ni nikoli odveč.

Drugače pa en komentar, ki ga je rekla neka turikinja, ki je bila v Sloveniji:

"Ljubljana je tako varna, da se lahko ponoči sprehajam gola in mi nihče ne bo ničesar storil." 8-)

darkolord ::

Raptor F16 je izjavil:

You mind your own business, you fine. No saj je povsod tako
Sem bil enakega mnenja, dokler me niso sredi lepega pri sprehodu po enem od tujih mest pre****li popolnoma brez razloga.

          ::

§|\| /\ |<E je izjavil:

Ljubljana je varna, ampak ni mesto.


Tako je, varno selo.

Gagatronix ::

darkolord je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

You mind your own business, you fine. No saj je povsod tako
Sem bil enakega mnenja, dokler me niso sredi lepega pri sprehodu po enem od tujih mest pre****li popolnoma brez razloga.


Kar brez razloga se najbolj neumni cefurji/skinheadi/karkoli ze ne mlatijo.

Meni se v celem zivljenju ni v LJ zgodilo nic slabega, pa sem jo prekolovratil trezen in pijan podolgem in pocez ob vseh mogocih urah dneva in noci.

Cruz ::

darkolord je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

You mind your own business, you fine. No saj je povsod tako
Sem bil enakega mnenja, dokler me niso sredi lepega pri sprehodu po enem od tujih mest pre****li popolnoma brez razloga.
Isto se je zgodilo enemu mojemu znancu, njemu celo v slovenskem mestu znanem pod imenom Maribor. S punco se sprehajal in samo enkrat dobil šamar od zadaj. Še nekaj brc, ko je ležal in je bilo to to. Sploh ga niso hoteli okrasti. Punco so popolnoma ignorirali.

Svašta koraka po svetu.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Vazelin ::

Gagatronix je izjavil:

darkolord je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

You mind your own business, you fine. No saj je povsod tako
Sem bil enakega mnenja, dokler me niso sredi lepega pri sprehodu po enem od tujih mest pre****li popolnoma brez razloga.


Kar brez razloga se najbolj neumni cefurji/skinheadi/karkoli ze ne mlatijo.

Meni se v celem zivljenju ni v LJ zgodilo nic slabega, pa sem jo prekolovratil trezen in pijan podolgem in pocez ob vseh mogocih urah dneva in noci.

Uživaj v mehurčku. Zanimivo koliko folka je mnenja da je nekaj nemogoče če niso sami doživeli..

Hipatija:
Jaz sem precej kolovratil po Lj ob vseh možnih urah. :D

Izogibaj se morebitnih konfliktnih situacij. Če vidiš kakšne sumljive osebe pojdi na drugo stran ceste ali po drugi poti.

Aja pa to kako je mesto varno ali nevarno še ne pomeni da te kakšen psihopat ne posili ali zbrca. Samo manjsa je šansa kot kje drugje
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Raptor F16 ::

FormerUser je izjavil:

"Pravim...iz ženske perspektive si sicer ne predstavljam kako točno to zgleda."

Back then, je bilo tudi iz ženske perspektive menda vse OK, kako je sedaj, bom pa še videla.


Kak čefo ti bo znal edin zažvižgat "mic mic" če si še pubertetnica ali nekje do 25 stara...

To je večalmanj to.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

bluefish ::

Nekaj statistike o ropih in z njimi povezanih nasilnih kaznivih dejanj po Sloveniji, torej tudi Ljubljani: https://podcrto.si/zemljevid-koliko-rop...

Zajema sicer podatke 2009 - 2014, a je še vedno relativno merodajna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Raptor F16 ::

darkolord je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

You mind your own business, you fine. No saj je povsod tako
Sem bil enakega mnenja, dokler me niso sredi lepega pri sprehodu po enem od tujih mest pre****li popolnoma brez razloga.


Govorim za Ljubljano. Drugje vem da ni tako. Že v mojem domačem kraju imaš lahko na kakih veselicah neprijetna srečanja s pijančki in cigani.

Kat se tiče Kölna, Berlina, pa tudi kakšnega Dunaja... predvsem predstavniki priseljenskih manjšin ti znajo sikat. Nazadnje sem imel nek spor z enim turčinom, ker sem po njegovo baje narobe stopil in ga kao skor spotaknil... naredil sem se francoza in se takoj umaknil, pa v Franciji mi je enkrat nek romun vsiljeval neke pizdarije in mi grozil ker nisem hotel kupit... porine ti v roke potem pa reče da moraš plačat. Fakoff, je sam letelo z rok in sem hitro odkorakal stran.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Vazelin ::

Polozwei: zato pa se hodi v fitness da rataš omara, da ti ne sika vsak čapec ki ma 5 minut casa in mu prekrižaš pot :D

Enkrat se je nek neznanec spravil na punco od mojega kolega zelo nasilno. Trije smo ga lovili po ulici
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Raptor F16 ::

Vazelin je izjavil:

Polozwei: zato pa se hodi v fitness da rataš omara, da ti ne sika vsak čapec ki ma 5 minut casa in mu prekrižaš pot :D

Enkrat se je nek neznanec spravil na punco od mojega kolega zelo nasilno. Trije smo ga lovili po ulici


Kakšni fitneserji ste to, da ste ga trije mogl obvladat?

Kaj vse človek tu ne prebere. In potem si si čokoladno mleko z brkov obrisal.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Cruz ::

Vazelin je izjavil:

Enkrat se je nek neznanec spravil na punco od mojega kolega zelo nasilno. Trije smo ga lovili po ulici
Pa ga niste ujeli, ker ste omare? To je tista slaba plat. :)

Drugače pa sem se spomnil na en video, ki sem ga enkrat videl na reddit-u. Upam, da te ne prestrašim z njim @Hipatija. Če si občutljiva, ga raje ne gledaj.
Za tiste, ki jih zanima - zelo brutalno je. Bom razumel, če bo izbrisan post. Naslov je napačen, naj bi bilo nekje na Kitajskem. Tukaj imate.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Kurzweil ::

Če tam okrog MOLa hodiš, zna biti denar v nevarnosti, bojda, da ti bančno kartico razmagneti, denar pa naenkrat pristane na računu šerifa in njegovih dveh sinčekov.

darkolord ::

Gagatronix je izjavil:

Kar brez razloga se najbolj neumni cefurji/skinheadi/karkoli ze ne mlatijo.
Verjetno imajo razlog, samo ta razlog ne sledi nobeni normalni logiki.

Na svetu je tudi dosti psihopatov. Ni treba, da narediš kaj narobe, da se izživijo nad teboj.

Gagatronix ::

Vazelin je izjavil:


Uživaj v mehurčku. Zanimivo koliko folka je mnenja da je nekaj nemogoče če niso sami doživeli..


Smo ga popivali s cefurji, zganjali stalo z metalci, budalastine zganjali z marsikom. Ce nisi ravno gnoj, ki se ne zna obnasat, ne bos naceloma imel nobenih problemov. Vedno sicer obstaja verjetnost, da bos naletel na bizgeca, ki mu manjkajo trije kolescki, ampak to se ti lahko zgodi tudi sredi dneva na avtobusu.

Najvecjo "stalo" sem imel ravno pred kakim tednom, ko me je pred trgovino 200m stran od doma skoraj sklatil cefurcek s skuterjem, potem pa se poskusal biti glasen ko sem ga v kurac poslal ker lih tolk da ni s prdicem zafural v stacuno. Mali nevzgojenec hitro dobil lekcijo.

Kurzweil ::

darkolord je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Kar brez razloga se najbolj neumni cefurji/skinheadi/karkoli ze ne mlatijo.
Verjetno imajo razlog, samo ta razlog ne sledi nobeni normalni logiki.

Na svetu je tudi dosti psihopatov. Ni treba, da narediš kaj narobe, da se izživijo nad teboj.


Em, dejansko se... no, oni že najdejo razlog,... ki je za mentalno zdravega človeka absurden. Moram pa priznat, da nekoč, je bilo precej več skinov, ki so delali težave po LJ, isto velja za njihovo opozicijo. Boš pa zelo težko našel glavno mesto, kjer ne boš imel raznih skinov, navijačev, verskih skupin, etničnih skupin, priseljencev, razne "mafije" fašisoidnih domačinov,... kar ne pomeni, da se ne da to zmanjšat,... obstajajo pa seveda izjeme, kot je Reykjavik,.. ampak oni so kakšen civilizacijski nivo nad...

antartide ::

Spet slo tech nakladanje... Ljubljana varno mesto? Če hočeš da te v štepanjskem napade več ljudi in spravi na UKC v smrtno nevarnost (razlitje jeter) .. Potem je varno ja!

darkolord je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Kar brez razloga se najbolj neumni cefurji/skinheadi/karkoli ze ne mlatijo.
Verjetno imajo razlog, samo ta razlog ne sledi nobeni normalni logiki.

Na svetu je tudi dosti psihopatov. Ni treba, da narediš kaj narobe, da se izživijo nad teboj.

vsaj en realist in sm to doživel na svoji koži. Z besedami sm priletel na smrt bolan na UKC kjer bi lahko umrl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antartide ()

Leprechaun ::

Ljubljana je sicer varna, ampak nikoli ne veš (so predeli, ki se jih bi sam ognil v širokem loku). Ko sem tam pred leti študiral, sem pogosto pozno zvečer ali zgodaj zjutraj odšel na 10-15km tek in nikoli nobenih težav. Res pa, da sam še nikjer nisem imel težav, k čemur najbrž pripomoreta 2m in 110kg.
*************************************************************

kalorijagr ::

FormerUser je izjavil:

Moje informacije s strani tistih, ki so v 90-tih študirali v Ljubljani so, da so prekolovratili celo mesto, sami ali v skupini, ob najbolj čudnih urah, pa niso doživeli hujšega od malo bolj agresivnega klošarja, ki je žical za denar. Se pa stvari v 25 letih lahko tudi spremenijo, SLO je sedaj v EU, pa globalizacija, pa zadnja leta tudi problematične migracije, zato sem želela slišati svež info. In pravite, da je še vedno varno, čeprav malce previdnosti ni odveč in tudi bolje, da prav hudo ne izstopaš. Vredu. Hvala.


Ne morem verjeti, da v nekom vidiš nevarnost, ker je migrant. Zares si napredna.

Sicer pa, povejte o nevarnem predelu Ljubljane, ker ga ni. Niti manj varnega ni.

Zgodovina sprememb…

antartide ::

Leprechaun je izjavil:

Ljubljana je sicer varna, ampak nikoli ne veš (so predeli, ki se jih bi sam ognil v širokem loku). Ko sem tam pred leti študiral, sem pogosto pozno zvečer ali zgodaj zjutraj odšel na 10-15km tek in nikoli nobenih težav. Res pa, da sam še nikjer nisem imel težav, k čemur najbrž pripomoreta 2m in 110kg.

ljubljana ni varna.. Če misliš varna, varen je center, še to ne. Čim greš do slabših sosesk, ni varna ne! Pa dosti kradejo in dosti droge.

Kako sm lahko jaz samo z besedami sprožil da me spravijo na UKC? Če je to varno potem...

kalorijagr je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Moje informacije s strani tistih, ki so v 90-tih študirali v Ljubljani so, da so prekolovratili celo mesto, sami ali v skupini, ob najbolj čudnih urah, pa niso doživeli hujšega od malo bolj agresivnega klošarja, ki je žical za denar. Se pa stvari v 25 letih lahko tudi spremenijo, SLO je sedaj v EU, pa globalizacija, pa zadnja leta tudi problematične migracije, zato sem želela slišati svež info. In pravite, da je še vedno varno, čeprav malce previdnosti ni odveč in tudi bolje, da prav hudo ne izstopaš. Vredu. Hvala.


Ne morem verjeti, da v nekom vidiš nevarnost, ker je migrant. Zares si napredna.

Sicer pa, povejte o nevarnem predelu Ljubljane, ker ga ni. Niti manj varnega ni.

najmanj varnemu delu ljubljane? Moste, Štepanjsko, Fužine... To ni varna soseska. To je kriminal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antartide ()

kalorijagr ::

Zanimivo, ker sem v vseh teh predelih več let zapored hodil ponoči in največji kriminal so predstavljali kadilci marihuane. Očitno ste nekateri v ghetto filmu.

FormerUser ::

Leprechaun je izjavil:

Ljubljana je sicer varna, ampak nikoli ne veš (so predeli, ki se jih bi sam ognil v širokem loku). Ko sem tam pred leti študiral, sem pogosto pozno zvečer ali zgodaj zjutraj odšel na 10-15km tek in nikoli nobenih težav. Res pa, da sam še nikjer nisem imel težav, k čemur najbrž pripomoreta 2m in 110kg.


Ali lahko morda navedeš katere predele konkretno imaš v mislih?

Leprechaun ::

antartide je izjavil:

Leprechaun je izjavil:

Ljubljana je sicer varna, ampak nikoli ne veš (so predeli, ki se jih bi sam ognil v širokem loku). Ko sem tam pred leti študiral, sem pogosto pozno zvečer ali zgodaj zjutraj odšel na 10-15km tek in nikoli nobenih težav. Res pa, da sam še nikjer nisem imel težav, k čemur najbrž pripomoreta 2m in 110kg.

ljubljana ni varna.. Če misliš varna, varen je center, še to ne. Čim greš do slabših sosesk, ni varna ne! Pa dosti kradejo in dosti droge.

Kako sm lahko jaz samo z besedami sprožil da me spravijo na UKC? Če je to varno potem...

kalorijagr je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Moje informacije s strani tistih, ki so v 90-tih študirali v Ljubljani so, da so prekolovratili celo mesto, sami ali v skupini, ob najbolj čudnih urah, pa niso doživeli hujšega od malo bolj agresivnega klošarja, ki je žical za denar. Se pa stvari v 25 letih lahko tudi spremenijo, SLO je sedaj v EU, pa globalizacija, pa zadnja leta tudi problematične migracije, zato sem želela slišati svež info. In pravite, da je še vedno varno, čeprav malce previdnosti ni odveč in tudi bolje, da prav hudo ne izstopaš. Vredu. Hvala.


Ne morem verjeti, da v nekom vidiš nevarnost, ker je migrant. Zares si napredna.

Sicer pa, povejte o nevarnem predelu Ljubljane, ker ga ni. Niti manj varnega ni.

najmanj varnemu delu ljubljane? Moste, Štepanjsko, Fužine... To ni varna soseska. To je kriminal.


Saj pravim, nekdo, ki ima namen delati štalo si skoraj zagotovo ne bo oteževal dela in se spravljal na hodeče omare ampak bo v 99% primerov poiskal lažjo tarčo. Večina deviantov ni totalno zabitih, čeravno jim radi pripisujemo to oznako. Druga stvar so kakšni drogeraši, skupine itd. , ampak tem se lahko izogneš že na daleč, če vsaj malce spremljaš okolico.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

kalorijagr ::

FormerUser je izjavil:

Leprechaun je izjavil:

Ljubljana je sicer varna, ampak nikoli ne veš (so predeli, ki se jih bi sam ognil v širokem loku). Ko sem tam pred leti študiral, sem pogosto pozno zvečer ali zgodaj zjutraj odšel na 10-15km tek in nikoli nobenih težav. Res pa, da sam še nikjer nisem imel težav, k čemur najbrž pripomoreta 2m in 110kg.


Ali lahko morda navedeš katere predele konkretno imaš v mislih?


Kjerkoli boš hodila le glej, da ne boš diskriminirala ljudi na podlagi spola, vere, osebnega statusa v državi, tujcev in drugih osebnih okoliščin. Upam, da prenehaš z diskriminacijo in ksenofobijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

The Player ::

Fužine so čisto preveč stereotipen okoliš.

Mogoče so bile nevarne pred 30 leti, danes pa se je stanje IMHO precej izboljšalo.

Ne dvomimn v to, da se tam problemi ne dogajajo, ampak pretiravat pa tudi ni potrebno, ko se začne omenjat fužine.

Veliko ti tudi pove, da cene stanovanj v fužinah rastejo, kar pomeni, da ni več soseska za nižji sloj, ampak je ratala že kar priljubljena za vse ostale.

FormerUser ::

Glugy je izjavil:

Podatki kažejo da je Ljubljana zelo varno mesto ( tud Slovenija nasploh ). Ostalo so pa občutki ki pa so rezultat delovanja medijev in pa govoric od ust do ust. Ampak dejstva so pa dejstva. Dejstva štejejo; ostalo je pa nemerljivo in znanstveno neosnovano. Ni pa nobeno večje evropsko mesto z 0% kriminala. Tako da če te je strah Ljubljane potem sploh nimaš kej ven hodt v večja mesta. Si lahk skoz doma. Tam si varen pa še to je vprašanje ker nekateri indici kažejo da ravno domači največje pritiske in v nekaterih primerih tud največ nasilja izvajajo. Živeti z 0% tveganjem je nemogoče.

Sploh ne gre za iskanje popolne varnosti ampak za oceno tveganj. Ali je to, da greš denimo ob polnoči iz centra Ljubljane proti svojemu domovanju peš, nepotrebno tveganje, če imaš na voljo tudi trolo, ali je možnost, da se ti kaj slabega zgodi v obeh primerih enaka. Ali je nepotrebno tveganje to, da greš ob desetih zvečer teči na neko temno, neobljudeno pot, če imaš na voljo tekalno stezo v fitnessu?

Gagatronix ::

FormerUser je izjavil:

Leprechaun je izjavil:

Ljubljana je sicer varna, ampak nikoli ne veš (so predeli, ki se jih bi sam ognil v širokem loku). Ko sem tam pred leti študiral, sem pogosto pozno zvečer ali zgodaj zjutraj odšel na 10-15km tek in nikoli nobenih težav. Res pa, da sam še nikjer nisem imel težav, k čemur najbrž pripomoreta 2m in 110kg.


Ali lahko morda navedeš katere predele konkretno imaš v mislih?


Stereotipno nevarnih predelov v Ljubljani NI. Ce pa mislis stegovat gofljo vsepovprek pa lahko naletis na tezave od Zaloga, cez Center in nazaj do Vrhovcev.

poweroff ::

Jaz v Ljubljani nisem imel nikoli problemov, sem pa hodil ob vseh mogočih urah in po vseh mogočih predelih. Je pa res, da lahko vedno naletiš na koga, ki je agresiven ali ima težave.

Sem pa presenečen, da izražaš tako slabo prikrito nestrpnost do migrantov. Bolj nevarni so domači veseljaki pod vlivom kakšnih navijaško-domovinskih čustev.
sudo poweroff

Prospekt ::

Moški lahko ob kateri koli uri v katerem koli stanju blodi po LJ in bo popolnoma varen. Za ženske to žal ne moremo reči. Nam še manjka par stopenj od živali.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

25.november - dan boja proti nasilju nad ženskami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10914707 (9146) Hypathia

Več podobnih tem