» »

Obleka za kolesarjenje

Obleka za kolesarjenje

fantasycamp ::

Zanima me kaj uporabljate,
Kje kupujete?
Kaj je za zaščito pred vetrom,kaj da odvaja pot?

Aston_11 ::

Imaš neko namensko temo od yipeta - tam je precej napisal. Kolesarjenje pozimi recimo, fajn našteva.
Drugače pa sedaj hlače z nogavčki, nato kombinacija kratke majice, dolge majice in soft shella preko proti vetru. Zadnje dni zadostuje dolga majica s softshellom (lidlov iz cca 2-3 tedne nazaj, za tiste solde dovolj, drugače pa še vedno ni ravno perla glede odvajanja potu, premalo zračna, vendar potem najbrž ne bi ščitila proti vetru, ne vem).



Splet (95%) + lidl.

Dejan_007 ::

Na bicikel.com dobiš vse odgovore.

mr1two ::

Odvisno je od temperature in tempa, s katerim voziš. To drugo je BISTVENO.

Ti podam primer: Če grem na easy po mestu in je cca 15 stopinj ter sonce, potem imam lahko oblečeno tudi vetrovko, pa ne bo prevroče. Če je pa 10 stopinj in ga žgem na polno, potem se v vetrovki sam skuham.

Osnove so:
-base layer (merino, če je $$$ ali kaj drugega), ker dobro odvaja pot, dobro drži temperaturo tudi, ko si prepoten in v splošnem poveča udobje.
-jersey(lahko dolgi, lahko kratki rokavi)
-ob nižji temperaturi vetrovka, ki je primerna načinu vožnje(za spuste priporočljiva)
-rokavčki/nogavčki, če štartaš v spreminjajoče razmere (zjutraj mraz, čez uro topleje; štart v dolini pri 20°C, cilj na 1500m nadmorske in 10°C)

Ves paket kaj, kje... je zelo odvisen od intenzitete vadbe, vremenskih razmer, osebnega počutja, body fat-a...

Ni univerzalnega recepta. Ko rinem v kratkih rokavih okrog, so nekateri zaviti tolko, kot sem jaz za -5°C.
Lahko pa rečem, da je za začetek vredu, če vzameš nekaj v Lidlu ali Hoferju in potem vidiš kaj v bistvu rabiš. Ko veš kaj manjka in vidiš kaj bi res potreboval, pa lahko porabiš kak evro več za kvalitetnejšo robo (Endura, Castelli, Sportful...).
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Invictus ::

Kar se opreme tiče, je najbolje da izkoristiš kar imaš doma ...

Kar rabiš posebej za kolo, so:

- kolesarske hlače
- čevlji, če imaš SPD
- čelada

Vse ostalo lahko skombiniraš od ostalih športov. Če nisi ravno obseden s težo in modo ...

Sam sem zdajle, ko še ni bilo tako toplo, uporabljal Craftovo švic majico z dolgimi rokavi (smučarska, hribovska, pohodna, karkoli hočeš, je pač univerzalna) in čez kolesarsko majico, ki jo imam že nekaj časa, na nogah pa švic smučarske pajkice (iz Lidla), ter čez kolesarske hlače. Zadeva se je obnesla bolje kot sem mislil ...

Je pa način oblačenja precej odvisen od tega ali si bolj zmrznjen ali ne. Sam recimo nikoli nimam vetrovke. Zakaj že? Takoj ko je več kot 15 stopinj, pa ne rabim več drugega kot kolesarsko majico in hlače. Sploh zdaj, ko se grem bolj gorsko kolesarjenje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Goody ::

Da te vidim peljat po hribu navzdol pod 5st brez vetrovke...

Invictus ::

Nekateri pozimi smučamo, ne kolesarimo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cebelar123 ::

Najboljša stvar za tako prehodno obdobje je kompresiska majca z dolgimi rokavi + zaščita proti vetru brez rokavov. Če je sončno ampak vetrovno potem lahko komot kratke rokave namesto dolgih. Saj navečji problem je veter v prsa.
Nekaj takega v kombinaciji:


+



Spodaj pa kolesarske hlače dolge ali kratke odvisno ali je toplo z vetrom ali mrzlo z vetrom.

Vse se je dalo dobiti v Lidlu ali hoferju za male pare. Možno da se kaj podobnega da dobiti tudi v kakem Sportsdirectu.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

aktivna oblačila (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7619047 (10726) slomakita
»

MTB hlače

Oddelek: Šport
151998 (1101) DamijanD
»

pohodniška oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8918772 (12237) Okapi
»

V čem spite (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
515559 (3874) rdecaluc

Več podobnih tem