» »

S.P. za Youtube

S.P. za Youtube

Temo vidijo: vsi
«
1
2

ap92 ::

Pozdravljeni. Imam unikaten problem.

Sem frizerka in sem redno zaposlena za polni delovni čas v frizerskem salonu (40h/teden).
Imam pa Youtube kanal, ki mi mesečno prinaša približno 1,5k na mesec. Tale dobiček NI prijavljen oz. obdavčen, kar definitivno ne pripomore k mirnemu spancu.

Odločila sem se, da se z delodajalcem zmenim, da grem na polovični delovni čas (20h/teden) in da odprem normiran S.P., kjer si plačujem prispevke za ostalih 20h. Se pravi 200€ na mesec +4% od Youtube dobička izplačam državi. (popoldanski S.P. odpade, ker definitivno grem na 20 ur tedensko - stres od dela je previsok)

Problem sedaj je, da imam samo frizersko šolo dokončano. To pomeni četrto stopnjo izobrazbe.
Kako je sedaj to z S.P.-jem v neki popolnoma drugi domeni? Ali res rabim peto stopnjo izobrazbe? Pod katero aktivnost lahko sploh prijavim Youtube? Sam kanal namreč NI povezan z frizerstvom, kozmetiko ali lepoto.
Se kdo spozna kaj več glede tega?

Drugače sem brala, da se lahko prijavi kot dohodek iz premoženjske pravice, ampak je obdavčen 22.5%, kar se pri večjih zneskih (1k+ mesečno) ne splača.

Cruz ::

ap92 je izjavil:

Imam pa Youtube kanal, ki mi mesečno prinaša približno 1,5k na mesec.
Super.

ap92 je izjavil:

Problem sedaj je, da imam samo frizersko šolo dokončano. To pomeni četrto stopnjo izobrazbe.
Kako je sedaj to z S.P.-jem v neki popolnoma drugi domeni? Ali res rabim peto stopnjo izobrazbe? Pod katero aktivnost lahko sploh prijavim Youtube? Sam kanal namreč NI povezan z frizerstvom, kozmetiko ali lepoto.
Se kdo spozna kaj več glede tega?
Če imaš narejen mojstrski izpit za frizerko, že spadaš pod 5. stopnjo. Drugače pa samo za te(klik) dejavnosti moraš imeti dodatno izobrazbo. Če spoilam, mirne volje lahko odpreš s.p., čeprav ni v tvoji domeni. Zdaj, če na YouTube-u prikazuješ recimo domačo proizvodnjo mesa, ne vem. Verjetno ne preverjajo in nima veze, ker služiš z oglasi in ne prodajo mesa.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Miha 333 ::

S.p. ima lahko registriranih več dejavnosti. Če za dejavnost ni predpisanih pogojev glede izobrazbe, je ne rabiš. Pazi le, da ustrezno registriraš dejavnost na Ajpes oz. VEM točki.

krneki ::

No ko smo že ravno pri tem...kakšna je ustrezna dejavnost za služenje z reklamami adsense prek youtuba in raznih sajtov?

Badwolff ::

lahko bi si pa reklamo nardila in tle polinkala youtube kanal, vsi bi mal firbec popasli :D

scer pa čestitam, odlično!
A za popoldanski sp rabiš bit polno zaposlen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Gama ::

1.500€ samo od youtuba - adsensa mesečno je velika številka in težko dosegljiva.

antartide ::

op verjetno troll...

youtube in sp? ne da se.

perci ::

zakaj ne?

Ganon ::

antartide je izjavil:

op verjetno troll...


Seveda je trol. Z danes odprtim računom. Vsakič znova ista pesem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

jype ::

krneki je izjavil:

No ko smo že ravno pri tem...kakšna je ustrezna dejavnost za služenje z reklamami adsense prek youtuba in raznih sajtov?
96.090

perci ::

Troll gor ali dol, vprašanje je legitimno.

shadeX ::

antartide je izjavil:


youtube in sp? ne da se.


Škoda, ker denar priteka, država pa noče nič met od tega.

val46 ::

dokler OP ne poda linka od njenega kanala na youtube, ne verjamem nič. Malo jih je takih, da bi tolk služili na mesec s youtube, zato me še tolk bolj firbec martra ;)

shadeX ::

ne verjamem nič.


Sej ni potreba, mogoče zagotovo je. Kolega je začetek letošnjega leta pustil službo in se 100% posvetil Youtubu, dobi pa nekaj več kot 5k. Vključno s sponzorji, patreonom in adsensom.

Ne dela za SLO trg.

Furbo ::

Kompliciraš bejba. Vzemi normirca in preko njega delaj pri delodajalcu in na YT.

Pa samooklicani trol detektorji ste bolj nadležni od (nedokazanih) trolov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

HappyPills ::

Seveda se da, spremljam par, ki zasluži krepke denarce. Sta pa zelo odprta glede zaslužkov -> https://karaandnate.com/income-expense-.... Predvsem je bistvo da se ne dela za slovenski trg. Kar se tiče SP. Odpreš normiranca in izdajaš potem račun youtube, predvsem pa je važno da fursu javiš prejemke.

dmi ::

Lahko vzameš tudi popoldanski s.p. kar te bo stalo najmanj.
Predlagam da kar pokličeš finančno upravo ter razložiš situacijo, ti bodo sami svetovali, kar jaz naredim ponavadi je da kličem pod drugim imenom in v neko drugo upravno enoto ...

Mi dobimo cca 2k na mesec od adsensa - https://www.youtube.com/channel/UCkQ62t...
S tem da smo glasbeni kanal in je skoraj ves material monetiziran s strani glasbenikov.

shadeX ::

Mi dobimo cca 2k na mesec od adsensa


2k overall na kanal, ali 2k vam ostane kar se razda glasbenikom?

antartide ::

shadeX je izjavil:

antartide je izjavil:


youtube in sp? ne da se.


Škoda, ker denar priteka, država pa noče nič met od tega.


Denar priteka in država vzame to kot prenos premoženjske pravice... Na s.p. ne bo šlo zaradi raznih slo ddv, računi itd.


shadeX je izjavil:

ne verjamem nič.


Sej ni potreba, mogoče zagotovo je. Kolega je začetek letošnjega leta pustil službo in se 100% posvetil Youtubu, dobi pa nekaj več kot 5k. Vključno s sponzorji, patreonom in adsensom.

Ne dela za SLO trg.


Laž laž, kolega se ti dobro laže. Od Patreona ni kruha, še najboljše babe majo tam komaj minimal wage. Sponzorji možno, ad sense možno... Glede patreona pa niti da si omenil ker ni za jest tam.
Skratka 5k on dobi v sanjah , youtube pa tudi ni zdej taka zlata jama kot nekateri (ti) mislijo.

Kar je DMi pokazal, je ogromen kanal. 1m subs. In naredi komaj 2k, še to ne njegovih. Lol

HappyPills je izjavil:

Seveda se da, spremljam par, ki zasluži krepke denarce. Sta pa zelo odprta glede zaslužkov -> https://karaandnate.com/income-expense-.... Predvsem je bistvo da se ne dela za slovenski trg. Kar se tiče SP. Odpreš normiranca in izdajaš potem račun youtube, predvsem pa je važno da fursu javiš prejemke.


jao jao, kako boš izdajal račun youtube? A si jim prodal kakšno storitev, blago? Kaj ne razumete da te vaše fantazije youtube račun in s.p. ne gredo skupaj.




@OP troll tema. Če človek linka kanal z 2m subs in naredi 2k. Kako lahko slovenska frizerka naredi 1500 z max 10k subs , če jih sploh ma? Op beden troll get a life, ker vsaj da bi bil smešen troll ampak je naravnost patetičen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antartide ()

HappyPills ::

Jao, Jao če nimaš sp in se ne ukvarjaš s takimi storitvami potem lepo bodi tiho in ne smeti teme. Ti izdaš račun, ki ga pač pošleš ali pa, če to ni potrebno pač ne (Google naredi self-invoicing tako da jim ni potrebno poslat računa), važno je da PRIHODEK, ki je bil nakazan iz strani youtube na tvoj poslovni TRR (na podlagi tega izdanega računa) sporočiš davčni. Ja za youtube si seveda opravil storitev, lahko je to oglaševanje, računalniško svetovanje, druge računalniške storitve (lahko pač prašaš na AJpes in ti bodo povedal kere bi ble najbolj primerne). Davčno in državo boli kita, a si ti tistemu podjetju dejansko poslal račun ali ne. Njim je važno da je račun bil izdan in da se dinarčki na računu ujemajo z njim ter, da plačuješ davke ter ostale obveznosti.

Zgodovina sprememb…

krneki ::

Se pravi za Adsense dejavnost 96.090. Isto ko prostitucija. Kul :))

antartide ::

Bogi sanjači, ne razumejo nič in nakladajo naprej. Dejte si kej prebrat o slovenskem ddvju, atipičnemu davčnemu zavezancu in tako dalje... Mogoče boste pol razumeli.

HappyPills ::

Bogi Antartide ne razume, da se pač treba prijavti kot ddv zavezanec in je stvar rešena.

antartide ::

HappyPills je izjavil:

Bogi Antartide ne razume, da se pač treba prijavti kot ddv zavezanec in je stvar rešena.

ja. in youtube ti bo plačeval slovenski ddv? :)):)):)):))

2dark ::

dmi je izjavil:


Mi dobimo cca 2k na mesec od adsensa - https://www.youtube.com/channel/UCkQ62t...
S tem da smo glasbeni kanal in je skoraj ves material monetiziran s strani glasbenikov.



To je vaša lastna produkcija ?

HappyPills ::

Ker gre za obrnjeno davčno obveznost ti seveda ne plačajo DDV. Vem, da ga trolaš antartide ampak mogoče bo komu razlaga prav prišla.

shadeX ::

Laž laž, kolega se ti dobro laže.


Laže samo če moje oči lažejo.

dmi ::

shadeX je izjavil:

Mi dobimo cca 2k na mesec od adsensa

2k overall na kanal, ali 2k vam ostane kar se razda glasbenikom?


2k dobimo mi, koliko bi bilo ne vem, ker youtube preko contentid-ja že prej razdeli.
Ta znesek je od avtorjem, ki jim je vseno za monetizacijo ali pa se strinjamo da jim mi damo "cloud" oni pa pravice iz monetizacije.


2dark je izjavil:

dmi je izjavil:


Mi dobimo cca 2k na mesec od adsensa - https://www.youtube.com/channel/UCkQ62t...
S tem da smo glasbeni kanal in je skoraj ves material monetiziran s strani glasbenikov.


To je vaša lastna produkcija ?


Vizualni del je naša produkcija da.

Vedno več pa sodelujemo tudi z glasbeniki pri produkciji, tam bo tudi denar, nekoč ...

shadeX ::

2k dobimo mi,


Čestitke za uspeh. Keep it up :)

shadeX ::

Od Patreona ni kruha, še najboljše babe majo tam komaj minimal wage.


Še tole da dodam. "Bogi" kanal z 1.3M naročniki samo od Patreona povleče za slabe 3k$.

Pa sem kliknil na naključni zabavni kanal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

ap92 ::

Ojoj, takoj se najdejo nevoščljivi Slovenčki...

V najslabšem primeru bom prijavila kot dohodek iz premoženjske pravice, ni problema. Kolikor razumem, lahko odprem S.P. tudi s četrto stopnjo izobrazbe, to me je zanimalo. Mi pa ni čisto jasno, zakaj ne bi morala voditi Youtuba preko S.P.-ja (res je, da ne izdajam nobenih računov, ampak dobim nakazilo direktno na bančni račun). Bom šla na VEM Točko in se tam pozanimala.

Hvala vseeno.

perci ::

Je čist ok in pravilno, če za ta namen odpreš S.P. Izobrazba nima veze, razen pri določenih tipih dejavnostih.

krneki ::

Če nimaš dosti dosti obiska amerikancev, potem jasno dobiš bolj drobtinice od oglaševanja. Meni prinesejo USA kliki skoraj 90% vsega prihodka pri Adsense. Ne da se od tega živet (tudi ni to ravno plan), ampak 300-1000 na mesec pa tudi ni švoh. Aja, obiska imam pa dnevno 5k - 50k, tako da mi jasno da mora kar nekaj ljudi v Sloveniji živeti od tega, ker očitno ni tako težko.

Cruz ::

shadeX je izjavil:

Od Patreona ni kruha, še najboljše babe majo tam komaj minimal wage.


Še tole da dodam. "Bogi" kanal z 1.3M naročniki samo od Patreona povleče za slabe 3k$.

Pa sem kliknil na naključni zabavni kanal.
Haha, kakšni naslovi. Ampak dejansko moraš imeti takšne naslove, čeprav ljudem na živce gre. Takšne kanale je najboljše imeti. Enostavni za vzdrževanje, videe lahko zmontiraš z movie maker-jem, služiš na tuji vsebini katero dobiš brezplačno - ljudje ti rade volje pošljejo svoje posnetke.

V bistvu zdaj že kak mesec dni razmišljam o podobni zadevi. Spremljal sem en kanal, ki je bil v osnovi enak - skupek/utrinki domačih posnetkov na specifičnem področju. Pred pol leta so nehali dajati videoposnetke in postali neaktivni, zdaj se je vse skupaj preselilo na reddit - seveda ne skupki, ampak vsak posnetek posebej. Videi so imeli milijonske oglede in 200k, skoraj 300k naročnikov. Posnetke za zmetati v video se hitro(ter brezplačno) najde. Kakšne dobre alternative na YouTube-u ni. Obstajata še 2 kanala, ampak sta dosti slabše kvalitete. Zdaj pa sem razmišljal, da bi se sam vrgel v to, ker so ogledi praktično zagarantirani. Ampak kaj, ko ti gre veliko časa. To mi je dilema, če se splača. Ne veseli me ravno delanje videoposnetkov, kak dodaten denar pa bi prav prišel.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

          ::

Cruz je izjavil:

Enostavni za vzdrževanje, videe lahko zmontiraš z movie maker-jem,


To.

Cruz je izjavil:

Zdaj pa sem razmišljal, da bi se sam vrgel v to, ker so ogledi praktično zagarantirani. Ampak kaj, ko ti gre veliko časa. To mi je dilema, če se splača. Ne veseli me ravno delanje videoposnetkov, kak dodaten denar pa bi prav prišel.


Če je vsebina zanimiva za dovolj širok krog ljudi, lahko pri kvaliteti zamižiš na eno oko in uporabiš orodja, ki ti vzamejo najmanj časa.

Alien123 ::

Jaz sem tudi začel malo razmišljat o youtubu. Mislim, da sem našel nišo na katero folk pali ko nor..

krneki ::

Bluziš. Za poslovanje s podjetji v EU je dovolj, če si atipični (kar tudi sem) zavezanec za DDV in v tem primeru DDV na mojih računih podjetjem, ki so v EU, ni obračunan, ker gre za obrnjeno davčno obveznost. Slednje tudi piše na računu.

Invictus ::

Seveda dokler ne presežeš 50.000 EUR v zadnjih 12 mesecih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

Nekdo je jezen, da po nepotrebnem plačuje več davka kot normirec, ker se je slednji znašel.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zarfot ::

A potem ne moreš imeti Youtuba prijavljenega preko SP-ja?

perci ::

Prijavljenega kam?

jype ::

Ma, po mnenju forumašev tudi ne moreš odpreti podjetja za prevoz potnikov, ne moreš imeti tuša v pisarni in predvsem ne moreš imeti visoke plače, ker je problem v Kučanu in globoki državi.

Sedet pred propagandno mašino in jamrat je vse, kar lahko.

Odpri jebeni normiran s.p., registriran za dejavnost, ki ustreza (96.090 bo super), ter izdaj račun (brez obračunanega DDV, na podlagi 25. člena ZDDV-1) vsakič, ko ti youtube nakaže denar. Čao, zahvališ se mi lahko pozneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Zarfot ::

perci je izjavil:

Prijavljenega kam?


Ups, slabo napisano.
Mišljeno je bilo, kot: "Če si lahko nakazuješ denar iz YT preko SP-ja"

Je pa jype odgovoril na moje uprašanje. :)

Timurlenk ::

ap92 je izjavil:

Pozdravljeni. Imam unikaten problem.

Sem frizerka in sem redno zaposlena za polni delovni čas v frizerskem salonu (40h/teden).
Imam pa Youtube kanal, ki mi mesečno prinaša približno 1,5k na mesec. Tale dobiček NI prijavljen oz. obdavčen, kar definitivno ne pripomore k mirnemu spancu.

Odločila sem se, da se z delodajalcem zmenim, da grem na polovični delovni čas (20h/teden) in da odprem normiran S.P., kjer si plačujem prispevke za ostalih 20h. Se pravi 200€ na mesec +4% od Youtube dobička izplačam državi. (popoldanski S.P. odpade, ker definitivno grem na 20 ur tedensko - stres od dela je previsok)

Problem sedaj je, da imam samo frizersko šolo dokončano. To pomeni četrto stopnjo izobrazbe.
Kako je sedaj to z S.P.-jem v neki popolnoma drugi domeni? Ali res rabim peto stopnjo izobrazbe? Pod katero aktivnost lahko sploh prijavim Youtube? Sam kanal namreč NI povezan z frizerstvom, kozmetiko ali lepoto.
Se kdo spozna kaj več glede tega?

Drugače sem brala, da se lahko prijavi kot dohodek iz premoženjske pravice, ampak je obdavčen 22.5%, kar se pri večjih zneskih (1k+ mesečno) ne splača.


odpri si pajypal in občasno dvigni 2000 jurja dol
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

krneki ::

Zelo zanimivo, še posebej ker Adsense ne izplačuje na Paypal.

BorutO ::

Ne vem, če ste nekateri že videli ta video od ene youtuberke, kjer je prikazala koliko dobi keša za kak video in po kakšnem sistemu ji izplačujejo. Po moje lepšega prikaza in razlage ni, kot je ona prikazala. :) Tako da 1500eur je zelo verjetno, da dobi. Ona ženska je rekla, da za milijon ogledov lahko dobi okoli 1000 evrov ali dolarjev, ne vem točno … več videov pa pomeni več denarja … nekateri videi z milijon ogledov prinesejo tudi do 3000 eur, s tem, da je dosti odvisno od nekega rejtinga, ki ga nisem gledal oz poslušal … sem bolj na pol vse poslušal, ker me ni zanimalo preveč … sem se pa spomnil zdaj na ta video. :)

Če koga zanima:

Gagatronix ::

Kdor je ob pravem casu skocil na vlak zasluzkanja na YT zdaj veselo sluzi. Danes sanjati o tem, kako se bos z YT na polno prezivljal so pa samo se mokre sanje.

Shields ::

Ta frizerka mora imet vsaj 1 mio aktivnih subov

xx23 ::

Ja, kanali z 10+ milijoni subov ne dobijo milijon ogledov za vsak video.

Furbo ::

Če stancaš tiste otroške videe, potem verjetno brez problema. Kar gledajo moji mladoletni obiski ima vse na milijone ogledov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16439741 (14616) Recordman
»

YouTube Zaslužek - Kam in kako prijaviti davke?

Oddelek: Loža
4910713 (6259) RS4
»

DDV, davčni zavezanci itd. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5516298 (14935) Ales
»

Remote programiranje - prejetje plačila (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5114218 (11568) M.B.

Več podobnih tem