» »

Francoski finančni minister: EU potrebuje svojo kriptovaluto

1
2
3

Poldi112 ::

IBM, Facebook, GoldmanSacks, ... veselo razvijajo svoje rešitve. Iz tega sklepam, da zadeva ni nesmiselna. Hkrat pa nam naši prijatelji čez lužo kasneje ne bodo dovolili kot državi razvijati svojih rešitev, ker bo to kao nelojalna konkurenca njihovim firmam.

Čez 10 let, ko bomo spet prisiljeni uporabljati USA rešitve, bo prepozno, tako kot je danes prepozno (brez, da se resno upremo in za to nosimo posledice) razviti EU alternativo iskalnikom, socialnim omrežjem, procesorjem, ...

>Vem zakaj sem proti, mnenja sem da to rabi povprečen Evropejec kot lukno v glavo ali tretje jajce med nogami, a to ni dovolj dober argument zate.

Kolega, to ni argument, to je zgolj vaše emocionalno stanje, za katerega sami prizavate, da ne veste, kako ste prišli do njega. Ergo je zgolj čustvena navlaka, ki sodi v bar med istočuteče, ki bi se radi potolažili/trepljali po rami, ne pa na intelektualni forum, kjer iščemo ter ARGUMENTIRAMO svoja stališča.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Hermit Bob ::

Naj kar razvijajo kar hocejo, zaradi mene lahko razvijejo golobe pismonose za prenos vsot denarja natisnjenega na lesnike. Dokler je zadeva v celoti banka in spada pod bancno zakonodajo je vse v najlepsem redu. Lahko FB odpre tudi banko v EU ce zeli. Nic narobe. Ampak pod EU bancno zakonodajo. Enako IBM in ostali. Ampak kot receno tule gre samo z boostanje svojih delnic z buzzwordi, da bi le ta zrastla (hype) in bi managerji lahko pobrali svoj letni bonus. Preprican sem, da bos v njihovih portfolijih nasel tudi AI, bigdata,...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Poldi112 ::

Hočeš reči, da si pametnejši od ljudi, ki vodijo multinacionalke? Hkrati pa nobenega argumenta, zakaj točno bi bile e-valute natega.

Pa delničarji so verjetno tudi ok z idejo, da bodo njihove firme razvijale bullshit, da bodo managerji dobro zaslužili?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Hermit Bob ::

Poldi112 je izjavil:

Hočeš reči, da si pametnejši od ljudi, ki vodijo multinacionalke?


Povej kaj je merilo. Da ne bova o nekih emocionalnih merilih govorila.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Uspeh je zatogovo eno od njih. IBM ni od včeraj, in če bi tvoja teorija o nategah za potrebe bonusa držala, bi propadli že 100 let nazaj.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

49106 ::

#000000 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Se pravi ne veš, zakaj si proti, samo pofočkat si se prišel.
Tudi prav, saj pravila tega foruma glede argumentirane debate že leta ne veljajo več, tako da ni panike.


Dvakrat pozvan naj argumentira, se pritožuje glede argumentiranja ? wtf muksni že človek


Res je. Druge poziva naj argumentirajo, čeprav sam nikoli ne argumentira. Tu pa tam privleče kakšen whataboutism, to je pa to. Pojava.




Hermit Bob je izjavil:

Naj kar razvijajo kar hocejo, zaradi mene lahko razvijejo golobe pismonose za prenos vsot denarja natisnjenega na lesnike. Dokler je zadeva v celoti banka in spada pod bancno zakonodajo je vse v najlepsem redu. Lahko FB odpre tudi banko v EU ce zeli. Nic narobe. Ampak pod EU bancno zakonodajo. Enako IBM in ostali. Ampak kot receno tule gre samo z boostanje svojih delnic z buzzwordi, da bi le ta zrastla (hype) in bi managerji lahko pobrali svoj letni bonus. Preprican sem, da bos v njihovih portfolijih nasel tudi AI, bigdata,...


Ponesreči sem predlagal izbris.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Poldi112 ()

Miki N ::

Načelnost je v redu in prav je da se držimo določenih pravil. Po drugi strani pa Evropa svetovno gledano postaja tisto čemur jaz pravim "majhen kontinent" (Slovenci radi govorimo da smo majhen narod) - predstavljamo vedno manjši del gospodarstva, predstavljamo vedno manjši del kupcev in proizvajalcev, vedno manjši del razvoja - predvsem na račun Azije. DOločeni od teh trendov so praktično neizogibni. To ima določene posledice in bo zahtevalo več pragmatizma, ker se bodo vzvodi krajšali. Ni nič tragičnega in užaljenost in zanikanje je napačen pristop - tega je preveč v EU. T.i. "kontinentalno razmišljanje".

Včasih se mi zdi, da ko v Evropi govorimo o regulaciji celega interneta kar malo pozabljamo na take stvari. Ne bomo "svetovni moderatorji", to si izbijmo iz glave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

MrStein ::

Hermit Bob je izjavil:


(Resno mislim, norce se delam samo iz zgornjih sociopatov, da ne bo nesporazuma, bi rad resno debato ampak ob dveh klovnih je tezko ne sprejeti izziva in vreci pito).

Trol začne sogovornike obkladati z nazivi, potem pa jamra da ni razumne debate. Ah ja, slotek...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

#000000 ::

Poldi112 je izjavil:

IBM, Facebook, GoldmanSacks, ... veselo razvijajo svoje rešitve. Iz tega sklepam, da zadeva ni nesmiselna. Hkrat pa nam naši prijatelji čez lužo kasneje ne bodo dovolili kot državi razvijati svojih rešitev, ker bo to kao nelojalna konkurenca njihovim firmam.

Čez 10 let, ko bomo spet prisiljeni uporabljati USA rešitve, bo prepozno, tako kot je danes prepozno (brez, da se resno upremo in za to nosimo posledice) razviti EU alternativo iskalnikom, socialnim omrežjem, procesorjem, ...

>Vem zakaj sem proti, mnenja sem da to rabi povprečen Evropejec kot lukno v glavo ali tretje jajce med nogami, a to ni dovolj dober argument zate.

Kolega, to ni argument, to je zgolj vaše emocionalno stanje, za katerega sami prizavate, da ne veste, kako ste prišli do njega. Ergo je zgolj čustvena navlaka, ki sodi v bar med istočuteče, ki bi se radi potolažili/trepljali po rami, ne pa na intelektualni forum, kjer iščemo ter ARGUMENTIRAMO svoja stališča.



Se prav da če se sosed ki je ING ipd. fukne na glavo z balkona, se moram še jest, ne vem zakaj točno, ampak za nekaj more že bit dobro ker je pač on ing.

Emocinalno stanje praviš pa sej ti enako emocijonalno meni razlagaš kaj delajo IBM ,GoldmanSacks (ta je sploh perla kredibilnosti)

Kot sem rekel, rabimo zadevo kot luknjo v glavo, imamo euro ali bo kaj drugega, lahko tud tolarji, nikakor pa ne rabimo imet kriptovalute, sej jo že imamo, pa naj se uporabi BTC ?

Poldi112 ::

Kolega, jaz ne spremljam preveč podpročja kriptovalut, zato pač sprašujem. In ja, to, da se vsi na avtocesti vozijo v drugo smer kot ti je kar dober indikator za to, da nekaj delaš narobe. Ni seveda pravilo, bi ti pa vsaj moglo dati misliti.

BTC pa predvidevam da ni opcija, ker država nima kontrole nad njo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

MrStein ::

#000000 je izjavil:


Kot sem rekel, rabimo zadevo kot luknjo v glavo, imamo euro ali bo kaj drugega, lahko tud tolarji, nikakor pa ne rabimo imet kriptovalute, sej jo že imamo, pa naj se uporabi BTC ?


Ja, kot pred 20 leti:
- ne rabimo še en internetni iskalnik
- ne rabimo še eno "socialno" omrežje
- ne rabimo še enega proizvajalca telefonov
- ne rabimo <vstavi katerokoli stvar, čez katero 20 let pozneje jamrajo "tujo verzijo bi morali prepovedati in razviti svojo!">
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

#000000 ::

Čak stoletja je denar in zlato glavno, zdej se en spomne, rabimo kriptovaluto, neč pol pa povej kam pridemo po tvoje evre, sej tko ne boš več rabu, bo kripto dovolj.

MrStein ::

Eh, po stoletjih se en spomni, da zdaj rabimo elektriko...
Eh, po stoletjih se zdaj en spomni, da rabimo računalnike...
Eh, po stoletjih se en zdaj spomni, da rabimo telekomunikacije...
Eh, po stoletjih...

(hecno, potem pa eni mene obtožujejo, da sem proti napredku)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

#000000 ::

Če je prehod iz denarja na kriptovalute kjer en organ upravlja z vsem denarjem, čeprav ni njegova lastnina (je pač "kao regulator") ter ti zato ker nisi bil priden lahko zadevo blokira, če temu rečeš napredek, jest pravim da je to preskok iz nanotehnologijo nazaj na leseno žlico ali miljonkrat slabše kot fevdalizem.

poweroff ::

Ja, točno tako.

Ampak saj je isto povsod. Imaš podatke/website v cloudu? Nisi priden, pa ti blokirajo dostop. Si teslo in imaš Teslo? Nisi priden, remote lockdown. Itd...
sudo poweroff

Poldi112 ::

Seveda je napredek - tehnološki. Vprašanje je samo, ali ga bomo implementirali s svojim znanjem, ali bomo spet odvisni od tujine. Nadzor bo tako ali drugače, vprašanje je samo, ali bo nadzor vršila zgolj EU, ali pa poleg nje še USA.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Če nadzora ne morem vršiti jaz, osebno, potem to ni dobra rešitev.

Hermit Bob ::

MrStein je izjavil:

#000000 je izjavil:


Kot sem rekel, rabimo zadevo kot luknjo v glavo, imamo euro ali bo kaj drugega, lahko tud tolarji, nikakor pa ne rabimo imet kriptovalute, sej jo že imamo, pa naj se uporabi BTC ?


Ja, kot pred 20 leti:
- ne rabimo še en internetni iskalnik
- ne rabimo še eno "socialno" omrežje
- ne rabimo še enega proizvajalca telefonov
- ne rabimo <vstavi katerokoli stvar, čez katero 20 let pozneje jamrajo "tujo verzijo bi morali prepovedati in razviti svojo!">


Tole si napacno uporabil (jaz pac verjamem v arhaicno doktrino ukrepov proti nacizmu vmes, ko nas taki kot ti in poldi rinejo v distopijo nadgrajenega nacizma in sem proti napredku v tej smeri) pa bom jaz pravilno :D



Aja verjetno si razumel samo zadnji stavek memeja, ja , vidim dlje kot 5 cm pred nosom torej sem intelektualno "superiror".

Poldi112 je izjavil:

Seveda je napredek - tehnološki. Vprašanje je samo, ali ga bomo implementirali s svojim znanjem, ali bomo spet odvisni od tujine. Nadzor bo tako ali drugače, vprašanje je samo, ali bo nadzor vršila zgolj EU, ali pa poleg nje še USA.


No, tacas se bomo pa drugi borili za tvojo rit in proti kapitalu, ki bi ga rad ustvarjal na sumljiv nacin. Sicer pa sociopat in klovn ni obkladanje ampak empricno dokazano dejstvo - naredi samorefleksiji nad svojimi zapisi, pa se bos strinjal z mano, oz. ne bos, ne razumes.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Kolega, spet se lažete.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Hermit Bob ::

Poldi112 je izjavil:

Kolega, spet se lažete.

Spet ne razmisljas zato ne razumes. Oz. da si malo truda prihranim, ti bom povedal ko bos razmisljal. Obicajno je to, ko si tiho, ni pa pravilo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Hermit Bob ::

Poldi112 je izjavil:

Uspeh je zatogovo eno od njih. IBM ni od včeraj, in če bi tvoja teorija o nategah za potrebe bonusa držala, bi propadli že 100 let nazaj.


Ha ha, spregledal, no tule spet nisi razmisljal in si uvedel novo krilatico. Kaj pa je uspeh? Ker se mi ne da cakat, verjetno razmisljas o kolicini denarja. Kako pameten rabis biti za zadeti na lotu? Kako zabit moras biti, da delas 24/7, za nek denar, ki ga nimas mores potrositi? Da "vzgojis" razvajene otroke, ki so popolnoma nesposobni in ziviji od tvojega dela in imaža? Za neko moc, vpliv, dobrine, od zivljenja pa nimas nic? Iz tega pogleda so CEOti najbolj zabita bitja, sociopatske posasti, junkiji, ki tripaji na najbolj primitivne gone in je vsakdo, ki hodi v sluzbo 8/5 neskoncno bolj inteligenten od njih.

No le povej merilo za uspeh, pa rdec nosek si popravi, nekam na desno se je upognil.

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

jype je izjavil:

Če nadzora ne morem vršiti jaz, osebno, potem to ni dobra rešitev.


Strinjam se z ostjo v tvojem citatu - poznam kup ljudi, ki delajo v državi in so sveto prepričani, da mora biti na vrhu vsakega sistema nek človek, ki "ureja" zadeve. Da je ta človek popoln in brez napak, je seveda privzeto. Zato moja napoved - politika se (vsaj namišljenemu) nadzoru nad denarjem ne bo odrekla, ne zlepa.

Kar pa se tiče citata v naslovu...
Francoski finančni minister: EU potrebuje svojo kriptovaluto

Mislim, da tale zunanji minister nima razčiščenih pojmov, saj je izjava po mojem mnenju sama sebi nasprotje; edina prava kriptovaluta je lahko takšna, ki ima razpršen (p2p) nadzor. Vse ostalo je zame samo baza podatkov (centralizirana). Bistvo kriptovalut je razpršen nadzor. In če je nadzor enkrat razpršen, kako ga omejiš samo na Evropo? Nemogoče.

Morda si tale minister stvari predstavlja drugače - da bi šlo za neko digitalno valuto, nad katero bi pa potem imelo vrhovni nadzor neko politično telo. Ampak če dobro razmislimo, pridemo do dveh sklepov:
1. to ni več kriptovaluta (glej razlago zgoraj).
2. digitalna valuta z nadzorom politike je tisto, kar imamo že zdaj. Saj papirnatega denarja je 15-20%, vse ostalo so enke in ničle, ki se šetkajo po serverjih. Skratka, uvedba neke (nove) digitalne valute je samo ponovitev sedanjega stanja, ki ne spremeni ničesar.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Aquafriend ::

dreta je izjavil:

Zakaj pa nebi BTC postal EU kripto valuta?

Zakaj zlato ne postane valuta?

Hermit Bob ::

Aquafriend je izjavil:

dreta je izjavil:

Zakaj pa nebi BTC postal EU kripto valuta?

Zakaj zlato ne postane valuta?


Je ze bil. Najprej je bil zlato podlaga za valuto (kolikor si imel zlata, toliko "bonov" si natisnil = denar), potem so razsirili definicijo, in se ni stelo samo zlato ampak celotna "vrednost" drzave. Tu se je pa zakompliciralo, kaj je vrednost drzave in kaksna je. Denar je postal podoben delnicam, njegova vredbost je bila enaka percepciji drzave navzven. Potem pa sta najvecja skodljivca clovestvu poleg Hitlerja, Thatcher in Reagan, zblojena od neoliberalizma zadala valutam smrtonosni udarec. Sprostila sta regulacije za banke (poleg vseh ostalih dusevno bolnih ukrepov). Na podlagi njih so lahko izdajale kredite, brez, da bi posedovale denar, ki ga posojajo. Skratka posojale so denar, ki ga niso imele na podlagi pricakovanj. Ali drugace, denar so v prenesenem pomenu tiskale. In to je osnova za vse krize, ki smo jih imeli.

Kaj pa kriptovalute? Njihova podlaga ne samo, da ni zlata ampak je vrednost elektricne energije, ki je ze pokurjena, dejansko imajo negativno vrednost - v realnosti so vredne manj o nic. Vsa njihova vrednost temelji na ljudski percepciji koliko je vredno nekaj kar je brez vrednosti - oz., koliko bo nekdo drug bil pripravljen placati za nekaj, kar upa, da bo lahko prodal nekomu, ki upa, da bo prodal se drazje nekomu, ki upa,..

Iz tega bi ti moralo biti jasno, da so banke pizde, neoliberalisti se vecje, kriptovalutarji pa cream de la creame, pizde od pizd. Preden se piramida podre, hocejo nekoga se bolj nategnit kot so bili nategnjeni sami. In zato se bojo zdaj oglasili in ful pizdili cez mene... Ker jim hebem biznis... Oz. nateg, morda bolj strokovno Ponzijevo shemo...

3... 2.... 1....

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

#000000 je izjavil:

Če je prehod iz denarja na kriptovalute kjer en organ upravlja z vsem denarjem, čeprav ni njegova lastnina (je pač "kao regulator") ter ti zato ker nisi bil priden lahko zadevo blokira, če temu rečeš napredek, jest pravim da je to preskok iz nanotehnologijo nazaj na leseno žlico ali miljonkrat slabše kot fevdalizem.

Razloži, kako organ lahko blokira kriptodenarnico, ne more pa recimo TRR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

A. Smith ::

@HermitBob

Argument, ki ga navajaš, sem že večkrat prebral. In nič nimam proti zlatu, pravzaprav si ga lastim nekaj.

Ampak tvoj argument ne drži. Brez "vere", da je zlato denar, bi bila vrednost zlata v resnici bistveno nižja, ker bi povpraševanje temeljilo samo na industrijski porabi. Tako, da je - citiram -
koliko je vredno nekaj kar je brez vrednosti - oz., koliko bo nekdo drug bil pripravljen placati za nekaj, kar upa, da bo lahko prodal nekomu, ki upa, da bo prodal se drazje nekomu, ki upa,..

--zgoraj citirano je pravzaprav velik del vrednosti zlata. Da je trenuten bančni sistem slab in nestabilen, se strinjam. Da je pa zlato oh in sploh, je pa malo pretirano. Ne pozabimo, bone na zlato so uvedli, ker je zlato kot tako neuporabno za poslovanje - intenzivno rokovanje povzroči, da se masa kovanca zmanjša, ker se obrabi. Je pa res, da so bili boni oziroma IOUs potem osnova za stoletja mahinacij.

Aja, pa še to... tudi pred našim štetjem so z pri zlatu nategovali. Ko so Rimljani ugotovili, da nimajo dovolj zlata, da bi z njim na dolgi rok plačevali vse stroške države, so v cekine začeli mešati še druge kovine...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

#000000 ::

MrStein je izjavil:

#000000 je izjavil:

Če je prehod iz denarja na kriptovalute kjer en organ upravlja z vsem denarjem, čeprav ni njegova lastnina (je pač "kao regulator") ter ti zato ker nisi bil priden lahko zadevo blokira, če temu rečeš napredek, jest pravim da je to preskok iz nanotehnologijo nazaj na leseno žlico ali miljonkrat slabše kot fevdalizem.

Razloži, kako organ lahko blokira kriptodenarnico, ne more pa recimo TRR.


Lahko, samo brez sodne odredbe ne more.

Glej se ni problema, če je tebi tak sistem všeč, pejt jutri na banko in vse kar imaš prekonvertiraj v katerokoli kriptovaluto. In si top šit moderen, ker imaš vse v kriptu.

NubCake ::

Aquafriend je izjavil:

dreta je izjavil:

Zakaj pa nebi BTC postal EU kripto valuta?

Zakaj zlato ne postane valuta?

ker je težko prenosljivo in nerodno, medtem ko pri BTC bi samo skeniral QR kodo (naslov kam poslat in koliko) in je to to. Idi v Tuš/Big Bang/... in poizkusi z "EliPay" na samopostrežni blagajni plačat in boš videl da gre, potem pa vprašaj če sprejemajo zlato tudi za plačilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubCake ()

MrStein ::

#000000 je izjavil:

MrStein je izjavil:

#000000 je izjavil:

Če je prehod iz denarja na kriptovalute kjer en organ upravlja z vsem denarjem, čeprav ni njegova lastnina (je pač "kao regulator") ter ti zato ker nisi bil priden lahko zadevo blokira, če temu rečeš napredek, jest pravim da je to preskok iz nanotehnologijo nazaj na leseno žlico ali miljonkrat slabše kot fevdalizem.

Razloži, kako organ lahko blokira kriptodenarnico, ne more pa recimo TRR.


Lahko, samo brez sodne odredbe ne more.

A v prihodnosti pa bo šlo brez sodne odredbe?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Oberyn ::

MrStein je izjavil:

#000000 je izjavil:


Lahko, samo brez sodne odredbe ne more.

A v prihodnosti pa bo šlo brez sodne odredbe?

Doniranje finančnih sredstev za obrambo Juliana Assangeja je bilo, kolikor se spomnim, onemogočeno in sicer brez vsake pravne podlage. Zasebne finančne institucije so donacije enostavno blokirale, kar je bil de facto akt terorizma. Tako da ja, že zdaj gre brez sodne odredbe in večja kot bo moč centralizirane oblasti (politične ali korporacijske, vseeno), bolj gladko bo šlo brez sodne odredbe.

#000000 ::

Oberyn je izjavil:

MrStein je izjavil:

#000000 je izjavil:


Lahko, samo brez sodne odredbe ne more.

A v prihodnosti pa bo šlo brez sodne odredbe?

Doniranje finančnih sredstev za obrambo Juliana Assangeja je bilo, kolikor se spomnim, onemogočeno in sicer brez vsake pravne podlage. Zasebne finančne institucije so donacije enostavno blokirale, kar je bil de facto akt terorizma. Tako da ja, že zdaj gre brez sodne odredbe in večja kot bo moč centralizirane oblasti (politične ali korporacijske, vseeno), bolj gladko bo šlo brez sodne odredbe.



Visa je bloklirala prva pol pa ostali mislm da.

PacificBlue ::

A. Smith je izjavil:

jype je izjavil:

Če nadzora ne morem vršiti jaz, osebno, potem to ni dobra rešitev.


Strinjam se z ostjo v tvojem citatu - poznam kup ljudi, ki delajo v državi in so sveto prepričani, da mora biti na vrhu vsakega sistema nek človek, ki "ureja" zadeve. Da je ta človek popoln in brez napak, je seveda privzeto. Zato moja napoved - politika se (vsaj namišljenemu) nadzoru nad denarjem ne bo odrekla, ne zlepa.

Kar pa se tiče citata v naslovu...
Francoski finančni minister: EU potrebuje svojo kriptovaluto

Mislim, da tale zunanji minister nima razčiščenih pojmov, saj je izjava po mojem mnenju sama sebi nasprotje; edina prava kriptovaluta je lahko takšna, ki ima razpršen (p2p) nadzor. Vse ostalo je zame samo baza podatkov (centralizirana). Bistvo kriptovalut je razpršen nadzor. In če je nadzor enkrat razpršen, kako ga omejiš samo na Evropo? Nemogoče.

Morda si tale minister stvari predstavlja drugače - da bi šlo za neko digitalno valuto, nad katero bi pa potem imelo vrhovni nadzor neko politično telo. Ampak če dobro razmislimo, pridemo do dveh sklepov:
1. to ni več kriptovaluta (glej razlago zgoraj).
2. digitalna valuta z nadzorom politike je tisto, kar imamo že zdaj. Saj papirnatega denarja je 15-20%, vse ostalo so enke in ničle, ki se šetkajo po serverjih. Skratka, uvedba neke (nove) digitalne valute je samo ponovitev sedanjega stanja, ki ne spremeni ničesar.


Če še niste gledali tale francoski dokumentarec o Silicijevi dolini, si ga MUST poglejte.
https://4d.rtvslo.si/arhiv/dokumentarni...
Presenetljivo, kako imajo IT korporacije veliko željo izigravati zakone, uničevati družbo in spreminjati svet po svojih pravilih- ukinitev držav, tiskanega denarja in tako dalje.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Miki N je izjavil:

Načelnost je v redu in prav je da se držimo določenih pravil. Po drugi strani pa Evropa svetovno gledano postaja tisto čemur jaz pravim "majhen kontinent" (Slovenci radi govorimo da smo majhen narod) - predstavljamo vedno manjši del gospodarstva, predstavljamo vedno manjši del kupcev in proizvajalcev, vedno manjši del razvoja - predvsem na račun Azije. DOločeni od teh trendov so praktično neizogibni. To ima določene posledice in bo zahtevalo več pragmatizma, ker se bodo vzvodi krajšali. Ni nič tragičnega in užaljenost in zanikanje je napačen pristop - tega je preveč v EU. T.i. "kontinentalno razmišljanje".

Včasih se mi zdi, da ko v Evropi govorimo o regulaciji celega interneta kar malo pozabljamo na take stvari. Ne bomo "svetovni moderatorji", to si izbijmo iz glave.


Se podpišem pod to.

Tudi meni se vedno bolj dozdeva, da Evropa tone na obrobje.
Države kot posameznice nimajo več moči in relevance, EU kot unija pa je postala zgolj nek impotenten birokratski konglomerat, ki ne vodi v ničemer.
Tujega se upira, svojega ne znamo. Prodamo pa se vseeno.
Prehitevajo nas po levi in desni.

Ta nepovratna sredstva za razvoj, ki jih EU ponuja pa so joke.
Jz poznam več oseb, služba katera je zgolj, prijavljanje se, na javne razpise ki jih ponuja EU.
Projekti pa so totalno dead end narave.
Kitajska dela hyersonične balistične rakete, EU se je zgubla v gozdu.
Res ne vidim svetle prihodnosti za ta kontinent. Še posebej v soju masovnih migraciji, ki bodo permanentno spremenile podobo le-tega.

Razen, jump ship if you can and while you can, ne vem kaj bi priporočal drugega.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Projekti pa so totalno dead end narave.
Mhm, tako kot na primer HTTP, ane.

vostok_1 ::

V katerem letu si ti ostal?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

V katerem letu si ti ostal?
V 2019, ko je EU razpisala številne pomembne projekte, o katerih ti ničesar ne veš, pa te to ne ustavi pri jamranju.

vostok_1 ::

There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Oh dear.
Bogi, nisi vedel, da je to iznajdba EU.

vostok_1 ::

"EU", hja. Sam Juncker ga je izumil, če tebe poslušamo.

Kakšni pa so tej projekti you speak of?
ITER?
ITER vrjetno že kitajci na skrito kopirajo, in bo najbrž končan v pol manjšem času.

Edit:
Bo kaj, jype?

I'm genuinely curious.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

PacificBlue je izjavil:


Če še niste gledali tale francoski dokumentarec o Silicijevi dolini, si ga MUST poglejte.
https://4d.rtvslo.si/arhiv/dokumentarni...
Presenetljivo, kako imajo IT korporacije veliko željo izigravati zakone, uničevati družbo in spreminjati svet po svojih pravilih- ukinitev držav, tiskanega denarja in tako dalje.


Res srhljiv dokumentarec.
Googlov varnostnik pride sredi ceste in ti pove, da se ne smeš ničesar dotikat, z nikomer govorit itd.
To moreš res biti totalen scumfuck od človeka, da zavestno in ponosno delaš za tako korporacijo.
(ne poldi...ne govorim o revežu, ki dela za minimalca, da nahrani otroke...govorim o scumfuckih srednje-višjega ranga, ki srebajo soy-latteje v up-town kafičih in kažejo svoje instaje o zadnjem dopustu, hobiju or whatever. Vrjamem pa da niso vsi taki znotraj googla, nenazadnje imaš whistle-blower-je, ki so nam povedali kakih nečednosti se tisti scumfucki gredo. Zagotovo je nekaj skritih kritikov notri.)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

#000000 ::

vostok_1 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:


Če še niste gledali tale francoski dokumentarec o Silicijevi dolini, si ga MUST poglejte.
https://4d.rtvslo.si/arhiv/dokumentarni...
Presenetljivo, kako imajo IT korporacije veliko željo izigravati zakone, uničevati družbo in spreminjati svet po svojih pravilih- ukinitev držav, tiskanega denarja in tako dalje.


Res srhljiv dokumentarec.
Googlov varnostnik pride sredi ceste in ti pove, da se ne smeš ničesar dotikat, z nikomer govorit itd.
To moreš res biti totalen scumfuck od človeka, da zavestno in ponosno delaš za tako korporacijo.
(ne poldi...ne govorim o revežu, ki dela za minimalca, da nahrani otroke...govorim o scumfuckih srednje-višjega ranga, ki srebajo soy-latteje v up-town kafičih in kažejo svoje instaje o zadnjem dopustu, hobiju or whatever. Vrjamem pa da niso vsi taki znotraj googla, nenazadnje imaš whistle-blower-je, ki so nam povedali kakih nečednosti se tisti scumfucki gredo. Zagotovo je nekaj skritih kritikov notri.)




JA to so tanovi enobesedni SJW ( če maš srečo nanizajo več besed, ampak več kot STIRI ne, to so tanovi antifa ki do dejansko bolj FAŠISTI kot so bili kapoti v Auschwitz-u pa se bori z njihovo agendo, pri njih je v NY bicikel lock glavno sredstvo sporazumevanja, ker te hepani ne razumejo da lahko sploh imaš nasprotno mnenje, to za njih ne obstaja, zato samo par besdic da si fašist inp. od njih slišiš ne.

vostok_1 ::

Opažam pa nekaj.
Me ne preseneča, da v takih podjetjih so ženske in moški zavezniki v večini.
Ženske so tradicionalno tiste, ki se prilagodijo nekemu okolju neglede how bad or evil it is. Po naravi submisivne and without guilt willing to compromise their morals for comfort. Da, ne vse ženske in ne vsi moški obratno. Ampak in general.
Zato ko pogledaš tam pisarne so vse...nežne, domače, z posteljčkami, foteljčki, kavicami, okraski. Imajo striktna družbena pravila, birokracijo, pecking order itd...

Skratka efeminizirano okolje, kjer prosperirajo samo taki in take.

Srhljivo, res srhljivo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Poldi112 ::

Kolega, pa vi ste pravi doktor nakladanja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

vostok_1 ::

Zame je to distopično.



Poldi112 je izjavil:

Kolega, pa vi ste pravi doktor nakladanja.


Perhaps. But probably not.
At least, vsaj nekaj povem, unlike you.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

#000000 ::

Poldi112 je izjavil:

Kolega, pa vi ste pravi doktor nakladanja.


kva sem ti reku več kot štiri besede je težka, ampak se je SJW potrudil in nnaizal celih 4 z veznicami :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

PacificBlue ::

Poldi112 je izjavil:

Kolega, pa vi ste pravi doktor nakladanja.


A ni zanimivo, nekateri vidijo drevesa, nekateri pa samo gozd.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

#000000 ::

Spet enako, štiri besedice od SJW kolega očitno

ej kwa je z vlogo vsega denarja v Kripto ? ker to je ta nar taboljše ?

Kdo od vas fantetov je že sintetiziral svoj keš v Kripto ?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Poldi112 ::

> At least, vsaj nekaj povem, unlike you.

Žal ne bo držalo. Veliko napišete, a nič ne poveste.

#000000 je izjavil:

Spet enako, štiri besedice od SJW kolega očitno

ej kwa je z vlogo vsega denarja v Kripto ? ker to je ta nar taboljše ?

Kdo od vas fantetov je že sintetiziral svoj keš v Kripto ?


Kolega, vi ste moderna verzija ludistov. Proti tehniki, ki se je ne da ustaviti. Zgoraj je bil primer Assange-a. Kako točno je njemu pomagala gotovina, ki jo zagovarjate? Kako bo, karkoli bo prišlo za Viso, bolje, če bo v USA, kot če bo v EU. To je tisto vprašanje, ki ga ne upate odgovoriti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

#000000 ::

Kam lahko pride kdor rab po tvoje eure ? Menn ne bo ne rabim, ampak grem stavit da nekomu pride tvoj FIAT kar prav, samo sporočim pa sej itak gremo vc kripto, tako da nardiš še kej dobrega, za spremembo.

vostok_1 ::

Poldi112 je izjavil:

> At least, vsaj nekaj povem, unlike you.

Žal ne bo držalo. Veliko napišete, a nič ne poveste.

#000000 je izjavil:

Spet enako, štiri besedice od SJW kolega očitno

ej kwa je z vlogo vsega denarja v Kripto ? ker to je ta nar taboljše ?

Kdo od vas fantetov je že sintetiziral svoj keš v Kripto ?


Kolega, vi ste moderna verzija ludistov. Proti tehniki, ki se je ne da ustaviti. Zgoraj je bil primer Assange-a. Kako točno je njemu pomagala gotovina, ki jo zagovarjate? Kako bo, karkoli bo prišlo za Viso, bolje, če bo v USA, kot če bo v EU. To je tisto vprašanje, ki ga ne upate odgovoriti.


Zgleda, kot da si nekaj povedal, a v resnici nisi.

Kot rečeno...mogoče so ludisti imeli celo prav.

Ta podjetja silicijeve doline so resnično totalitaristična...želijo imeti povsem pod kontrolo tako življenja zaposlenih kot strank. Želijo vedeti vse, želijo vplivati na njihovo obnašanje in navade...ter želijo, da so brezpogojno predani podjetju.

Skratka, grozljivo.


Kaj storiti? Jz sicer navijam za nuklearni holokavst, ampak ok.
Bilanco med spiritualnostjo in udobjem je izredno težko držati v ravnovesju. Hitro zbeži v eno ali drugo stran.
Zahteva močno samodržo in samokontrolo.

Mogoče pa elita razume endgame.
Tisočletja civilizacije, rezultat pa vedno isti, neglede na napredek. Imaš tiste visoko kognitivne posameznike zgoraj, ki so zmožni širše gledati na svet in imaš tiste spodaj, ki iz dneva v dan zgolj tavajo od enih vrat do drugih, never understanding why. Never capable of looking outside the box.
Ampak for some reason...bebci kot jz želimo, da bi normiji spregledali. Alas, even after so many millennia, there never came a sing that they might. Foolish me.




Enjoy your facebook, libra, instagram, google...
i'm out.
As for you, elite...i understand now, i do.




It's true jype.
It's true.

"Ahhh..."
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebookova Libra naletela na zid skepse svetovne politike

Oddelek: Novice / NWO
2912447 (9136) MrStein
»

Francoski digitalni davek bo navrgel pol milijarde letno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
6813591 (10906) gus5
»

Francija sama v obdavčitev velikih tehnoloških podjetij

Oddelek: Novice / Ostale najave
279670 (7532) MrStein
»

Francija in Nemčija želita Google in ostale obdavčiti po prihodkih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7916582 (12769) Horejšio

Več podobnih tem