» »

Kje dobiti predplačniško SIM kartico, ki ne poteče?

Kje dobiti predplačniško SIM kartico, ki ne poteče?

Ribič ::

Ali ima pri nas sploh kateri mobilni operater predplačniško SIM kartico, ki ne poteče v 3 mescih brez polnitve?
Vsepovsod, kjer sem vprašal, je predplačniške kartice treba polniti v 1 do 3 mescih (minimalno za 5 EUR), sicer potečejo oz. se zaklenejo. Po osmih mescih nepolnjenja, pa se kartice brišejo iz sistema. Rabil bi nekaj samo za dostop do interneta z zelo nizko porabo prometa npr. za nadzor centralne na vikendu. Porabe bo le za nekaj deset kB na teden. Če bi kartico polnil po 5 eur vsake 3 mesce, bi se na kartici denar (oz. neporabljene enote) začel brezvere kopičiti. Naročnina za 8 eur/mesec pa se za tako majhen prenos totalno ne splača. Želel sem SIM-ko, kjer ob nakupu naložim gor 50 EUR, pa imam potem vsaj za 10 let mir.

Ali se je morda možno zmeniti s kakšnim tehnikom določenega mobilnega operaterja, da izklopi zapadlost oz. brisanje določene SIM kartice brez polnitve?
Vse ribe so mi pobegnile!

pegasus ::

En bob mislim da dela 10 mesecev ali nekaj takega, praktično rabiš samo 1x letno polnit.

nsa_ag3nt ::

bob 4c.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

XLapsus ::

Verjetno isces tole: https://megatel.mobi/
Sicer potece, ampak je max veljavnost 18 mesecev.

Okapi ::

Ampak za najmanj 26 evrov. Kar ni dosti manj kot 5 evrov na 3 mesece.

dela ::

nsa_ag3nt je izjavil:

bob 4c.


To je najboljša varianta. Je sicer v osnovi naročniški paket (skleneš pogodbo in plačaš za prejšnji mesec, ne vnaprej), ampak naročnina je 0 €, plačaš samo porabo, aktivnost kartice neomejena. Lahko narediš tudi preplačilo računa in potem sami odštevajo, dokler ne porabiš. Ko porabiš, dobiš pa spet račun za plačat.

FormerUser ::

Ribič je izjavil:

Ali ima pri nas sploh kateri mobilni operater predplačniško SIM kartico, ki ne poteče v 3 mescih brez polnitve?
Vsepovsod, kjer sem vprašal, je predplačniške kartice treba polniti v 1 do 3 mescih (minimalno za 5 EUR), sicer potečejo oz. se zaklenejo. Po osmih mescih nepolnjenja, pa se kartice brišejo iz sistema. Rabil bi nekaj samo za dostop do interneta z zelo nizko porabo prometa npr. za nadzor centralne na vikendu. Porabe bo le za nekaj deset kB na teden. Če bi kartico polnil po 5 eur vsake 3 mesce, bi se na kartici denar (oz. neporabljene enote) začel brezvere kopičiti. Naročnina za 8 eur/mesec pa se za tako majhen prenos totalno ne splača. Želel sem SIM-ko, kjer ob nakupu naložim gor 50 EUR, pa imam potem vsaj za 10 let mir.

Ali se je morda možno zmeniti s kakšnim tehnikom določenega mobilnega operaterja, da izklopi zapadlost oz. brisanje določene SIM kartice brez polnitve?


V bistvu ti ni treba polniti za 5 evrov vsake tri mesece ampak lahko samo podaljšuješ račun, kar stane cca. 1,5 evra, kar pomeni, da ob minimalni porabi, s 5 evri zvoziš 9 mesecev.

Highlag ::

Bob ima tudi plačniško brez naročnine... plačaš samo toliko kot porabiš... malo višje cene storitev, samo če ne nucaš nič tudi ne stane nič..
Never trust a computer you can't throw out a window

radmannsdorf ::

tako kot so zgoraj rekli. https://bob.si/ponudba-bob/narocniski-p...
ko dobiš prvo položnico, jim lahko narediš preplačilo, recimo 3EUR, in boš mesece brez stroška, dokler ne boš porabil za 3EUR podatkov :)
1Mb = 4 cente.

Zgodovina sprememb…

Ribič ::

Hvala za nasvete, se bom pozanimal pri bobu za tole 4C kartico, pa bomo videli kaj bodo povedali.
Škoda, ker ko sem se pričel zanimati za tole zadevo, sem od vseh mobilnih operaterjev najprej želel preveriti Bob.
Ko pa sem jih klical na njihovo številko, pa je začela težiti neka reklama tako, da sem takoj odložil.


Zakaj pa so cene storitev višje pri plačniški v primerjavi z naročnino?
Vse ribe so mi pobegnile!

hojnikb ::

https://1nce.com/

za okoli 20e shipped. mas 10 let mir.
#brezpodpisa

XLapsus ::

Okapi je izjavil:

Ampak za najmanj 26 evrov. Kar ni dosti manj kot 5 evrov na 3 mesece.

Za 9€ + 2€ postnine dobis 10gb za 18 mesecev.

Vanadium ::

A nima a1 predplacnisko kartico na narocnino? Narocnina 0 evrov placas samo kar porabis?

zobnik ::

Imam Hot in na 3 mesece polniš 5 evrov, klici so 4 cente....sm tud gledal pa ni nč boljšga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

radmannsdorf ::

Kako nič boljšega? Op je napisal da noče kartico kjer vsake 3 mesece polniš za 5€. Ker ne rabi tega. Rabi par Kb na teden. Tako da je 5€ predrago. Boljše je vse kar ne stane 5€ na tri mesece.

Ribič ::

A1 ima neko opcijo M2M (Machine-2-Machine), ki je v bistvu namenjena poslovnim uporabnikom.
Naj bi bila namenska za komunikacijo med napravami.
Najcenejša opcija stane okrog 1€ na mesec, ima pa naročnino (ni predplačniška).

https://www.a1.si/poslovni/poslovne-res...


radmannsdorf je izjavil:

Tako da je 5€ predrago.

Še večja težava postane, če imaš več takšnih IoT naprav, potem se cena samo še množi... dvakrat, trikrat, štirikrat, petkrat toliko. To je pa že pošteno predrago.
Vse ribe so mi pobegnile!

Glugy ::

A da bi pa z že naloženim dobroimetjem lahko plačal za podaljšanje za nadaljnje 3 mesece pa ni noben operater še pogruntal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

bluefish ::

Ne pozabi na obračunske intervale.

hojnikb ::

Glugy je izjavil:

A da bi pa z že naloženim dobroimetjem lahko plačal za podaljšanje za nadaljnje 3 mesece pa ni noben operater še pogruntal?

telekom ma
#brezpodpisa

hojnikb ::

zobnik je izjavil:

Imam Hot in na 3 mesece polniš 5 evrov, klici so 4 cente....sm tud gledal pa ni nč boljšga.

dejansko je hot najslabsi od vseh za to.
kartica ne pride z dobroimetjem, spletno polnjenje je sele od 10e naprej, kartice tudi niso povsod.

telemach varjanta 2e/3 mesce (minimalna polnitev)
telekom ma 1,52e/3 mesce, opcija samodejnega podaljsevanja
#brezpodpisa

Ribič ::

bluefish je izjavil:

Ne pozabi na obračunske intervale.

Ja, tole je pa še ena stvar, ki mi ni čisto jasna.
Kaj točno pomeni, da ima neka SIM-ka obračunaki interval npr. 64 kB pri prenosu podatkov?
Vse ribe so mi pobegnile!

bluefish ::

Četudi preneseš 1 kB, ti bo računalo eno enoto, torej 64 kB.

Ribič ::

bluefish: Nisem čisto prepričan, če te povsem razumem. Ali to pomeni, da bo poračunalo 64 kB prenosa že takoj na začetku s prvim prenesenim bitom in potem ne računa več dokler vsota prenosa podatkov ne preseže naslednjega večkratnika obračunskega intervala, nakar se poračuna naslednjih 64 kB? Ali pa je obračunski interval omejen na čas npr, če v določenem času preneseš 64 kB ali manj, ti računa kot da si prenesel 64 kB?
Vse ribe so mi pobegnile!

zobnik ::

Pri nas je telekom porazen signal.
Hot mi lovi odlično.

OvCa77 ::

Ribič je izjavil:

Ali ima pri nas sploh kateri mobilni operater predplačniško SIM kartico, ki ne poteče v 3 mescih brez polnitve?
Vsepovsod, kjer sem vprašal, je predplačniške kartice treba polniti v 1 do 3 mescih (minimalno za 5 EUR), sicer potečejo oz. se zaklenejo. Po osmih mescih nepolnjenja, pa se kartice brišejo iz sistema. Rabil bi nekaj samo za dostop do interneta z zelo nizko porabo prometa npr. za nadzor centralne na vikendu. Porabe bo le za nekaj deset kB na teden. Če bi kartico polnil po 5 eur vsake 3 mesce, bi se na kartici denar (oz. neporabljene enote) začel brezvere kopičiti. Naročnina za 8 eur/mesec pa se za tako majhen prenos totalno ne splača. Želel sem SIM-ko, kjer ob nakupu naložim gor 50 EUR, pa imam potem vsaj za 10 let mir.

Ali se je morda možno zmeniti s kakšnim tehnikom določenega mobilnega operaterja, da izklopi zapadlost oz. brisanje določene SIM kartice brez polnitve?

Lahko tudi hologram.io
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

AštiriL ::

Ribič je izjavil:

bluefish: Nisem čisto prepričan, če te povsem razumem. Ali to pomeni, da bo poračunalo 64 kB prenosa že takoj na začetku s prvim prenesenim bitom in potem ne računa več dokler vsota prenosa podatkov ne preseže naslednjega večkratnika obračunskega intervala, nakar se poračuna naslednjih 64 kB? Ali pa je obračunski interval omejen na čas npr, če v določenem času preneseš 64 kB ali manj, ti računa kot da si prenesel 64 kB?


Ne. Ko ti prek GSM ali UMTS zahtevaš povezavo v paketno podatkovno mrežo (ko vklopiš prenos podatkov), se ti na tvoji dostopni točki izdela NAT pravilo, ki tvoje podatke iz tvojega IMEIja (cifra naprave) z tvojim IMSI (cifra kartice) naprej pošlje v Internet (IP). Transakcija podatkov bo nemotena, saj tukaj še ni nobenih omejitev prenosa podatkov (hitrost sicer je). Temu se reče seja. V času seje bo transakcija podatkov Internet-telefon delovala z majhno interakcijo ponudnikovih obračunskih strežnikov, ko pa boš z sejo zaključil (izklopil prenos podatkov), pa se bo količina prenesenih podatkov poslala operaterjevim obračunskim strežnikom (ali kakorkoli imajo že nastavljeno). Številka, koliko si prenesel pa se pošlje kot koliko 64 kilobajtnih "chunkov" je bilo izmenjanih (če prav so paketi veliko majnši), predvsem z namenom čim manjše te številke. Seveda morajo to vedno zaokročit navzgor, drugače bi lahko pošiljal zelo majo bitov na sejo in stem nič plačal.

Zaradi teh sej in ne dovolj hitrega sporočanja o porabi in še raznih dilejov v obračunskih strežnikih lahko pride do nepopolnega izpiska o porabi (zato piše, da je informativne narave). Prav zato se lahko tudi zgodi, da lahko Internet uporabljaš še nekaj sekund po tem, ko si izčrpal vsa svoja sredstva na predplačniškem računu. Na T-2 recimo, lahko pogledaš vse seje in koliko podatkov je bilo prenesenih, vedno zaokroženo na 64kB
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

BlaY0 ::

Ribič je izjavil:


Še večja težava postane, če imaš več takšnih IoT naprav, potem se cena samo še množi... dvakrat, trikrat, štirikrat, petkrat toliko. To je pa že pošteno predrago.

Zakaj? Naložiš na eno simko 25 EUR in si na njej dober za eno leto. Nakar vsake 3 mesece s te simke polniš drugo in potem čez eno leto nazaj z druge vsake 3 mesece polniš prvo in s prve drugo.

hojnikb ::

in kako tocno bi ti to izvedu?
#brezpodpisa

DamirK ::

Imam paket IZI-Doma.
Naložim 5€ in se mi podaljša veljavnost računa za 90 dni.
Pred potekom veljavnosti podaljšam za obdobje 90 dni brez opravljene polnitve, ob plačilu 1,52 EUR ki se trga iz obstoječega dobroimetja 5€.
Torej me stane malo manj kot 5€ in imam račun veljaven 4x90 dni (12 mesecev) .
https://www.izi.si/podpora/polnitve-rac...

Če naložiš 25€ se veljavnost računa podaljša za 365 dni.
Nato s tem dobroimetjem 16x podaljšaš za 90 dni kar znese manj kot 0,5€ mesečno.

Ja , moram se spomniti da napolnim/podaljšam veljavnost vsake 3 mesece, vendar nimam neporabljenih enot .

starfotr ::

Koliko kompliciranja, predplačniških neomejenih ni. Primerna naročniška razmerja:

1. Bob 4 cente, 4 cente na enoto, obračunski imterval 64 k.
2. A1 simpl na račun, 0,15 eur na enoto, obračunski interval 1 k.

misek ::

Predplačniški Telekom Mobi ima možnost zakupa za 4€ na mesec za 400 enot, ki se avtomatsko sam podaljša (če je na računu dovolj dobroimetja). Če kupiš kartico v času ugodnosti dobiš dvojne enote za isto ceno. Torej te zakup v tem primeru stane 2€ namesec. Samo v začetku naložiš vrednost za celo leto ali več.

hojnikb ::

so ze kaksne spremembe na trgu al je bob 4c se vedno edina poceni opcja?
#brezpodpisa

Morison ::

Ali ni bil bob 6,6c predplačniška opcija katere kartica oziroma veljavnost ni nikoli potekla?
Si napolnil in potem ni bilo potrebno polnit dokler nisi porabil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morison ()

Morison ::

Trenutno imam predplačniški paket enotni oziroma 6,6c pa se mi samo nabira denar gor, ker moram dofilat vsake tri mesece. Je kakšen drug paket kjer ne bi bilo treba polnit vsake tri mesece?
Kako je s paketom 4c?

hojnikb ::

4c ni predplačnik
#brezpodpisa

Morison ::

hojnikb je izjavil:

4c ni predplačnik

Ja vem ja.

sbawe64 ::

Je kakšen drug paket kjer ne bi bilo treba polnit vsake tri mesece?

Ne obstaja.
2020 is new 1984
Corona World order

Morison ::

Ali lahko preneseš predplačniški paket enotni na 4c in preneseš naložene enote?

c0ck4m0u53 ::

Tako izi, kot mobi ponujata podaljšanje za 3 mesece, stane te pa 1.52€ in imaš 5€ za celo leto.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Morison ::

Ne bom sedaj še ene druge jemal,če imam že to-bob.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bob (nova ponudba Simobila) (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
54661274292 (5670) MrStein
»

SIM kartica za majhno količino prenosa podatkov

Oddelek: Mobilne tehnologije
236400 (3128) mksoft
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440317 (16663) VrtniPalcek
»

SIM/paket brez narocnine ki ne poteče?

Oddelek: Mobilne tehnologije
245713 (2744) XS!D3
»

Izimobil-a je konec! Razmislite če se vam še splača! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420509 (7752) Master_Yoda

Več podobnih tem