» »

SP v košarki 2019 (Kitajska)

SP v košarki 2019 (Kitajska)

«
1
2 3

Kurzweil ::



31 AVGUST - 15 SEPTEMBER, 2019
Svetovno prvenstvo v košarki 2019 na Kitajskem
Uradna spletna stran Svetovnega prvenstva - FIBA
Prizorišča tega Svetovnega prvenstva

------------------------------------------------------------------------
- Nekaj povezav:
Vse reprezentance / postave tega Svetovnega prvenstva
Razpored tekem
Skupine (prvi del)
------------------------------------------------------------------------

Skupine (1. del) na tem Svetovnem prvenstvu:



-------------
Skupina A
-------------
SLONOKOŠČENA OBALA
POLJSKA
VENEZUELA
KITAJSKA

-------------
Skupina B
-------------
RUSIJA
ARGENTINA
J. KOREJA
NIGERIJA

-------------
Skupina C
-------------
ŠPANIJA
IRAN
PORTORIKO
TUNIZIJA

-------------
Skupina D
-------------
ANGOLA
FILIPINI
ITALIJA
SRBIJA

-------------
Skupina E
-------------
TURČIJA
ČEŠKA
ZDA
JAPONSKA

-------------
Skupina F
-------------
GRČIJA
NOVE ZELANDIJA
BRAZILIJA
ČRNA GORA

-------------
Skupina G
-------------
DOMINIKANSKA REPUBLIKA
FRANCIJA
NEMČIJA
JORDANIJA

-------------
Skupina H
-------------
KANADA
SENEGAL
LITVA
AVSTRALIJA

* - Sistem tekmovanja (po prvem delu tekmovanja iz vsake skupine napredujeta DVE ekipi)

Napovedi stavnic (ta konkretna je od slovenska)
...so pa praktično vse napovedi bolj ali manj iste, samo kvote se spreminjajo

1. ZDA
2. Srbija
3. Grčija
4. Španija
5. Francija
6. Avstralija
7. Litva
8. Argentina
9. Kanada
10. Italija
11. Nemčija
12. Turčija
13. Brazilija
14. Nigerija
15. Rusija
16. Kitajska
17. Črna Gora
18. Portoriko
19. Poljska
20. Nova Zelandija
21. Češka
22. Dominikanska republika
23. Iran
24. Venezuela
25. Tunizija
26. Južna Koreja
27. Angola
28. Jordanija
29. Japonska
30. Filipini
31. Senegal
32. Slonokoščena obala

------------------------------------------------------------------------

Torej kakšna so vaša mnenja?!

Zdi se, da ZDA še nikdar v zgodovini niso bile tako ranljive, pretendentov je cel kup, žal manjka kar nekaj reprezentanc kot je Slovenija, Hrvaška, Latvija,... glede na zgornje napovedi stavnic, bi vsekakor višje postavil Češko, Črno Goro, Poljsko in Filipine. Poleg tistih velikih, znajo biti zelo neugodni Čehi in predvsem Nemci. Seveda, če ZDA ne bodo prvaki (neglede na postavo) bodo prvo razočaranje prvenstva! Sem mnenja, da je tudi Španija ni več niti približno to kar je bla v zadnjem obdobju, sicer pa mislim da bodo razočarali tudi Italjani, Turki in Kanada. Mogoče bo največji pritisk na tem prvenstvu celo na Srbih. Če pa moram našteti 8 pretendentov za naslov, pa bi to bili ZDA, Srbija, Grčija, Francija, Španija, Litva, Avstralija in nekak, da bo dobro prvenstvo imela Nemčija. Moja napoveda takole čez palec.

Kdo bo po vaše prvak? Kdo bo presenetil? Kdo bo razočaral? Kdo so kandidati za MVPja prvenstva?

scipascapa ::

Katastrofa, do polfinala niti gledal ne bom.

Gagarin ::

Ma kao svetovno prvenstvo. pa od najboljših 100 svetovnih igralcev jih vsaj 90 manjka...Srbija ima priliko da zmaga, so najbolj kompletni. Prvak ali Srbija ali ZDA, ajde mogoče Grčija.

Kurzweil ::

1. KROG SKUPINSKEGA DELA (1. del)
(ure so po našem času)

- 31. avgust -

ANGOLA : SRBIJA (9:30) - prenos na KANAL A!
POLJSKA : VENEZUELA (10:00)
RUSIJA : NIGERIJA (10:30)
IRAN : PORTORIKO (10:30)
FILIPINI : ITALIJA (13:30)
SLONOKOŠČENA OBALA : KITAJSKA (14:00)
ARGENTINA : J. KOREJA (14:30)
ŠPANIJA : TUNIZIJA (14:30)

- 1. september -

KANADA : AUSTRALIJA (9:30)
NOVA ZELANDIJA : BRAZILIJA (10:00)
TURČIJA : JAPONSKA (10:30)
DOMINIKANSKA REPUBLIKA : JORDANIJA (10:30)
SENEGAL : LITVA (13:30)
GRČIJA - ČRNA GORA (14:00) - prenos na KANAL A!
ČEŠKA : ZDA (14:30)
FRANCIJA : NEMČIJA (14:30)

PunkDude ::

Po navadi, ko se Srbe postavlja v ospredje le-ti pogorijo. Nekako se bolje obnesejo kot under dogi.
Sicer upam da jim uspe čim boljša uvrstitev.

Kurzweil ::

Gagarin je izjavil:

Ma kao svetovno prvenstvo. pa od najboljših 100 svetovnih igralcev jih vsaj 90 manjka...Srbija ima priliko da zmaga, so najbolj kompletni. Prvak ali Srbija ali ZDA, ajde mogoče Grčija.


A to pa ni res! Manjkajo samo tisti, ki so mone in to se bo v bodoče tako konstantno dogajalo. Ne bodo pa manjkali igralci, zaradi kakšne spora ULEB-FIBA-NBA, kot je bilo temu tako v kvalifikacijah. Problem je samo pri Amričanih, kar bo prvenstvo naredilo samo še bolj zanimivo in odprto in pri Avstralcih bo manjkal Ben Simmons, drugače pa v veliki večini bodo vsi zvezdniki....

Luis Scola, Patty Mills, Andrew Bogut, Joe Ingles, Matthew Dellavedova, Aaron Baynes, Leandro Barbosa, Alex Garcia, Anderson Varejao, Cory Joseph, Tomas Satoransky, Nicolas Batum, Evan Fournier, Nando De Colo, Vincent Poirer, Rudy Gobert, Dennis Schroder, Maxi Kleber, Nick Calathes, Kostas Sloukas, brata Antetokounmpo, Hamed Haddadi, Marco Belinelli, Danilo Gallinari, Luigi Datome, Rui Hachimura, Yuta Watanabe, Domantas Sabonis, Jonas Valanciunas, Nikola Vučević, Tai in Corey Webster, Al-Farouq Aminu, Ekpe Udoh, Josh Okogie, Andray Blatche, Sergey Karasev, Bogdan Bogdanovič, Nemanja Bjelica, Nikola Jokič, Boban Marjanovič, Ricky Rubio, Marc Gasol, brata Hernangomez, Sergio Llull, Salah Mejri, Ersan Ilyasova, Furkan Korkmaz, Cedi Osman,.....

IL_DIAVOLO ::

Srbi z Jokicem in Grki z Giannisom so verjetno kar prvi favoriti. Ceprav ne bi odpisal Americanov, na klopi imajo tako Popovicha kot tudi Kerra.

Te 3 reprezentantce bom spremljal.

Gagarin ::

LOL, samo pri Kanadi recimo ne bo Andrew Wiggins, Jamal Murray, R.J. Barrett, Tristan Thompson, Dwight Powell, Shai Gilgeous-Alexander, Chris Boucher, Nickeil Alexander-Walker, Kelly Olinik. Tudi Boldena ne bo pri avstralcih, Šveda, Mozgova pri rusih, Melija pri italijanih. Ne bo Dragiča, Dončiča, Bojana Bogdanoviča (treh za Jokičem, Antetokumpom verjetno najboljših evropejcev)...če že o američanih ne smem pisat.

Ti na naštevaš "zvezde", ki grejejo klopi ali "razturajo" na Kitajskem, Iranu, penzioniste v Braziliji kot so Marjanovič, Mejri, Korkmaz, Dellawedova, Udoh, Haddadi, Varejao, Antetokumpo, Garcia, Barbosa...

IL_DIAVOLO ::

Fyi Marjanovič bo v naslednji sezoni soigralec Doncica.

Gagarin ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Fyi Marjanovič bo v naslednji sezoni soigralec Doncica.


Ja, velika zvezda, ki bo že v petem klubu v štirih letih NBA grela klop in mahala z brisačo. Bo rano tako "soigralec" Dončiča kot je bil lani Mejri. (po par minut vsako peto tekmo...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

Kurzweil ::

Gagarin je izjavil:

LOL, samo pri Kanadi recimo ne bo Andrew Wiggins, Jamal Murray, R.J. Barrett, Tristan Thompson, Dwight Powell, Shai Gilgeous-Alexander, Chris Boucher, Nickeil Alexander-Walker, Kelly Olinik. Tudi Boldena ne bo pri avstralcih, Šveda, Mozgova pri rusih, Melija pri italijanih. Ne bo Dragiča, Dončiča, Bojana Bogdanoviča (treh za Jokičem, Antetokumpom verjetno najboljših evropejcev)...če že o američanih ne smem pisat.

Ti na naštevaš "zvezde", ki grejejo klopi ali "razturajo" na Kitajskem, Iranu, penzioniste v Braziliji kot so Marjanovič, Mejri, Korkmaz, Dellawedova, Udoh, Haddadi, Varejao, Antetokumpo, Garcia, Barbosa...


Ne vem čisto točno kaj bi rad povedal?! Kot sem rekel, igrajo ne samo mone, ki so preveč oveleki, po večini iz NBAja in kot kaže se bomo za naslednja leta morali na to kar pripravit. To kar si napisal da jih 90 od 100, torej 90% zvezdnikov ne igra je velika neumnost... zakaj pišeš, da ni Dragiča in Dončiča, ne vem, se pač nismo uvrstili na SP zaradi vsem znanim okoliščin in vedno bo iz takšnih in drugačnih razlogov manjkal kakšen zvezdnik in velika reprezentanca.

Prvenstvo v prvem delu ne bo tako zanimivo zaradi formata in sistema FIBE in ne zaradi odpovedi in neuvrstitve nekaterih reprezentanc. Po eni strani igrajo Slonokoščena obala, Dominikanska republika, Senegal, Nova Zelandija, Tunizija, Iran, Filipini,... po drugi strani pa ni Slovenije, Latvije, Hrvaške, Bosne in še koga. Jebiga takšen je sistem. Mimogrede pri Rusih so se tako odločili že davno, da gredo v pomladitev, Bolden ni nobena zvezda, tudi Chris Boucher in podobni ne, če si že ravno meni o tem, da sem naštel nekaj "bench warmerjev".

Prvenstvo bo eno najbolj zanimivih do sedaj, saj ni nobenega ZARES izrazitega favorita.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:


Prvenstvo bo eno najbolj zanimivih do sedaj, saj ni nobenega ZARES izrazitega favorita.


Američani so eni od favoritov , morda so premagljivi, vendar bo to potrebno pokazati na igrišču, kot so to storili Avstralci.

Drugi izrazit favorit je pa zagotovo Srbija.

Za ti dve reprezentanci napovedujem medalji.

Za ostale potem ostane še ena medalja.

Kurzweil ::

Meni je zanimivo, kako vsi pozabljajo na Francijo, pa ima slednja res močno ekipo.

#1 - Frank NTILIKINA - Point Guard
#2 - Amath M'BAYE - Forward
#5 - Nicolas BATUM - Small Forward
#10 - Evan FOURNIER - Shooting Guard
#12 - Nando DE COLO - Shooting Guard
#17 - Vincent POIRIER - Center
#21 - Andrew ALBICY - Point Guard
#25 - Louis LABEYRIE - Power Forward
#26 - Mathias LESSORT - Center
#27 - Rudy GOBERT - Center
#33 - Axel TOUPANE - Small Forward
#90 - Paul LACOMBE - Small Forward

Bi si celo drznil trdit, da bo na koncu Francija boljša od Grčije...

Gagarin ::

Kaj bi rad povedal, to da od 100 najboljših igralcev na svetu jih na "svetovnem" prvenstvu manjka 90, ajde ok, v najboljšem slučaju 80. Pa ni važen razlog, pa lahko ti še tako vse skupaj v celofan zavijaš.

Tako slabe kvalitete prvenstva ni bilo po moje že dolgo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

Kurzweil ::

Gagarin je izjavil:

Kaj bi rad povedal, to da od 100 najboljših igralcev na svetu jih na "svetovnem" prvenstvu manjka 90, ajde ok, v najboljšem slučaju 80. Pa ni važen razlog, pa lahko ti še tako vse skupaj v celofan zavijaš.

Tako slabe kvalitete prvenstva ni bilo po moje že dolgo


Bo pa vsaj izenačeno, kot še nikoli. To glede odpovedi pa se raje navadi, ker bo vsako leto slabše, kakor zaenkrat kaže. Neglede na to, da ne igrajo vsi, bo to še vseeno po ligi NBA najbolj zanimiva (o gledljivosti bi se dalo debatirat) in kvalitetna košarka na tem planetu. Jaz nič ne zavijam, edino kar je, jokam ne in komaj čakam to Svetovno prvenstvo. Seveda bi bilo fino, če bi igral še kakšen zvezdnik več, ampak tako pač je.

Gagarin ::

Japajade, vsaj v evroligi se igra boljša košarka in bi evroligaske ekipe z lahkoto premagovale 2/3 teh reprezentanc tukaj.

IL_DIAVOLO ::

Saj te noben ne sili gledat. In noben te ne sili komentirat v temi, ki te ne zanima.

Gagarin ::

Sili komentirat me ne, ampak op je vprašal za mnenje in sem ga povedal. Nikjer ne piše da je v tej temi dovoljeno le nerealistično hvaljenje...

Kurzweil ::

Gagarin je izjavil:

Sili komentirat me ne, ampak op je vprašal za mnenje in sem ga povedal. Nikjer ne piše da je v tej temi dovoljeno le nerealistično hvaljenje...


Če smo že ravno pri tem, sem vprašal, kdo se vam zdijo favoriti, kdo bo presenečenje, kdo razočaranja in kdo kandidati za MVPja... sam sicer zelo rad gledam Evroligo, ampak, da je bolj kvalitetna pa ne bi rekel, tu je še vseeno ogromno igralcev iz NBAja, v Evroligi boš našel samo "odpadke" iz NBA, ki jih tam več nočejo, ali pa jih nek klub v Evroligi preplača. Je pa v Evroligi podobno kot tu, nekaj je outsiderjev, od prvega dela dalje pa bo šlo zares.

Že tale C reprezentanca NBA, če bo vsaj malce kompatibilna bi gladko premagala vsako Evroligaško moštvo, si pa pravtako nikakor ne znam predstavljat, katero Evroligaško moštvo bi premagalo Srbe, Grke, Francoze, Špance, Litvance,... tu je lahko možen faktor, samo morebitna neuigranost, po samih imenih in kvaliteti, pa ni nobene primerjave.

Da te malce spomnim, kdo igra v Evroligi:

1 ALBA Berlin
2 Anadolu Efes Istanbul
3 AX Armani Exchange Milan
4 Crvena Zvezda mts Belgrade
5 CSKA Moscow
6 FC Barcelona
7 FC Bayern Munich
8 Fenerbahce Beko Istanbul
9 Khimki Moscow Region
10 KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz
11 LDLC ASVEL Villeurbanne
12 Maccabi FOX Tel Aviv
13 Olympiacos Piraeus
14 Panathinaikos OPAP Athens
15 Real Madrid
16 Valencia Basket
17 Zalgiris Kaunas
18 Zenit St Petersburg

Daš tran Real, Barco (letos šele), Real, Fener, Panathinaikos, Olympiakos, Milano (šele letos) in še kakšen klub in smo pri ekipah... Evroliga je kvalitetna in zanimiva, da pa bi primerjal te klube s top reprezentancami pa je vsaj po mojem skromnem mnenju smešno.

Gagarin ::

Sem rekel 2/3 reprezentanc, pa poglej kaj je rekel recimo Maljkovič o svetovnem danes na 24.com ali siol, se ne spomnem natančno....

Na Siol.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

Kurzweil ::

Gagarin je izjavil:

Sem rekel 2/3 reprezentanc, pa poglej kaj je rekel recimo Maljkovič o svetovnem danes na 24.com ali siol, se ne spomnem natančno....

Na Siol.net


emmm :)) Ti dejansko tale članek jemlješ resno? Maljković je eden od tistih dinozavrov, ki so še vedno 40 let zadaj in ki malce preveč sentimentalno fantazirajo in se delajo vizionarje, čas pa jih je že davno povozil. To je eden od tistih možakarjev, ki vedno znova radi omenijo, da bi tedanja reprezentanca/ekipa (name it) danes vse povozila, pa je kristalno jasno, da nobena ekipa iz njegove časa danes niti slučajno ne bi bila konkurenčna. Fizika, taktika, tehnika,... vse to je šlo tako naprej, da bi tiste igralce iz tistega časa osmešili. In razen ZDA in Kanade, praktično ni reprezentance, ki bi prišla z neko B ali C ekipo, tako čisto mimogrede.

Resno jemat ta članek, po tem, ko že na uvodu piše, da je Svetovno prvenstvo na Japonskem in ne na Kitajskem ?! :)) Malce si sam ustvari mnenje in ne forwardirat mnenja drugih, še posebej ne nekega Maljkovića, ki je zagrenjen dedek, ki še vedno živi v času Jugoslavije, kako pa ga je čas povozil pa smo tako videli po njegvem vodenju naše reprezentance.

In ta kriza o kateri govori je zgolj dejstvo da ekip ali igralci pač nočejo več igrati za reprezentance, sploh če imajo na grbi 100-200M$ pogodbe. Danes pač ni več neke zvestobe in nacionalnega ponosa v tem kapitalističnem modelu športa. Anyway, krizo ima prej Maljković in ne toliko košarka. Dovolj imam teh starih prdcev izpred pol stoletja, ki še danes prodajajo modrost in se oklepajo tistega časa in so sveto prepričani, da je takrat bilo vse boljše.

Gagarin ::

Maljkovič sploh ni primerjal reprezentanc nekoč z reprezentancami danes, ne vem a ne znaš brati? Primerjal je moči reprezentant ki so prišle v tistem času na prvenstvo z košarko v tistem času in enako danes...Pa še dobro da en forumski bojevnik Kurzinnekaj ve več o košarki od Maljkoviča...

Kurzweil ::

Gagarin je izjavil:

Maljkovič sploh ni primerjal reprezentanc nekoč z reprezentancami danes, ne vem a ne znaš brati? Primerjal je moči reprezentant ki so prišle v tistem času na prvenstvo z košarko v tistem času in enako danes...Pa še dobro da en forumski bojevnik Kurzinnekaj ve več o košarki od Maljkoviča...


Vem, da ni, jaz samo pravim, da je eden od tistih starih sanjačev, sem upal, da boš razumel kaj hočem povedati. Na kratko, se mi zdi da ni relavanten, da podaja mnenje o košarki danes, nekdaj pa je bil mojster svojega poklica. Menda ti ne bo težko razumet?! Je pa zelo žalostno, da ne veš kdo je Kurzweil... in patetično, da to svoje neznanje še izpostavljaš s tem, ko si napisal "Kurzinnekaj", verjetno se boš pred mariskom na tem forumu osmešil... razumem, da nekaj ne veš, da pa se še norca iz tega delaš - vsa čast res ;(( In na tej točki sva zaključila. Topic sem odprl z namenom da konstruktivno rečemo kakšno o SPju, tole tvoje obnašanje, pa vleče s smeri, ko to ni mogoče. Brez problema lahko podaš svoje mnenje, ampak vidim, da si eden od tistih, ki bo na vsak način hotel dokazati svoj prav. Cheers! :))

IL_DIAVOLO ::

Kdo pa bo komentiral tekme?

Gagarin ::

@kurzinnekaj, nekaj sem predvideval da nisi ravno Ray, ker če si, pol si ti ravno tako stari prdec kot Maljkovič...pa mi ni treba nič dokazovat, ker sam veš da je tole vsaj B če ne C rang svetovnega...

Kurzweil ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kdo pa bo komentiral tekme?


Na zadnjem prvenstvu se spomnim, da je bil še Peter Vilfan poleg... nekak imam v glavi še Roberta Kukovico ali pa Danija Bavca (ne vem če ne v tandemu z Zoranom Martičem)... to je bilo na EPju 2017, ki ga je imel Kanal A, če se prav spomnim. Je pa škoda, da ima to Svetovno prvenstvo Kanal A, saj bodo prenašali precej manj tekem, kot bi jih kakšna športa televizija, recimo kolikor zdej vidim v 1. krogu, samo eno tekmo na dan... bomo pač iskali streame zgleda in če kdo najde kakšnega pametnega, mu naj ne bo nerodno ga tu objavit ;)

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

bomo pač iskali streame zgleda in če kdo najde kakšnega pametnega, mu naj ne bo nerodno ga tu objavit ;)


A ne bo FIba imela vse tekme objavljene preko svojega youtube kanala? Pripravljalne tekme so predvajali preko svojega yt kanala?

Kurzweil ::

Ja super bi bilo, če bi bili streami na YT, po možnosti s komentatorji. Ampak se mi zdi to malce čudno, da bi kar takole veselo dali stream, verjetno jim je bolj v interesu, da prodajo čim več pravic TVjem? Bomo preverili, super bi bilo.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

Ja super bi bilo, če bi bili streami na YT, po možnosti s komentatorji. Ampak se mi zdi to malce čudno, da bi kar takole veselo dali stream, verjetno jim je bolj v interesu, da prodajo čim več pravic TVjem? Bomo preverili, super bi bilo.



Ne vem. Samo razmišljam, ker je FIBA pripravljalne tekme predvajala na svojem yt kanalu.

Kurzweil ::

Tudi sam sem večkrat gledal mlade člane, mladince, kadete, kakor koli se danes temu reče (pač U20/18/16,...) in so bili prenosi (brez komentatorja - pretty boring), razne ženske selekcije, pripravljalne tekme, ampak to seveda za FIBO ne pomeni nič, od samega Svetovnega prvenstva pa seveda na veliko trži po svetu in si ne znam predstavljat, da bi bil ogleda kar takole možen preko YT, jaz sem 99% da streama na YT ne bo... bomo pa našli drugje, v kolikor ne bo na Kanalu A...

Kurzweil ::

U nice, Peter Vilfan je komentator. Vsaj zame je to pravi balzam za ušesa v primerjavi z ostalimi komentatorji košarke v Sloveniji (pa pustimo njegovo patetično politično pot).

Angola, kot afriški prvak, pa že kaže svojo "moč"... po prvi četrtini Srbi zlahka vodijo z 29:20. Danes bo verjetno najbolj zanimiva tekma RUSIJA : NIGERIJA ob 10:30.

Kurzweil ::

@belidihur, kot sem pričakoval, FIBA ne prenaša na YT tekem. Vam pa zato podajam dva linka za solidne streame (predlagam inštaliran vaš najljubši dodatek za blokiranje prikazovanja reklam). Streami tekem: LINK 1 in LINK 2

oo7 ::

Lepa zmaga Srbije.

Gagarin ::

No Ray, kolk misliš da bi imela recimo ena Alba problemov z Angolo? Lol, res košarka na nivoju...

Pa Rusija - Nigerija, kot basket srednješolskih ekip. Tolk napak pri podajah, katastrofa košarka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

Kurzweil ::

Gagarin je izjavil:

No Ray, kolk misliš da bi imela recimo ena Alba problemov z Angolo? Lol, res košarka na nivoju...

Pa Rusija - Nigerija, kot basket srednješolskih ekip. Tolk napak pri podajah, katastrofa košarka.


V Evroligi je 18 ekip, na tem SPju pa 32, tako, da je primerjati najslabše reprezentance tega SPja s potencialno najslabšimi v Evroligi neumno. Če že, potem lahko ALBO Berlin primerjaz s kakšno Črno Goro. In pa ja, ko si ravno nabijal glede zvezdnikov, Senegal in podobne reprezentance niso nič slabše, ker jim ne manjka praktično nihče. Nigerija niti ni slaba reprezentanca, edini problem je, da igrajo neumno in zaletavo, Rusi pa niso nobena primerjava, ker so se pred leti po tistem kiksu odločili, da ne bodo več igrali s starejšimi igralci prejšnje generacije.

Ti boš dejansko do konca prvenstva meril pimpeka in delal te brezvezne primerjave? Čudi me, da sploh kaj spremljaš, glede na to, kako slabo je vse po tvojem. Ker vidim, da še vseeno gledaš, povabi kakšnega kolega/kolegico, odpri kakšno pivo in na easy za background nastavi kakšno tekmo, ker si vidni frustriran, pa nimam pojma od česa?!

oo7 ::

Grčija Črna Gora ta bi znala biti zanimiva tekma. Težko bodo Črnogorci zaustavili Atekumba.

IL_DIAVOLO ::

Giannis je najbolj dominanten Igralec nba in potem naj bi ga neka crna gora lahko ustavila?

2dark ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Giannis je najbolj dominanten Igralec nba in potem naj bi ga neka crna gora lahko ustavila?


Potem nisi gledal letošnjega playoffa. Če bi bil najbolj dominanten, bi popeljal Buckse do naslova. Dominanten je trenutno zgolj, dokler se igra odprta košarka, da ima prostor za prodiranje pod koš. Ko mu zapreš raketo se njegova dominacija konča.

PRimer dominanece je Kevin Durant in pa Kawhi Leonard. In seveda Lebron james. Občasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Vazelin ::

Primer dominance je bil Shaq.:)
Pa seveda prime LeBron
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

IL_DIAVOLO ::

2dark je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Giannis je najbolj dominanten Igralec nba in potem naj bi ga neka crna gora lahko ustavila?


Potem nisi gledal letošnjega playoffa. Če bi bil najbolj dominanten, bi popeljal Buckse do naslova. Dominanten je trenutno zgolj, dokler se igra odprta košarka, da ima prostor za prodiranje pod koš. Ko mu zapreš raketo se njegova dominacija konča.

PRimer dominanece je Kevin Durant in pa Kawhi Leonard. In seveda Lebron james. Občasno.


Giannis ostaja najdominantnejsi igralec, Jokic je takoj za njim. Obema se je ustavilo, ko je bilo najbolj potrebno, ampak sta se mlada. Kawhi? Ni dominanten, je pa clutch player, fantastično tudi igra defenzivo. Durant? Prej Curry. James je pa bleda senca kinga iz clevelanda. To ni dominanca, ki jo je moc videti pri euro step-u giannisa ali Jokicu in njegovi neverjetni inteligenci za odpiranje prostora in razigravanju ekipe.

Kakorkoli, Jokic in Giannis sta na prvenstvu, ostalih zvezd ni.

Kurzweil ::

Jokić in Giannis sta definitivno največji zvezdi na prvesntvu. Vsekakor pa bi jih dodal še par. Marc Gasol, Nikola Vučević, Ewan Fournier, Dennis Schroder, Ersan Ilyasova, Ricky Rubio, Patty Mills,... je pa seveda jasno, da niti slučajno ne spadajo med tiste top zvezdnike.

Mimogrede, precej spremljam ligo NBA in dejansko lahko Giannisa (če se seveda ne potegne nazaj in mu gre skozi kakšna serija trojk, kar se zgodi zelo redko) zelo dobro ustavi najboljši obrambni igralce NBA lige, Francoz Rudy Gobert, seveda pa mu drugih prvinah ne more slediti.

FIBA mora nekaj spremeniti! Jaz razumem, da hočejo med teh 32 ekip notri spravit cel svet, ampak dejansko zato v prevem delu zelo trpi kvaliteta, predvsem bi morala Evropa dobiti več ekip na SPju in še enkrat naj povem, da tega napišem zaradi dejstva, da tu ni Slovenije, ampak povsem simple:

Jordanija, Japonska, Dominikanska republika, Senegal, Angola, Slonokoščena obala, Venezula, Južna Koreja, Iran

za

Slovenija, Bosna, Hrvaška, Finska, Latvija, Gruzija, Ukrajina, Belgija, Nizozemska, Madžarska

Torej problem je v sistemu... poleg tega, da bi dobili več kvalitete, bi dobili tudi kakšnega "zvezdnika" zraven, kot recimo Dončiča, Dragiča (recimo no), Porzingisa, brata Bertans, Šariča, Žižiča, Hezonjo, Bojana Bogdanoviča, Shengelio, Bitadzeja, Markkanena, Nurkića,...

Sicer pa na samem prvenstvu zaenkrat vse po planu, danes je bila zelo zanimiva tekma Kitajska - Poljska, kjer so slednji zmagali po podaljšku. Po seriji čeških tekem, pa nas jutri čakajo kar štiri dobre tekme:

Črna Gora - Nova Zelandija ob 10:00 (Kanal A)
Litva - Kanada ob 13:30
Brazilija - Grčija ob 14:00
ZDA - Turčija ob 14:30 (Kanal A)

IL_DIAVOLO ::

To je pac SP, kjer je veliko teh nerazvitih drzav. EP je veliko boljse.

Fiba pac mora gledati na to, da ne delajo razlik med belopolti in temnopolti.

Kurzweil ::

Tale tekma med Črno Goro in Novo Zelandijo zaenkrat po pričakovanjih zanimiva, še posebej mora zmagati Črna Gora, sicer lahko gredo že domov. Škoda pa, da so potem praktično 3 dobre tekme ob istem terminu.

Sem se pa prej poigraval z mislijo, kako bi Slovenija izgledala, če bi se uvrstila na SP.

Luka Dončič, Aleksej Nikolić
Jaka Blažič, Klemen Prepelič (?)
Zoran Dragič, Edo Murič (verjetno tudi PF), Vlatko Čančar (verjetno tudi PF)
?!? sploh ne upam napisat
Gašper Vidmar, Žiga Dimec

Od mladih pa verjetno tako ne bi nihče igral, ko pomislim, pa da je selektor še Rado
Trifunović, je verjetno bolje, da se nismo uvrstili na tole SP, ker bi samo pokvarili okus po tistem naslovu evropskih prvakov. Verjetno bi bili nekje na nivoju Nove Zelandije, Črne Gore in podobnih ekip, 1 zvezdnik in sledilci,... lahko vidimo, kako to izgleda recimo pri Črnogorcih, ki imajo zgolj Nikolo Vučevića. Dejansko če bi nabasali na skupino Lirva, Kanada, Avstrlija, Senegal, bi ob šarlatanu Trifunoviću na klopi še izpadli po prvem delu :)

zavajon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Fiba pac mora gledati na to, da ne delajo razlik med belopolti in temnopolti.

A da ni razlik? Meni se zdi, da so v veliki večini temnopolti 8-)

Kurzweil ::

Evo prvi recimo temu skalp... Dominikanska republika je pramagala Nemčijo. Je pa zanimivo nekaj... zamislite si, da za Dominikansko republiko ne bi odpovedali Al Horford, Karl-Anthony Towns, Francisco Garcia :)) Dejansko bi to bila najboljša centerska linija na tem prvenstvu... z naskokom.

IL_DIAVOLO ::

Americani na kolenih :)

oo7 ::

Turki so premagal sami sebe koliko priložnosti in koliko zgrešenih prostih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

2dark ::

oo7 je izjavil:

Turki so premagal sami sebe koliko priložnosti in koliko zgrešenih prostih.



Zato pa imajo bolj malo medalj. Ne rečem, da zgrešiš en prosti met. vendar 4 zaporedne v zaključku tekme je pa smešno.

Kurzweil ::

Škoda, da so Turki na koncu zaštrikali dobljeno tekmo in pa seveda tile prosti meti 14/23 (61%). Sicer pa odlična tekma, isto tekma med Grčijo in Brazilijo, ko je ravno v tem topicu nekdo nabijal kako slab basket bomo gledali.

Nemčija že gre domov in so dejansko zaenkrat največje razočaranje prvenstva, znotraj nemške reprezentance pa vsaj zame največje razočaranje soigralec Dončiča Maxi Kleber.

IL_DIAVOLO ::

Uff Grki porazeni damn
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914154788 (33467) bambam20
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2019 - Kitajska

Oddelek: Šport
399358 (6866) Kenpachi
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
17539633 (32271) bambam20
»

Svetovno prvenstvo v košarki - Turčija 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13921336 (18017) jrtjtejtt

Več podobnih tem