» »

Kateri wifi adapter za stacionarca?

Kateri wifi adapter za stacionarca?

techuser ::

Potrebujem wifi adapter za stacionarni računalnik. Kaj predlagate? Ko sem kupil za 10 eur asusa Nano pred leti, mi sploh ni lovil kar je več od parih metrov. Porazno.

igorpec ::

Tole bo delovalo super. Tudi na Linuxu.

https://amzn.to/2PigYMQ

Ribič ::

Definitivno vzemi kartico z zunanjo RP-SMA anteno, ker te lovijo veliko bolje, kot notranje PCB antene. Pa še zamenjaš jih lahko za kaj večjega.

Pa še nekaj: Da zadeva dobro "lovi", bo potrebno poskrbeti za dobre pogoje na *OBEH* koncih. Se pravi, če imaš dobri sprejemnik na namiznem računalniku in zanič oddajnik na routerju, potem ti ne bo lovilo kaj prida. Poskrbi tudi, da je router vredu npr. da nimaš kakšne poceni naprave. Moj stric je imel podobne težave, ko so mu montirali internet in namestili SiOL-ov wifi router, ki ni nesel nikamor. Potem sem mu pa namestil WRT54GL, je pa signal poskičil skozi streho.
Vse ribe so mi pobegnile!

igorpec ::

Ribič je izjavil:

Potem sem mu pa namestil WRT54GL, je pa signal poskičil skozi streho.


" ... was first released in December 2002" in 15 let nazaj je bil ta router še super izbira. Signal ima gotovo boljši kot aktualni osnovni modeli (z notranjo anteno), da se ga še malo priviti, vendar je (bistveno) prepočasen za današnje razmere. Vsekakor se leta 2019 priporoča (vsaj) AC roter, ideje/priporočila pa se najdejo tukaj Kateri router?

neocodexx ::

igorpec je izjavil:

Ribič je izjavil:

Potem sem mu pa namestil WRT54GL, je pa signal poskičil skozi streho.


" ... was first released in December 2002" in 15 let nazaj je bil ta router še super izbira. Signal ima gotovo boljši kot aktualni osnovni modeli (z notranjo anteno), da se ga še malo priviti, vendar je (bistveno) prepočasen za današnje razmere. Vsekakor se leta 2019 priporoča (vsaj) AC roter, ideje/priporočila pa se najdejo tukaj Kateri router?


A je sploh danes še potrebno kupovati dodatne routerje? Jaz uporabljam od telekoma... Fritz router iz poslovnega paketa, zraven pa sem nabavil še en Asusov midrange router za 150€ in pri sami wireless AC povezavi ni nobene razlike v kvaliteti med obema. Ne vem pa kaj dajejo operaterji za ene routerje zasebnim uporabnikom, men se zdi tale ki ga imamo mi še kar zadovoljiv.

igorpec ::

neocodexx je izjavil:

igorpec je izjavil:

Ribič je izjavil:

Potem sem mu pa namestil WRT54GL, je pa signal poskičil skozi streho.


" ... was first released in December 2002" in 15 let nazaj je bil ta router še super izbira. Signal ima gotovo boljši kot aktualni osnovni modeli (z notranjo anteno), da se ga še malo priviti, vendar je (bistveno) prepočasen za današnje razmere. Vsekakor se leta 2019 priporoča (vsaj) AC roter, ideje/priporočila pa se najdejo tukaj Kateri router?


A je sploh danes še potrebno kupovati dodatne routerje? Jaz uporabljam od telekoma... Fritz router iz poslovnega paketa, zraven pa sem nabavil še en Asusov midrange router za 150EUR in pri sami wireless AC povezavi ni nobene razlike v kvaliteti med obema. Ne vem pa kaj dajejo operaterji za ene routerje zasebnim uporabnikom, men se zdi tale ki ga imamo mi še kar zadovoljiv.


Za poslovne uporabnike verjetno ne dajajo čisto ta zadnjih jajc ali pač?, ampak Innbox pri T2, kar je po defaultu za domačo uporabo, ima WiFi le 2.4G ki je v urbanem okolju že praktično neuporaben (sicer imajo tudi AC varianto) in najbrž nese manj kot prej omenjena legenda.

Domača uporaba je tukaj precej raztegljiv pojem ... če imaš polno hišo mularije, rabiš ne en, ampak dva AC routerja ;)

V primeru domačo poslovne uporabe, takšnih pa nas je verjetno kar dosti, pa hitro rabiš kaj bolj resnega - sam sem škatljo od T2 že prvi dan pospravil v omaro in vse furam preko Mikrotika RB4011, ki se ne more primerjati z "brezplačnim" v praktično nobeni lastnosti. WiFi mi pokrije z polno hitrostjo praktično vse kotičke in ne potrebujem dodatne dostopne točke. Kakovost WiFi-ja mi sicer ni tolk važna ampak rabim poln dostop do routerja, kar pa T2(Telekom ne vem) na njihovi opremi ne omogoča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igorpec ()

Mavrik ::

Jaz imam drugače odlične izkušnje z ASUS PCE-AC68, ki mi komot prenaša 500-600Mbit z routerjem na drugem koncu sobe. Je pa verjetno cena kvaliteti primerna.
The truth is rarely pure and never simple.

igorpec ::

Mavrik je izjavil:

Jaz imam drugače odlične izkušnje z ASUS PCE-AC68, ki mi komot prenaša 500-600Mbit z routerjem na drugem koncu sobe. Je pa verjetno cena kvaliteti primerna.




... je eden boljših in povsem druga liga kot kot 10€ valued 2.4 Ghz ASUS, ki najbrž ni nič boljši od tega noname
za 2 EUR.

Ribič ::

igorpec je izjavil:

" ... was first released in December 2002" in 15 let nazaj je bil ta router še super izbira. Signal ima gotovo boljši kot aktualni osnovni modeli (z notranjo anteno), da se ga še malo priviti, vendar je (bistveno) prepočasen za današnje razmere. Vsekakor se leta 2019 priporoča (vsaj) AC roter, ideje/priporočila pa se najdejo tukaj Kateri router?
Ja vem, saj nisem nameraval svetovati nakup tega modela. Kar sem opisal, se je zgodilo že pred veliko leti, ko so bili ti modeli še aktualni. Danes pa seveda vzameš vsaj 802.11n, po možnosti pa 802.11ac.

neocodexx je izjavil:

A je sploh danes še potrebno kupovati dodatne routerje?
Meni vendor routerji niso všeč, ker bog ve kaj vse lahko ISP-ji gor počnejo. Če kupiš svoj router, imaš vsaj popoln dostop do njega.
Vse ribe so mi pobegnile!

louser ::

Powerline adapter. Če si kje iz Štajerske, mam en par viška.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router, kdaj menjati?

Oddelek: Omrežja in internet
162920 (1602) Evolve
»

Slab upload na routerju

Oddelek: Omrežja in internet
141382 (1209) Spajky
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7021256 (15457) broken/link

wireless router predlog?

Oddelek: Pomoč in nasveti
256238 (4315) Galaxy
»

Novi usmerjevalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
141863 (1484) Hayabusa

Več podobnih tem