» »

usb kartica na pci vodilu, nujno!

usb kartica na pci vodilu, nujno!

sebavet ::

imam celerona 400 MHz in sem včeraj kupil lexmarkov printer injet. pri nakupu nisem pazil in ko sem doma odvijal škatlo sem opazil da ima tiskalnik USB priključek. ker ga moj mlinček nima sem hitro skočil še po kartico z 2 USB portoma na PCI vodilo.
Kartica je kot večina današnjih hvala bogu p'n'p a se pojavi napaka. Nadzorna plošča/sistem mi javi rumen klicaj pred USB ikono, kar kot sem ugotovil ni dobro oz. je napačno. Zakaj? Gonilniki so kot sistem win 98' , tiskalnika pa ne morem priklopiti zaradi napake, ki ne vem kje je al na kartici al v gonilniku.

Če kdo razume kje me čevelj žuli in mi je voljan pomagati bi bil zelo vesel, hvala, Sebastijan

Daedalus ::

Nekatere starejše plate sicer imajo USB kontroler že vgrajen, sam nimajo konektorja (ga je treba dokupit). Anyway, poglej v BIOS pod Integrated perihalps, pa tam poglej, če maš vključen on-board USB kontroler, pa ga pol izključi. Če pa ni to, pol je pa kaj drugega:) Aja, pa napiši kero plato maš.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jamiroq ::

možno je, da moraš kaj inštalirat iz inštalacijskega cdja od Windows98, glede na to, da prej nisi imel USBja...

probaj 2x kliknit na kontroler v Device Managerju in dat Update Drivers (oz. kakor je to v Win98; v glavnem tam, kjer imaš tisti rumeni klicaj), ali pa dodaj hardver ročno v Control Panel -> add new hardware.

probaj tudi pognat windows update, mogoče se ti bojo driverji naložili od tam...

bmandelj ::

a imas mogoce win98 prvo izdajo??
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Hux ::

second edition rabis za usb kolk vemja. Prva mi tudi ni delala na USB modemu. Samo menda lahko dol potegned patch nisem pa shur.

Speedster ::

Ja mene tudi zanima a na win 98(ne SE) dela ali ne dela?

jest10 ::

Hux:
Ne bluzi. To velja za win95. Tam rabiš drugo izdajo za usb.
Na win98 pa dela na vseh verzijah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne zazna prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
423586 (2608) Karen
»

HP 15 d050sm - gonilniki nujno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6316737 (13179) dmagnif
»

Vtaknem USB --> PC se obesi

Oddelek: Pomoč in nasveti
291608 (1242) hojnikb
»

USB driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
112096 (1948) JanezC
»

USB mass storage problemi

Oddelek: Strojna oprema
132741 (2455) energetik

Več podobnih tem