» »

Telekom DNS zapisi

Telekom DNS zapisi

grimth ::

Zakaj pri Telekomu nimajo opcije spreminjanja ali dodajanja DNS zapisov? Za domeno lahko spremeniš/dodaš samo nameserverje, pa še to moraš jim pošiljat email da odobrijo.

starfotr ::

Zato, ker so 100 let za leseno žlico.

jeremenen ::

starfotr je izjavil:

Zato, ker so 100 let za leseno žlico.

Misliš rečt "pred"...

domenc ::

Ko sem enako spraševal na TS sem dobil naslednji odgovor (oktober 2018):
Pozdravljen,
Stranke same urejajo domenske zapise prek spletnega portala PLESK pri paketu poslovno gostovanje. Zahtevajte ponudbo pri svojem skrbniku na TS.


:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: domenc ()

BigBoss ::

enkrat se dogovori, da ti obrnejo DNS-e na SIEL-ove :
dns1.siel.si
dns2.siel.si
dns3.siel.si
in na https://dns.siel.si/ naredi zastonj account. TAm si boš lahko rihtal po svoje po mili volji.

Meni že kar nekaj let dela ko šus.

BlaY0 ::

Če imaš tudi web-hosting na TS potem DNS lahko rihtaš prek Plesk-a.

steev ::

Al pa jih daj na cloudflare.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

grimth ::

domenc je izjavil:

Ko sem enako spraševal na TS sem dobil naslednji odgovor (oktober 2018):
Pozdravljen,
Stranke same urejajo domenske zapise prek spletnega portala PLESK pri paketu poslovno gostovanje. Zahtevajte ponudbo pri svojem skrbniku na TS.


:)


Zanimivo, hvala.


BigBoss je izjavil:

enkrat se dogovori, da ti obrnejo DNS-e na SIEL-ove :
dns1.siel.si
dns2.siel.si
dns3.siel.si
in na https://dns.siel.si/ naredi zastonj account. TAm si boš lahko rihtal po svoje po mili volji.

Meni že kar nekaj let dela ko šus.


Hvala za priporočilo, sam uporabljam freedns za parkirane slovenske domene.

Gagatronix ::

Kaj je fora s temle freedns in siel ? To se vedno rabis pri registrarju zakupit domeno ali kako ? (Se ne spoznam, zato vprasam)

grimth ::

Gagatronix je izjavil:

Kaj je fora s temle freedns in siel ? To se vedno rabis pri registrarju zakupit domeno ali kako ? (Se ne spoznam, zato vprasam)


Ja še vedno rabiš pri registrarju zakupit domeno

BigBoss ::

Pri registrarju zakupiš domeno, se dogovoriš, da ti DNS-e obrnejo na (recimo) SiEL-ove, si narediš account na sielu, tam "prijaviš domeno" in potem sam urejaš DNS zapise.
Z registrarjem potem nimaš drugega kot vsakih par let (ali leto) podaljšaš domeno.

Gagatronix ::

Hvala lepa za pojasnilo obema. :)

Hermit Bob ::

Osebno bi raje vse skupaj prenesel na https://joker.com/

Zgodovina sprememb…

BigBoss ::

Tudi lahko.
So pa nemci, osebno raje podpiram oziroma koristim slovenske storitve, če lahko.

nirm ::

zdravo, obujam to temo z enim vprašanjem - poskušam postaviti statično spletno stran kolegu, ki ima že zakljupljeno domeno pri siolu za 10let. siol kot omenjeno ne podpira dns recordsov. zato sem nameraval dns serverje prenesti na siel in potem iz tam speljati a in cname record.
bojim pa se, da bom s tem sesul tudi delovanje mail predala na domeni, ki deluje prek siola in ki ga kolega že ves čas aktivno uporablja. kaj predlagate za rešitev? oziroma ali se mi bolj splača pisati na siol (sedaj telekom), da mi odprejo recorde (nekako nimam preveč upanja v njih in tale njihov mail)

Apple ::

Mail server ima MX zapis za domeno... ni nujno, da je mail server na istem IPju kot web server...
LP, Apple


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domena kupljena, kako naprej?

Oddelek: Omrežja in internet
214813 (3913) Rokic
»

Pomoc pri postavitvi postfix mail streznika

Oddelek: Izdelava spletišč
183526 (3303) srus
»

Kako usmeriti domeno na domači strežnik?

Oddelek: Omrežja in internet
61833 (1688) schtr4jh
»

DNS server

Oddelek: Omrežja in internet
192000 (1845) wired
»

DNS zapisi in preusmeritev

Oddelek: Izdelava spletišč
82712 (2353) techfreak :)

Več podobnih tem