» »

Dajte nasvet za usb wifi adapter

Dajte nasvet za usb wifi adapter

jedateruk ::

Na računalniku (ni prenosnik) bi se rad povezal na wifi, da bi lahko prek chromecasta gledal filme, ki bi jih dal v emulator. Gledam že kup adapterjev, veliko jih ima antene. Mislim, da imajo antene funkcijo krepiti wifi signal, da se ga lahko doseže bolj daleč stran od routerja. Če je to tako, potem antene v adapterju ne rabim.
Se da dobiti kašnega, ki ne bi rabil gonilnika? Da bi v windowsu šel na omrežje, izbral wifi, vtipkal geslo in začel uporabljati wifi.

Jesenican2 ::

Sam uporabljam tega https://www.bigbang.si/asus-usb-n13-wif...
Plug n play preverjeno na Windows 10 in Linuxu. Deluje brez težav, je pa res da je v istem prostoru kot router, tako da ne vem kako bi lovil signal preko sten.

jedateruk ::

Na https://www.enaa.com/brezzicna-mrezna-o... vidim, da s tem adapterjem dobiš tudi gonilnik, torej verjetno ne dela brez predhodne inštalacije gonilnika. No ja, windows 10 ima več takih gonilnikov kot windows 8, da razne stvari delajo brez inštalacije.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Če to misliš zato, ker je CD zraven, potem vedi, da ni sploh nujno, da je na CD-ju gonilnik ali da ga bi tvoj OS rabil. Imaš pa gor User Manual in Support Utilities, pa še kaj, to pa.

Pri takih USB napravah se gonilniki pogosto nahajajo na napravi sami. Enostavno se predstavi kot dve napravi hkrati, ena kot USB ključ, na katerem so gonilniki, druga pa kot dejanska naprava sama. In, ponovno, to ne pomeni, da bo tvoj OS karkoli sploh nalagal iz tega.

En nasvet - razmisli kako hitro Wi-fi povezavo bi rad. Niso vsi adapterji isti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: jedateruk ()

GupeM ::

Za vse naprave rabiš gonilnike. Zdaj, lahko je to nek generičen gonilnik, ki je že v jedru operacijskega sistema. Lahko operacijski sistem prepozna napravo in Downloada gonilnike iz interneta oz iz Windows update serverjev, lahko pa potrebuješ povsem ločen gonilnik, ki ga moraš ročno poiskati in namestiti. Teh zadnjih praktično ni več oz so za bolj specializirane naprave ali za bolj neznane naprave. Naprave za navadne uporabnike uporabljajo prva dva načina. Če je CD zraven, še ne pomeni da moraš driver naložiti posebej.

jedateruk ::

Ales je izjavil:

Če to misliš zato, ker je CD zraven, potem vedi, da ni sploh nujno, da je na CD-ju gonilnik ali da ga bi tvoj OS rabil. Imaš pa gor User Manual in Support Utilities, pa še kaj, to pa.

Pri takih USB napravah se gonilniki pogosto nahajajo na napravi sami. Enostavno se predstavi kot dve napravi hkrati, ena kot USB ključ, na katerem so gonilniki, druga pa kot dejanska naprava sama. In, ponovno, to ne pomeni, da bo tvoj OS karkoli sploh nalagal iz tega.

En nasvet - razmisli kako hitro Wi-fi povezavo bi rad. Niso vsi adapterji isti.

Moj router je pol metra stran od računalnika, tv pa 5 metrov stran. Internetna hitrost je okoli 3 MB/s, za premikanje datotek v računalniku je okoli 5 MB/s, zato se mi zdi, da bi bil adapter s 150 Mb/s (če je to 150 mega bitov, je to 18,75 mega bajtov) dovolj dober.

GupeM ::

Kaj pa mas za en prastari disk, da ti datoteke premika samo s 5MB/s? Ali pa je ogromno izjemno majhnih datotek.

Sicer pa ne moreš gledati samo premikanja datotek. Streamanje igre na TV recimo nima nobene zveze z diskom in lahko gre veliko hitreje, kot prenašanje datotek, kjer je ozko grlo lahko disk.

Pa 150 Mb/s je teoretična hitrost. Ponavadi gre okrog 10 MB/s pri takšni teoretični hitrosti WiFija. Mogoče nekaj več.

Aja... Bi pa bil tak adapter verjetno res dovolj dober. Predvsem ti mora pa tudi obstoječa omrežna oprema podpirati višje hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

jedateruk ::

Mašina je stara 6 let, imam win 8.1.
Router ima dsl hitrost do 30/5 Mb/s ... je treba gledati na upload ali download hitrost za routerja, ko bi šli podatki prek wifi adapterja na chromecast?

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Nič od tega. 30/5 je tvoja internetna hitrost, ne hitrost tvoje lokalne mreže. Se pravi, med računalnikom in chromecast imaš lahko maksimalno hitrost lokalne mreže, ki je precej višja. Kolikšna pa ne vemo. Kateri router imaš?

jedateruk ::

Od A1, Ubee TVW625

GupeM ::

Ne, če gre preko chromecasta, ne glej DSL hitrosti. Ta je samo za dostop do interneta. Gledati moraš, kakšno hitrost podpira router na WiFi omrežju oz na lokalnem omrežju na kablu ter kakšno hitrost omogočajo naprave, ki so povezane na WiFi oz preko kabla, če imaš kaj priklopljeno preko kabla.

Najmanjša od teh je teoretična najvišja znotraj tvojega omrežja.

Recimo, da ti router podpira 1Gb/s preko kablov in 300 Mb/s preko WiFija. Potem bo najvišja teoretična hitrost med napravo na wifiju in napravo na kablu 300 Mb/s. Seveda pod pogojem, da tudi napravi podpirata navedeni hitrosti.

Tudi dve napravi na WiFi omrežju bi imeli takšen teoretičen maksimum.

Dve napravi na kablu pa bi lahko dosegli max 1Gb/s pri komunikaciji med sabo.

Kakorkoli, meni je bilo za YouTube HD streaming preko chromecasta dovolj 150 Mb/s, live Twitch stream pa mi ni delal v redu. Posnetki s Twitcha pa so mi tudi lepo delali v HD.

Ales ::

jedateruk je izjavil:

Od A1, Ubee TVW625

Če nanj povežeš računalnik preko kabla, boš med računalnikom in routerjem dosegel 1 Gbit.

Preko Wi-Fi pa podpira 2×2 802.11b/g/n Single Band WiFi (HT20 up to 150 Mbps, HT40 up to 300 Mbps). To so teoretične hitrosti, v praksi ne pričakuj takih.

Kako imaš pa TV povezan? Preko kabla ali WI-FI? Če je slednje in praviš, da je 5m stran, so vmes kaki zidovi?

jedateruk ::

Vse to je v isti sobi. POvezava je po lan kablu, jasno, ker mi 15 let star tv nima wifija, zato si bi nabavil chromecast, da bom na tv na veliko gledal športne prenose in filme, ki jih bom dobival na računalniku. Če ne bi bilo doma otrok in starcev, bi jaz končal s tv paketom, imel bi samo internet + navaden + mobilen telefon, ker se da vse za gledati dobiti na internetu.
Gledam en primer: https://www.topsolutions.si/Racunalnist... - ta ima d0 300Mb/s hitrost. Bo dober za moj router? Ali še preveč dober :)

Zgodovina sprememb…

_Denny_ ::

Bo ok.

Mimogrede - wifi je half-duplex, torej ne more pošiljati in sprejemati podatkov ob istem času; 300 Mbps bo delalo z dejansko hitrostjo okoli 100 Mbps. To pišem zato, ker si nekaj postov višje omenjal Mbit/MByte pretvorbo in ne boš na koncu razočaran, ko 300 Mbps ne bo niti pod razno prenašalo z 37,5 MB/s.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

jedateruk ::

Na top solutions sem do sedaj našel tudi najcenejši chromecast 3, tam stane 43,09 €. Se ga da kje v Sloveniji dobiti še cejene?

jedateruk ::

jedateruk je izjavil:

Na top solutions sem do sedaj našel tudi najcenejši chromecast 3, tam stane 43,09 €. Se ga da kje v Sloveniji dobiti še cejene?

Moderator, popravi mojo tipkarsko napako :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri wifi router za 100Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8831399 (24269) mevden
»

Nakup USB Wifi adapterja za PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
5926 (744) mzakelj
»

Hitrost bezžične povezave - TL-WR941ND

Oddelek: Pomoč in nasveti
172681 (2394) Y0sh1
»

WiFi Access Point z 802.11n in 100Mb/s LAN

Oddelek: Omrežja in internet
62399 (2241) ...:TOMI:...
»

Imam povezavo 100/10mb, preko routarja dobim samo 20mb downlada (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
585769 (4981) novuporabnik

Več podobnih tem