» »

DNS server

DNS server

Hexx ::

Pozdravljeni,

kupil sem domeno .com in celotno spletno stran imam na lastnem spletnem strežniku. Sedaj pa me zanima kako naj nastavim Googlov DNS strežnik(sem prepričan da ste že vsi slišali za njega) za mojo domeno in moj IP. Ker prej nisem nikoli delal z DNSjem prosim da mi razložite kot začetniku:D.

Hvala,
Hexx

BaRtMaN ::

Hexx ::

in potem? :)

schtr4jh ::

Hmm ... Zakaj se sploh zajebavaš s tem, ko pa imaš kup dobrih tujih in domačih ponudnikov za dns (dns.siel.si - slo, freedns.afraid.org - tuje ...)?

Kako vse skupaj usposobiti?
1. V domeni nastaviš od siela dns naslove (dns1.siel.si dns2.siel.si dns3.siel.si).
2. Registriraš se na dns.siel.si, v sistem dodaš domeno, nato pa ustvariš recorde (a record domena.si, ki kaže na ip strežnika ter a record www.domena.si, ki kaže na ip strežnika).
3. V primeru, da boš na strežniku imel več strani, urediš virtualhoste.
3.1. Greš na pir (katerikoli =))

Ne odkrivaj tople vode. =)

KoMar- ::

Google DNS ni to, kar ti misliš. Poslušaj schtr4jha...

Hexx ::

hmm, mogoče pa bom res dau par eurou več na leto

KoMar- ::

dns.siel.si je zastojn!

trnvpeti ::

kolk je pa ta siel zanesljiv

schtr4jh ::

Odzivnost je odlična, sprememba zapisov se opazi takoj (sicer uporabljam v nastavitvah mrežne kartice arnesov in t2-jev ip naslov). Storitev uporabljam kakšno leto in zaenkrat še ni bilo problemov, grafični vmesnik je prav zakon. =)

Samo za info: siel ima drugače tuti izjemno kvalitetno kolokacijo strežnikov in v vseh njihovih storitvah še nisem bil razočaran.

Hexx ::

ok, hvala fantje!;)

trnvpeti ::

je kaksen export nastavitev

kaksen je rezervni plan, da ti pade siel
ali pa da zacnejo racunati

Hexx ::

sm zrihtau:D

schtr4jh ::

@trnvpeti: Exporta na žalost ni (jim pa lahko pišeš o tem in lahko, da ti ustrežejo in dodajo funkcionalnost). Ima kater servis možnost exporta? Potem lahko najverjetneje exportaš samo v isti servis nazaj? Backupe imajo najverjetneje poštimane. ;-)
Če začnejo računat, se bomo pač prestavli na drugo free rešitev (prej sem kar nekaj časa vztrajal na freedns.afraid.org).
Če pade siel, si v ... khm ... saj veš, kje. =)

@Hexx ... Me veseli.

KoMar- ::

Ima kater servis možnost exporta?

V obliki bind zone fajlov export podpira marsikateri DNS provider.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

schtr4jh ::

Kako je pa potem z importom? Kakšen primer?

KoMar- ::

schtr4jh ::

Ja, to poznam, ker sem tudi sam poskušal postavit dns strežnik in nato free dns gostovanje. =) Je pa res, da prvič slišim, da lahko exportaš in nato importaš ta fajl. =) Sm vsaj nekaj novega zvedu. =)

c3p0 ::

>> Samo za info: siel ima drugače tuti izjemno kvalitetno kolokacijo strežnikov in v vseh njihovih storitvah še nisem bil razočaran.

Ni Siel v bistvu upravitelj Tušhostinga?

/OT

Bakunin ::

dns1.siel.si 91.185.200.2 AS41828 TUSMOBIL
dns2.siel.si 213.239.221.138 AS24940 Hetzner Online AG Datacenter Nuernberg
dns3.siel.si 213.157.243.220 AS8591 AMIS


Dobro "razpršeno". ;]

wired ::

Ko smo že pri Siel DNS-u:
ali kdo ve, če je mogoče poddomeno domene, ki gostuje pri Siel-u, preusmeriti na drug DNS server?

Torej - imam domeno npr. xyz.com, ki gostuje pri Siel-u, za poddomeno aa.xyz.com pa bi imel rad zapise na drugem DNS serverju.

Pri recimo EveryDNS-u to ni problem, pri domeni xyz.com dodaš NS zapis do strežnika poddomene, Siel pa te možnosti nima.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom DNS zapisi

Oddelek: Omrežja in internet
152276 (1659) Apple
»

Domena kupljena, kako naprej?

Oddelek: Omrežja in internet
214816 (3916) Rokic
»

Pomoc pri postavitvi postfix mail streznika

Oddelek: Izdelava spletišč
183528 (3305) srus
»

Kako usmeriti domeno na domači strežnik?

Oddelek: Omrežja in internet
61836 (1691) schtr4jh
»

DNS zapisi in preusmeritev

Oddelek: Izdelava spletišč
82719 (2360) techfreak :)

Več podobnih tem