» »

i7-9700k ali i9-9900k ?

i7-9700k ali i9-9900k ?

1
2
»

TheKingZiga ::

vem da ni bogve kaj, saj nismo bogati...imamo še hišo za odplačat itd.....in drugače kaj je tukaj tako slabega? @d3m

D3m ::

Kje nameravaš vzeti?
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

TheKingZiga je izjavil:

vem da ni bogve kaj, saj nismo bogati...imamo še hišo za odplačat itd.....in drugače kaj je tukaj tako slabega? @d3m


ali je to tvoj trenutni računalnik ali takega hočeš kupiti ker tu sprasuješ glede 9700K ali 9900K v konfiguraciji pa imaš 9400f ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

TheKingZiga ::

ja to je moj trenutni pc...do konca tega leta sem si pa umislil nabavit nkc cpu...zato sem pa spraseval naj vzamem i9 ali i7.

D3m je izjavil:

Kje nameravaš vzeti?

kaj vzeti? cpu?

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

Neke velike razlike med 9400f in 9700k niti ni. Prvi je 6 jedrnik, drugi 8. Drugega se da še navijat in ima malo višjo osnovno frekvenco ter 800 mhz višji boost clock. V igrah ni bistveno hitrejši. Ni lih med najbolj smiselnimi nakupi, ampak če ti paše, pa daj. Tudi sam sem nadgradil, zdaj je pa procesor 10% izkoriščen..

TheKingZiga ::

hamez66 je izjavil:

Neke velike razlike med 9400f in 9700k niti ni. Prvi je 6 jedrnik, drugi 8. Drugega se da še navijat in ima malo višjo osnovno frekvenco ter 800 mhz višji boost clock. V igrah ni bistveno hitrejši. Ni lih med najbolj smiselnimi nakupi, ampak če ti paše, pa daj. Tudi sam sem nadgradil, zdaj je pa procesor 10% izkoriščen..


pa je razlika...namreč meni zdajle porablja Fortnite pri 60 fps okoli 60 % cpu....pri prijatelju ki ima i7-8700k pa samo 25%, ampak on ima 144 fps...in ta f pri temu cpu pomeni da nima notranje grafične in posledično je še malo slabši....pa tudi pri rendranju videa se mi bo poznalo, ker ima več jeder in niti....

drugače pa hvala za mnenje...

D3m ::

Pozabljate, da je 8700k 6/12 CPU.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hamez66 ::

TheKingZiga je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Neke velike razlike med 9400f in 9700k niti ni. Prvi je 6 jedrnik, drugi 8. Drugega se da še navijat in ima malo višjo osnovno frekvenco ter 800 mhz višji boost clock. V igrah ni bistveno hitrejši. Ni lih med najbolj smiselnimi nakupi, ampak če ti paše, pa daj. Tudi sam sem nadgradil, zdaj je pa procesor 10% izkoriščen..


pa je razlika...namreč meni zdajle porablja Fortnite pri 60 fps okoli 60 % cpu....pri prijatelju ki ima i7-8700k pa samo 25%, ampak on ima 144 fps...in ta f pri temu cpu pomeni da nima notranje grafične in posledično je še malo slabši....pa tudi pri rendranju videa se mi bo poznalo, ker ima več jeder in niti....

drugače pa hvala za mnenje...


Ja sej ne rabiš grafičnega dela na procesorju, ker se v igrah tako ali tako ne uporablja, ti pa že itak imaš grafično 1070, ki je nekajkrat hitrejša od česarkoli, vgrajenega v cpu.

Razlika je tudi v tem, da je 9400f 6/6, medtem ko je 8700k 6/12, in potem procenti ne kažejo neke posebne relne vrednosti (ker en pokaže procent od 6, drugi od 12, kljub temu, da je pri drugem 6 "jeder" navideznih oz "hyperthreading jeder").

No, pri renderingu ti pa potem prav pride višja frekvenca, 2 jedri več in hyperthreading.

In ja, gre samo za mnenje :=) Upam, da boš na koncu zadovoljen.

D3m ::

Kaj imaš pa trenutno?
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheKingZiga ::

D3m je izjavil:

Kaj imaš pa trenutno?

pojdi malo nazaj in boš našel kaj imam.

TheKingZiga ::

hamez66 je izjavil:

TheKingZiga je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Neke velike razlike med 9400f in 9700k niti ni. Prvi je 6 jedrnik, drugi 8. Drugega se da še navijat in ima malo višjo osnovno frekvenco ter 800 mhz višji boost clock. V igrah ni bistveno hitrejši. Ni lih med najbolj smiselnimi nakupi, ampak če ti paše, pa daj. Tudi sam sem nadgradil, zdaj je pa procesor 10% izkoriščen..


pa je razlika...namreč meni zdajle porablja Fortnite pri 60 fps okoli 60 % cpu....pri prijatelju ki ima i7-8700k pa samo 25%, ampak on ima 144 fps...in ta f pri temu cpu pomeni da nima notranje grafične in posledično je še malo slabši....pa tudi pri rendranju videa se mi bo poznalo, ker ima več jeder in niti....

drugače pa hvala za mnenje...


Ja sej ne rabiš grafičnega dela na procesorju, ker se v igrah tako ali tako ne uporablja, ti pa že itak imaš grafično 1070, ki je nekajkrat hitrejša od česarkoli, vgrajenega v cpu.

Razlika je tudi v tem, da je 9400f 6/6, medtem ko je 8700k 6/12, in potem procenti ne kažejo neke posebne relne vrednosti (ker en pokaže procent od 6, drugi od 12, kljub temu, da je pri drugem 6 "jeder" navideznih oz "hyperthreading jeder").

No, pri renderingu ti pa potem prav pride višja frekvenca, 2 jedri več in hyperthreading.

In ja, gre samo za mnenje :=) Upam, da boš na koncu zadovoljen.


vem da nerabim gpu na cpu, ampak če mi crkne 1070 imam lahko csaj sliko....
vem da % ne kažejo ravno realno vrednost, ampak če jaz želim igrat in imeti enoconder na cpu so meni % pomembni, ker če ne mi seveda začne game legat in obs mi začne frame skipad...
ampak saj jaz sem dal 8700k samo kot primer, da pač ko je game prižgan ga kuri samo 30%....
namen imam vzeti 9700k...ki ima 8/8

na začetku sem mislil vzeti i9, ampak sem pogruntal da ni potreben in da je i7-9700k čisto dovolj močan.

seveda se vsem zahvaljujem za vsa mnenja.

ziga1990 ::

Upam samo da boš 9700K hlatil dovolj z dobrim hladilnikom sem slišal, da se rad greje
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

D3m ::

Vzemi 9700k.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheKingZiga ::

ja to itak...vodno hlajenje pa je....brez težav

še enkrat za vsa mnenja.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ranljivost Amd in Intel procesorjev

Oddelek: Strojna oprema
403561 (2902) FireSnake
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616514 (12152) Predator X
»

Gaming PC za 1400evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8611941 (9114) bojsi

Več podobnih tem