» »

Kovinski nadstrešek za avto

Kovinski nadstrešek za avto

«
1
2

FireSnake ::

Gre za preprosti nadstrešek na parkirišču (za 4 parkirišča).
Nekako podobno temu:


Ali ima kdo informacijo o (zanesljivi) firmi, ki to naredi?

Zanima me informacija o ceni in kvaliteti.
Štajerski konec.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Buggy ::

Res da gre za staro temo je pa problematika vecna :)

Tudi sam trenutno zbiram ponudbe za kovinski nadstresek z lopo ob strani, dimenzij okoli 7x5m. + cca 0,5m

Kakorkoli obracas se cena z montazo vrti okoli 10K€ +/- 2K€. Seveda gre v tem primeru za mocnejso konstrukcijo, pocinkano jeklo in prasno barvano z vgrajenim odvodnavanjem. Stranski paneli od lope so iz obojestransko pocinkane plocevine z vmesnim polnilom v kombinaciji lesa za notranjo stranico in fronto. Vsteta se vrata ter seveda izolacijska trapezna stresna kritina s polnilom 3cm.
Roki za izvedbo so cca 3 mesece od prejema avansa. V lastni reziji moram (vsaj pod lopo) narediti armirano betonsko plosco, pod stebri nadstreska so lahko tockovni temelji.

Bojda je sla cena jeklo od lanskega leta za cca 30% gor, me pa zanima ce je kdo pred kratkim delal kaj takega in kaksne izkusnje ima z izvedbo, ceno ter prakticno uporabo. Morda kaksna stvar na kartero je potrebno biti se posebej pozoren?

Trenutno se najbolj nagibam k izvedbi KVADRO-2LD od tega izvajalca:
https://www.far-tehnik.si/nadstreski/



...pozna kdo? Kaksne alternative, izkusnje?

Dimnik ::

Lokacija?

Buggy ::

Osrednjeslovenska regija. Ti delas s tem?

IL_DIAVOLO ::

Pripravi 5 jurjev ali pa naredi sam.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

marvin42 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pripravi 5 jurjev ali pa naredi sam.

Za 5 jurjev moraš precej naredit sam. Si videl zahteve?
Mostly Harmless

nkgacm ::

showsover ::

^ ---- kaj pa za tri avte, svetla stran brez stebričkov (razen krajnih), po možnosti fancy/inox plehnato, lahko prozorno?

Buggy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pripravi 5 jurjev ali pa naredi sam.



Zal nisem slosar, pa predvidevam da nekaj doma narejenega nekako ni na istem estetskem nivoju, kot te tipske modularne variante.
Sem pa danes zmenjen s starim kolegom, ki pa slosar je, in greva pogledat eno podobno varianto, ki jo je ze sam naredil.
Predvidevam, da cena kaj bistveno ne bo odstopala od teh tipskih, ce bo pa 5K€ kot pravis in istocasno se licno narejeno, se bova pa pogovarjala naprej. Ce ne drugega bova pa kaksno o dobrih starih casih rekla ;)

Šimpanz ::

Poglej še Termoflor. https://www.termoflor.si/nadstreski/nad...
Jaz sem tam vzel nadstrešek za dva avtomobila in lopo za kolesa (10m2). Cena cca. 8.000 € pred enim letom. Se mi zdi da je največ stala lopa.

Buggy ::

Sem dobil ponudbo tudi od njih in so trenutno najdrazji...skoraj 12ke ter izvedba sele cez 4 mesece :s

Kvinta ::

Jeklena konstrukcija + neka obična kritina tak je vsaj zgoraj na sliki to vse skupaj ni vredno 2k oziroma je z delom vred tolko smo mi dali za zidano garažo ... od kod vam cene 5,6,7,8,9...12k:))
A.C.A.B

svecka ::

nadstrešek za dva avta z kolesarnico te pride z enokapnico cca 3000, 4000 eur z lastnim delom. Železo je šlo po novem letu cca 30% gor tako da je sedaj najslabše karkoli delat z železom.

kixs ::

Prav zanimivo, ko gres kaj delat, se je "letos" vse podrazilo... vsako leto ista pesem.

Map ::

Dejansko se je jeklo po novem letu precej podražilo, kakšna pločevina še precej več kot 30%.

miha98 ::

Alo v dolanah pri ptuju je zraven adk-ja industrinska cina. Tam je eno podjetje ki ima delavce po terenu. Zraven imajo tudi 2 nadstreška z cenama.... splača se pogledat... mislim da je en5k pa en je 8k...

A me me za besedo držat..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

FireSnake ::

Šimpanz je izjavil:

Poglej še Termoflor. https://www.termoflor.si/nadstreski/nad...
Jaz sem tam vzel nadstrešek za dva avtomobila in lopo za kolesa (10m2). Cena cca. 8.000 € pred enim letom. Se mi zdi da je največ stala lopa.


Ne,ne glej!
8 jurjev je rop pri belem dnevu!
2500 je sosed dal za nadstrešek za dve parkirišči.

Kaj to, kar oni montirajo, je zlato?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

johanblond ::

Je velika razlika kakšen je nadstrešek (pri slabem bo prvi dan izgledal lepo, po dveh letih bo za v odpad, pri kvalitetnem bo pa 10 letih kot nov).
Npr. že to kaj ima nadstrešek na strehi precej vpliva.
Tako imaš nadstreške za 4k, ko še dva jurja ne bi dal, pa nastreške za 6k, ki ga takoj vzamem.

Za primerjave nadstreškov za 4 k ali pa 8 k, je treba biti bolj konkreten, če se želi konstruktivno kaj primerjat.

In pa lastno delo je tudi potrebno upoštevati (v obe strani, da ti nekdo nekaj kvaltieno in hitro zmontira je tudi vredno, oziroma če si sam naredil in kaj nekaj ur dela pustil notri, moraš tudi to upoštevat).

hendriks ::

Tudi sam gledam tele nadstreške.. Najbolj kar me zanima je, koliko bi prišli vsi elementi nadstreška, ki bi ga potem stranka sama (s pomočjo kakega soseda) zmontirala. Ker sumim, da je cena storitev krepko čez 1/3 celotne cene nadstreška.

MadMen ::

Map je izjavil:

Dejansko se je jeklo po novem letu precej podražilo, kakšna pločevina še precej več kot 30%.

To drži, ampak mene zanima zakaj je prišlo do tega? Monopol uvoznika, ali problem v dobavni verigi zaradi pandemije?
Npr. danes sem bral da je šel les v ZDA 2x ali več gor, ker je zaradi pandemije večje povpraševanje po njem, žage pa zaradi pandemije niso konstantno delovale in je pri njih trenutno bottleneck.

borut_p ::

V slo se dandanes skoraj ne more dobiti lesa. Žage prodajajo v avstrijo, proizvajalci v slo kurijo zaloge, ki bodo kmalu zmanjkale
konstrukcijsko jeklo je šlo gor, ker v slo kar od enkrat prodaja samo italija, če imaš srečo dobiš iz avt, ampak po isti ceni - mislim, da dobav jekla iz kitajske ni in je manjko
turki so ustavili dobavo pvc surovine, alpro skoraj nima cevi na zalogi. enako velja za toplotne izolacije. Fragmat skoraj nima zaloge. bo kmalu ceneje delati z volno
baker je all time high - so šli kabli gor
jeklo na splošno ne pride s kitajske in je šlo vse gor - od cevi pri strojnikih, do panelov, jekla, ....

Skoraj sigurno je razlog podrtje svetovne trgovine kot smo jo poznali. za časa pandemije smo ga v eu posračkali in obdolževali kitajsko, ta se je z veseljem povezala z indijo, rusijo, afriko in pošilja svojo surovino drugam. Denar je sedaj zastojn, nimaš pa ga kam plasirat, ogromno se gradi, saj je to skoraj edina panoga ki še laufa ... poraba še tisto malo resursov ki je na voljo, je ogromna.

Zdajle graditi pomeni, da se ti investicija podraži za 10%.

FireSnake ::

johanblond je izjavil:

Je velika razlika kakšen je nadstrešek (pri slabem bo prvi dan izgledal lepo, po dveh letih bo za v odpad, pri kvalitetnem bo pa 10 letih kot nov).
Npr. že to kaj ima nadstrešek na strehi precej vpliva.
Tako imaš nadstreške za 4k, ko še dva jurja ne bi dal, pa nastreške za 6k, ki ga takoj vzamem.

Za primerjave nadstreškov za 4 k ali pa 8 k, je treba biti bolj konkreten, če se želi konstruktivno kaj primerjat.

In pa lastno delo je tudi potrebno upoštevati (v obe strani, da ti nekdo nekaj kvaltieno in hitro zmontira je tudi vredno, oziroma če si sam naredil in kaj nekaj ur dela pustil notri, moraš tudi to upoštevat).


Jaz sem dal za nadstrešek za eno parkirišče 1250€

Ni mi jasno, kaj bo z njim narobe čez par let.
Debel profil, pobarvan na način, da ne rjavi. Nerjaveči šraufi in plehnata streha.

Kaj je na nadstrešku za 8000€ boljše?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Trupl0 ::

hvaljenje sosedu, da si dal 8k€
PS: iščem podobno zadevo kot na sliki... tok da je in mi ga sneg ne sesuje. Da je grd me boli patka. Važno, da služi svojemu namenu. V bauhausu so neki podobni tipski tam 1.5k€... Celo hofer ga ponuja.
If you are going through Hell, keep going !

Buggy ::

Ne vem kdo pri zdravi pameti stvar preplaca, da se lahko hvali pri sosedu...prej kontra :))

Take cene pac imajo teli izvajalci tipskih resitev in tako zgleda letos je...konkretno po postavkah:

fikus_ ::

Nezahtevna jeklena varjena konstrukcija cena 3-4 €/kg + cinkanje okrog 1€/kg + barvanje ... + montaža ... + kritina . . . .

To so približne lastne cene za izdelavo enostavne jeklene konstrukcije, kar nadstrešek je.

Buggy ::

Mi lahko ti pripravis svojo ponudbo cez palec za zgornjo varianto nadstreska 7,5 X 5,5m z lopo ter izolirano plocevinasto kritino? Pri nas je kar konkretno snega in predvidevam, da je pri konstrukciji to potrebno upostevati?

fikus_ ::

Za tipske nadstreške se enkrat naredi načrte (dizajn, trdnostna kontrola, . . . .), za ostalo plačate posebej. Zgoraj je lastna cena brez papirologije.

Ne grem se jaz tega (kalkulacij), ker folk pričakuje, da bom naredil zastonj, prevzemal odgovornost za to, če gre kaj narobe, (šalabajzersko) delali bi v lastni režiji, . . .
Če hočete nadstandard, potem se to primerno plača. Nadstrešek je nadstandard in zadnja leta moderen, še posebej z "ravno" streho in s skritimi odtoki vode. Poleg tega imajo izvajalci dovolj dela in ni potrebe po nižanju cene.

"Pri nas je kar konkretno snega in predvidevam, da je pri konstrukciji to potrebno upostevati? " Seveda. In še veter.

sunshine403 ::

FireSnake je izjavil:

Kaj je na nadstrešku za 8000€ boljše?

Nisem videl tvojega, tako da ne vem. Ampak ena bolj pomembnih lastnosti je recimo nosilnost, kot ti cez noc pade pol metra ali vec mokrega snega, ti pa zjutraj dobis nadstresek podrt na tvoja avtomobila. Ce nimas ravno avto za 200eur, verjamem, da se v taksnem trenutku tistih 7000 jurjev razlike fejst splaca. ;)

Buggy ::

Torej kot sem predvideval je cena konkretnega kovinskega nadstreska te dimenzije okoli 10K€, pa kakorkoli obracas, tipski ali pac po narocilu pri manjsih izvajalcih, seveda ko primerjas iste materiale.
V tem primeru je res bolje vzet neko renomirano firmo, kjer se vseeno zavezujejo z rokom, dogovorjeno ceno in kvaliteto.
Najhujse je da nabases na nekoga, ki te nateguje z izdelavo, naredi pod pricakovanji, ter v primeru tezav ni vec na voljo...placas pa mogoce 20% manj.

FireSnake ::

Buggy je izjavil:

Ne vem kdo pri zdravi pameti stvar preplaca, da se lahko hvali pri sosedu...prej kontra :))

Take cene pac imajo teli izvajalci tipskih resitev in tako zgleda letos je...konkretno po postavkah:



Ti imaš to malo bolj "zakomplicirano".
Pri tebi ne gre samo za 4 stebre in plehnato streho.

Jaz nisem imel pocinkanega pleha. Je pa proti-korozijsko zaščiteno.

sunshine403 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kaj je na nadstrešku za 8000EUR boljše?

Nisem videl tvojega, tako da ne vem. Ampak ena bolj pomembnih lastnosti je recimo nosilnost, kot ti cez noc pade pol metra ali vec mokrega snega, ti pa zjutraj dobis nadstresek podrt na tvoja avtomobila. Ce nimas ravno avto za 200eur, verjamem, da se v taksnem trenutku tistih 7000 jurjev razlike fejst splaca. ;)


Ne, se ne.
Če se mi bo dalo, bom svoj nadstrešek poslikal.
Kot rečeno je stal 1250EUR
Je pa kolega zdaj naročil istega in je izvajalec rekel, da se je cena dvignila za nekje 300 do 350EUR.
Torej smo nekje na 1600.
Za nosilnost me ne skrbi. Ni variante, da te debele nosilce pol metra mokrega snega zlomi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

KraitPay ::

Slikaj nadstrešek z računom...

sunshine403 ::

Slika ne pomeni nic, tako da se ti niti ni treba matrat in slikat. Konstrukcija in izracuni so tisto, kar je vazno. Ce ti je nekdo prepracunal da je ok za taksno in taksno tezo, ter dolocen veter, ok. Ampak za 1250eur, mocno dvomim, da je izvajalec in "konstrukter" znal sesteti samo tezo materiala, kaj da bi vedel kaj pomeni pol metra snega ali 100km/h veter ;) Ampak tvoj nadstresek, tvoji avtomobili, tvoj denar in na koncu tvoj problem ;)

FireSnake ::

KraitPay je izjavil:

Slikaj nadstrešek z računom...


Seveda, ker ti si tisti, ki se mu "polaga račune", ane? :))

@sunshine403, če:
- je sidranje isto, kot pri vseh ostalih,
- so material isti, kot pri vseh ostalih,
- je konstrukcija ista, kot pri vseh ostalih,
- so šraufi isti, kot pri vseh ostalih,
- so vari isti, kot pri vseh ostalih,
- je kritina ista, kot pri vseh ostalih.

Kaj je potem lahko drugače?

Kot omenjeno: razlika je lahko v pocinkanem plehu.
Kaj še, po tvoje?

Pa rad bi videl tele izračune, ki jih omenjate.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

M-XXXX ::

To so ti kavč strokovnjaki ki mislijo da morajo biti dve tračnice, da bo držalo 20 centi snega ? Pa jim ga tudi zaračunajo ?

Sem predlani delal dva nadstreska.
Lesena, cene ponudb ranga 200€/m2.

Naredil dva (vse skupaj cca 50m2) za 1500€ skupaj z dovoljenji in pogodbo z nadzornikom gradnje.
30€/m2.

fikus_ ::

Sem zgoraj pisal za cene varjene konstrukcije, potem prištej še streho, žlebove, odtoke, vijačni material, . . .

Verjamem, da imaš nadstrešek, verjetno za napisano ceno, . . . Kaj veliko materiala pa ni notri, če je za takšno ceno. Povej dimenzije tlorisa, imaš kakšno stran zaprto, . . .

In ne bi se hvalil, da je narejena po eni podobni, ker nimaš statičnega preračuna, trdnostnega preračuna in še kaj.

sunshine403 ::

M-XXXX je izjavil:

To so ti kavč strokovnjaki ki mislijo da morajo biti dve tračnice, da bo držalo 20 centi snega ? Pa jim ga tudi zaračunajo ?

Ti "kavc strokovnjaki" za razliko od tebe v soli niso prespricali fizike ;) Stvar se da zelo preprosto izracunati in ko (ce) ugotovis da imas lahko na 7x5m, kolikor je velikost iz prvega ali drugega posta, tudi krepko vec kot 5 ton snega (ce ne pada pretirano moker in ga ni pretirano veliko), ti mogoce postane jasno, da ravno iz dveh remelcov tega ne gres delat. Ampak kot sem napisal prej, tvoj nadstresek, tvoji avtomobili, tvoj denar in na koncu tvoj problem ;)

Šimpanz ::

Tisti ki dela kvalitetno si lahko privošči višje cene. Kot je nekdo napisal zgoraj je čas dobave cca. 3-4 mesece, torej delajo na polno in nimajo razloga za spuščanje cen. če bi se ljudem zdele cene previsoke ali konkurenca cenejša bi bili najbrž brez posla ane.

M-XXXX ::

Ti "kavc strokovnjaki" za razliko od tebe v soli niso prespricali fizike ;) Stvar se da zelo preprosto izracunati in ko (ce) ugotovis da imas lahko na 7x5m, kolikor je velikost iz prvega ali drugega posta, tudi krepko vec kot 5 ton snega (ce ne pada pretirano moker in ga ni pretirano veliko), ti mogoce postane jasno, da ravno iz dveh remelcov tega ne gres delat. Ampak kot sem napisal prej, tvoj nadstresek, tvoji avtomobili, tvoj denar in na koncu tvoj problem ;)

Glede na to da imam srednjo strojno in UNI strojni bi reke, da nekaj znanja iz tega pa le imam. Ravno zato pravim, da je zadeva še toliko bolj enostavna. Guess what- že kar nekaj stvari postavil, kar nekaj snega bilo že gor in še kar stoji. Pa stavim, da bo tudi dokler se ne bo šlo namensko podret.

KraitPay ::

FireSnake je izjavil:

KraitPay je izjavil:

Slikaj nadstrešek z računom...


Seveda, ker ti si tisti, ki se mu "polaga račune", ane? :))

@sunshine403, če:
- je sidranje isto, kot pri vseh ostalih,
- so material isti, kot pri vseh ostalih,
- je konstrukcija ista, kot pri vseh ostalih,
- so šraufi isti, kot pri vseh ostalih,
- so vari isti, kot pri vseh ostalih,
- je kritina ista, kot pri vseh ostalih.

Kaj je potem lahko drugače?

Kot omenjeno: razlika je lahko v pocinkanem plehu.
Kaj še, po tvoje?

Pa rad bi videl tele izračune, ki jih omenjate.


Želim samo videti nadstrešek, nič posebnega. Iz njegovega računa, pa upam da bom izbral kakšni pohišteveni profili so se uporabili, vsi nosilci in pritrdilni elementi, njihova količino,...
Ne pozabi na cinkanje, poliranje in 2x barvanje, še kakšno razmaševanje je lahko zraven, če ni cinkanja.

Pa še zame najpomemnejši element; pocinkani elementi se vijačijo, varjenje na "gradbišču" ni dovoljeno. Pa zanima me tudi končni videz posameznih zvarov. Me kar strese, ko vidim slab zvar na takšnih konstrukcijah; ker vem, kje bi se človek lahko malo potrudil, sploh če dam 10k.

Nisem strojnik, delam pa v kolektivu s samimi strojniki, tako da neke osnove verjetno imam. Kaj več bodo povedali pa tisti, ki se s statiko tudi bolj profi ukvarjajo.

FireSnake ::

fikus_ je izjavil:

Sem zgoraj pisal za cene varjene konstrukcije, potem prištej še streho, žlebove, odtoke, vijačni material, . . .

Verjamem, da imaš nadstrešek, verjetno za napisano ceno, . . . Kaj veliko materiala pa ni notri, če je za takšno ceno. Povej dimenzije tlorisa, imaš kakšno stran zaprto, . . .

In ne bi se hvalil, da je narejena po eni podobni, ker nimaš statičnega preračuna, trdnostnega preračuna in še kaj.


Kdo pa ima ta izračun?

In že dvakrat sem povedal, da gre za 4 stebre in streho.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

fikus_ ::

Velikost tlorisa 3x4m?

FireSnake ::

Nekje 2.6 x 4.5m (merjeno stebri, streha pokriva malo več), da.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Buggy ::

tole je koncna odlocitev. Drug teden grem na ogled iste izvedbe. 50% avansa in dobava 60 dni.

Bostim ::

Pri kom si ga naročil?

darkolord ::

Sodeč po nazivu iz slike, tule

Buggy ::

Ja tukaj. Naj pa povem, da cena ni vec ista, ker je slo v tem casu jeklo s ceno v visave in sem ze jaz pohitel s predplacilom, da sem lahko dobil to ceno iz ponudbe. V roku dveh tednov pridejo postaviti...imam pa psedaj problem z bageristi, ki jih tudi ni nikjer za dobit. Moram namrec splanirat teren in narediti betonsko plosco...kuzla v rit skace :D

Bwaze6 ::

Sokrajan je pred desetletjem naročil ta nadstrešek na dveh lokih, ki do bili takrat popularni (in dragi, kot so tudi zdaj). Nekaj takega:



Vzel je brez njihove izdelave temeljev, potem je pa študiral, da je nadstrešek malo prenizek zanj, in ulil povišane betonske temelje - za kakih 15 cm. Ko so prišli montirat, so mu enostavno rekli, da temelj ni po njihovih specifikacijah, in da ne bodo zmontirali. Jih ni mogel prepričati. Je dal potem nekaj bolj oglatega narediti lokalnemu šlosarju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

kixs ::

@Buggy

cena jekla pri tem poslu je morda 15-20% zneska. Tudi, ce se podrazi za 20%, ni neke grozne razlike. Seveda pa oni teh 20% dajo na koncni znesek in vsi happy :lol:

Buggy ::

kixs je izjavil:

@Buggy

cena jekla pri tem poslu je morda 15-20% zneska. Tudi, ce se podrazi za 20%, ni neke grozne razlike. Seveda pa oni teh 20% dajo na koncni znesek in vsi happy :lol:


verjetno je res nekaj takega, sam kaj naj jaz nesrecnik naredim, ko vsi drazijo ;)

kixs ::

Itak... Najdejo vsak izgovor, da lahko dvignejo ceno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velika terasa - 10x4m s čim prekriti/pokriti

Oddelek: Loža
312249 (1096) kriptobog
»

Nadstrešek oblečen v fasado

Oddelek: Loža
252393 (1270) OK.d
»

Nadstreški in pergole

Oddelek: Loža
258305 (6273) Sc0ut
»

naredimo dvojni kozolec

Oddelek: Loža
212881 (1778) s7nf

Več podobnih tem