» »

naredimo dvojni kozolec

naredimo dvojni kozolec

s7nf ::

Ali pa drvarnico, oz. po želji.
Torej, imam željo narediti nekaj v tem smislu, ampak jaz nimam kozolca ali pa drvarnice kam za postaviti.
Moja ideja je, da se kupi les na panju ali na cesti, ki ga je btw. sedaj zaradi lubadarja itak spet treba ogromno posekati, nato pa se ga tam obteše na željeno dimenzijo.
Tako odpadejo vsi stroški žaganja in transporta povezanega z le tem. Zadevo bi se dalo speljati, če govorimo o manjšem kozolcu za avto spravit, za cca. 100 evrov + stroški kritine.
Zdej, dela je kar nekaj, ampak to recimo da vse pade name, ki pa trenutno tako ali tako nimam drugega dela. Seveda, če bi kdo rad pomagal, pa toliko boljše.

Mogoče se komu vse skupaj sliši smešno, ampak nekje je treba začeti, prvih nekaj kozolcev bom pač naredil za hobi.

Ima kdo kakšno željo, da se mu kaj postavi? Bi kdo sodeloval?

mihec87 ::

Za 100eur boš lih dobil prevoz lesa do tja kjer bi rad delal+nekaj malega ti še ostane...Če nočeš da začne začne gnit les pri tleh je treba zabetonirat točke kamor pridejo privijačeni nosilci za stebre,potem vijaki itd...Žal za 100eur+kritina ne spraviš skupaj kozolca oz nadstreška za en avto...

Če ne rabiš oz nimaš prostora za kozolc pa naredi pasjo utico in prodaš če je ne rabiš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

s7nf ::

Les na dimenzijo spraviš v gozdu ali ob gozdni cesti. Od tu dalje prevoz narediš z avtomobilsko prikolico in osebnim avtomobilom.

Nobenih kovinskih nosilcev in vijakov za stebre ne rabiš, zadeva bi postavil na betonske podstavke in (tok tok po lesu) bi stalo brez vijačenja, samo v konus bi moral vezati stebre.

Vztrajam, da se da za 100 evrov + kritina.

mihec87 ::

Torej boš delal nadstrešek iz okroglih hlodov?

Ja vztrajaš lahko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

#000000 ::

Dejmo se slišat čez dve do tri leta, ker les podrt danes bo goden za katerokoli gradnjo, bo za to goden šele taktat.

Če hočeš začet gradit spomladi se kupi suhi les, ki ne diha, zelo pomembno sploh pri zadevaj ki jih gradiš izključno iz lesa, les je živ, in če ni suh boš najebal kasneje.

s7nf ::

mihec87 je izjavil:

Torej boš delal nadstrešek iz okroglih hlodov?

Ja vztrajaš lahko...

Ne, sem napisal, da iz tramov, ne iz brunov.

Les je pa lahko moker, ne vidim problema. Tradicionalno so kozolce delali z svežega lesa. Vsak les diha, ko bo zadeva postavljena, bo to dihanje minimalno.

#000000 ::

Ok, pol naredi iz sveže sekanega lesa, kaj te še zanima, ker kot vidim veš vse o lesu ?

mislim bojiš se lubadarja, a da se ti zaradi gibanja lesa kozuc podre ne glavo pe te ne skrbi ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

s7nf ::

Da boš zadovoljen, hlode otešem pred zimo, les pa na to vežem pomladi. Bo sigurno dovolj suh.

Zanima me bolj kot o lesu samem, to če je še kakšna sorodna duša. Ubistvu ni razloga zakaj ne bi kar naredil, postavil in na to razstavil. Ampak verjetno me je bolj zanimalo če bi kdo sodeloval, kot pa kaj drugega.

Mare2 ::

Če ga pravilno zgradiš, se ne podre. :)

http://www.tesarstvo-napotnik.si/galeri...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Xserces ::

srečno s postavljanjem kozolca z mokrim lesom.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

s7nf ::

Hvala.

Xserces ::

Ko se les suši se zvija v vse mogoče smeri... Nevem kako boš ti to rešil?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Mare2 ::

Xserces je izjavil:

Ko se les suši se zvija v vse mogoče smeri... Nevem kako boš ti to rešil?

Ja, na vse je treba računat. Tudi to.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Xserces ::

Kupiš suh les?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

s7nf ::

Recimo da imaš lesno zvezo na pero in utor (ki jo imaš več ali manj povsod), jo "zasidraš" z lesenim klinom iz SUHEGA hrastovega (recimo) lesa.
Z leti se bo les zvil pa popokal, samo zaradi tega se ne bi smela zadeva kar podreti.

Pa govorimo o kozolcu, to itak mora zgledati tako kot da je že vse zjahano. A ni tako lepše?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s7nf ()

#000000 ::

jest vem kaj te zezam cene suhega lesa so neznosne, ampak jbg tko to je

mihec87 ::

Ogromno nadstreškov je danes narejenih iz frišnega lesa(mogoče stalo 1-2 meseca)..Zato pa potem razpoka na veliko, sicer stojijo bp.....

Unknown_001 ::

Ejga kolega ka ne bi bilo lažje če skoplješ lukno pa jo z lesom obložiš povrh pa streho narediš?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

fikus_ ::

Z lubadarjem napaden les, če je že brez skorje je že skoraj suh. Zato ga je pa težje obdelovati ročno.
Včasih so kozolec izdelali brez žebljev, še slamnata kritina je bila vezana na ostrešje.

neon21 ::

s7nf zanimiva ideja. Upam , da ti rata in se priporočamo , da deliš z nami slike ko se boš začel lotiti zadeve, ;)

JebatGa ::

Kakšen suh les? Danes se ne dela skoraj nič več z suhim lesom. Kdo pa ga ima čas sušit? Vprašajte katerikoli mojstra, pa vam bo rekel da če hočete suh les ga boste morali sami sušit. Drugače vse kar vam pripeljejo, je takoj iz žage in čisto nič suho.

s7nf ::

Evo, jaz sem začel s tesanjem, nekaj tudi naredil, sedaj me bo pa zapadlo :)



Na spodnjem desnem delu so cepljeni konci smreke, ki jih imam pripravljene za izdelavo skodel (šinklnov). Da še to poizkusim.

Kar se tiče tesanja, je pa kar delo, te utrudi :). Najtežje je zadeti (navidezno) spodnjo linijo, da dobiš ravnino (ali pa zvit tram). Zgornjo linijo si z vrvico označim in te mi ni problem zadeti.
Če bo tako, kot sedaj kaže, bo zadeva pač počakala na pomlad (bodo vsaj suhi :)).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smrdeče pohištvo iz trgovine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
576674 (4558) Raptor F16
»

Predelava mikrovalovke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
206538 (5583) A. Smith
»

Kje dobiti Mahagonij dilo

Oddelek: Loža
66420 (6136) steev
»

Obnova strehe

Oddelek: Loža
3211766 (11142) PaJo
»

zakaj lesen čoln potone

Oddelek: Loža
297721 (7060) ferdo

Več podobnih tem