» »

Kitajski študenti med prakso izdelovali Amazonove Alexe?

Kitajski študenti med prakso izdelovali Amazonove Alexe?

vir: Pexels

vir: theguardian.com
theguardian.com - Preiskava organizacije China labour watch je pokazala, da so v Foxconnovi tovarni v Hengjangu, kjer med drugim izdelujejo pametne zvočnike za Amazon, za delo v proizvodnji uporabljali kar praktikante. Poročilo govori o 1581 študentih z lokalnih tehniških fakultet, ki so delo opravljali napol prisilno. Za svoje delo so sicer prejemali 248 ameriških dolarjev mesečno, medtem, ko je njihova šola na vsako uro opravljenega dela prejela 42 centov. Toda njihovi učitelji, ki so bili navzoči v tovarni, so jim, če so delo odklanjali, grozili s slabšim uspehom. Poleg vsega so študente v času povečane proizvodnje fizično in psihično prisiljevali v deseturne delavnike, šest dni na teden, tudi ponoči. Učitelji so za tako sodelovanje od Foxconna prejemali po 245 dolarjev mesečnega bonusa.

Amazon se je na poročilo odzval z besedami, da so šokirani. Da sicer dobavitelje redno ocenjujejo in tudi kaznujejo, če naletijo na kršitve. Zato te hude obtožbe zdaj nadvse resno preiskujejo skupaj z najvišjim vodstvom Foxconna. Pri slednjem so v sporočilu za medije priznali, da se je število takih delavcev res povečalo zaradi povišanih potreb v proizvodnji, da pa so število že zmanjšali na zakonsko dovoljeno mejo. Ter, da bodo pazili, da se kaj takega ne ponovi.

Foxconn je mimogrede iz zgodovine znan po natanko takih praksah, kljub temu pa ostaja priljubljen dobavitelj zahodnih podjetij, med njimi recimo HP in Appla.

53 komentarjev

«
1
2

mrTwelveTrees ::

Foxconn bo vse zanikal.

Gregor P ::

Oni so "šokirani", preprosto ne vedo, kako je to sploh mogoče, in to na kitajskem :|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kuglvinkl ::

+ Nateguje Wisconsin :). Do nezavesti.
Your focus determines your reallity

poweroff ::

Šokirani...?

Verjetno so šokirani tudi, ker se je izkazalo, da Alexa prisluškuje kupcem. Pa da so njihove marže nesramno oderuške.

Najbolj so pa šokirani ko pride ven letno poročilo o dobičku. :))
sudo poweroff

MrStein ::

Hmm, a je za nadurno delo in slabe razmere v Muri kriva Mura, ali naročnik, H&M?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Hermit Bob ::

MrStein je izjavil:

Hmm, a je za nadurno delo in slabe razmere v Muri kriva Mura, ali naročnik, H&M?


Vodstvo Mure in vodstvo H&Ma.

Zgodovina sprememb…

LightBit ::

Kaj je tukaj pravzaprav tako zelo drugače kot pri nas?

profii ::

To me spominja na mojo prakso v Slo.
Plačilo ni bilo nujno, je bilo dobra volja podjetja, opraviti sem moral 1000 ur (se pravi pol leta dela). Plačano sem mel prevoz plus malico in pa nagrado 100€ na mesec.

Meizu ::

Vi ste bili vsaj kaj placani. V Avstriji smo za prakso in ostale storitve prejeli natanko 0.

Redorange ::

Če sem prav izračunal je šola dobila na mesec 100$ na vsakega študenta in po 159.364 mesec za vse študente.

poweroff ::

MrStein je izjavil:

Hmm, a je za nadurno delo in slabe razmere v Muri kriva Mura, ali naročnik, H&M?

A je za vojno kriv prodajalec orožja, ali norci, ki se streljajo?

Če samo drugo - zakaj je potem prodaja orožja na določena območja regulirana?
sudo poweroff

MrStein ::

LightBit je izjavil:

Kaj je tukaj pravzaprav tako zelo drugače kot pri nas?

To, da gre za tujce.

Naše se ne kritizira!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dronyx ::

LightBit je izjavil:

Kaj je tukaj pravzaprav tako zelo drugače kot pri nas?

Ja, to sem se tudi jaz vprašal. Pri nas se je enako izkoriščala cenena študentska delovna sila. Številni "študentje" so delali precej več kot pa študirali. In to je bil dober biznis za vse. Študentske servise, firme, ki so dobile poceni delovno silo, študente, ki so prišli do zaslužka...Seveda vse to je delovalo ker so postale fakultete neresna zajebancija.

t-zonaz ::

Ma the best komentarji
t-zonaz

Utk ::

Horor, praktikanti so morali delati...pri nas igrajo igrice.

bbbbbb2015 ::

dronyx je izjavil:

LightBit je izjavil:

Kaj je tukaj pravzaprav tako zelo drugače kot pri nas?

Ja, to sem se tudi jaz vprašal. Pri nas se je enako izkoriščala cenena študentska delovna sila. Številni "študentje" so delali precej več kot pa študirali. In to je bil dober biznis za vse. Študentske servise, firme, ki so dobile poceni delovno silo, študente, ki so prišli do zaslužka...Seveda vse to je delovalo ker so postale fakultete neresna zajebancija.


To je bil dober biznis predvsem za študentske servise, študentske organizacije in podobne, ki so se napajali iz te dajatve. Firme so sicer dobile cenejšo delovno silo, se je pa to kasneje sprevrglo v farso. Dokler si bil študent, si bil zanimiv, kasneje so te odvrgli kot smet.

Za študente pa trdim, da niso prišli do tako debelih zaslužkov, marsikateri tudi faksa ni končal. Marsikdo se je vpisoval na faks, da je imel status ali podaljševal diplomiranje, da je imel status.

Za ostale pa to ni bil noben biznis, ker so ti "kobajagi" študentje bili nelojalna konkurenca zaposlenim, ki so morali celo davke plačevati, da je država lahko plačala profesorje.

Upam, da bodo še preostanek študentskih organizacij ukinili in študentsko delo ukinili. Ker se v glavnem zlorablja. Prej še bolj, zdaj sicer manj, ker so dvignili dajatve.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Včasih vem da so nekateri redni študentje delali praktično običajen delovnik po 8 ur na dan in to mesece ali celo leta (tako se študira ob delu). To je šlo preprosto za zlorabo sistema in nelojalno konkurenco. Kakor vem je tega danes bistveno manj oziroma inšpekcija za delo lahko v takih primerih doseže, da morajo nekoga redno zaposlit, ker to nikakor niso občasna dela.

Aquafriend ::

Kupujte poceni robo iz kitajske. Naj vas ne briga kdo in kako proizvaja izdelke! Vazno je, da prihranite kaksen euro. To je vse, kar steje! Stroski. Vsaj tako nas ucijo v solah, right? Ne spomnim se, da bi nas kdo ucil o moraliziranju, tko da sam gasa!

sarkasm off

pazite, to se dogaja v firmi, ki je podizvajalec za zahodno podjetje - amazon. Kaj se dogaja v kitajskih lahk sam ugibate.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Aquafriend je izjavil:

Kupujte poceni robo iz kitajske. Naj vas ne briga kdo in kako proizvaja izdelke! Vazno je, da prihranite kaksen euro. To je vse, kar steje! Stroski. Vsaj tako nas ucijo v solah, right? Ne spomnim se, da bi nas kdo ucil o moraliziranju, tko da sam gasa!

sarkasm off

pazite, to se dogaja v firmi, ki je podizvajalec za zahodno podjetje - amazon. Kaj se dogaja v kitajskih lahk sam ugibate.

A je praksa v sloveniji plačana?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Aquafriend ::

Zelel sem povedat da to ni nic v primerjavi s tem kaj se dogaja pri drugih podjetjih. Tole podjetje, ki dela za amazon je seveda bolj na oceh in verjetno bolj pazijo kaj delajo. Pri lokalnih kitajskih vse sorte slisis kaj se dogaja. V sloveniji, kokr jaz vem ni suznjelastniskega odnosa. Ali pac?

OK.d ::

Je je v obliki brezpotrebnih agencij za delo, namesto da država uporabi svoje zavode za zaposlovanje.
LPOK.d

Mr.B ::

Aquafriend je izjavil:

Zelel sem povedat da to ni nic v primerjavi s tem kaj se dogaja pri drugih podjetjih. Tole podjetje, ki dela za amazon je seveda bolj na oceh in verjetno bolj pazijo kaj delajo. Pri lokalnih kitajskih vse sorte slisis kaj se dogaja. V sloveniji, kokr jaz vem ni suznjelastniskega odnosa. Ali pac?

Skoraj Pol leta brez place/prihodkov da formalno lahko gres na zavod. Morda se je kaj spremenilo v zadnjih leti, zakonsko nebi rekel.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

stara mama ::

Tragedija!
Šokiran sem, da morajo na praksi delat! To je nezaslišano!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PH03N1X ()

feryz ::

Praksa je bila vedno zastonj (oz. za drobiž, glede na dobro voljo delodajalca), počitniško delo pa plačano.
Zakaj to zgražanje? Ker tako piše na slotech-u?
Bezos bo še vedno najbogatejši, pa četudi bi teh jurja in pol čajnizev pospravili. Kaj šele, da morajo opravljati plačano delovno prakso? Kriminal.

srus ::

Jojmene. Sedaj naj pa še dodajo v kakšnih razmerah živijo Foxconnovi delavci, pa se bom spomnil bivše JLA, ko smo bili zastonj delovna sila za lokalna podjetja - na primer pogozdovanje dnevnega kopa premogovnika in kopanje jarkov za PTT. Živeli pa po trideset ljudi v sobi s tuširanjem enkrat na teden. In vse to za mesečno plačo si katero si si lahko kupil nekje tri ali štiri malice, pokojninska doba pa ti jasno ni tekla.

Ali pa praktični pouk v srednji šoli - sestavljali smo delta-trkot stikalne omarice za Iskro, zastonj seveda, služila je pa šola.

starfotr ::

Saj se še sedaj dela prakso, ki je plačana okoli 1 eur na uro. In to pri nas.

Kaj je sedaj to, odkritje tople vode?

dronyx ::

Toda njihovi učitelji, ki so bili navzoči v tovarni, so jim, če so delo odklanjali, grozili s slabšim uspehom. Poleg vsega so študente v času povečane proizvodnje fizično in psihično prisiljevali v deseturne delavnike, šest dni na teden, tudi ponoči.


To ni videti kot običajna študentska praksa...

starfotr ::

Pri nas je tudi ocenjevanje prakse. Ti dajo v podjetju slabo oceno, potem se to pozna na oceni na faksu.

desni_jype ::

A celo delat morajo med prakso? Grozno!
Slabe ocene prakse bojo, če ne bo narejeno vredu? Kam je ta svet prišel....

nekikr ::

Prekleti Kitajci! Pa prekleti Američani! Pljunem na njih. Še dobro, da so tako daleč stran, sicer bi pograbil vile in jih šel naučit reda, banda pokvarjena!

Čeprav, če takole pomislim, je naš prag tudi precej umazan.....ampak naših se ne kritizira, samo neumne Američane.
Za dobiček profesorjev študenti arhitekture delajo tudi ponoči

WhiteAngel ::

Amazon se je na poročilo odzval z besedami, da so šokirani.


Sem mislil, da so ogorčeni.

Markoff ::

desni_jype je izjavil:

A celo delat morajo med prakso? Grozno!
Slabe ocene prakse bojo, če ne bo narejeno vredu? Kam je ta svet prišel....

10 ur na dan, 6 dni v tednu. Ja, kaj se imajo za pritoževat, lenuhi študentski, a ne?
Kaj pa ti delaš na forumu ob 9h zjutraj? Delat bejž, lenuh!
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

||_^_|| ::

Očitno ni samo pri nas tako:)

HotBurek ::

Glavno je, da se oglašuje Amazon in tale Pametni Ekho, da ne pozabimo na to firmo in kako nujno se moramo upgrejdat v Pametno prihodnost.

Še max sedem dni do nove "novice" o Amazonu. Pa a bodo to delnice, al bodo štrajkal, al bo napaka na strani, al bo Jeff doniral 400 dolarjev za brezdomce. Ni hudič, nekaj se bo našlo in o Amazonu se bo kmalu spet pisalo.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

srus ::

Vedno se mi je zdelo zanimivo, kako zahodnjaki komentiramo dogajanja po svetu in jih merimo z lastnimi vatli. Kar ne moremo iz okvira svoje stare vsevedne imperialno/kolonialne miselnosti.

Podobno kot, če bi jutri v Spieglu ali Neue Post začeli objavljati članke z naslovi: "Slovenskim delavcem plačujejo, da jedo med delovnim časom!" Ali "Slovenskim delavcem dodatno plačujejo, da pridejo na delo!", s podnaslovom "In vse to neobdavčeno!!!!"

Elysium ::

srus je izjavil:

Vedno se mi je zdelo zanimivo, kako zahodnjaki komentiramo dogajanja po svetu in jih merimo z lastnimi vatli. Kar ne moremo iz okvira svoje stare vsevedne imperialno/kolonialne miselnosti.

Podobno kot, če bi jutri v Spieglu ali Neue Post začeli objavljati članke z naslovi: "Slovenskim delavcem plačujejo, da jedo med delovnim časom!" Ali "Slovenskim delavcem dodatno plačujejo, da pridejo na delo!", s podnaslovom "In vse to neobdavčeno!!!!"

Tu se ne bi strinjal s tvojimi trditvami.

Prvič, mi nismo ravno neki zahodnjaki. Če vprašaš enekega Belgijca, Nizozemca ali Francoza, smo mi zanje nekaj takšnega kot kakšni Bosanci za nas. In če pogledas na našo dezelo, še posebej politiko, bolj od zunaj, potem res nismo kako bistveno drugačni.

Drugič, ne moreš reči, da ne moremo iz svoje stare vsevedne imperialno/kolonialne miselnosti, ker mi nikoli nismo bili imperialna ali kolonialna dežela, niti če nas štejes pod Avstro Ogrsko cesarstvo, ker tudi oni niso bili to.

Tretjič, situacija se spreminja. Enkrat je ena stran bolj imperialna drugič pa druga. Npr. V času turških vdorov, se do leta 1508 ocenjuje, da so Turki pobili in odpeljali v suženjstvo okoli 200 000 (dvesto tisoč) Slovencev. Zasužnjene Slovence so potem prodajali po trgih v Turčiji, itd. Na to se povsem pozablja. Nadalje je bila celotna Evropa pred popolnim kolapsom za časa Genghis Khana, ki je s svojo vojsko prišel povsem do Atlantika. Še sama sreča za nas je, da je ravno takrat umrl in da se je po njegovi smrti mongolsko cesarstvo zelo zmanjšalo in razpadlo, ker bi sicer mi bili Mongoli ali pa njihovi sužnji in bi verjetno sedaj mi lahko za takšen majhen denar delali za Kitajce oz. Mongole.

Markoff ::

Eh, ne, trgovina z evropskimi sužnji je ziher urbani mit, religija miru tega ne bi dovolila:
Arab slave trade @ Wikipedia

Seveda pa vsi kolektivno pozabljamo janičarje, o katerih smo se v Jugoslaviji prav vsi učili:
Slavery in the Ottoman Empire @ Wikipedia

No, na "srečo" se jim je takšna oblika krvnega davka na dolgi rok maščevala:
Jani%C4%8Dar @ Wikipedia
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Dr_M ::

To bo za te studentke sele sok, kot bodo, kot redno zaposleni delal delavnik 12h/6dni za isto placo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Phantomeye ::

Ma, to da delaš prakso zastonj ali za drobiž je nateg, ki se ga normalizira že desetletja z argumenti tipa "sej jaz sem tudi zastonj delal" ali pa "sej si plačan iz izkušenj"

Če nekdo opravlja identično delo kot zaposleni, pa je plačan 90 % manj ni nič drugega kot izkoriščanje.

Sploh situacije, kjer imaš it v tujino na 6 mesecev neplačane prakse. Kdo ti pa plača, da lahko preživiš v tujem mestu teh 6 mesecev? Starši, če so dobri.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Elysium je izjavil:

srus je izjavil:

Vedno se mi je zdelo zanimivo, kako zahodnjaki komentiramo dogajanja po svetu in jih merimo z lastnimi vatli. Kar ne moremo iz okvira svoje stare vsevedne imperialno/kolonialne miselnosti.

Podobno kot, če bi jutri v Spieglu ali Neue Post začeli objavljati članke z naslovi: "Slovenskim delavcem plačujejo, da jedo med delovnim časom!" Ali "Slovenskim delavcem dodatno plačujejo, da pridejo na delo!", s podnaslovom "In vse to neobdavčeno!!!!"

Tu se ne bi strinjal s tvojimi trditvami.

Prvič, mi nismo ravno neki zahodnjaki. Če vprašaš enekega Belgijca, Nizozemca ali Francoza, smo mi zanje nekaj takšnega kot kakšni Bosanci za nas. In če pogledas na našo dezelo, še posebej politiko, bolj od zunaj, potem res nismo kako bistveno drugačni.

Drugič, ne moreš reči, da ne moremo iz svoje stare vsevedne imperialno/kolonialne miselnosti, ker mi nikoli nismo bili imperialna ali kolonialna dežela, niti če nas štejes pod Avstro Ogrsko cesarstvo, ker tudi oni niso bili to.

Tretjič, situacija se spreminja. Enkrat je ena stran bolj imperialna drugič pa druga. Npr. V času turških vdorov, se do leta 1508 ocenjuje, da so Turki pobili in odpeljali v suženjstvo okoli 200 000 (dvesto tisoč) Slovencev. Zasužnjene Slovence so potem prodajali po trgih v Turčiji, itd. Na to se povsem pozablja. Nadalje je bila celotna Evropa pred popolnim kolapsom za časa Genghis Khana, ki je s svojo vojsko prišel povsem do Atlantika. Še sama sreča za nas je, da je ravno takrat umrl in da se je po njegovi smrti mongolsko cesarstvo zelo zmanjšalo in razpadlo, ker bi sicer mi bili Mongoli ali pa njihovi sužnji in bi verjetno sedaj mi lahko za takšen majhen denar delali za Kitajce oz. Mongole.


Če bi ti lahko pivo častu, bi ti.
Vse kar si napisal je res. Pa tvoja dolžnost je, da jih razširiš, če ti je kaj mar do zgodovinske niti naše kulturne dediščine.
Vzhodna evropa je zgodovinsko nedolžna entiteta, mi nismo se šli svetvnega imperializma.
Nimamo nobenih dolžnosti se podrejat kebabu ali sprejemat Eritrejce.

Nekaj dejstev morate sprejeti...ZDA že sedaj ni več večinsko anglo-saška. V UK bo čez slabo leto prišel novi popis prebivalstva, ki bo marsikomu zapru usta. Francija ni nič boljša. Nemčija je na poti. Švedsko hoče Volvo že zapustiti, v bolnicah imajo polne roke z saniranjem črnih FGM operacij.
Vzhodna evropa si nič od tega ne zasluži.
Resist my children. Gre za vašo zgodovinsko nit in kulturno dediščino.

Markoff je izjavil:

Eh, ne, trgovina z evropskimi sužnji je ziher urbani mit, religija miru tega ne bi dovolila:
Arab slave trade @ Wikipedia

Seveda pa vsi kolektivno pozabljamo janičarje, o katerih smo se v Jugoslaviji prav vsi učili:
Slavery in the Ottoman Empire @ Wikipedia

No, na "srečo" se jim je takšna oblika krvnega davka na dolgi rok maščevala:
Jani%C4%8Dar @ Wikipedia


Zahodnjaki, kateri bodo v roku par desetletji postali marginalizirana skupina, nas želijo prepričati, da smo mi črnce sterilizirali, jih tlačili v kampe in jih z bičem po plantažah lovili.
Resnica je močno nasprotna. Mi smo ravno tako morali prenašat njihove biče.

In prosim...uprite se nacizmu. Nacizem je zahodnjaška genocidna ideologija, ki nas želi podjarmiti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

https://www.brookings.edu/blog/the-aven...

Trump je zadnji ali med zadnjimi republikanskimi predsedniki. Demografija ZDA se je močno spremenila, in prišleki v veliki večini volijo demokrate. Tko da, it's over...matematično, ne zgolj mnenjsko.

Vse prognoze analitikov in tudi ZN, kažejo da bo šlo za epohalno zamenjavo populacije...nekaj kar se praktično ni zgodilo že od padca rimskega imperija.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Vazelin ::

Se bodo že prilagodili. Niso bili demokrati včasih slavery party, sedaj pa za njih voli 80% črncev? Isto se lahko rep. prilagodijo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Mr.B ::

dobro pogledat.. todapomembni del je pri 14 minutah
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

vostok_1 ::

Vazelin je izjavil:

Se bodo že prilagodili. Niso bili demokrati včasih slavery party, sedaj pa za njih voli 80% črncev? Isto se lahko rep. prilagodijo


Če je to edini problem, ki ga vidiš pol...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Se bodo že prilagodili. Niso bili demokrati včasih slavery party, sedaj pa za njih voli 80% črncev? Isto se lahko rep. prilagodijo


Če je to edini problem, ki ga vidiš pol...

Ti si kar pravi in ponavljaj, da je za tvoje materialno in mentalno stanje kriv tist ta crno pofarban.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

wooted ::

saj imamo iste fore tukaj, na praksi smo v autocadu za učiteljico delali načrte za njen arhitekturni biro zastonj. Ker sem ji nasprotoval me je seveda "vrgla" dokler se ni vpletla inšpekcija

vostok_1 ::

Mr.B je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Se bodo že prilagodili. Niso bili demokrati včasih slavery party, sedaj pa za njih voli 80% črncev? Isto se lahko rep. prilagodijo


Če je to edini problem, ki ga vidiš pol...

Ti si kar pravi in ponavljaj, da je za tvoje materialno in mentalno stanje kriv tist ta crno pofarban.


Wait, what?
Nikjer ne pravim tega.
Pravim vam, da boste kmalu na receiving end, ker vas bodo potunkali zahodnjaki.
Od lastne neumnosti boste dobili po p****.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Mr.B ::

vostok_1 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Se bodo že prilagodili. Niso bili demokrati včasih slavery party, sedaj pa za njih voli 80% črncev? Isto se lahko rep. prilagodijo


Če je to edini problem, ki ga vidiš pol...

Ti si kar pravi in ponavljaj, da je za tvoje materialno in mentalno stanje kriv tist ta crno pofarban.


Wait, what?
Nikjer ne pravim tega.
Pravim vam, da boste kmalu na receiving end, ker vas bodo potunkali zahodnjaki.
Od lastne neumnosti boste dobili po p****.

Lahko ti povem strukturo v nasem podjetju...
Nesposobni sefi... avstrici...
1st level support ... avstrijci
na sociali avstrijci ( ok tud tujci).
ostalo vse ostale narodnosti in vere.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Meizu ::

Avstrijci so itak z nemci vred ravno tako balkanci, sam da v kravatah okrog hodijo. Al pa tistih nosah.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajski študenti med prakso izdelovali Amazonove Alexe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
537729 (4943) MrStein
»

Foxconn se želi do leta 2018 70-odstotno robotizirati (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33061577 (54415) TESKAn
»

Samsung lovi kršitve delovne zakonodaje pri kitajskih dobaviteljih

Oddelek: Novice / NWO
135261 (4378) Kamran
»

FLA našla kopico nepravilnosti v Foxconnu, trenutna plača okrog 250 evrov mesečno

Oddelek: Novice / NWO
3212854 (10580) SuperVeloce
»

Kitajski Foxconn izkorišča dijake in študente s slabo plačano prakso

Oddelek: Novice / NWO
279538 (8039) srus

Več podobnih tem