» »

Gastarbeiter

Gastarbeiter

Grizzly ::

Ne vem, kako bi drugače na kratko naslovil temo :)
Sprašujem tiste, ki delate in živite v LJ, MB, KP... skratka v malo večjem kraju, ki pa ni vaš domači kraj. Ja, takih nas je kar nekaj. Imate prijavljeno samo začasno bivališče ali ste se kompletno preselili in zamenjali naslov stalnega bivališča? Če imate začasno bivališče, kako pogosto se vračate na stalni naslov? Ob vseh prostih dnevih ali samo ob določenih? Kako imate urejene stvari, ki so vezane na zdravstvo (zdravnik, zobozdravnik)... recimo če zbolite, imate zdravnika v domačem kraju ali na kraju, kjer delate?

Old Spice ::

Stalno bivališče v LJ, delam v LJ. Nisem pa stopil v stanovanje na mojem stalnem bivališču že 3+ leta. Nastavljeno imam poštno preusmeritev na začasni naslov, ki je na območju Notranjske. Tam živim, ker stanovanje na katerem sem sicer stalno prijavljen ni vseljivo in ni moje. Kar se sicer tega tiče, ne vidim smisla v prijavi stalnega bivališča. Dejansko sem po tej definiciji na nek način brezdomec. Ker država želi prijavljeno stalno bivališče, mladi po večini nimamo za skeširat stanovanje, najemi so pa divji zahod, kjer se v večini primerov ne moreš prijavit. Ampak no, važno da penzionerji katerim namenjam znaten del svoje plače lahko živijo v centru mest. Ker je pač njihov doprinos v trenutni sistem tako enormen :) Ostali pa se lahko furamo gore dole 2h dnevno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odjava stalnega prebivališča

Oddelek: Loža
3611891 (7055) St753
»

Stalni naslov bivanja?

Oddelek: Loža
153921 (3393) AndrejO
»

"Oddaja" stanovanja sorodnikom

Oddelek: Loža
297389 (5863) St235
»

Selitev

Oddelek: Loža
205590 (1414) zuz3k
»

Pritožba - prosim za pravni nasvet

Oddelek: Loža
103384 (2928) STASI

Več podobnih tem