» »

nekatere tipke na tipkovnici ne delajo

nekatere tipke na tipkovnici ne delajo

kaner88 ::

Imam laptop lenovo ideapad 110 in kar naenkrat mi je nekaj tipk na tipkovnici nehalo delat. Večina jih dela, npr. d,f,j,k,l,č pa ne reagirajo. Zanima me zakaj pride do tega pa če je to popravljivo. Nekaj sem googlal, a noben način ni pomagal, je pa tudi res, da sem računalniški amater :)

MIHAc27 ::

Nimaš kaj dosti popravljat. Verjetno bo potrebno novo tipkovnico nabavit in zamenjat.

Han ::

Najprej test z USB ali BT tipkovnico. Druga opcija je test z Live Linuxom (zagon z USB ključa) ali svežo namestitvijo sistema.

kaner88 ::

a če bi formatiral windowse na novo, bi zadeva delala?

PunkDude ::

Najverjetneje ne. Sem imam ravno problem z Asus X553M. Nekaj tipk ne dela. Probal sem z drugo tipkovnico in isti problem.
Tudi novi sistem ni pomagal, sedaj sem naročil novo tipkovnico, da zamenjam.

GupeM ::

Verjetno ne bo delalo in bo treba zamenjat tipkovnico. Še največji znak, da gre za HW napako je ta, da so vse zgoraj navedene črke v isti (srednji) vrsti.

kaner88 ::

kam se mi najbolj splača iti, da mi zamenjajo tipkovnico, pa koliko to ponavadi stane, da vidim, če se mi sploh splača?

Han ::

Načeloma lahko to zamenjaš sam, kar bo najceneje. Youtube je poln videov na to temo. Tipkovnico kupiš npr. na bolhi ali ebayu. Če želiš "original" šumnike, poglej še po hrvaških oglasnikih. Drugače lahko same tipke tudi premontiraš z obstoječe na npr. nemško tipkovnico, le popolnoma isti model mora biti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje tipkovnice na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
6828 (640) PunkDude
»

Tipkovnica prenosnika polita z vodo- menjava

Oddelek: Pomoč in nasveti
302336 (1863) radmannsdorf
»

Menjava tipkovnice Asus zenbook

Oddelek: Strojna oprema
6801 (681) AnotherMe
»

Tipkovnica Optimus končno na voljo?

Oddelek: Novice / Ostale najave
415147 (2761) desperados
»

Kaj naj se nadgradim?

Oddelek: Strojna oprema
71109 (942) kanabis

Več podobnih tem