» »

IR - vmesnik za povezavo PC ---- GSM

IR - vmesnik za povezavo PC ---- GSM

mlakar ::

Mene pa zanima, če se da naredit IR vmesnik za PC in če, kako se da to nardit!
Al pa kje se da kej tazga ugodnga kupt!


s.p. če ga slučajno kdo prodaja mi nej piše na mail!!!


HVALA

LP
  • premaknil: Predator ()

Parallax ::

Ja, mene tud zanima, ce je mogoce naredit IRDA transciever (al kako se ze rece temu?), da pac lahko povezes mobitel ali PDA s compom.

tha_Kalis ::

http://tscherwitschke.de/irda.html

ta element, ki je v nacrtu, moras kupit in potem vse skupaj le sestavis. se pa dobi vse v lj.
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

mlakar ::

a je kdo to že probu nardit sam in če je, kako deluje!
kolk bi pa ta materjal skp pršov?

LP

jRk0 ::

valda da dela:) no, meni sicer ni, sem neke skuro se mi zdi vedno:))

okoli 1,5k sit najvec pridejo vsi deli. + postnina ce nisi iz lj.
You fuck up once, you loose two teeth.

mlakar ::

kje se da pol to v lj dobit najcnej?
al mi lohk poveste kaj morm pol jst use nabavta, k to bom dav jst enmu profiju nardit, k sam nimam blage veze o tem:'(

:D LP:D

Parallax ::

Tole je pa cist simpl. Men edin ni jasn, kam te pine vtaknit? Kokr je razvidno more met plata IrDA connector?

Parallax ::

Hmm hja moja plata naj bi to imela "optional". Qrc. Obstajajo kaksni nacrti za to zadevco, ki bi sla na com port?

mlakar ::

kam se pol to ubistvu sploh prklop? kaj more met plata?

:D LP :D

iso2000 ::

Plata mora imeti IR-DA konektor.
Drugače pa dodajam še eno povezavo:http://www.infrarotport.de/ir-modul.HTML

Po temu načrtu sem jaz delal in delovalo bp. na Abit KT7.
LP

mlakar ::

na načrtu od moje plate piše IR/CIR ! A je to to?

pin29 ::

iso2000 kdaj tista LC ledika gori? (strann je v nemščini, jz pa nimam pojma nemško)? Ko se podatki sprejemajo, ali oddajajo ali oboje?
Razen ledike je vzava itak ista kot na onem naslovu zgoraj.

iso2000 ::

Kolikor se spomnim gori - utripa, ko se podatki sprejemajo ali pošiljajo. Žal ne morem probat, ker mi je sedaj na Epox(8RDA+) plošči še ni uspelo usposobit. Problem je pri pinu št.2, kjer je na sedanji plati CIRRX (ne vem kaj je to), ta IrDa pa je narejena tako, da je drugi pin v zraku. Ali kdo ve kako bi lahko obstoječo napravico priredil za novo matično, oz. ali kdo ve kaj pomeni tisti CIRRX?

LP

Paramedic ::

Iso2000: a lahko daš direkten link do slike z načrtom, ki si ga ti uporabil za to, oz. kateri je najbolj natančen za izdelavo tega? Tisti link ima več načrtov, ki so si podobni, vendar ne vem po katerem načrtu lahko nekdo to sestavi :)
End transmission.

Kaboom ::

link ki ga je iso2000 dal vsebuje dejansko samo en načrt ki je pač z različnimi dodatki. na prvi sliki (brez barvnih okvirčkov) je prikazano kako se priključi v splošnem.

na drugi sliki (z barvnimi okvirčki) pa je prikazano z malo dodatnega vezja ki je opcijsko - vam ga pa priporočam, ker meni brez zelenega in rdečega okvirčka vezje ne dela.

kabla do matične ne naredit daljšega od 3m. preden dokončate in priključite trikrat preverite če so na matični v enakem zaporedju priključki, da ne bote kaj skurli (učite se iz jrk0tovih napak).

tha_Kalis je že dal LINK ki ste ga mogoče nekateri spregledali. je v angleščini, vezje razen led diode enako kot na linku od iso2000.

pri tfds4500 pazite kak lotate, da se ne bo kaj stalilo, ker je to zelo majhen košček plastike z integriranim ir in logiko.

tfds4500 deluje samo na IRDA konektor matične. obstajajo vezja za ir preko com porta (nekje).

ps - jrk0 ima enega za prodat (ki verjetno deluje >:D )
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

mlakar ::

a pol kej veste kje da dobit ir za com port, a to pol prek USB-ja???

a bi biv en tolk dobr pa bi mi napisu, po kaj morm jt v trgovino z izdelavo tega iRa, k un k mi bo to naredu nima cajta;(, kaj morm vse nabavt (kakšne upore, kol komčno.......)

ej res hvala

:D LP :D

Microsoft ::

Mene pa zanima, kam daš pol tist IR sprejemnik/oddajnik? Tist prilkjuček, ki je skrajno levo, gre na matično ploščo. Ka gre pol tist IR sprejemnik/oddajnik mogoče levo od zelenega okvirčka, tam ko so poveza ve "prekinjene" pa so vmes neki napisi?:\

by Miha

T0RN4D0 ::

IRdA vmesnik bi tud jst rad skup spacal.

pa me zanima, če je kod kej utsvaru že.

pa če bi delallo na plati soltek xx nforceII?

pa če se da dele tud dobit v Cel al pa v Mb?

lp0:)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

prismo ::

jaz mam home-made varjanto. Po načrtu mi ga je naredil frend. Tisti čip ki je potreben sem naročil iz Lj prišel pa me je nekje 1000sit. Blo pa še je potrebno ploščico zjetkat.Mene je sicer prišel 1000sit, videl pa sem pa da se prodajajo za 3000sit, kar mislim da se ti ga splača kupit!

iBojan ::

hjao ne izumljat tople vode ;) Pojdi v Comtron, ... ali kako drugo računalniško trgovino pa ga dobiš ;) Dobi se tako za COM port kot USB različica. Res, da je malo dražji od 3k ampak kaj bi se matral če pa lahko kupiš pa je mir ;) Pride pa nekje 10k tako, da ni ves svet. Pač enkrat manj greš na pijačo s frendi pa maš ;)

lp, _GeS_

T0RN4D0 ::

ja ja, najrbž bom dal 10 k za stvar, ki jo praktično ne potrebujem:D

za 1-2 k bi jo sam naredu ne, kej pretiran več pa ne bi dal.

pa kaj tiste po 3k, grejo samo na ene plate al kak?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upravljanje PC-ja preko daljinca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
325821 (4394) kulSMS
»

IR na Osnovnih ploščah?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181878 (1474) Racunalnik
»

Kje najceneje IRDA transciever TFDS4500?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221635 (1255) maticm
»

IrDA vmesnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
201985 (1333) prehlajeni
»

IR oddajnik za pc (vezje)

Oddelek: Loža
171627 (1350) TheHijacker

Več podobnih tem