» »

Začasno zaklenjeno. Več po pogovoru o politiki glede objave ref in aff povezav.

Začasno zaklenjeno. Več po pogovoru o politiki glede objave ref in aff povezav.

Temo vidijo: vsi
««
7 / 10
»»

louser ::

Dejansko ne veš, kaj ta popust je? Ni to popust. To je "popust".

perci ::

V čem je problem? Če menite, da aff linki predstavljajo prikrito oglaševanje, dajte prijavo na tržni inšpektorat pa mirna bosna.

Hermit Bob ::

Jaz bi rekel takole:

* skrajsevalnike urljev, redirektorje,... ni dovoljeno uporabljati. Nikjer.
* v kolikor se uporabi affiliate url mora biti vse besedilo, ki se nanasa nanj oznaceno z "placan oglas" (oblika je stvar dogovora)
* v kolikor v temi o dolocenem izdelku govorijo drugi forumasi ali se besedila ne da vec oznaciti z oznako "placan oglas" se affiliate linka v to temo ne sme nalepiti, lahko pa se preusmeri na drugo temo, kjer je besedilo primerno oznaceno

perci je izjavil:

V čem je problem? Če menite, da aff linki predstavljajo prikrito oglaševanje, dajte prijavo na tržni inšpektorat pa mirna bosna.

Ni fora kogarkoli zahebati, ceprav bi nekateri to strasno radi podtaknili. Cilj je, da je vsakomur jasno, da je za besedilom ekonomski interes posameznika, kjer je primarni namen zasluzek, ne pa pomoc. Razen tega je aff link samo polovica. Druga polovica je besedilo.

Zgodovina sprememb…

louser ::

Problem je v tem, da je vsem jasno za kaj se gre, pa se vseeno tolerira.

Medtem se prodaja rabljenih licenc ne tolerira, a taka prodaja samemu zakonu ne nasprotuje.

V enem primeru po balkansko gledamo čez prste, ker z asfaltom polo] ijo tudi vam celo dvorišče đabe, v drugem primeru pa tega ne tolerirate, ker pač ne. Ni nekega razloga.

Hermit Bob ::

SeMiNeSanja je izjavil:

TI več kot očitno presneto dobro veš, da imaš opravka z aff. linki - sicer nebi zganjal ves ta cirkus. PA VSEENO ZAHTEVAŠ, DA SE TI JIH ŠE DODATNO OZNAČI ?!?


Ves kolikor sem opazil je druzba razdeljena na v osnovi 3 dele.

- Brezskrbne idiote, plitve, z globino duha na nivoju luze
- Egoisticne pokvarjence, sociopate, ki se jim hebe za vse ostale, samo, da sami sluzijo ali dobivajo privilegije, na racun vseh ostalih
- Cudne ljudi, ki jim je do celotne druzbe in jim ni vseeno niti za brezskrbne idiote.

V tej temi bos nasel vse 3 tipe.

Zgodovina sprememb…

Groot ::

louser je izjavil:

Problem je v tem, da je vsem jasno za kaj se gre, pa se vseeno tolerira.

Medtem se prodaja rabljenih licenc ne tolerira, a taka prodaja samemu zakonu ne nasprotuje.

V enem primeru po balkansko gledamo čez prste, ker z asfaltom polo] ijo tudi vam celo dvorišče đabe, v drugem primeru pa tega ne tolerirate, ker pač ne. Ni nekega razloga.


Torej te boli, da je bilo tebi prepovedano "služenje", drugi pa to lahko počnejo? Mislim, da tole ne rabi posebnega komentarja.

louser je izjavil:

Tukaj se skriva srž problema. Zavist in požrtnost. Zato se tudi skrivate, ker točno veste, da imate nizkotne motive!

Tomson in kompanjoni le z težka priznajo negativne strani teh naprav in teh strani.
Recimo slaba poslovna praksa teh kvazimazi preprodajalcev, ne obstoječa podpora itd.

Pa kot podjetnik naj napiše še ime firme.


Ah sedaj je pa še Tomson oziroma kdorkoli drug kriv za način poslovanja kitajcev? WTF?!!! Mislim, da je moraš biti pa zelo zelo naiven oziroma neveden, da pričakuješ pri prodajacu iz kitajske, ki prodaja nekajkrat cenejšo robo kot drugje, enak nivo storitve kot npr. v Big Bangu :)) O tem, da vsaj sam nisem nikjer posebej opazil, da bi kdo res zagovarjal način poslovanja, pa raje ne bom zgubljal besed. Bi bilo pa morda dobro, da ti svoje besede prodpreš s kakšnim neposrednim citatom. Bom z veseljem priznal, da se motim.

Miki N ::

Hermit Bob je izjavil:

Cilj je, da je vsakomur jasno, da je za besedilom ekonomski interes posameznika, kjer je primarni namen zasluzek, ne pa pomoc.


Tega pa ne vemo, saj ne znamo brati tomsonovih misli - mogoče pa primarno rad pomaga, zaslužek pa mu je na 2.? Ni nemogoče. Kot tudi ne vemo, kaj tebe žene naprej s takim nenavadnim entuziazmom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

perci ::

Op pravi, da mu gre samo za označevanje aff linkov, ker naj bi šlo za prikrito oglaševanje - moje mnenje je, da slo-tech ni dolžan izvajati kontrole nad tem. Lahko pa namesto, da pisariš po slo-techu, daš prijavo na Tržni inšpektorat in se bo v praksi izkazalo ali imaš prav, ko praviš, da gre za prikrito oglaševanje.

Louser in Polozweii pa jamrata, ker se njima ne dovoli zastonjskega oglaševanja, tako kot naj bi se Tomsounu. Kot rečeno, ne gre za neko klasično obliko oglaševanja, zato tudi Slo-tech še nima izoblikovanega stališča do tega vprašanja. Začasno so teme zaklenjene. Ko bo stališče sprejeto, bodo stvari tekle naprej ali pa bodo teme ostale zaklenjene.

Raptor F16 ::

Groot je izjavil:



Torej te boli, da je bilo tebi prepovedano "služenje", drugi pa to lahko počnejo? Mislim, da tole ne rabi posebnega komentarja.



Pristransko pokroviteljstvo je balkanizem v praksi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

perci ::

Hermit Bob je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

TI več kot očitno presneto dobro veš, da imaš opravka z aff. linki - sicer nebi zganjal ves ta cirkus. PA VSEENO ZAHTEVAŠ, DA SE TI JIH ŠE DODATNO OZNAČI ?!?


Ves kolikor sem opazil je druzba razdeljena na v osnovi 3 dele.

- Brezskrbne idiote, plitve, z globino duha na nivoju luze
- Egoisticne pokvarjence, sociopate, ki se jim hebe za vse ostale, samo, da sami sluzijo ali dobivajo privilegije, na racun vseh ostalih
- Cudne ljudi, ki jim je do celotne druzbe in jim ni vseeno niti za brezskrbne idiote.

V tej temi bos nasel vse 3 tipe.


In ti si se verjetno skromno dal v tretjo skupino med čudne altruiste?

Hermit Bob ::

Groot je izjavil:

[
Ah sedaj je pa še Tomson oziroma kdorkoli drug kriv za način poslovanja kitajcev? WTF?!!! Mislim, da je moraš biti pa zelo zelo naiven oziroma neveden, da pričakuješ pri prodajacu iz kitajske, ki prodaja nekajkrat cenejšo robo kot drugje, enak nivo storitve kot npr. v Big Bangu :)) O tem, da vsaj sam nisem nikjer posebej opazil, da bi kdo res zagovarjal način poslovanja, pa raje ne bom zgubljal besed. Bi bilo pa morda dobro, da ti svoje besede prodpreš s kakšnim neposrednim citatom. Bom z veseljem priznal, da se motim.


Se pravi, so izpustili vitalne informacije v svoji hvali izdelka in nacina nabave. To je tisto opozorilo, ki se ga sicer z drobnim tiskom napise na dno oglasa. Vidis, dober predlog, bom formaliziral in dodal v svoj predlog zgoraj.

SeMiNeSanja ::

Dragi gospodje E.B.R & Co ... pa kje vi mislite da ste?

Ali se vi sploh zavedate, da se nahajate na forumu, ki je v zasebni lasti?
Ali se sploh zavedate, da nimate kaj zahtevat in izsiljevat?

Če vam ni všeč.... ve se, kako se zapre okence brskalnika.

Definitivno greste predaleč.

Odprite lasten forum in si ga urejajte kakor vam paše. Tukaj pa pustite lastniku da stvari ureja, kakor on meni da je prav.

Dali ste vedeti, da vas nekaj moti in ne dvomim, da je lastniku to prišlo do ušes.
Od tam naprej se pa obnašate, kot da je forum vaš.

Pri tem pa se sramotno spravljate na eno osebo, ki vas tako strašansko žuli, da ste ji pripomogli do desetih centov dobička. Ostali pa so tu čista kolateralna škoda.

Če bi jaz bil lastnik forma, bi bam kot prvo nalepil nalepko 'nehvaležna oseba'.
Nato bi poskrbel za možnost, da se vam blokira dostop do 'oglaševalskih tem', ker si ne zaslužite, da bi izvedeli za eno samo ugodno ceno kateregakoli izdelka ali storitve.

Ko boste pa kdaj imeli kakšen problem in iskali rešitev, pa bi poskrbel za mehanizem, da bi VI imeli izključno možnost plačljivih nasvetov.

E.B.R. - nič "Jaz bi takole rekel" - ker preprosto nimaš kaj reči. Nisi ne lastnik, ne moderator. Še pod pravim nickom nisi. NIHČE si. NULA. Pa kar diktiral in ukazoval bi? Ja kam pa pridemo!

Dajte se malo prizemljiti in resno razmislite, kaj se pravzaprav greste!

Problematika takih in drugačnih oglasov in oglaševanja obstaja - toda neke anonimne riti so zagotovo ta zadnji, ki bi tu imeli karkoli za pripominjati.
Če se platforma 'zlorablja' za oglaševanje, je prvi (in edini), ki bi smel kaj pripominjati (in nastaviti roko) lastnik platforme.

Vsi ostali, ki točno vedo, da se gre za oglase in se repenčijo izključno zato, ker niso še dodatno 'soudeleženi' pri 'dobičku' pa se dajte sramovat svoje požrtnosti.

Kakšen beden izgovor, da niste hoteli nič drugega kot 'označevanje'. Videl ste, da prvotne zamisli ne gredo skozi in vam je samo to še ostalo.
Toda kaj bi dodatno označeanje spremenilo, če takointako že ves čas VESTE, da se gre za aff. povezave in da ima oseba, ki jo objavi POTENCIALNO neko korist od tega, če nanjo klikne. Koga farbate?

Pa ne mi prodajat zgodbic, da ste tako dobronamerni, da vas skrbi za tistega enega ali dva, ki še vedno ne vesta, za kaj se gre pri aff. linkih! Kdo vam bo pa to odkupil?

Da bi bili vsaj malenkost verodostojni, bi se najprej prijavili s svojim pravim nickom, ne pa da si odpirate nove accounte samo zato, da delate zdraho.

Presneto, če ima forum lastnika ki si ne upa udart s pestjo po mizi!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Hermit Bob ::

perci je izjavil:

Op pravi, da mu gre samo za označevanje aff linkov, ker naj bi šlo za prikrito oglaševanje - moje mnenje je, da slo-tech ni dolžan izvajati kontrole nad tem. Lahko pa namesto, da pisariš po slo-techu, daš prijavo na Tržni inšpektorat in se bo v praksi izkazalo ali imaš prav, ko praviš, da gre za prikrito oglaševanje.

Louser in Polozweii pa jamrata, ker se njima ne dovoli zastonjskega oglaševanja, tako kot naj bi se Tomsounu. Kot rečeno, ne gre za neko klasično obliko oglaševanja, zato tudi Slo-tech še nima izoblikovanega stališča do tega vprašanja. Začasno so teme zaklenjene. Ko bo stališče sprejeto, bodo stvari tekle naprej ali pa bodo teme ostale zaklenjene.


A zdaj te bom pa jaz ucil o pravilih slotecha? Ne dopuscate nobenega oglasevanja, ki ni v dogovoru s slotechom. Jaz samo iscem srednjo pot.

perci ::

Vklopi možgane, ko bereš tuje poste. Še bolje: ko pišeš svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Hermit Bob ::

Seminesanja: aja, potem pa tudi prav. Aff teme so zaklenjene, meni je ok.

Raptor F16 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Dragi gospodje E.B.R & Co ... pa kje vi mislite da ste?

Ali se vi sploh zavedate, da se nahajate na forumu, ki je v zasebni lasti?
Ali se sploh zavedate, da nimate kaj zahtevat in izsiljevat?

Če vam ni všeč.... ve se, kako se zapre okence brskalnika.

Definitivno greste predaleč.

Odprite lasten forum in si ga urejajte kakor vam paše. Tukaj pa pustite lastniku da stvari ureja, kakor on meni da je prav.

Dali ste vedeti, da vas nekaj moti in ne dvomim, da je lastniku to prišlo do ušes.
Od tam naprej se pa obnašate, kot da je forum vaš.

Pri tem pa se sramotno spravljate na eno osebo, ki vas tako strašansko žuli, da ste ji pripomogli do desetih centov dobička. Ostali pa so tu čista kolateralna škoda.

Če bi jaz bil lastnik forma, bi bam kot prvo nalepil nalepko 'nehvaležna oseba'.
Nato bi poskrbel za možnost, da se vam blokira dostop do 'oglaševalskih tem', ker si ne zaslužite, da bi izvedeli za eno samo ugodno ceno kateregakoli izdelka ali storitve.

Ko boste pa kdaj imeli kakšen problem in iskali rešitev, pa bi poskrbel za mehanizem, da bi VI imeli izključno možnost plačljivih nasvetov.

E.B.R. - nič "Jaz bi takole rekel" - ker preprosto nimaš kaj reči. Nisi ne lastnik, ne moderator. Še pod pravim nickom nisi. NIHČE si. NULA. Pa kar diktiral in ukazoval bi? Ja kam pa pridemo!

Dajte se malo prizemljiti in resno razmislite, kaj se pravzaprav greste!

Problematika takih in drugačnih oglasov in oglaševanja obstaja - toda neke anonimne riti so zagotovo ta zadnji, ki bi tu imeli karkoli za pripominjati.
Če se platforma 'zlorablja' za oglaševanje, je prvi (in edini), ki bi smel kaj pripominjati (in nastaviti roko) lastnik platforme.

Vsi ostali, ki točno vedo, da se gre za oglase in se repenčijo izključno zato, ker niso še dodatno 'soudeleženi' pri 'dobičku' pa se dajte sramovat svoje požrtnosti.

Kakšen beden izgovor, da niste hoteli nič drugega kot 'označevanje'. Videl ste, da prvotne zamisli ne gredo skozi in vam je samo to še ostalo.
Toda kaj bi dodatno označeanje spremenilo, če takointako že ves čas VESTE, da se gre za aff. povezave in da ima oseba, ki jo objavi POTENCIALNO neko korist od tega, če nanjo klikne. Koga farbate?

Pa ne mi prodajat zgodbic, da ste tako dobronamerni, da vas skrbi za tistega enega ali dva, ki še vedno ne vesta, za kaj se gre pri aff. linkih! Kdo vam bo pa to odkupil?

Da bi bili vsaj malenkost verodostojni, bi se najprej prijavili s svojim pravim nickom, ne pa da si odpirate nove accounte samo zato, da delate zdraho.

Presneto, če ima forum lastnika ki si ne upa udart s pestjo po mizi!


Te je kdo kaj vprašal? Tečn si ko drek.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

perci ::

Te je kdo kaj vprašal? Tečn si ko drek.

ditto

Hermit Bob ::

perci je izjavil:

Vklopi možgane, ko bereš tuje poste. Še bolje: ko pišeš svoje.


Sorry ampak biased moderatorja, ki skrbi za dobro manjsine napram vecini, pa res nisem pricakoval. Pogovori se z AndrejO, mu je vse skupaj precej bolj jasno.

louser ::

perci je izjavil:

Op pravi, da mu gre samo za označevanje aff linkov, ker naj bi šlo za prikrito oglaševanje - moje mnenje je, da slo-tech ni dolžan izvajati kontrole nad tem. Lahko pa namesto, da pisariš po slo-techu, daš prijavo na Tržni inšpektorat in se bo v praksi izkazalo ali imaš prav, ko praviš, da gre za prikrito oglaševanje.

Louser in Polozweii pa jamrata, ker se njima ne dovoli zastonjskega oglaševanja, tako kot naj bi se Tomsounu. Kot rečeno, ne gre za neko klasično obliko oglaševanja, zato tudi Slo-tech še nima izoblikovanega stališča do tega vprašanja. Začasno so teme zaklenjene. Ko bo stališče sprejeto, bodo stvari tekle naprej ali pa bodo teme ostale zaklenjene.

Ne ne. Delate selekcijo med svojimi in onimi in trdite, da je ne.
Jaz nisem hotel nič služiti.
Le dveh ključev za Win10 nisem smel prodajati po 5 eur, ker računal z Winsi več si sam ne lastim.
Pa tudi račune Steam z 100 igrami nisem smel prodati za gajbo piva, ker pač.
Ne zdaj tukaj, da niste dolžni izvajati kontrole, ko pa ste se v preteklosti že posredno izrazili, kaj ja in kaj ne.

E4e5 ::

Tema je poimenovana, točno se ve za kaj gre. Nihče nikogar ne sili, da klikne. Lahko se pa napiše na temi, gre za off linke.
Za tiste, ki niste vedeli, pa ste šele kasneje ugotovili.
Bo potem bolje?
Nehajte se že obnašati kot užaljene 16 letnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: E4e5 ()

Groot ::

Hermit Bob je izjavil:


Se pravi, so izpustili vitalne informacije v svoji hvali izdelka in nacina nabave. To je tisto opozorilo, ki se ga sicer z drobnim tiskom napise na dno oglasa. Vidis, dober predlog, bom formaliziral in dodal v svoj predlog zgoraj.


Oh jesus ti greš pa s svojim "uradniškimi" razlagami res res daleš. V upanju da malce spregledaš svoje bedarije kratka razlaga zakaj povsem neutemeljeno in neupravičeno apliciraš določene stvari tja kamor niti približno ne sodijo.

Po tvojih lastnih besedah, je tvoj glavni interes zadostitev zakonski ureditvi. Vse ok in prav, če nebi ti malce preveč samovoljno apliciral Zakona o medijih na tole situacijo. Zakon o mediijih namreč precej jasno določa, v katerih situacijah se uporablja, in sicer določa naslednje:

1. člen
(1) Ta zakon določa pravice, obveznosti in odgovornosti pravnih in fizičnih oseb ter javni interes Republike Slovenije na področju medijev.


2. člen
(1) Mediji po tem zakonu so časopisi in revije, radijski in televizijski programi, elektronske publikacije, teletekst ter druge oblike dnevnega ali periodičnega objavljanja uredniško oblikovanih programskih vsebin s prenosom zapisa, glasu, zvoka ali slike, na način, ki je dostopen javnosti.


Prosim jasno pojasni kam točno naj bi po tvojem mnenju spadal javni forum kot je Slo-Tech? Mislim, da se lahko strinjava, da ne gre za časopis, revijo, radio, TV, elektronsko publikacijo in teletekst. Več kot logično pa je, da tudi pod druge oblike ne bo šlo, ker tale forum definitivno ni uredniško oblikovan. Tako da prosim pojasni zakaj točno se po tvojem mnenju v tem primeru uporablja Zakon o medijih, ki si ga citiral že najmanj 5-krat?

perci ::

Hermit Bob je izjavil:

perci je izjavil:

Vklopi možgane, ko bereš tuje poste. Še bolje: ko pišeš svoje.


Sorry ampak biased moderatorja, ki skrbi za dobro manjsine napram vecini, pa res nisem pricakoval. Pogovori se z AndrejO, mu je vse skupaj precej bolj jasno.

Jap, imaš prav. Biased sem. Do par dni starih accjev, ki odpirajo take teme. Sue me.

Raptor F16 ::

perci je izjavil:

Te je kdo kaj vprašal? Tečn si ko drek.

ditto


Jaz se vsaj potrudim povedati bistvo v parih stavkih.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Okapi ::

louser je izjavil:

Problem je v tem, da je vsem jasno za kaj se gre, pa se vseeno tolerira.

Medtem se prodaja rabljenih licenc ne tolerira, a taka prodaja samemu zakonu ne nasprotuje.

V enem primeru po balkansko gledamo čez prste, ker z asfaltom polo] ijo tudi vam celo dvorišče đabe, v drugem primeru pa tega ne tolerirate, ker pač ne. Ni nekega razloga.

Ti si značilen primerek slovenske nevoščljivosti. Ker ti ne smeš prodajati teh svojih licenc, nobenemu drugemu ne privoščiš, da bi kaj zaslužil. Naj še sosedu krava crkne.;((

Raptor F16 ::

Okapi je izjavil:

louser je izjavil:

Problem je v tem, da je vsem jasno za kaj se gre, pa se vseeno tolerira.

Medtem se prodaja rabljenih licenc ne tolerira, a taka prodaja samemu zakonu ne nasprotuje.

V enem primeru po balkansko gledamo čez prste, ker z asfaltom polo] ijo tudi vam celo dvorišče đabe, v drugem primeru pa tega ne tolerirate, ker pač ne. Ni nekega razloga.

Ti si značilen primerek slovenske nevoščljivosti. Ker ti ne smeš prodajati teh svojih licenc, nobenemu drugemu ne privoščiš, da bi kaj zaslužil. Naj še sosedu krava crkne.;((


Tako, ti si pa tipični balkanec.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Gagarin ::

@Groot, ja kar si napisal res ne potrebuje komentarja. Tisti, ki zgolj želijo enako obravnavo ne zganjajo fovšije...
@SMNS dobr me nasmeješ, najprej nas nadereš kaj mislimo da smo da pametujemo lastniku, nato pa v istem postu napišeš traktat kako bi moralo biti ;))
@perci, komentiraj poste, ne pa osebe, oz. kolk časa imajo nick odprt. Ti si kao moderator lol, pa še ponosen si na svoj AH...

louser ::

Imam rešitev za vas.
Ustvari se pod forum Aff. Kompanijon.
Not se dovoli postanje samo tem aff. šerifom, ki pa svojega mnenja o napravah ne smejo podajati.
V drugih pod forumih ti šerifi ne smejo postati aff. linkov.
Volkovi siti in pripeti, ovce pa srečne.

Gagarin ::

Bravo Okapi, nekoga ki zahteva enakopravno obravnavo obsoditi fovšije pa mirna Bosna...lahko gre balkanec z balkana, težko pa balkan iz balkanca...

Okapi ::

Miki N je izjavil:

Hermit Bob je izjavil:

Cilj je, da je vsakomur jasno, da je za besedilom ekonomski interes posameznika, kjer je primarni namen zasluzek, ne pa pomoc.


Tega pa ne vemo, saj ne znamo brati tomsonovih misli - mogoče pa primarno rad pomaga, zaslužek pa mu je na 2.? Ni nemogoče. Kot tudi ne vemo, kaj tebe žene naprej s takim nenavadnim entuziazmom.
Vemo, vemo;) Klasična slovenska nevoščljivost, zamaskirana v paragrafarsko črkobralstvo.

SeMiNeSanja ::

louser je izjavil:

[
Ne ne. Delate selekcijo med svojimi in onimi in trdite, da je ne.
Jaz nisem hotel nič služiti.
Le dveh ključev za Win10 nisem smel prodajati po 5 eur, ker računal z Winsi več si sam ne lastim.
Pa tudi račune Steam z 100 igrami nisem smel prodati za gajbo piva, ker pač.
Ne zdaj tukaj, da niste dolžni izvajati kontrole, ko pa ste se v preteklosti že posredno izrazili, kaj ja in kaj ne.

Pred davnimi leti, ko sem se še sam ukvarjal z podobnimi zadevami kot moderatorji tukaj, smo se še kako šli na 'naše in vaše'. NAŠE smo namreč zaščitili pred 'sodrgo' in 'drhaljo'.
Pa tudi približno se nismo obotavljali, da smo komu določili dosmrtni izgon.
Dokler smo imeli dejansko trdo roko in je bil moderator = bog, so NAŠI bili nadvse zadovoljni in se množili.

Potem so pa do besede prišli taki, ki so imeli 'nove ideje', tako kot jih imate vi. Taki, ki bi stvar vzeli v svoje roke, ki kao vse bolje vedo.

No, niso rabili niti 6 mesecev, da so zjebali vso stvar!

'NAŠI' za zapustili platformo, novih pa ni bilo, ker so ti rinili noter izključno zaradi tistega zdravega jedra, ki so ga predstavljali 'NAŠI'.

Skratka, če bi JAZ bil lastnik S-T, bi vam nabil en "NotBanned" cookie, brez katerega sploh nebi mogli na S-T. Ko ga izgubiš, nimaš več dostopa.

Zdaj pa nagradno vprašanje: koliko vas nergačev bi ta hip še imelo tisti piškotek?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Groot ::

Gagarin je izjavil:

@Groot, ja kar si napisal res ne potrebuje komentarja. Tisti, ki zgolj želijo enako obravnavo ne zganjajo fovšije...


Ja res ne potrebuje komentarja oziroma vseeno bom "pravnika" E.B.R. z veseljem počakal za kakšen odziv.

Ampak si vseeno moral v drugem delu še malce dodati, ker sicer preveč boli, ko ti nekdo pokaže da nimaš prav kar trdiš ne? Najprej si se z veseljem skrival za napačnimi razlagami zakonov, sedaj ko je to odpadlo pa hitro spet na neko pravičnost in enako obravnavo. Daj prosim vidi se tvoja foušija iz veselja. Moderatorji prosim zbrišite tega trola iz foruma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Gagarin ::

Kar si ti komu pokazal je zgolj to, da sploh ne veš o čem se tu pogovarjamo. Ti sploh veš kaj pišeš, kakšnimi napačnimi razlagami? Pa ka je odpadlo? Pa ni vsak, ki mu gre na živce ne upostevanje pravil in zakonodaje trol. Si prav zabaven v svoji neumnosti

Reycis ::

Groot je izjavil:

Več kot logično pa je, da tudi pod druge oblike ne bo šlo, ker tale forum definitivno ni uredniško oblikovan.
O temu bi se dalo debatirat. Marsikatera moderatorska odločitev namreč ni več moderiranje ampak urednikovanje. Na to dejstvo (da ne na forumu ne izvaja samo moderiranje ampak tudi urednikovanje) sem že večkrat opozoril.

SeMiNeSanja je izjavil:

Stuff
Res je. Isti model se da aplicirat na skoraj vse probleme moderne družbe.

perci ::

louser je izjavil:

Imam rešitev za vas.
Ustvari se pod forum Aff. Kompanijon.
Not se dovoli postanje samo tem aff. šerifom, ki pa svojega mnenja o napravah ne smejo podajati.
V drugih pod forumih ti šerifi ne smejo postati aff. linkov.
Volkovi siti in pripeti, ovce pa srečne.

Ideja morda niti ni napačna. Samo ne vem, zakaj ne bi smeli podajati svojega mnenja o napravah?

Gagarin ::

Ja, tudi zaradi mene naj pišejo tak kar hočejo. Le da naj ne odpirajo threadov in postajo drugod po forumu kot v Ask Tomson, sesalci, xiaomi, kateri telefon temah. Pa da ti posiljajo zs z af linkom, če kaj o kaki napravi vprašaš...

E4e5 ::

Kdo te sili, da ga sprašuješ. @Ferdo ne ga spraševati pa ti ne bo limal linkov, kaj delajo drugi pa tebe ne zanima, brigaj se zase

Gagarin ::

Ajd ne bluzi, nisem spraševal njega, spraševal sem o temi kateri telefon, pa fasal aff.linke v zs...

E4e5 ::

Kot vemo, si ga spraševal po davkih, kako misliš, da mu kitajec plača?
V gotovinci, ali kako drugače?

perci ::

Lahko mu na wechat nakaže. kako je to relevantno?

Hermit Bob ::

SeMiNeSanja je izjavil:

louser je izjavil:

[
Ne ne. Delate selekcijo med svojimi in onimi in trdite, da je ne.
Jaz nisem hotel nič služiti.
Le dveh ključev za Win10 nisem smel prodajati po 5 eur, ker računal z Winsi več si sam ne lastim.
Pa tudi račune Steam z 100 igrami nisem smel prodati za gajbo piva, ker pač.
Ne zdaj tukaj, da niste dolžni izvajati kontrole, ko pa ste se v preteklosti že posredno izrazili, kaj ja in kaj ne.

Pred davnimi leti, ko sem se še sam ukvarjal z podobnimi zadevami kot moderatorji tukaj, smo se še kako šli na 'naše in vaše'. NAŠE smo namreč zaščitili pred 'sodrgo' in 'drhaljo'.
Pa tudi približno se nismo obotavljali, da smo komu določili dosmrtni izgon.
Dokler smo imeli dejansko trdo roko in je bil moderator = bog, so NAŠI bili nadvse zadovoljni in se množili.

Potem so pa do besede prišli taki, ki so imeli 'nove ideje', tako kot jih imate vi. Taki, ki bi stvar vzeli v svoje roke, ki kao vse bolje vedo.

No, niso rabili niti 6 mesecev, da so zjebali vso stvar!

'NAŠI' za zapustili platformo, novih pa ni bilo, ker so ti rinili noter izključno zaradi tistega zdravega jedra, ki so ga predstavljali 'NAŠI'.

Skratka, če bi JAZ bil lastnik S-T, bi vam nabil en "NotBanned" cookie, brez katerega sploh nebi mogli na S-T. Ko ga izgubiš, nimaš več dostopa.

Zdaj pa nagradno vprašanje: koliko vas nergačev bi ta hip še imelo tisti piškotek?


Bla, bla, bla :)) :)) :))

perci je izjavil:

Hermit Bob je izjavil:

perci je izjavil:

Vklopi možgane, ko bereš tuje poste. Še bolje: ko pišeš svoje.


Sorry ampak biased moderatorja, ki skrbi za dobro manjsine napram vecini, pa res nisem pricakoval. Pogovori se z AndrejO, mu je vse skupaj precej bolj jasno.

Jap, imaš prav. Biased sem. Do par dni starih accjev, ki odpirajo take teme. Sue me.


Ne. Branis aff linke ze ves cas. Kdaj je kaksen account odprt sploh nima veze.

Zgodovina sprememb…

Hermit Bob ::

perci je izjavil:

louser je izjavil:

Imam rešitev za vas.
Ustvari se pod forum Aff. Kompanijon.
Not se dovoli postanje samo tem aff. šerifom, ki pa svojega mnenja o napravah ne smejo podajati.
V drugih pod forumih ti šerifi ne smejo postati aff. linkov.
Volkovi siti in pripeti, ovce pa srečne.

Ideja morda niti ni napačna. Samo ne vem, zakaj ne bi smeli podajati svojega mnenja o napravah?


Kar bnaj jih podajajo, samo da so komercialne smeti in njihovi avtorji loceni od normalnih debat.

AndrejO ::

Hermit Bob je izjavil:

perci je izjavil:

louser je izjavil:

Imam rešitev za vas.
Ustvari se pod forum Aff. Kompanijon.
Not se dovoli postanje samo tem aff. šerifom, ki pa svojega mnenja o napravah ne smejo podajati.
V drugih pod forumih ti šerifi ne smejo postati aff. linkov.
Volkovi siti in pripeti, ovce pa srečne.

Ideja morda niti ni napačna. Samo ne vem, zakaj ne bi smeli podajati svojega mnenja o napravah?


Kar bnaj jih podajajo, samo da so komercialne smeti in njihovi avtorji loceni od normalnih debat.

Kar smo moderatorji načeloma že storili, saj so bili referral linki izgnani v lastne teme. V ostalih temah se je izkazalo, da so moteči oziroma bolj ali manj off-topic.

Preden boš še četrtič lepil nerelevanten kos zakonodaje, si najprej razjasni nekaj osnov:
- Uporabniške vsebine, so domnevno avtorska last uporabnikov, ki za njihovo objavo v celoti odgovarjajo. Njihovo objavo se ne izbira in/ali dovoljuje vnaprej. V tem so ločene od uredniških vsebin (novice).
- Lastnik, upravljalec ali moderatorji S-T nimajo javnih pooblastil, niso organ zadolžen za nadzor česarkoli in nimajo želje naokoli govoriti ljudem, kaj naj počno ali ne počno izven tega, kaj je sprejemljiva vsebina na S-T.
- Lastnik in upravljalec portala se je odločil, da nekaterih kategorij uporabniških vsebin in nekaterih vrst obnašanja ne bo toleriral. To so lahko stvari, ki so prepovedane v zakonodaje, lahko pa tudi takšne, ki niso. Funkcija teh prepovedi je, da se poskuša vzdrževati nek minimalen nivo komunikacije in, da se odstrani velika večina izgovorov za vtikanje organov in drugih oseb z javnimi pooblastili v delovanje portala.

Moje ugibanje je, da je Primož za moderatorje izbral osebe, ki nam je oseben cilj, da portal živi in ne životari. Pri tem pa verjetno ni bilo pomembno (ali pa je bilo celo zaželjeno - to bo vedel Primož), da se razlikujemo v pogledih kaj in kako storiti, da bi ta cilj dosegli. Končni arbiter pa je tako ali tako Primož, ki odloči v katero smer bo neka stvar šla ali pa ne bo šla. Zato naj te ne čudi, če se moje mnenje razlikuje od percijevega. Tudi, če ti je morda bolj všeč, to ne pomeni čisto nič.

scipascapa ::

Slovenska nevošćljivost ne pozna meja.
Tomson dobi denar od Gearbesta, ta denar ali porabi v SLO ali opravi za nakupe GEARBEST robe, ki jo potem stestira in naredi kak opis.
Vas kaj stane? Nič.

Machete ::

Hermit Bob je izjavil:


Ni fora kogarkoli zahebati, ceprav bi nekateri to strasno radi podtaknili. Cilj je, da je vsakomur jasno, da je za besedilom ekonomski interes posameznika, kjer je primarni namen zasluzek, ne pa pomoc. Razen tega je aff link samo polovica. Druga polovica je besedilo.


To je imho cel point sržike problema + skrivanje svoje dejanske pozicije + izkoriščanje naivnosti javnosti (obiskovalcev ST) skupaj s platformo.

Ne razumem kako ne podprete boja proti oglaševalskim ocenam, opisom in priporočilom. Vse te opise in teste, ki so en velik oglas, je treba jasno fojbirat. Folk, mladi, stari, vedno manj so pismeni in balast na internetu požirajo dobesedno nekritično

Izvlečki 'testa' telefona:
najbolj prestižno ter inovativno linijo
z vsako generacijo prinaša nekaj izjemnega
navdušuje s svojo posebnostjo
da ni nič nemogoče
a poti do popolnosti
lahko uživamo
osupljiva kombinacija
izjemno zmogljivo
z najnovejšim in najzmogčjivejšim
ima impresivno dvojno kamero
izkušnja je močno izboljšana
Razkošen in eleganten
Ampak to še ni vse.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

          ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Navedite koga, ki je bil izrabljen in zaveden ter se je zaradi tega pritožil. Link or it didn't happen! (kot sami tako radite rečete)


Jaz sem kupil izdelek, ki je bil v "recenziji" Tomsona oh in sploh hvaljen, v resnici pa ni niti blizu temu. Pritoževal se nisem nikamor, ker bi zadevo vseeno kupil, saj se mi je šlo bolj za preizkus neke nove tehnologije, kar pogosto počnem, tudi cena ni bila pretirano visoka. Mi je pa seveda dalo misliti o pristranskosti "testov" tukaj in na že prej omenjeni spletni strani, kjer pod pretvezo svetovanja počnejo isto, "teste" objavlja celo nekdo z istim vzdevkom.

          ::

GRT je izjavil:

Sem se pritožil ja, sprva na lep način, samo so to naši vrli moderatorji hitro zbrisali. Zakaj že!? Ravno zaradi tega od takrat naprej samo še podjebavanje slotech nesposobnih idiotskih moderatorjev.


Po internetsih se govori, da je eden od pogojev za moderiranje tega foruma IQ manjši od številke čevljev.

Hermit Bob je izjavil:

PunkDude je izjavil:

A naj grem zdaj vsakega posebaj opozarjat o tej zakonodaji kot ti tle tećnariš :)):)):))


Izvoli. Ta moj citat zakonika bi moral zakljuciti debato ze na prvi strani. Pa nekateri ne razumejo.


Saj se je še isti osebek nekje zgoraj hvalil s tem, kako se požvižga na zakone. Glede na kakovost in vsebino njegovih prispevkov tu gori, me to prav nič ne čudi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: garamond ()

Samael ::

Nisem prebral cele teme in se opravičujem, če je bilo to že kje napisano, ampak a mogoče kdo ve, koliko % BG in GB v povprečju namenita izdelkom, kupljenim preko referral linka? Na straneh, sem našel sledeče (ampak to je najbrž najbolj "optimistična" okoliščina. ne pa neko povprečje):

Earn up to 12% commission from all products. - https://www.banggood.com/Affiliate-logi...
Get up to 50% commission. - https://affiliate.gearbest.com/

Ne postavljam se še na nobeno stran ampak tole izgleda pa kar "serious biznis" enkrat, ko se človek aktivno loti tega :)

Kar je pa še posej zanimivo je pa da referral link ni aktiven samo za oglaševan produkt, ampak enkrat ko odpreš stran preko takšnega linka, le ta (v kolikor ne pobrišeš cookijev) deluje še vsaj nekaj časa tudi za vse ostalo, kar bi utegnil kupiti na strani :)

"Earn from ALL products with your 30 day cookie, not just those you advertise."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Okapi ::

Machete je izjavil:


Izvlečki 'testa' telefona:

V katerem sporočilu je bilo to objavljeno tu na Slo-techu? Link prosim, da vidimo, kdo je to napisal.

          ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Če bi jaz bil lastnik forma, bi bam kot prvo nalepil nalepko 'nehvaležna oseba'.
Nato bi poskrbel za možnost, da se vam blokira dostop do 'oglaševalskih tem', ker si ne zaslužite, da bi izvedeli za eno samo ugodno ceno kateregakoli izdelka ali storitve.


Ti bi utišal tistega, ki opozori na nepravilnosti in nevarnosti? Zanimivo razmišljanje, ni kaj.

Machete ::

Okapi je izjavil:

Machete je izjavil:


Izvlečki 'testa' telefona:

V katerem sporočilu je bilo to objavljeno tu na Slo-techu? Link prosim, da vidimo, kdo je to napisal.


Je bilo vse polinkano in razložen kontekst in povezava. Spremljaj temo, če v njej sodeluješ.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nov forum glede Gearbesta in ostalih nakupov (TOMSON)

Oddelek: Kaj kupiti
81595 (1015) bluefish
»

kitajske trgovine - kode za nižje cene

Oddelek: Loža
223157 (1892) jernej1987
»

Britanski "influencerji" pod drobnogledom regulatorja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
317882 (5493) msjr
»

Prikriti spletni prodajalci na forumih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
698381 (5711) Ziga Dolhar

Več podobnih tem