» »

Siol BLOKIRA dostop do strani slsk.org (soulseek) in delovanja programa Soulseek !!

Siol BLOKIRA dostop do strani slsk.org (soulseek) in delovanja programa Soulseek !!

LoTeK ::

Pazte to:

Sem iz LJ, za povezavo mam pa siol ADSL. Zgodil pa se je par dni nazaj. Jz za downloadanje in sheranje muske uporablam program Soulseek. Nabrž ga večina pozna. Do približno enga tedna nazaj je vse lepo delal. Pol mi pa en dan kr ni več hotel odpret strani www.slsk.org Če sm pa zalaufu program mi je pa napisu tale error:

"Could not resolve server address. If your connection is up,
this might be a temporary problem with your name resolution service.
Please Try again later"

Kokr se jaz spoznam na to, pomeni to da je SIOL iz svojih DNS strežnikov zbrisu IP naslov od slsk.org in njegovih podstrani. Da sm to preveru sm probu še PING na www.slsk.org in mi je isto neki javu da ta naslov ne obstaja v DNS strežniku. Na furumu od Soulseeka so mi rekl da pr njih vse lepo dela, in da te problemi prhajajo od SIOLA. Povedal so mi Direkten IP naslov od Soulseeka, in ko sem ga vtipku, lejga čudež, stran dela. To je DOKAZ da siol blokira dostop so omenjene strani. A je možno da je slučajno RIAA zagrozila Siolu naj umakne omenjene strani iz svojih DNS strežnikov. Na forumu so mi tud rekl da so v zadnem času te težave opazl še pr nekaterih drugih ponudnikih interneta po svetu. Kakšno je pa vaše mnenje.

P.S. Drugač pa če ma še kdo te težave je tu rešitev:

V direktoriju X:\WINDOWS\system32\drivers\etc
se nahaja datoteka hosts.file. Odprite jo v notepadu in vanjo vpišite sledeče:

38.115.131.131 sk2.slsk.org
38.115.131.131 www.slsk.org
38.115.131.131 mail.slsk.org
38.115.131.131 server.slsk.org

Tako zdej brkljalnik ne bo več pogledu v DNS strežnike za naslov Soulseek, ampak ga bo prebrau iz tega fajla.

Lep Pozdrav

Sumo ::

Jst sem na Telemachu, pa mi tud ne resolva tega www.slsk.org. Sam tok da veš, da ni SiOL kriv :)

robio ::

Isto kot SUmo

robio ::

Je pa tud res da tvoja rešitev dela

globoko grlo ::

a pa tale soulseek se pol kr obnese za muzko al kako

OrlyTM ::

Swasta ;(( ;(( ;((

Sam program pa se vedno ne connecta? Kaka resitev za to?

aha ... lih se je connectov .. dobr je ... tnx man! :)

Program drgac totalno rulz! :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrlyTM ()

Gandalfar ::

bad comp-any: zadeve ni sploh v nobenem dns strezniku .. niti v arnesovem, siolovem in kakor so ze zgoraj napisali v telemachovem .. na soulseeku imajo tezave. Ker ce bi se sli take stvari potem bi verjetno kaj drugega prej zablokirali kakor nek cudn client.

Ne pozabi da P2P prodaja adsl in da si siol tega ne bi naredil.

alesrosina ::

dokaz da ni problem pr siolu ampak pri soulseeku - LINK - kot je razvidno, v dnsju sploh ni vpisane domene.

in pa se en LINK na katerem preberemo novice ....:P

Zgodovina sprememb…

LoTeK ::

Dobr, sej je res lahko možnost da imajo na soulseeku težave. Zato ne bom nobenga obtoževal. Sam mi pa ni jasno zakaj soulseeka ni v DNS strežnikih?.

Zaenkrat dokler težave ne bodo odpravljene, lahko uporabite mojo rešitev, ki deluje.

Lep pozdrav vsem.

MUC ::

Dobr, sej je res lahko možnost da imajo na soulseeku težave. Zato ne bom nobenga obtoževal.

LOL .. mislim, da si ŽE po krivici obtožu in to mnogim zelo hitro uspeva. Za vse je kriv SiOL.. kako prikladno, samo da ni nikoli težav z vami in vašo nevednostjo.

Pa brez zamere :)

LP

tx-z ::

isto ne dela na arnesu -dial up
tx-z

cryptozaver ::

Sam mimgrede ti ki pises kje je file hosts v windowsih (win/drive/etc) Ce si ga res najdu tam kjer pises si v tezavah. Sneu si en virus 'forten' tako kot veliko drugih. Preber si vec na f-secure web pageu in namesti MS patche!!!

DMouse ::

gorazd1 ce bi bil to virus, mu stran še vedno ne bi delala.
Sicer pa če komu ni všeč siolov dns, konec koncev še vedno lahko postavi svojega, če ga ne moti, da bo vse skupaj malo počasneje delovalo...

cryptozaver ::

Ma sej ta virus ni povezan s tezavo ki jo opisuje tema. Zato sem tut napisal 'mimgrede'. To je namig da ima clovek okuzen PC z crvom forten ce sem bolj natancen.?

BigWhale ::

Jest si pa upam trdit, da imajo sysadmina, ki je nekaj zasral pri kakem DNS updateu.. oz selitvi DNSa ;>

majk2000 ::

Hehe, ta obtozba je pa tak paradoks, kot ce se recimo vozis v avtu na poti domov. Potem pa naenkrat- delo na cesti. Obvoza seveda ni ! Avto moras parkirat in iti naprej pes. Drugi dan pa napises pismo zastopniku tvojega avta, in zahtevas povracilo stroskov, ker te avto ni pripeljal do cilja in si moral pesacit.

No ja recimo da je podobno..

San ::

Sam do Udbe se vseeno še ne da dostopat z Telemacha, za siol ne vem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev web serverja na domači mašini z WinXP

Oddelek: Omrežja in internet
143107 (2772) Gwanaroth
»

SiOL? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11320251 (12714) goba
»

Blokirani porti pri dostopu na slo-tech.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
607050 (5559) MrStein
»

web server in usmerjanje domene nanj?

Oddelek: Omrežja in internet
71282 (1204) madmitch
»

Spletni srežnik za gostovanje javnih domen

Oddelek: Omrežja in internet
51584 (1471) SLOWWWeb.net

Več podobnih tem