» »

BlueScreen error na windows 7

BlueScreen error na windows 7

hrovatjcb ::

Pozdravljeni,
imom računalnik z OS windows 7, 32bit. Že pred časom se mi je računalnik samodejno začel izkljapljati in ponovno vklapljati. Na spodnji povezavi vam prilagam fotografijo napake: KLIK

Mislim, da je stvar povezana z RAM moduli, saj jih je bilo v prvotnem planu ugrajeih 4, kasneje sem 2 odstranil, in delovanje se je izboljšalo. Poiskusil sem tudi nasvete, ki sem jih našel na internetu, naprimer tole.

na žalost ni nič od omenjenega na spletni strani delovalo.
Ima mogoče kdo od vas podobne izkušnje, oziroma ve kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala

Riff ::

sm gledal po netu lahko je ram lahko je pa tud kakšn program kriv za to kdaj se je pa začelo to dogajati ? kaj pa ostale specifikacije osnovna plošča je ? za kater ram gre ?

hrovatjcb ::

Živjo, imam ram DDR2 (PC2), 2 krat po 512MB, torej 1GB skupaj. Prej sem imel še dva ista, le od samsunga. Z njima se računalnik le zažene, vendar takoj dobim blue screen. Ne, mislim da programi niso krivi za to, saj sem komaj namestil vindows na PC. Računalnik mi je prinesel prijatelj, ker ga ni več potreboval. Rekel je da je čisto OK, vendar takoj ko sem ga prižgal, sem takoj dobil error. Po tem sem se lotiv ponovnega nalaganja windows, katerega sem komaj namestil. Matična je od dell-a.

RAM

PC

filip007 ::

Rabiš drugi RAM, jaz ti lahko dam 4x1GB DDR2 800MHz za 8€, če ga rabiš.

http://www.bolha.com/racunalnistvo/pomn...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

hrovatjcb ::

Živjo, najverjetneje jih bom res vzel, ko preverim specifikacije RAM-a in matične zaradi skladnosti. Vas še kontaktiram.

hrovatjcb ::

Živjo, sem našel specifikacije, ampak raje vprašam, da se srepričam:

MATIČNA: 533MHz (4-4-4 latency), 667MHz (5-5-5 latency), 800MHz (6-6-6 latency)

RAM: BOLHA

nsa_ag3nt ::

memtest86 za rame.

atapi.sys je hdd.Kaj javi CrystalDiskInfo ?


Kakšne so temperature ? Kaj navito ? Kdaj si nazadnje spihal prah ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

filip007 ::

RAM je vedno fleksibilen, latenca 6 pomeni samo poceni RAM podpora, delal bo tudi s tem latencam pri 800MHz.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

val46 ::

a ni 1GB rama mal malo za windows 7? sam sprašujem, da ne iščemo napak, ker je morda že sama specifikacija prešvoh, da bi normalno sedmica delala

hojnikb ::

Mislim, da bo ceneje in boljše za zdravlje, če zadevo upokojiš (tole more bit že ~13 let staro železo) in nabaviš kaj novejšega.

1GB rama pa verjetno kakšen P4 (če je core2, je bolje, ampak nič za hvalit) je pač enostavno na meji neuporabnega v 2019
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Jarno ::

val46 je izjavil:

a ni 1GB rama mal malo za windows 7? sam sprašujem, da ne iščemo napak, ker je morda že sama specifikacija prešvoh, da bi normalno sedmica delala


Sem poganjal win7 na 1.75GB pomnilnika in ni bilo preveč uporabno. Kak zavihek ali dva je še prežvečilo.
Če OP dobi 4x1GB za 8EUR je to ugodno in bi PC bil še uporaben za vsakdanja opravila.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Riff ::

tud jst za nadgradnjo 4x1gb ddr2 rama ampak še predn nabaviš stestiraj če to deluje bp z drugimi rami

hojnikb ::

prvo bo nadgradil ram, bo ugotovil da to ni to, bo nasel svet ssdjov. Potem se kaksen napajalnik crkne pa je stran vrzen denar.

Cut your losses pa kupi nekaj drugega, modernega.
#brezpodpisa

ST-777 ::

4x1GB za 8 EUR in nov SSD (3D TLC za manj kot 21 EUR), tak PC bi bil uporaben za marsikaj.

hojnikb ::

prvic vprasanje, ce plata sploh podpira toliko rama in ce mas tolk ram slotov (oem build!!), prav tako je vprasanje stanje ostalih komponent (kondici na plati, napajalc). Ce je tole slucajno P4 in ne vsaj kaksen core2, se niti rama in ssdja ne splaca not dajat, ker bo se vedno napol neuporabno.
#brezpodpisa

bf4ed ::

Upokoji to...
Lahko so rami, lahko napihnjeni kondenzatorji na osnovni ali napajalniku.

Ni vredno truda. Novega Ryzena pa bo naslednjih 10 let mir.

Riff ::

Jarno je izjavil:

val46 je izjavil:

a ni 1GB rama mal malo za windows 7? sam sprašujem, da ne iščemo napak, ker je morda že sama specifikacija prešvoh, da bi normalno sedmica delala


Sem poganjal win7 na 1.75GB pomnilnika in ni bilo preveč uporabno. Kak zavihek ali dva je še prežvečilo.
Če OP dobi 4x1GB za 8EUR je to ugodno in bi PC bil še uporaben za vsakdanja opravila.



jst sm poganjal win 7 32 bit na core 2 duo procesroju E8500 pa 2gb ddr2 rama pa je blo še vedno čist uporabno pa geforce 8800GTS

hojnikb ::

poudarek na bilo. probi danes s takim pcjem odpret ene par youtube strani al pa kaksen facebook
#brezpodpisa

val46 ::

kot prvo, nikjer ne piše, kak procesor, grafično pa še kaj ima poleg teh 1GB rama...pri tebi, če si mel tako specifikacijo(E8500+8800GTS) je svoj čas bla to kar dobitna kombinacija,ampak res, kot pravi hojnik, BILA. Danes so internetne strani+povezave na njih toliko bolj kompleksne, poleg tega pa zna bit, da OP bi to vse skupaj najraje na kakem 27 inčnem ekranu gledal...ne bo šlo, žal.

Riff ::

hojnikb je izjavil:

poudarek na bilo. probi danes s takim pcjem odpret ene par youtube strani al pa kaksen facebook



še pali če ne gledaš HD posnetkov na youtube :D in odpiranje internetnih strani še dela bp sm ne 20 zavihkov na 1x :) ali pa AMD X2 4200+ še vedno sluiži temu namenu bp tako da ni vse staro prec za odmet

hojnikb ::

marsikaj se da oz. je mozno, pa se to ne pomen da je smiselno oz. uporabno za vsak dan. Dejstvo je, da te masine zrejo tolk stroma (sploh kaksen p4) da res niso vredne bit prkloplene. kaksen rpi ali orange pi nardi isto stvar za ene 50x manjso porabo.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodajanje rama

Oddelek: Strojna oprema
192678 (2331) mtosev
»

Dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
202015 (1537) Hanzo
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624823 (20805) PrimozR
»

Upgrade RAM-a?!

Oddelek: Strojna oprema
191932 (1425) HyperGL
»

Dual-channel

Oddelek: Strojna oprema
151955 (1435) TechStreme

Več podobnih tem