» »

Jeseni dobimo konzolo Switch Lite

Jeseni dobimo konzolo Switch Lite

Euro Gamer - Nintendo bo igralni konzoli Switch septembra dodal sestrico Switch Lite, pri kateri bo v zameno za nižjo ceno zavrgel povezavo s televizorjem.

Po tem, ko smo od začetka leta poslušali govorice, da bo Nintendo svoji aktualni igralni konzoli Switch dodal nove, spremenjene izvedenke, je japonska družba v videu le najavila Switch Lite. Imenu primerno gre za lažjo in manjšo napravo od Switcha: namesto 6,2-palčnega ima 5,5-palčni zaslon, sicer enake ločljivosti 1280×720 pik, in je za več kot sto gramov lažja. Nadzor je tokrat vgrajen in ne snemljiv kot pri Switchevih kontrolerjih Joy-Con. Na levem delu je namesto gumbov končno pravi križec, toda funkcionalno so hkrati dosti odrezali, saj Lite nima ne tresenja HD Rumble ne IR zaznavanja gibanja. Je pa izboljšana baterija, za okoli pol ure delovanja.

Predvsem pa Lite ne pozna več sprege s televizorjem in je ekskluzivno prenosna konzolica, zato nima ne doka, ne stojala. Z njo so in bodoiz škatle kompatibilne vse tiste Switcheve igre, ki podpirajo ročni način, medtem ko bo za one, ki terjajo zaznavanje gibanja, na primer 1-2 Switch, potrebno dokupiti Joy-Cone. Seveda je Lite popolnoma združljiv s Switchem, kar se tiče povezovanja igralcev v kompatibilnih igrah, obstoječi imetniki Switcha pa bodo lahko nanj prenesli igre iz svoje knjižnice, kar je sicer mogoče že od lani. Opisano skubljenje je napravo v končni fazi pocenilo, saj bo ob prihodu, 20. septembra, za okrog stotaka evrov cenejša, se pravi pri nekaj nad dvesto evrih.

24 komentarjev

Machete ::

Zna bit da vzamem, ker ravno povezava na TV, glede na to da imam PC gor, mi ni bila nekaj zanimiva, niti snemljivi đojkoni.
So pa relativno drage igre sicer, za futrat dva sistema. Ampak so kar zadeli terno s tem Switchem (in prihajajočo izvedenko).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hojnikb ::

too little, too late. Vsaj konekcijo z tvjem bi lahko pustil
#brezpodpisa

Machete ::

Zgleda bolj ciljajo s tem na naslednika ds serije z združitvijo v eno samo trgovino oz. tip iger.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ganon ::

Machete je izjavil:

ker ravno povezava na TV, glede na to da imam PC gor, mi ni bila nekaj zanimiva.


Kaj?

Machete je izjavil:

So pa relativno drage igre sicer, za futrat dva sistema.


Kakšna dva sistema?

BT52 ::

720p se itak upscala. Ne vem o cem govori.

BigWhale ::

hojnikb je izjavil:

too little, too late. Vsaj konekcijo z tvjem bi lahko pustil


Too late, za kaj? Switch se tolk dobr podaja, da se jim sploh ne mudi neki. Se kako leto pa bodo s prodajo prehiteli Xbox One. Prodaja se boljs kot se je prodajal PS4.

djabi ::

Torej gre DS počasi na smetišče zgodovine?

Ganon je izjavil:

Machete je izjavil:

So pa relativno drage igre sicer, za futrat dva sistema.

Kakšna dva sistema?


Kolikor sem razumel, igre za Switch Lite ne bodo delovale na "navadnih" Switchih. Obratno pa načeloma deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: djabi ()

Machete ::

Ganon je izjavil:

Machete je izjavil:

ker ravno povezava na TV, glede na to da imam PC gor, mi ni bila nekaj zanimiva.

Kaj?

Machete je izjavil:

So pa relativno drage igre sicer, za futrat dva sistema.

Kakšna dva sistema?


Ne rabim ravno TV konzole, ker imam v dnevni na TVju povezan gaming PC.
Dva sistema finančno zalagati mislim. Switch in PC. Switch ima relativno drage igre večinoma. *(so pa vseeno nekaj posebnega).

djabi je izjavil:

Torej gre DS počasi na smetišče zgodovine?

Da. Saj ni skrivnost. 2ds xl je zadnji (2017). DS pa je sicer izjemen uspeh in se baje v vseh možnih izvedbah že od 2004 prodaja izjemno.
15 let za eno družino s kolikor toliko istim ekosistemom pa je izjemen uspeh.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Jarno ::

Za Switch je baje izšlo že 1774 iger. Not bad. Bom morda razmislil o nakupu.
#65W!

ripmork ::

Sem si pred leti za nekaj tednov izposodil Switch; igral sem v obeh načinih, a je IMO izkušnja na televizorju neprimerno boljša. Ko se navadiš igrat na majhnem zaslonu je verjetno sicer čist Ok,...

Ganon ::

djabi je izjavil:

Kolikor sem razumel, igre za Switch Lite ne bodo delovale na "navadnih" Switchih. Obratno pa načeloma deluje.


Nisi prav razumel. Gre za enak sistem.

djabi je izjavil:

Torej gre DS počasi na smetišče zgodovine?


Podpirali ga bodo toliko časa, dokler bodo igralci to želeli. Povpraševanje, ponudba.

sleby ::

Machete je izjavil:


Dva sistema finančno zalagati mislim. Switch in PC. Switch ima relativno drage igre večinoma. *(so pa vseeno nekaj posebnega).


sej ne rabis za oba sistema vseh spilov pokupit? pac kupis tisto, kar bi igral, ne glede na sistem.

111111111111 ::

ripmork je izjavil:

Sem si pred leti za nekaj tednov izposodil Switch; igral sem v obeh načinih, a je IMO izkušnja na televizorju neprimerno boljša. Ko se navadiš igrat na majhnem zaslonu je verjetno sicer čist Ok,...

Pred leti? Switch je izšel 2017

wired ::

Se vam vseeno razlika v ceni (100$) glede na to, kar vse izgubiš, ne zdi premajhna?

- brez docka
- ni povezave na TV (sem vseeno upal, da bodo vsaj funkcionalnost pustili)
- brez HD Rumble
- brez IR kamere v kontrolerjih
- manjši ekran

Predvidevam, da bo pri nas cca. 220€.

Dr_M ::


Torej gre DS počasi na smetišče zgodovine?


Kaksno smetisce? Sej to ni sony. NDS gre med legende, takoj za gameboyem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ripmork ::

111111111111 je izjavil:

ripmork je izjavil:

Sem si pred leti za nekaj tednov izposodil Switch; igral sem v obeh načinih, a je IMO izkušnja na televizorju neprimerno boljša. Ko se navadiš igrat na majhnem zaslonu je verjetno sicer čist Ok,...

Pred leti? Switch je izšel 2017

Enkrat v jeseni 2017 sem ga imel sposojenega, da bom bolj natančen.

111111111111 ::

Jaz sem pa že mislil, da si uradni nitendov tester, da bi kaj pod roko zrihtal. :D

Machete ::

Če bi pustili povezavo na TV, magari s HDMI kablom in BT za ločen controler (to ne vem ali je mogoče celo možno), bi bil Light pomoje neustavljiv v prodaji.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

filip007 ::

A PS Vita, gre tudi na smetišče zgodovine?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Ganon ::

Machete je izjavil:

Če bi pustili povezavo na TV, magari s HDMI kablom in BT za ločen controler (to ne vem ali je mogoče celo možno), bi bil Light pomoje neustavljiv v prodaji.


Saj bo tako ali tako, sploh v navezi s Pokemoni.

dottor ::

Mene malo moti cena dodatnih joy-conov če želiš igrat multiplayer na eni konzoli. Dodaten par te pride 100€ oz. 60€/kom ločeno (cene pobrane iz BigBang-ove spletne strani).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Mavrik ::

Machete je izjavil:

Če bi pustili povezavo na TV, magari s HDMI kablom in BT za ločen controler (to ne vem ali je mogoče celo možno), bi bil Light pomoje neustavljiv v prodaji.


Vprašanje je če bi Lite v taki obliki lahko sploh obstajal - ko je dockan namreč Switch laufa pri višjih frekvencah in rabi precej več hlajenja. Bi znalo biti da je fizična velikost + manjše hlajenje razlog za pomanjkanje docka. Čip namreč to itak podpira.
The truth is rarely pure and never simple.

sleby ::

drugace glede kontrolerjev.. sej to enkrat kupis, pa ga potem uporabljas na vseh sistemih. sam sem za wii u kupil pro controller, pa ga sedaj uporabljam se na switchu in pcju. switcheve kontrolerje pa tudi lahko uporabi na pc.
se pa tudi meni zdi cena mogoce malce visoka, ampak glede na uspeh originalnega switcha in preteklih rocnih nintendo drkalic ne dvomim v uspeh.

slotechar ::

wired je izjavil:

Se vam vseeno razlika v ceni (100$) glede na to, kar vse izgubiš, ne zdi premajhna?

- brez docka
- ni povezave na TV (sem vseeno upal, da bodo vsaj funkcionalnost pustili)
- brez HD Rumble
- brez IR kamere v kontrolerjih
- manjši ekran

Predvidevam, da bo pri nas cca. 220EUR.


Gleda se razlika v procentih, ne eurih. Mislm, da je procentualna razlika primerna.

Machete je izjavil:

Če bi pustili povezavo na TV, magari s HDMI kablom in BT za ločen controler (to ne vem ali je mogoče celo možno), bi bil Light pomoje neustavljiv v prodaji.


ze tko imajo neustavljivo prodajo, bi bili nespametni ce bi to naredili.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jeseni dobimo konzolo Switch Lite

Oddelek: Novice / Igre
248018 (6430) slotechar
»

Igralna konzola

Oddelek: Kaj kupiti
91252 (1078) Cveto
»

Google vstopa v pretočno igranje s Project Streamom

Oddelek: Novice / Igre
95664 (4343) opeter
»

Nasvet- katera igralna konzola

Oddelek: Kaj kupiti
92362 (2210) opeter

Več podobnih tem