» »

Odločitev za naraščaj

Odločitev za naraščaj

Temo vidijo: vsi

poweroff ::

Tody je izjavil:

@energetik HVALA! Sem mislil da sem edini, ki ima malce bolj žive otroke...

To se verjetno vsakemu zdi, da so njegovi najbolj živahni. Pa najbolj "težki" v puberteti, itd...

V resnici so pa to čisto normalni otroci.

Skušaj jih fizično zaposliti. Če je mogoče pa daj TV od hiše. Resno.
sudo poweroff

PandaFlow2 ::

BCSman je izjavil:

Nosečnost (posledično materinstvo) je za ženske naravno stanje. Evolucijsko je vloga mesečnega PMS-ja (živčnost, depresivnost...), da žensko vzpodbudi k iskanju drugega partnerja, saj je trenutni očitno ni bil zmožen oploditi.

V času lovcev - nabiralcev je partner prišel domov po celodnevnem lovu na mamute, nabit s testosteronom, imel redne spolne odnose brez zaščite -> konstantna nosečnost.


Najbolje da gremo vsi nazaj v jame živet?

D3m ::

Nisi ga razumel.
|HP EliteBook|R5 6650U|

sm4rt4ss ::

Osebno sem pri 20ih bil prepričan, da nikoli ne bom mel otrok in se nikoli ne bom poročil, ni to zame kao. Otroci so tečni in zakaj bi se zavezal eni ženski in za brezveze trošil denar, ki bi lahko porabil zase. Fair enough. Mladostniška navinost, pač. Nato sem spoznal partnerko s katero sva skupaj že 6 let. Pogovor je večkrat stekel o poroki in otrocih. Ugotovila sva, da imava različne načrte in poglede o prihodnosti. Dvakrat sva šla zaradi tega skoraj narazen. Jaz nisem bil čisto prepričan, če hočem otroke (posledica tega, ker sem bil skoz najstniška leta varuška bratrancem in sestričnam). Ona je imela zelo veliko željo met otroke. Jaz se ne bi cerkveno poročil, ona sanja o ogromni cerkveni poroki. Ampak nisva odnehala en nad drugim. Resno sva se pogovorila in ugotovila, da bo potrebno sklenit kompromise. To čustveno zreli ljudje počnejo. Ljudje si mislijo, da ko zaškripa pač greš narazen, mislijo, da imajo tam zunaj izbiro, da se bodo moški in ženske metali za njimi. Ampak ne, it's not like that. No, kompromisi. Dogovorila sva se, da ko bova imela soldine službe in place to be, bova začela delat na tem. Ampak ne pred njenim 30im. Torej že imava nekje 4 leta lufta. No, kar sem hotel povedati je to, da je včasih potrebna posebna oseba, da ti da malo drug pogled na svet in da začneš razmišljati, da imeti otroka morda ni tak bav bav. Jaz sem tudi bil skoz prepričan, da bom slab oče, ker z mojim fotrom nisva bla ravno čustveno povezana in ker sem izvedel, da sem bil bolj kot ne po nesreči spočet, za tem pa foter ni hotel met več otrok. Ampak vseeno, ko pogledam nazaj, ni bil tako slab oče. Ni bil ravno čustvena oseba, ampak je pa skoz poskrbel, da sem imel dovolj vsega. Jaz pa sem se z leti tudi sprijaznil, da imeti otroka morda res ni tako zelo slabo. Ne pravim, da bo vsakdo šel skoz takšno transformacijo, ampak kar skušam povedati je to, da je včasih potreben samo čas in prava oseba. Bit z nekom ni samo ljubezen, je partnerstvo, prilagajanje in kompromisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

FormerUser ::

Invictus je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Gre predvsem za pritisk patriarhalne družbe na ženske, za katere naj bi bilo materinstvo temeljno poslanstvo.

Saj to je njihova največja uporabnost... Poleg užitka za moškega in njo...

Lepo si v enem stavku zajel bistvo patriarhalnega odnosa do žensk, ženske so objekti, ki se jih uporablja, za različne dejavnosti, ki koristijo moškim.

FTad ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

energetik je izjavil:

FTad je izjavil:


Ja ta razlog mi ne deluje dober razlog za odlocitev za otroka. "Fuck it and lets see what happens" argumenti, ko se gre za otroke ni dober, saj moras potem s to odlocitvijo ziveti do konca zivljenja.

Težko se je pri tej odločitvi popolnoma argumentirano odločit. Ker imaš en kup neznank v enačbi. Dejansko ne moreš vedeti, kako bo potem. Lahko samo kaj sklepaš iz izkušenj ostalih. Lahko dobiš angelčke, ki spijo že od 1.meseca ali povsem obratno. Nenazadnje pa ima otrok lahko kakšno hudo bolezen in potem si dejansko gotof.



Jaz mislim da je bistveno pri otroku to da mas ti zaledje 24 plqc na kontu da otrok ne bo revez ce se zgodi izguba sluzbe itd... In da si tako ucen in toliko znas da si hitro iskan kader... Ce imas to in po moznosti lastniski flet brez daljsih kreditov je odlocitev financno pokrita


Ma ni vse tako, NI vse v kesu. Ti povem iz lastnih izkusenj…lahko sta oba brez sihta, pa ce se trudita ni vrag, da ne bi nasel nekaj.

Jasno, se pa lahko oba zapijeta in zacneta jokat.


Ja itak, pol pa vidis po tv-ju kako fehtajo druzine za dobrovoljne prispevke, ko imata dva 5 otrok, oba pa na minimalcu/brez sihta... jebes to neodgovornost

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

FormerUser ::

BCSman je izjavil:


Nosečnost (posledično materinstvo) je za ženske naravno stanje. Evolucijsko je vloga mesečnega PMS-ja (živčnost, depresivnost...), da žensko vzpodbudi k iskanju drugega partnerja, saj je trenutni očitno ni bil zmožen oploditi.

V času lovcev - nabiralcev je partner prišel domov po celodnevnem lovu na mamute, nabit s testosteronom, imel redne spolne odnose brez zaščite -> konstantna nosečnost.

Tudi če bi bilo naravno stanje, to še ne pomeni, da mora nujno biti tako, ljudje so vedno kljubovali naravi in od nekdaj uporabljali sredstva s katerimi so uravnavali nataliteto.

damirj79 ::

Tako zgleda:

sm4rt4ss ::

@FTad the jury is still out on that one. :D

Jaz ji poskušam dopovedat, da to hoče zarad vernih strašev in da bo mela pred njimi mir. Isto je s krstom otroka. Pol pa sem malo pomislil kolko keša folk dobi od povabljenih na krst. Hmmm.... :D

FormerUser ::


Tole je precej zgrešena izjava.
Kot prvo je omalovažujoča do žensk, ki imajo lastno željo imeti otroke - radikalni feminizem jim ne priznava pravice do lastnih želja, pač pa jih skuša prepričati, da to niso njihove želje. Skuša jih oropati svobodnega odločanja. V bistvu je to napad na samostojnost žensk, nasilje nad njimi.

Drugo je pa to, da v razmerjih večinoma ženske težijo za otroke - moškim. Začutijo "biološko uro" in začnejo najedat. Radikalni feminizem nato to žensko teženje moškim "transformira" v "pritisk moških na ženske". Zvito, ampak neumno in nepošteno.

TROLL MODE OFF.

Ne, ni. Da si nekatere ženske iskreno želijo otroke ne zanika obstoja patriarhalnega pritiska glede materinstva. Lep dokaz je to, da se je nataliteta z naraščanjem reproduktivnih pravic bistveno zmanjšala.
Ženske so tiste, ki "težijo" za otroke, ker je njihova rodna doba krajša in imajo bolj razdelan sistem prioritet, moški so pa bolj zmedeni in bi se verjetno potem spomnili, da bi imeli otroke, ko bi bilo že prepozno.

Zgodovina sprememb…

damirj79 ::

djabi ::

Jaz čakam na trenutek, ko se bo dalo otroke kupovati iz kataloga (Hofer, Lidl ...)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Scorpy84 ()

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Invictus je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Gre predvsem za pritisk patriarhalne družbe na ženske, za katere naj bi bilo materinstvo temeljno poslanstvo.

Saj to je njihova največja uporabnost... Poleg užitka za moškega in njo...

Lepo si v enem stavku zajel bistvo patriarhalnega odnosa do žensk, ženske so objekti, ki se jih uporablja, za različne dejavnosti, ki koristijo moškim.

Če gledaš iz biološkega vidika je temu tako. :)

FormerUser je izjavil:

patriarhalnega pritiska

You keep using that word... nature is the right word.

FormerUser je izjavil:

Lep dokaz je to, da se je nataliteta z naraščanjem reproduktivnih pravic bistveno zmanjšala.

Delno imaš prav, delno pa je današnja zagledanost v samega sebe, ki se občutno pozna pri ženskah. Pa tudi nekatere niso sposobne imeti psa, ne da bi otroka. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

hamez66 ::

FormerUser je izjavil:


Ženske so tiste, ki "težijo" za otroke, ker je njihova rodna doba krajša in imajo bolj razdelan sistem prioritet, moški so pa bolj zmedeni in bi se verjetno potem spomnili, da bi imeli otroke, ko bi bilo že prepozno.


Ne zganjaj seksizma in fašizma tle. Moški pač nismo vsi enaki.

sm4rt4ss ::

Kaj še niste dojeli, da je racionalna debata s Hipatijo nemogoča?

Alien123 ::

Pri meni pa gre takole. Ona zelo hoče otroka, jaz pač ne. Skupaj sva že 9 let in zadnje čase se pogovor vedno obrne na otroka. Je pa stara komaj 25 let, jaz 29. Je že rekla, da naj ne bom presenečen, ko bo spakirala kufre.

Cruz ::

Alien123 je izjavil:

Pri meni pa gre takole. Ona zelo hoče otroka, jaz pač ne. Skupaj sva že 9 let in zadnje čase se pogovor vedno obrne na otroka. Je pa stara komaj 25 let, jaz 29. Je že rekla, da naj ne bom presenečen, ko bo spakirala kufre.

Uf, boš popustil? Če bi meni ženska takole rekla, bi ji pomagal spakirati. :)

FormerUser ::

Cruz je izjavil:


Če gledaš iz biološkega vidika je temu tako. :)

Fora pa je v tem, da človek ni samo produkt biologije ampak tudi kulture, kajne. In "zanimivo", da se tovrstno retoriko vedno uporablja za ženske, redko pa za moške. Zakaj se ne reče, da je edina uporabna vrednost moških, da so sperm donerji in ker so za druge stvari neuporabni, se njihovo populacijo komot razredči, ker lahko eden oplodi mnogo žensk.

Cruz je izjavil:


You keep using that word... nature is the right word.

Odgovor enak prejšnjemu.

Cruz je izjavil:


Delno imaš prav, delno pa je današnja zagledanost v samega sebe, ki se občutno pozna pri ženskah. Pa tudi nekatere niso sposobne imeti psa, ne da bi otroka. :)

Dejstvo je, da je odločitev za otroke tako stvar biološkega nagona kot kulturnih vplivov, kar je bila moja osnovna poanta.

Zgodovina sprememb…

sm4rt4ss ::

Cruz je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Pri meni pa gre takole. Ona zelo hoče otroka, jaz pač ne. Skupaj sva že 9 let in zadnje čase se pogovor vedno obrne na otroka. Je pa stara komaj 25 let, jaz 29. Je že rekla, da naj ne bom presenečen, ko bo spakirala kufre.

Uf, boš popustil? Če bi meni ženska takole rekla, bi ji pomagal spakirati. :)


To so ti zreli odnosi :D

Mato989 ::

FormerUser je izjavil:

Cruz je izjavil:


Če gledaš iz biološkega vidika je temu tako. :)

Fora pa je v tem, da človek ni samo produkt biologije ampak tudi kulture, kajne. In "zanimivo", da se tovrstno retoriko vedno uporablja za ženske, redko pa za moške. Zakaj se ne reče, da je edina uporabna vrednost moških, da so sperm donerji in ker so za druge stvari neuporabni, se njihovo populacijo komot razredči, ker lahko eden oplodi mnogo žensk.

Cruz je izjavil:


You keep using that word... nature is the right word.

Odgovor enak prejšnjemu.

Cruz je izjavil:


Delno imaš prav, delno pa je današnja zagledanost v samega sebe, ki se občutno pozna pri ženskah. Pa tudi nekatere niso sposobne imeti psa, ne da bi otroka. :)

Dejstvo je, da je odločitev za otroke tako stvar biološkega nagona kot kulturnih vplivov, kar je bila moja osnovna poanta.


Za moske se to ne rece ker te lahko nalama vecinoma in je uporaben za tezka bremena itd...

Poglej si cernobil... Delali so tipi babe so sle stran
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Crossfire ::

sm4rt4ss je izjavil:

Cruz je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Pri meni pa gre takole. Ona zelo hoče otroka, jaz pač ne. Skupaj sva že 9 let in zadnje čase se pogovor vedno obrne na otroka. Je pa stara komaj 25 let, jaz 29. Je že rekla, da naj ne bom presenečen, ko bo spakirala kufre.

Uf, boš popustil? Če bi meni ženska takole rekla, bi ji pomagal spakirati. :)


To so ti zreli odnosi :D

It's about power play, bro... Če ženski kaj ni prav, lahko kadarkoli gre. Free to go pa zapri vrata za sabo, prosim.
Ko si enkrat cuckan, je game over.

juroz ::

Tole je pa malo večja zadeva kot pa en "power play" imo. Dejansko s tem ko oba vztrajata v tem odnosu škodujeta en drugemu na dolgi rok.

sm4rt4ss ::

Crossfire je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Cruz je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Pri meni pa gre takole. Ona zelo hoče otroka, jaz pač ne. Skupaj sva že 9 let in zadnje čase se pogovor vedno obrne na otroka. Je pa stara komaj 25 let, jaz 29. Je že rekla, da naj ne bom presenečen, ko bo spakirala kufre.

Uf, boš popustil? Če bi meni ženska takole rekla, bi ji pomagal spakirati. :)


To so ti zreli odnosi :D

It's about power play, bro... Če ženski kaj ni prav, lahko kadarkoli gre. Free to go pa zapri vrata za sabo, prosim.
Ko si enkrat cuckan, je game over.


Aha, to je ta rational male red pill pogled. :)

Gagatronix ::

Crossfire je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Cruz je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Pri meni pa gre takole. Ona zelo hoče otroka, jaz pač ne. Skupaj sva že 9 let in zadnje čase se pogovor vedno obrne na otroka. Je pa stara komaj 25 let, jaz 29. Je že rekla, da naj ne bom presenečen, ko bo spakirala kufre.

Uf, boš popustil? Če bi meni ženska takole rekla, bi ji pomagal spakirati. :)


To so ti zreli odnosi :D

It's about power play, bro... Če ženski kaj ni prav, lahko kadarkoli gre. Free to go pa zapri vrata za sabo, prosim.
Ko si enkrat cuckan, je game over.


To ni noben powerplay ampak butasto trmarjenje z obeh strani. Nista za skupaj, jasno kot beli dan.

Alien123 ::

Pa sem ji na začetku že povedal, da se ne vidim v tej vlogi. Me zanima kaj bo čas prinesel.

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Cruz je izjavil:


Če gledaš iz biološkega vidika je temu tako. :)

Fora pa je v tem, da človek ni samo produkt biologiji ampak tudi kulture, kajne. In "zanimivo", da se tovrstno retoriko vedno uporablja za ženske, redko pa za moške. Zakaj se ne reče, da je edina uporabna vrednost moških, da so sperm donerji in ker so za druge stvari neuporabni, naj si njihovo populacijo razredči, ker lahko eden oplodi mnogo žensk.

Ne vem, ti si začela govoriti o ženskah. Seveda je uporabna vrednost moških, da oplodi žensko in poskrbi za varnost potomca. Ko je le-ta zadosti star, da lahko prevzame njegovo vlogo, lahko brez problema umre, saj nima več vrednosti. Mogoče še par let, dokler je fizično na nivoju. Ženska na drugi strani še neko vrednost ima, lahko pomaga mlajšim ženskam pri vzgoji, da se njej ni potrebno(po določenem času) in se osredotoči na nadaljno razmnoževanje. :)

sm4rt4ss je izjavil:

Crossfire je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Cruz je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Pri meni pa gre takole. Ona zelo hoče otroka, jaz pač ne. Skupaj sva že 9 let in zadnje čase se pogovor vedno obrne na otroka. Je pa stara komaj 25 let, jaz 29. Je že rekla, da naj ne bom presenečen, ko bo spakirala kufre.

Uf, boš popustil? Če bi meni ženska takole rekla, bi ji pomagal spakirati. :)


To so ti zreli odnosi :D

It's about power play, bro... Če ženski kaj ni prav, lahko kadarkoli gre. Free to go pa zapri vrata za sabo, prosim.
Ko si enkrat cuckan, je game over.

Aha, to je ta rational male red pill pogled. :)

Če te ženska prisili v nekaj, kar pod nobenim pogojem nočeš, se lahko posloviš od kompromisov v tej zvezi. Zakaj bi nadaljeval, če nimata enakih končnih ciljev? Škoduješ tako sebi kot njej, kot je že nekdo povedal.

Gagatronix ::

Alien123 je izjavil:

Pa sem ji na začetku že povedal, da se ne vidim v tej vlogi. Me zanima kaj bo čas prinesel.


Da toliko casa vztrajas v taki zvezi ... nic dobrega.

FormerUser ::

Mato989 je izjavil:



Za moske se to ne rece ker te lahko nalama vecinoma in je uporaben za tezka bremena itd...

Poglej si cernobil... Delali so tipi babe so sle stran


Ker ženske pa razen materinstva ne počnejo nič uporabnega? Reče se zato, ker živimo v družbi, kjer vrednost ljudem/stvarem določajo moški, ki seveda ne bodo sebe v nič dajali.

HappyPills ::

Alien123 je izjavil:

Pa sem ji na začetku že povedal, da se ne vidim v tej vlogi. Me zanima kaj bo čas prinesel.


Verjetno boš zibal. Najverjetneje z eno drugo :).

FTad ::

Cruz je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Pri meni pa gre takole. Ona zelo hoče otroka, jaz pač ne. Skupaj sva že 9 let in zadnje čase se pogovor vedno obrne na otroka. Je pa stara komaj 25 let, jaz 29. Je že rekla, da naj ne bom presenečen, ko bo spakirala kufre.

Uf, boš popustil? Če bi meni ženska takole rekla, bi ji pomagal spakirati. :)


Tocno tako, nobenih shit testov ne smes tolerirati, sicer si takoj whipped.

Gagatronix ::

FTad je izjavil:

Cruz je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Pri meni pa gre takole. Ona zelo hoče otroka, jaz pač ne. Skupaj sva že 9 let in zadnje čase se pogovor vedno obrne na otroka. Je pa stara komaj 25 let, jaz 29. Je že rekla, da naj ne bom presenečen, ko bo spakirala kufre.

Uf, boš popustil? Če bi meni ženska takole rekla, bi ji pomagal spakirati. :)


Tocno tako, nobenih shit testov ne smes tolerirati, sicer si takoj whipped.


Te bo se obtozila da si seksist, ker ji pomagas pakirat. :))

FTad ::

sm4rt4ss je izjavil:

@FTad the jury is still out on that one. :D

Jaz ji poskušam dopovedat, da to hoče zarad vernih strašev in da bo mela pred njimi mir. Isto je s krstom otroka. Pol pa sem malo pomislil kolko keša folk dobi od povabljenih na krst. Hmmm.... :D


Da ne bo potem na koncu kompromis ala "my girl wanted a cat and I didn't so we made a compromise and we got 2" ;)

D3m ::

Ga pač bo zapustila. :)

Big deal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

krho ::

Alien123 je izjavil:

Pa sem ji na začetku že povedal, da se ne vidim v tej vlogi. Me zanima kaj bo čas prinesel.

Jest bi še dihtngo uporabljal, če je že ne.. Če ima ona tablete...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Miki N ::

Ja problem je, če je (Alienova) punca zapadla v tisto mentaliteto kjer ji je edini cilj v zvezi otrok in je "odklopila" partnerja, njegove želje, čustva - odličen recept, da se PO rojstvu otroka razideta (verjetno spet na njeno pobudo), videno že ničkolikokrat. Ni pomembno zakaj in kdo je kriv, nima smisla - končajta zdaj dokler ne pride do doživljenskih zamer.

poweroff ::

FormerUser je izjavil:

Ženske so tiste, ki "težijo" za otroke, ker je njihova rodna doba krajša in imajo bolj razdelan sistem prioritet, moški so pa bolj zmedeni in bi se verjetno potem spomnili, da bi imeli otroke, ko bi bilo že prepozno.

Ni prepozno. Moški ima lahko otroke tudi po 50-tem letu. >:D
sudo poweroff

BCSman ::

poweroff je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Ženske so tiste, ki "težijo" za otroke, ker je njihova rodna doba krajša in imajo bolj razdelan sistem prioritet, moški so pa bolj zmedeni in bi se verjetno potem spomnili, da bi imeli otroke, ko bi bilo že prepozno.

Ni prepozno. Moški ima lahko otroke tudi po 50-tem letu. >:D


Hja samo obstaja veliko verjetnost, da bo kvaliteta sperme tako slaba, da po naravni poti ne bo šlo in se bo treba poslužit raznih IVF-ov, kar ni mačji kašelj. Te probleme imajo dandanes že pred 30im, ne vem ali je znanosti uspelo sploh razjasnit kaj je glavni razlog. https://www.rtvslo.si/zdravje/druzina-n...

Machete ::

Industrijska hrana, stres, kajenje, svinarija v zraku in vodi, alko, droge, Fukošima, osiromašen uran, pesticidi, športna neaktivnost itd.. Skratka modern life.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

dmi ::

Z naraščajem postaneš družina in to je en korak naprej od para ali pa ednine.

Če se znotraj razmerja s partnejrem nikoli ne vprašaš kaj bi midva počela ali pa kaj je najbolje za naju, potem vsekakor nisi še pripravljen prevzeti odgovornosti za NAS oz celotno družino.

Enostavno se to izrazi koliko si pripravljen zamenjati ME za WE.

Tak mali test ...
Če že v naprej razmišljaš koliko časa boš izgubil ali pa denarja je to vsekakor nagibanje v smer proti naraščaju. Otroci te morajo veseliti ne pa predstavljati kot ovira.

111111111111 ::

Netrunner je izjavil:


Kakorkoli, za prvega je vedno prezgodaj vendar ko ga enkrat imaš je občutek da si ga imel prepozno.

Pod tole se podpišem. :)

energetik je izjavil:


TL,DR: če si frocov resnično ne želite in niste pripravljeni vsaj enih 15 let žrtvovati za vzgojo, jih ne imeti.
Jaz če zdaj pogledam nazaj, jih morda ne bi imel. Jasno sedaj ko so, jih imaš najraje na svetu (razen v trenutkih ko so žleht ko satan:D ali ko te že destič zbudi ob 3h ponoči).

Pod tole tudi.

Pa še mojih 5 centov. :) Ko imaš enkrat 2+ otrok si konstantno v pogonu. Meni osebno so bila svinjsko težka prva tri leta. Včasih so tulili po cele noči, da bi jih človek v žlici vode utopil. Sedaj ko so starejši so pa drugi problemi. Ko ti 6 letnik problematizira pri pospravljanju sobe in zakaj bi bilo bolje delati kaj drugega, moraš biti kar močan karakter da se ti ne odpelje. Baje prihajajo še hujši časi.

Babice so zakon. Imajo jih rade in lahko jih pustiš. Vsaj eno je dobro imeti blizu. Eden od razlogov da imam otroke je: Če nimaš otrok živiš kot kralj in umreš kot pes. Če pa imaš otroke živiš kot pes in umreš kot kralj. :D Vidim babice in dedke kako uživajo in komaj čakam svoje vnuke, da jih bom razvajal in ne vzgajal. :D

Machete ::

Preveč komplicirate z nekim svetim gralom biti popoln starš in imeti najboljšega partnerja, ki je ljubezen življenja 4 ever and ever. Saj naši starši tudi niso popolni, verjetno vidimo kot odrasli nemnogo njihovih zablod, napak in bedarij. Ampak vsaj to lahko popravimo mi do naših otrok, zraven delamo seveda druge napake. Če bi samo prfekcijo tako biloško, čustveno in ne vem še kaj iskali in čutenja ali je to za nas ali ni in hoteli še comfort zone brezskrbnih najstnikov, nobenega od nas tu ne bi bilo.
Pa smo jim pomoje kar hvaležni da so nas naredili, da se lahko potem žalimo na internetu in gledamu fuzbal ter ližemo sladoled in uživamo ostale radosti prebivanja na Zemlji sredi nečesa, kar ne razumemo kaj je in zakaj je. Večino so vsi možni izgovori v bistvu krinka egoizma nad svojim časom in prostorom (kar je ok, samo ne kazati na vse možne 'oteževalne' okoliščine).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

CleanPower ::

Jaz bi rekel da so najboljsa leta za narascaj 18-24. Ce seveda finance dopuscajo(kaj so poceli starsi?)

Solski sistem je itak v kurcu. Zapravljanje casa na kvadrat.

Vse kar je po 25 je en navaden nakup in zato toliko problemov.

Vikking ::

Zavestna odločitev, ni nobenga problema če so stvari urejene, normalni odnosi, ter oba za družino. Itak se zadeve precej spremenijo, ko pride majhen čmrl.
Čakamo že drugega, še 14 dni... ;)

HappyPills ::

Machete je izjavil:

Preveč komplicirate z nekim svetim gralom biti popoln starš in imeti najboljšega partnerja, ki je ljubezen življenja 4 ever and ever. Saj naši starši tudi niso popolni, verjetno vidimo kot odrasli nemnogo njihovih zablod, napak in bedarij. Ampak vsaj to lahko popravimo mi do naših otrok, zraven delamo seveda druge napake. Če bi samo prfekcijo tako biloško, čustveno in ne vem še kaj iskali in čutenja ali je to za nas ali ni in hoteli še comfort zone brezskrbnih najstnikov, nobenega od nas tu ne bi bilo.
Pa smo jim pomoje kar hvaležni da so nas naredili, da se lahko potem žalimo na internetu in gledamu fuzbal ter ližemo sladoled in uživamo ostale radosti prebivanja na Zemlji sredi nečesa, kar ne razumemo kaj je in zakaj je. Večino so vsi možni izgovori v bistvu krinka egoizma nad svojim časom in prostorom (kar je ok, samo ne kazati na vse možne 'oteževalne' okoliščine).


Tako je. Good enough parenting.

Glugy ::

Machete je izjavil:

Preveč komplicirate z nekim svetim gralom biti popoln starš in imeti najboljšega partnerja, ki je ljubezen življenja 4 ever and ever. Saj naši starši tudi niso popolni, verjetno vidimo kot odrasli nemnogo njihovih zablod, napak in bedarij. Ampak vsaj to lahko popravimo mi do naših otrok, zraven delamo seveda druge napake. Če bi samo prfekcijo tako biloško, čustveno in ne vem še kaj iskali in čutenja ali je to za nas ali ni in hoteli še comfort zone brezskrbnih najstnikov, nobenega od nas tu ne bi bilo.
Pa smo jim pomoje kar hvaležni da so nas naredili, da se lahko potem žalimo na internetu in gledamu fuzbal ter ližemo sladoled in uživamo ostale radosti prebivanja na Zemlji sredi nečesa, kar ne razumemo kaj je in zakaj je. Večino so vsi možni izgovori v bistvu krinka egoizma nad svojim časom in prostorom (kar je ok, samo ne kazati na vse možne 'oteževalne' okoliščine).

Sam to so tud naši starši krivi k boh ne dej da bi se smel iz lastnih napak učit. Vsi hočejo biti del ekipe "I told you so" in potem k nas tok opozarjajo na probleme ki pridejo z odločitvami pridemo do odločitve da se ne odločamo več in vse vzdržujemo v status quo kolikor se le da. In potem nikoli zares ne živimo al pa kej naredimo. Se odločimo da ne bomo imel otrok z tem pasivnim življenjem z čim manj tveganji in umremo premišljujoč le kaj bi bilo če bi izbralo katero od tveganj in bi se obneslo; npr tveganje da se gremo imeti otroka. Starši pa po navad pozabijo nam povedat ko nas vzgajajo ne to kaj gre lahko narobe ampak predvsem to kaj gre lahko narobe če preveč misliš kaj vse gre lahko narobe. Da je treba tvegat pa sledit temu kar čutš in ne imet samo racionalni del življenja za svet. Treba je imet več kot samo racionalnost drgač ne živiš. Tako to je.

Machete ::

HappyPills je izjavil:


Tako je. Good enough parenting.


Ja, človeško pač. Vsak po svojem razmisleku, a robot glede pogojev ne rabiš biti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FormerUser ::

Glugy je izjavil:


Sam to so tud naši starši krivi k boh ne dej da bi se smel iz lastnih napak učit. Vsi hočejo biti del ekipe "I told you so" in potem k nas tok opozarjajo na probleme ki pridejo z odločitvami pridemo do odločitve da se ne odločamo več in vse vzdržujemo v status quo kolikor se le da. In potem nikoli zares ne živimo al pa kej naredimo. Se odločimo da ne bomo imel otrok z tem pasivnim življenjem z čim manj tveganji in umremo premišljujoč le kaj bi bilo če bi izbralo katero od tveganj in bi se obneslo; npr tveganje da se gremo imeti otroka. Starši pa po navad pozabijo nam povedat ko nas vzgajajo ne to kaj gre lahko narobe ampak predvsem to kaj gre lahko narobe če preveč misliš kaj vse gre lahko narobe. Da je treba tvegat pa sledit temu kar čutš in ne imet samo racionalni del življenja za svet. Treba je imet več kot samo racionalnost drgač ne živiš. Tako to je.

To je vse res, ampak odločitev za otroka je vseeno ena najbolj ireverzibilnih in zato usodnih. Če se naveličaš psa, ga lahko oddaš v zavetišče ali uspavat, če zgrešiš faks, lahko greš na drugega, službo, kariero, avto, hišo... tudi partnerje lahko večkrat zamenjaš, z odločitvijo za otroka se pa za najmanj 18 let privežeš ne samo na potomca ampak tudi tistega, s katerim si ga ustvaril. In če se moški še lahko nekako izmaže, tako da sp*zdi in plačuje samo preživnino, za kar mu bo okolica odpustila, je za mater otroka kaj takega povsem nedoumljivo in družbeno nesprejemljivo. Tveganja naj ostanejo za druga področja življenja, ko gre za otroke, pa minimalni standardi morajo biti zagotovljeni.

AnjaNja ::

O diomio...eden zgornjih komentarjev. Psa ne daš uspavat in ne daš v zavetišče, ker bi se ga naveličal. A-a-a-a. Nobene živali. Zavestna odločitev, ki traja za časa življenja živali. Ergo se brcneš v rit in skrbiš, ukvarjaš. Zato nardiš domačo nalogo in se prej pozanimaš. Drugo je ko pride huda bolezen, finančne stiske, stanovanjske...ko nimaš drugega izhoda.

Kdor tako razmišlja o živalih, naj nima otrok... Pa tud ni švoh, če se par najprej odloči vzgojit kakšnega psa...če tega ne zmoreta, kako bo šele z otrokom, ki govori isti jezik.

Svojih še nimam...Ampak z nekom, ki ima podoben pogled na svet glede zate pomembnih zadev, podoben pogled na starševstvo, vzgojo in bo aktivno vključen v vzgojo, ukvarjanje z otroki. Takrat se odločiš, da ukineš kontracepcijo in neki nardiš ali pa se podaš na pot posvojitve, meni interesantno je tudi rejništvo...Pol pa se ti svet obrne na glavo, za naslednjih 20+let, dokler mularija ni samostojna (finančno...).

HappyPills ::

Sem raje vikend fotr kokr, da se čisto odrečem otroku. Tega v resnici sploh ne morem razumet tudi, če živiš na drugi strani sveta ali pa te zaprejo se bi maksimalno potrudu, da bi imel stike s svojim otrokom sploh je to precej lažje zdaj, ko tehnologija omogoča precej več kot pa npr 20 let nazaj. Pač ne razumem res ne.
Nekaj nerazumljivega mi je tudi, ko ženska zanosi z nekom in se odloči, da očetu ne bo povedala, da ima otroka. Ker pač se je odločla, da bi on bil slab oče oz. to itak nebi hotel bit. V resnici pa nikoli niti ne dobi priložnosti. Škoda.

Utk ::

To je vse res, ampak odločitev za otroka je vseeno ena najbolj ireverzibilnih in zato usodnih. Če se naveličaš psa, ga lahko oddaš v zavetišče ali uspavat, če zgrešiš faks, lahko greš na drugega, službo, kariero, avto, hišo... tudi partnerje lahko večkrat zamenjaš, z odločitvijo za otroka se pa za najmanj 18 let privežeš ne samo na potomca ampak tudi tistega, s katerim si ga ustvaril. In če se moški še lahko nekako izmaže, tako da sp*zdi in plačuje samo preživnino, za kar mu bo okolica odpustila, je za mater otroka kaj takega povsem nedoumljivo in družbeno nesprejemljivo. Tveganja naj ostanejo za druga področja življenja, ko gre za otroke, pa minimalni standardi morajo biti zagotovljeni.

Commitment issues? Danes se več nihče noče nič obvezat. Zato se kupuje rabljene avte, ker se bo čez 2 leti itak menjal. Kot da je tak problem se odločit za nek avto in ga imet 10 let. Zato se dela stene v stanovanjih iz kartona, ker ne veš kje boš hotel imet steno čez 10 let, seveda v najetih stanovanjih, ker moraš ostat "svoboden". Madona. Se da ne za nekaj odločit, sprijaznit, in speljat? Vsi bi samo vandrali malo levo desno, potem pa si pa naenkrat star 40, nihče te več ne povoha, žurov je počasi dost, nič od tistega, kar se pušča "odprto", se pa ne uresniči.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ljubezen (Vprasanje) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15225052 (19976) BigWhale

Več podobnih tem