» »

Po nakupu avta?

Po nakupu avta?

Nika123 ::

Živjo!

Jutri grem iskat avto k trgovcu, 2 leti star, uvožen je s Francije.
Iščem po internetu informacije kakšen je točen postopek: informacij je ogromno, ampak samo o nakupu.
Ko ga plačam, kaj sledi oz kakšen je vrstni red zavarovanje-registracija-homologacija? Glede na to da še ni bil registriran pri nas in nima tablice.

Domnevam da mi bodo znali povedat v avtohiši :), bi bila pa vseeno vesela vsaj okvirne informacije, da vem koliko dela me čaka...
Hvala! :)

fikus_ ::

Najprej homologacija, da dobiš SLO homologacijski karton, potem tenhnični in tam hkrati zavarovanje+registracija. Če avtohiša uvaza avtomobile, ti verjetno že oni lahko homologirajo avto.

Nika123 ::

Aha. Hvala. Sem razmišljala da ga zapeljem na AMZS ker se mi zdi da majo tam vse to na kupu. Tehničnega sicer še nima do drugega leta.

fikus_ ::

Za homologacije preveri, kje jih delajo, vsepovsod ne. Mislim da rabiš star homologacijsko karton in prometno. In avto moraš pripeljati tja, ker na lepe oči načeloma ne delajo!

Nika123 ::

Sem. Zanimal me je samo vrstni red. A sem rekla da ga nimam namena zapeljati tja al kako? Oh dear.

Trupl0 ::

homologacijo in papirje načeloma uredijo oni.
Torej dobiš kartonček ob nakupu. Plačajo tudi ostale dajatve zaradi samega uvoza.

Avto zavaruješ in če ni v 4. letu starosti samo plačaš prometno, tablice in cestnino.
V kolikor je v četrtem letu poglej kdaj je bila prva registracija in si vzami zavarovanje samo do tega datuma.
Kasneje boš naredila novo zavarovanje in še tehnični pregled.

Ne razmišljaj preveč
If you are going through Hell, keep going !

HotBurek ::

Homologacija, DMV, tehnični, zavarovanje, tablice.

Pozanimaj se, če je DMV že plačan.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

MadMicka ::

Ja, če greš avto uvožen iz tujine iskati k avto trgovcu, bo že ta vse uredil. Ti samo plačaš, se usedeš v avto in odpelješ na izlet.

XLapse ::

Nika123 je izjavil:

Aha. Hvala. Sem razmišljala da ga zapeljem na AMZS ker se mi zdi da majo tam vse to na kupu. Tehničnega sicer še nima do drugega leta.

tako je , najbolje AMZS, kot si napisala imajo tam vse na kupu. Jaz sem bil super začetnik pri nakupu in mi je na AMZS vse rešila zelo enostavno.
alien technology

hojnikb ::

po nakupu avta je naprej smiseln (po papirologiji seveda) konkreten servis in pregled.
#brezpodpisa

sandmat ::

Preveri, če je davek plačan!

Ne glede na dejstvo, da si že odločena za nakup točno specifičnega vozila, ga daj predhodno pregledat.
Vozila v tujini delajo do 100kkm letno. Dve leti staro vozilo, ki ga naši preprodajalci uvažajo v Slovenijo, navadno nima 30kkm, ampak bližje 300kkm.

Več o tem kaj vse preverit si preberi tukaj: https://avtolog.si/rabljenavozila/

Pelji avto PRED NAKUPOM na AMZS, da ga pregledajo.

xmetallic ::

Nika123 je izjavil:

Sem. Zanimal me je samo vrstni red. A sem rekla da ga nimam namena zapeljati tja al kako? Oh dear.

Kako pa misliš nezavarovan, neregistriran avto peljat po cesti?

fikus_ ::

Se opravičujem za napisano " . . . na lepe oči . . .". Očitno se nisva razumela.

Verjetno ti bodo že v avtohisi uredili homologacijo, če ne, moraš z avtovleko prepeljati avto do tam, kjer ga bodo homologirali. Potem pa greš nekam, kjer izdajajo/podaljšujejo prometna dovoljenja in zavarovanja.

koyotee ::

xmetallic je izjavil:

Nika123 je izjavil:

Sem. Zanimal me je samo vrstni red. A sem rekla da ga nimam namena zapeljati tja al kako? Oh dear.

Kako pa misliš nezavarovan, neregistriran avto peljat po cesti?

Greš po preizkusne tablice?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

HotBurek ::

Preizkusne tablice sm si jest enkrat zrihtal. Dobil sem 2 nalepke (ne plehnatih tablic), stale so pa 50EUR za 3 dni. Pri taki ceni je mogoče ceneja avtovleka.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preizkusne tablice

Oddelek: Na cesti
3339060 (8366) billy
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524252 (4323) benjaminp
»

Uvoz vozila iz tujine

Oddelek: Na cesti
257294 (4783) gegoran
»

Smiselnost rezervne gume (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6111718 (10169) Baja
»

Število lastnikov avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5317567 (14945) St235

Več podobnih tem