» »

medvedi in srnjad

medvedi in srnjad

««
9 / 14
»»

Fritz ::

Pika na i je izjavil:


@Fritz, si vedel, da je na Veliki Planini volkulja s štirimi mladiči? ;)
Po dooolgem času.
Lani je gori tacal medved

Nisem. Se mi zdi problematično iz dveh razlogov. Če volkulja ni v tropu, ima bistveno zmanjšano učinkovitost pri lovu na divjad, zato se prej usmeri k lažjemu plenu. Velika Planina je tudi relativno majhen naraven habitat za takšno zver.

No, morda ne bo težav in se bo vse dobro izšlo. V primeru, da bi se odločili za odstrel te volčje družine pa bodo prvo odstrelili mladiče. Upam pa, da bodo odstreljevali volkove predvsem tam, kjer so težave. S tem bodo pomirili kmete in zmanjšali pritisk na politiko, volkove pa opomnili, da je človek nevaren in se mu ne gre približevati. Če bodo odstreljevali alfa samce in samice pa bomo na koncu imeli še več težav zaradi razpadlih tropov, zato upam, da bodo odstrel izvjali takšni, ki vedo kar počno.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

BlaY0 ::

k4vz0024 je izjavil:

Predlagam, da medveda in volka naselijo v mestih. Preselimo ga iz podeželja.

Mislim da bi kar sam od sebe pobegnil nazaj na podeželje...

jernejl ::

BlaY0 je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Predlagam, da medveda in volka naselijo v mestih. Preselimo ga iz podeželja.

Mislim da bi kar sam od sebe pobegnil nazaj na podeželje...

Potem je pa treba del ljudi izseliti in vzpostaviti primeren habitat, kakršen je nekoč bil, preden so tja prišli ljudje in ga uničili.

fikus_ ::

Populacija ljudi se v mestih povečuje in na vaši manjša. Torej se že dela na tem, da bo divjad imela več življenjskega prostora.

BlaY0 ::

Slovenska "mesta" niso ravno v vrhu po gostoti naseljenosti tako da ni panike. Poleg tega je Slovenija tako majhna da brez problema živiš v mestu in delaš na deželi. Obratno je malo težje zaradi slabe infrastrukture ampak še vedno sprejemljivo in bolje kot marskikje drugje po EU.

KAVINSKY ::

jernejl je izjavil:

Potem je pa treba del ljudi izseliti in vzpostaviti primeren habitat, kakršen je nekoč bil, preden so tja prišli ljudje in ga uničili.


Nič, jagre prekvalificirati in država naj odredi interventni zakon za odstrel populacije!

Machete ::

Kriptije revived 2019.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

louser ::

Fritz je izjavil:

Pika na i je izjavil:


@Fritz, si vedel, da je na Veliki Planini volkulja s štirimi mladiči? ;)
Po dooolgem času.
Lani je gori tacal medved

Nisem. Se mi zdi problematično iz dveh razlogov. Če volkulja ni v tropu, ima bistveno zmanjšano učinkovitost pri lovu na divjad, zato se prej usmeri k lažjemu plenu. Velika Planina je tudi relativno majhen naraven habitat za takšno zver.

No, morda ne bo težav in se bo vse dobro izšlo. V primeru, da bi se odločili za odstrel te volčje družine pa bodo prvo odstrelili mladiče. Upam pa, da bodo odstreljevali volkove predvsem tam, kjer so težave. S tem bodo pomirili kmete in zmanjšali pritisk na politiko, volkove pa opomnili, da je človek nevaren in se mu ne gre približevati. Če bodo odstreljevali alfa samce in samice pa bomo na koncu imeli še več težav zaradi razpadlih tropov, zato upam, da bodo odstrel izvjali takšni, ki vedo kar počno.

Tole ne velja.

Fritz ::

louser je izjavil:

Fritz je izjavil:

Če bodo odstreljevali alfa samce in samice pa bomo na koncu imeli še več težav zaradi razpadlih tropov, zato upam, da bodo odstrel izvjali takšni, ki vedo kar počno.

Tole ne velja.

Sem slišal argumente za in proti in se nagibam k temu kar sem zapisal. Nisem pa res močno prepričan. Če imaš dobre argumente jih podaj (lahko s povezavo) in bom morda spremenil mnenje.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

louser ::

Ne rabim argumentov.
Avtor te izjave že od spoznanja svoje zmote dalje trdi točno to, kar sem napisal.

After learning how wolves actually form packs, researchers like L. David Mech retracted their original theory of alpha wolves and now eschew terms like "alpha male" or "alpha female" altogether when describing wolf hierarchy, instead preferring to classify the leader wolves as "breeding males" and "breeding females."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Pika na i ::

louser je izjavil:

Ne rabim argumentov.
Avtor te izjave že od spoznanja svoje zmote dalje trdi točno to, kar sem napisal.

After learning how wolves actually form packs, researchers like L. David Mech retracted their original theory of alpha wolves and now eschew terms like "alpha male" or "alpha female" altogether when describing wolf hierarchy, instead preferring to classify the leader wolves as "breeding males" and "breeding females."

Ne bodi tako prepotenten.

Takole govori Mech (o nobeni zmoti ne govori!)
“Alpha” implies competing with others and becoming top dog by winning a contest or battle. However, most wolves who lead packs achieved their position simply by mating and producing pups, which then became their pack. In other words they are merely breeders, or parents, and that’s all we call them today, the “breeding male,” “breeding female,” or “male parent,” “female parent,” or the “adult male” or “adult female.” In the rare packs that include more than one breeding animal, the “dominant breeder” can be called that, and any breeding daughter can be called a “subordinate breeder.”

Pa še poslušaš ga lahko.



Nekdo v tropu, je vedno alfa, tebi všeč ali ne.

Fritz ::

louser je izjavil:

Ne rabim argumentov.
Avtor te izjave že od spoznanja svoje zmote dalje trdi točno to, kar sem napisal.

After learning how wolves actually form packs, researchers like L. David Mech retracted their original theory of alpha wolves and now eschew terms like "alpha male" or "alpha female" altogether when describing wolf hierarchy, instead preferring to classify the leader wolves as "breeding males" and "breeding females."

Tole je argument, vendar me ni prepričal.

Sicer ti je Pika na i že odgovoril/a, bistvo moje povedi pa je bilo, da lahko zaradi odstrelitve alfa, vodečih, parečih se ali kakorkoli jih že imenujemo, volkov in volkulj, pride do razpada tropa ali pa trop izgubi izkušenega člana in je potem manj učinkovit pri lovu na njihov naravni plen...ergo, če težje dobijo plen v naravi, se bodo toliko prej približali človeku in snedli njegovo živino.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Pika na i ::

Fritz, veš kaj ti še lahko povem?
Da so poleg Krofla (ki res mirno in do neba potrpežljivo, 1000 in 1000x razlaga), samo še lovci tisti, na katere stavim. Da ne bodo brezglavo podlegli pogromu na živali, upam, vsaj večina njih ne. Da spoštujejo etični kodeks. Da še vedo, kaj so prisegli.
Od 1. septembra je spet dovoljen odstrel 11ih volkov.

Na Veliki Planini zaenkrat ni težav. Pastir, ki jih je videl, tudi upa, da jih ne bo. In nihče tam ne želi, da se vrnejo leta nazaj, k pobijanju volkov kar počez.

Ok, še to. Verjetno zato ker sem ženska, težje izgine iz možganov slika sedmih neskotenih mladičev, ki so jih po obdukciji pred leti potegnili iz povožene volkulje. Bili so povsem razviti in pripravljeni, da zaživijo.



"The wolf's condition was likely a contributing factor for its unusual behaviour and this remains a very rare incident."

videc ::

Volki so v krdelu, ovce pa v tropu.

Fritz ::

videc je izjavil:

Volki so v krdelu, ovce pa v tropu.

Drži, moja napaka.

Pika na i je izjavil:

Fritz, veš kaj ti še lahko povem?
Da so poleg Krofla (ki res mirno in do neba potrpežljivo, 1000 in 1000x razlaga), samo še lovci tisti, na katere stavim. Da ne bodo brezglavo podlegli pogromu na živali, upam, vsaj večina njih ne. Da spoštujejo etični kodeks. Da še vedo, kaj so prisegli.
Od 1. septembra je spet dovoljen odstrel 11ih volkov.

Na Veliki Planini zaenkrat ni težav. Pastir, ki jih je videl, tudi upa, da jih ne bo. In nihče tam ne želi, da se vrnejo leta nazaj, k pobijanju volkov kar počez.

Ok, še to. Verjetno zato ker sem ženska, težje izgine iz možganov slika sedmih neskotenih mladičev, ki so jih po obdukciji pred leti potegnili iz povožene volkulje. Bili so povsem razviti in pripravljeni, da zaživijo.

Tukaj je potrebno ostati na realnih tleh. Lovska zveza Slovenije in veliko lovcev se trudi, da bi se res delalo strokovno in etično vendar je lovcev (in lovk) 22.000 in v takšni populaciji se najdejo tudi takšni in drugačni posamezniki. Na koncu so pa tudi lovci ljudje in delajo tudi napake, zato lahko kdo volka ali volkuljo napačno oceni in odstreli v dobri veri.

Osebno imam veliko spoštovanja do naših največjih zveri vendar istočasno menim (laično), da smo dosegli zgornjo mejo volčje populacije, ki jo lahko naša država in naša družba prenese. Kot sem v enem od prejšnjih postov napisal, volkulja na Veliki Planini ni nujno dobra novica, ker gre za relativno majhen prostor za volka, ki lahko dnevno zlahka naredi 60km. V tem primeru to neizogibno pomeni prečkanje prometnic/železnic, kar je za žival smrtno nevarno in o čemer priča tudi tvoj primer.

Kaže pa, da se k nam v velikem stilu vrača šakal, ki je sicer manjši od volka a zato toliko bolj prilagodljiv in v percepciji človeka manj nevaren.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Mare2 ::

BlaY0 je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Predlagam, da medveda in volka naselijo v mestih. Preselimo ga iz podeželja.

Mislim da bi kar sam od sebe pobegnil nazaj na podeželje...

Ja, v mestih je preveč ljudi in premalo živali. Tako bi se izravnalo število obojih... :)

Se preselim v Kočevski rog.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pika na i ::

videc je izjavil:

Volki so v krdelu, ovce pa v tropu.

Ne nabijaj.

tròp3 trôpa m (ȍ ó)
skupina živali iste vrste, navadno manjša: trop koz, ovc; po ulici se je podil trop psov / pastir žene trop na pašo / volkovi se zbirajo v trope; pasti se v tropih; gamsi živijo v tropih
// ekspr., navadno s prilastkom skupina ljudi: trop jezdecev, otrok; bližal se je trop napadalcev / stali so v tropih

krdélo -a s (ẹ̄)
1. neurejena, navadno manjša skupina živali: krdelo konj, psov / volkovi se družijo, zbirajo v krdela / ovce so prihajale v krdelih / star. krdelo ptic jata
// nav. slabš., s prilastkom skupina ljudi: pred hišo se je podilo krdelo otrok; na cesti stoji krdelo žensk / sovražna krdela / ekspr. celo krdelo občudovalcev je stalo okrog nje
krdélo -a s (ẹ́; ẹ̑) ~ psov; slabš. sovražna ~a |skupine|

louser ::

Saj nima veze.
Dejstvo je, da je alfa samec v volčji in človeški populaciji neumna besedna zveza.

Zaradi usmrtitve "alfa" samcev ali samic se populacija ne bo zmanjšala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Pika na i ::

Fritz je izjavil:


Kaže pa, da se k nam v velikem stilu vrača šakal, ki je sicer manjši od volka a zato toliko bolj prilagodljiv in v percepciji človeka manj nevaren.


Jih je že preveč, treba pripravit puške.

Uredba o zavarovanih prosto živečih živalskih vrstah se bo v Sloveniji kmalu spremenila. Ministrstvo je namreč presodilo, da je čas za poseg v populacijo šakala, saj ta vrsta pri nas po oceni strokovnjakov ni ogrožena. Tako ni več razlogov, da bi s populacijo upravljali v okviru strogega zavarovanja, temveč se lahko z njo trajnostno gospodari po zakonu o divjadi in lovstvu.

Odstrel šakala povzroči še večje razmnoževanje
“Pričakujem, da šakala ta sprememba zakonodaje ne bo ogrozila, saj vemo iz tujine, da odstrel nima praktično nobenega vpliva na populacije šakalov. Npr. v Bolgariji letno odstrelijo 20.000 šakalov brez kakšnih opaznih učinkov. Raziskave iz Afrike so tudi pokazale, da šakali v odziv na odstrel povečajo svoje razmnoževanje, kar je verjetno glavni razlog, zakaj odstrel ni učinkovit. Populacijo šakalov so uspeli zmanjšati le v Izraelu, kar so dosegli z zmanjšanjem dostopnosti do hrane človeškega izvora (predvsem smeti in klavniških odpadkov),” je za STA pojasnil raziskovalec in profesor na Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani Miha Krofel.

Pika na i ::

louser je izjavil:


Zaradi usmrtitve "alfa" samcev ali samic se populacija ne bo zmanjšala.

Nihče ni trdil, da se z ustrelitvijo alfe, populacija zmanjša.

louser ::

A bodo kam pobegnili, kamor ni treba :O?

Najboljša opcija je še vedno ta, da država plača nastalo škodo. (v kolikor niso ogrožena življenja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

KAVINSKY ::

Pika na i je izjavil:

Jih je že preveč, treba pripravit puške.


Par let prepozno. Te živalce so zaslužne da na primorskem skoraj ni več srn. Dol po balkanu so naredili že tako čistko po gozdovih, da napadajo že privezane pse pred hišami.

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Pika na i ::

Na Cerkljanskem odstrelili mladiča volka

Volk je prvi od 11ih......

gruntfürmich ::

kočno se je začelo premikat...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pika na i ::

gruntfürmich je izjavil:

kočno se je začelo premikat...

Zame se bo začelo premikati, ko bodo koze odstranili iz hoste.

T743 ::

A volkovi? :P
Dejstvo je, da se niso namnožili po naravni poti ampak po oborah nekje bogu za hrbtom s kakšnim namenom točno je pa težko razumeti...

Machete ::

Soroš? Vesoljci?..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

T743 ::

Vprašaj Zajca...dobro spočetje je že bilo naravno tega ne bom trdil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T743 ()

HappyPills ::

"Če bi rejec utrpel napad zveri, bi v konkretnem primeru dobil 97,25 evra več denarja, kot če bi zdravo žival prodal na trgu." Ah ta ekonomija :).
https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...

Spajky ::

Podobnika genocid nad perutnino v Kokobelu ne moti, volkovi pa ... Reporter OL : http://alturl.com/aqrav
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Fritz ::

Daj si še enkrat preberi definicijo genocida, sicer izpadaš bolj neumen od tistega, ki ga omenjaš kar je zelo težko, saj je 1 Podobnik absolutna vrednost 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Spajky ::

Fritz je izjavil:

...preberi definicijo genocida... 8-)
Bom, ker sem prej mislil, da je to spray za pobijanje genov multikulturnosti oz. nekaj podobnega kot fungicid, za pobijanje plesni na glavi(ci) sovražnega razmišljanja 8-)8-) ... /s OfF
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

louser ::

HappyPills je izjavil:

"Če bi rejec utrpel napad zveri, bi v konkretnem primeru dobil 97,25 evra več denarja, kot če bi zdravo žival prodal na trgu." Ah ta ekonomija :).
https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...

Bolje je za vse, če se nastala škoda poplača. Govorim že dlje, ker v bistvu imam izkušnje.
Kauč bojevniki pravijo nasprotno

KAVINSKY ::

HappyPills je izjavil:

"Če bi rejec utrpel napad zveri, bi v konkretnem primeru dobil 97,25 evra več denarja, kot če bi zdravo žival prodal na trgu." Ah ta ekonomija :).
https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...


V članku piše, da vsi tega ne dobijo, ker se preverijo okoliščine. Če imaš kozo zavezano za drevo ne boš centa dobil.

Poleg tega;
- Preživele živali lahko izgubijo mleko, tudi mladičev nimajo naslednje leto
- Nakup novih živali za dopolnitev črede in njihovi veterinarski pregledi

Pod črto je v minusu.

Pika na i ::

Zajc pozval evropske ministre naj prevzamejo slovenske medvede in volkove



PISMO
"Prihajam iz Cerkljanskega hribovja. V zadnjih nekaj mesecih opažam veliko nastrojenost proti volkovom s strani članov lovskih družin. To niso kmetje oz. nekateri lovci imajo tudi kmetijo vendar niso bili žrtve volčjih pokolov. Star sem 34 let in od kar pomnim so bili v naših koncih medvedje, tu pa tam je seveda šla tudi kakšna ovca vendar so kmetje vedno dobili kompenzacijo od države. Sami imamo kmetijo s približno 7 glavami živine, vsako leto od začetka maja pa do prve slane pasemo vso živino na pašnikih, ki so primerno ograjeni in do sedaj nismo imeli problema ne z volkovom ne z medvedom, ki je od vedno v naših koncih. Prvi volk, ki je padel na Cerkljanskem po osamosvojitvi je padel okrog leta 1996. Ustrelil ga je član iste lovske družine kot sedaj in bil je celo iz iste vasi, če se prav spomnim. Takrat je bil volk seveda že močno zaščiten in se je lovec izgovarjal, da je mislil, da strelja na potepuškega psa. Dogodka se spomnim, ker so tega volka dali na ogled in smo ga z osnovno šolo hodili gledati. Predvidevam, da ima OŠ Cerkno o tem več informacij. Kakorkoli, od takrat pa do danes na Cerkljanskem z velikimi zvermi ni bilo problemov. Tudi oče, ki je star 67 let se ne spomni, da bi kadarkoli imeli probleme z volkovi, spomni pa se, da so še kot otroci samo enkrat videli krdelo volkov, ki je hodilo nad vasjo, od takrat volka v naravi ni več videl. Pred dobrim mesecem so po vaseh hodili člani lovske družine in prepričevali ljudi naj podpišejo zakon za odstrel volkov, ker se je volkov v letošnjem letu namnožilo toliko da ogrožajo živali in ljudi. Ker se mi je zdelo to nekorektno in zavajajoče, sem takrat tudi pisal društvu SLOWOLF, ki je dejavnosti lovske družine obsodilo.
Moje mnenje je, da je gonja proti volkovom, ki so se komaj začeli naseljevati na območje, ki je vedno bilo njihov dom, pretirano. Na vseh nas je, da se prilagodimo in poskrbimo za varnost svoje živine ter da ne udiramo preveč v življenjski prostor volkov. Tukaj bi morala država narediti več ter zlasti poskrbeti, da ne popustijo pod pritiskom populistov in trofejnih lovcev.
Pravkar sem dobil informacijo, da imajo v Cerknem srečanje kjer se lovci učijo klicati volkove, da potem lahko grejo nad njih... Vsi ti lovci, ki so začeli to iniciativo za odstrel volkov so trofejni lovci, celo nekateri njihovi vrstniki lovci so proti njim."


Jaz bom kar verjela temu neznancu s cerkljanskega hribovja.
Veselje ("Volk je padel. Pa ne po interventnem zakonu. Sedaj bo možno sobivanje..."), ki so ga pokazali lovčevi očitno stanovski kolegi ("Lovski blagor in čestitke. ena golazn manj") na FB, pokaže dovolj.
Zagotovo ima pa tip tudi še dovolj prostora v svoji lovski sobi, kjer mu po videnem manjkata samo še nagačena medved in volk.


Klicanje volkov (howling) " služi za ugotavljanje prisotnosti teritorialnih tropov volkov ter prisotnosti mladičev, kar so ključne informacije za uspešno upravljanje s populacijo volkov. Na vnaprej določenih točkah oponašamo tuljenje volkov, s čimer poskušamo izzvati odgovor teritorial-nega tropa. V mirni noči se tuljenje volkov sliši do 4 km daleč (odvisno od terena). Ker posamezen trop pokriva veliko območje (povprečje 35 000 hektarjev), je verjetnost odziva na posamezni točki dokaj majhna in je potrebno v čim krajšem času pokriti čim večje območje. Ker pa se volkovi ne odzovejo vedno tudi kadar so v bližini, je potrebno popis potrebno ponoviti trikrat."

Če ga uporabljajo LOVCI za pobijanje, so ene navadne piz!!!

Vsako leto LZS napiše poročilo in v njem koliko divjadi so odstrelili (in to zelo podrobno) ali jih je vzela cesta (ali kaj drugega) O zaščitenih vrstah, je vse, globoko zaščiteno.

gruntfürmich ::

Pika na i je izjavil:

Vsako leto LZS napiše poročilo in v njem koliko divjadi so odstrelili (in to zelo podrobno) ali jih je vzela cesta (ali kaj drugega) O zaščitenih vrstah, je vse, globoko zaščiteno.

kaj misliš s tem? jst sem se prijavil v LZS in vidim za vse LD-je za 10 let nazaj koliko je bilo odstrela tako medveda kot volka...
si ti bebasta ali se samo lažeš?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

Pika na i je izjavil:

Jaz bom kar verjela temu neznancu s cerkljanskega hribovja.

blagor tebi da ti pamet dopušča da verjameš vsaki stvari...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

T743 ::

"Pravkar sem dobil informacijo, da imajo v Cerknem srečanje kjer se lovci učijo klicati volkove, da potem lahko grejo nad njih... Vsi ti lovci, ki so začeli to iniciativo za odstrel volkov so trofejni lovci, celo nekateri njihovi vrstniki lovci so proti njim."

Temu se je skisalo...:D in tistemu, ki to verjame tudi.

KAVINSKY ::

Pika na i je izjavil:

Jaz bom kar verjela temu neznancu s cerkljanskega hribovja.

Ravno te dni je en tak neznanec, bodisi nekaj slišal ali se izmislil in to napisal na FB:



Lovec je oborožen hodil po vasi sredi dneva, na dvorišču zagledal nemškega ovčarja in ga pred otrokom ustrelil. Seveda, zgodbo z več logike najdeš še v pornografskih filmih.

V roku enega dneva se je ta objava delila na večini živaloljubskih fb skupin (katere člani grizejo sendviče z poli salamo in ob tem čohajo svoje zlate prinašalce). Potem so seveda začeli spraševati originalnega posterja, če lahko kaj več o tem pove, ker nihče drugi ne ve nič. In tak je bil odgovor.



Ta z lovci, kateri zbirajo neke podpise je malo lovska. Tudi zdaj, ko je dovoljen odstrel tistih nekaj 10 volkov je v teh par mesecih padel samo eden. Namreč, volk se ogromno giblje. En dan je na Snežniku, drugi dan na Nanosu. Dobiti ga na istem mestu 2x je skoraj nemogoče, razen če nimaš res sreče. Iti skozi postopke zbiranja podpisov, da mogoče vidiš volka v 10 letih in mogoče dobiš priložnost za strel. Lovec ve, da tako to ne funkcionira tako in je kontraproduktivno. Tudi medved, kateri je lahko dlje časa na enem območju - niti polovica jih še ni padla. Kar je čudno - po pisanju nekaterih bi kvoto dosegli v prvem tednu.

Klicanje volkov (howling) " služi za ugotavljanje prisotnosti teritorialnih tropov volkov ter prisotnosti mladičev, kar so ključne informacije za uspešno upravljanje s populacijo volkov. Na vnaprej določenih točkah oponašamo tuljenje volkov, s čimer poskušamo izzvati odgovor teritorial-nega tropa. V mirni noči se tuljenje volkov sliši do 4 km daleč (odvisno od terena). Ker posamezen trop pokriva veliko območje (povprečje 35 000 hektarjev), je verjetnost odziva na posamezni točki dokaj majhna in je potrebno v čim krajšem času pokriti čim večje območje. Ker pa se volkovi ne odzovejo vedno tudi kadar so v bližini, je potrebno popis potrebno ponoviti trikrat."

Če ga uporabljajo LOVCI za pobijanje, so ene navadne piz!!!


To ne funkcionira tako. Volk ne priteče na posnetek tuljenja volkov in tudi ne bo čakal, da greš ti (ponoči) gledat kje je tulil. Tudi če se en večer oglasi na enem mestu, bo lahko drugi dan že 10km stran ali pa se sploh ne bo oglasil. Povrhu imaš veliko različnih lovcev. Kako veš, da se nisi nekomu zameril par let nazaj. Kako veš, da potem tak ne bo delal anonimne prijave, da si volka ustrelil? Kako veš, da te taksidermist ne bo prijavil?

Seveda so vsi pametni okoli te tematike, da bi pa se kdo pozanimal okoli te tematike je pa pretežko. In potem bereš komentarje pod novicami / FB / forumih;



Smešno, da je bil to komentar na tisto izmišljeno zgodbo o ustreljenem nemškem ovčarju.

Pika na i ::

gruntfürmich je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Vsako leto LZS napiše poročilo in v njem koliko divjadi so odstrelili (in to zelo podrobno) ali jih je vzela cesta (ali kaj drugega) O zaščitenih vrstah, je vse, globoko zaščiteno.

kaj misliš s tem? jst sem se prijavil v LZS in vidim za vse LD-je za 10 let nazaj koliko je bilo odstrela tako medveda kot volka...
si ti bebasta ali se samo lažeš?

No le, kar pokaži, kje si to našel.
Če si se prijavil, si lovec. Jaz pa nisem. Tako da ne nabijaj, Podatki niso dostopni vsem.

gruntfürmich ::

ja, sem lovec. in sem prepričan da se ta poročila dobijo na kakšni drugi strani. ampak ti pač ne znaš poiskati in ti je potem to vse zavito v meglo.
to so podatki pristojnega ministrstva, ne lovcev, ki smo samo zadnji delavčki v vseh zgodbah.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

KAVINSKY je izjavil:



Smešno, da je bil to komentar na tisto izmišljeno zgodbo o ustreljenem nemškem ovčarju.

Lej, ne vem o čem ti pišeš, jaz zagotovo ne o nemškem ovčarju.
Tip, ki se je hvalil, kako je njihov pobudnik iniciative za odstrel volka, tega odstrelil, je to javno objavil. Koliko masla na glavi ima, bom pa zagotovo ugotovila. Predlagam mu pa, da pospravi vse fotke, ki jih je posnel s kamero - razen če za postavljanje kamere v hosti, nima dovoljenja.
Ampak verjetno je to fejk profil, a ne.

gruntfürmich je izjavil:

ja, sem lovec. in sem prepričan da se ta poročila dobijo na kakšni drugi strani. ampak ti pač ne znaš poiskati in ti je potem to vse zavito v meglo.
to so podatki pristojnega ministrstva, ne lovcev, ki smo samo zadnji delavčki v vseh zgodbah.

Ne, se ne dobijo.
Ampak tii kar bodi prepričan, jaz sem pa tudi.
Do nedavnega nit lovski pripravniki niso mogli videti vsega kar je v Lisjaku.

Namesto da prasce iz lovskih vrst obsodiš, jih braniš. Zelo lepo.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Pika na i je izjavil:

Do nedavnega nit lovski pripravniki niso mogli videti vsega kar je v Lisjaku.

v lisjak ne morejo, ker ni za njih. lahko pa se prijavijo v portal in pogledajo vse plane vseh LD-jev; s številko izkaznice in svojo ID.

Pika na i je izjavil:

Namesto da prasce iz lovskih vrst obsodiš, jih braniš. Zelo lepo.

debata teče o dostopnosti podatkov, ne o obsojanju določenih lovcev. nisi sposobna dojeti zapisanega?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pika na i ::

Ne mislim se s tabo prepirat. Dejstvo je, da kdor ni lovec, ne more do podatkov o odstrelu volka in medveda. Za vse ostale živali, so podatki dostopni.
Tako da prosim, lahko nehaš.

Ja, od normalnega lovca bi pričakovala, da obsodi sprevržena dejanja ostalih lovcev.
No, mogoče gre to samo v okviru lovske bratovščine a ne.
Ker tako, na svetlem, ne gre, da bi vrana vrani izkljuvala oči, a ne.

gruntfürmich ::

Pika na i je izjavil:

Ja, od normalnega lovca bi pričakovala, da obsodi sprevržena dejanja ostalih lovcev.

ja, obsojam jih. v naprej. o katerih dejanjih je govora?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

KAVINSKY ::

Pika na i je izjavil:

Lej, ne vem o čem ti pišeš, jaz zagotovo ne o nemškem ovčarju.

Jaz tebi o temu tvojemu prekopiranem pismu od KREDIBILNEGA neznanca

Pravkar sem dobil informacijo, da imajo v Cerknem srečanje kjer se lovci učijo klicati volkove, da potem lahko grejo nad njih...

Res misliš, da tak kretenizem lahko spiše nekdo, ki že 30 let živi na vasi? Prej bi rekel, da so to en blokar izmišljuje. Svoje 7 krav pa si zamišlja v viola barvi z napisom Milka na vampu. Howling izvaja biotehniška fakulteta, skupaj z društvi (dinaricum, slowolf...) in lovsko zvezo. Namenjeno je štetju volkov in ne klicanju volkov da pridejo gledat kdo tuli oz. da jager gre gledat kje tulijo.

PS; podatke o odstrelu najdeš na statističnem uradu oz. v uradnih listinah. Če so v novicah omejali lasnkoletne številke, potem so podatki javno dostopni. Samo najti jih je treba v vsej solati birokracije. Lahko pa pokličeš na Zavod za gozdove.

gruntfürmich ::

da malo podpiramo nesposobne: https://www.gov.si/teme/velike-zveri/

Upravljanje medveda in volka v Sloveniji zajema tudi odvzem. Tega vsako leto s predpisom določi Ministrstvo za okolje in prostor. Odvzem risa ni dovoljen.


za volka:
https://www.gov.si/assets/ministrstva/M...
35 stran...

res je zakomplicirano najti... groza!

in potem takšni posamezniki držijo javno menje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

gruntfürmich je izjavil:

da malo podpiramo nesposobne: https://www.gov.si/teme/velike-zveri/

Upravljanje medveda in volka v Sloveniji zajema tudi odvzem. Tega vsako leto s predpisom določi Ministrstvo za okolje in prostor. Odvzem risa ni dovoljen.


za volka:
https://www.gov.si/assets/ministrstva/M...
35 stran...

res je zakomplicirano najti... groza!

in potem takšni posamezniki držijo javno menje...

Daj, ne delaj se neumnega. Ali pač si?
Če si lovec in vstopaš v Lisjaka, prav dobro veš, o kakšnih podatkih govorim.

gruntfürmich ::

v lisjaka nimam vstopa. tja imajo vstop tisti ki VNAŠAJO podatke. imamo pa vsi na voljo ogled uplena do 2008 leta; kot sem ti napisal.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
9 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obramba pred živalmi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17030601 (26688) FrRoSt
»

Obubožan zapit lovec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611391 (7357) Heavy
»

Zadnji človekov plenilec. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
546791 (5221) Matako

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15541984 (39601) Gandalfar
»

Prijava škode- 12 piščancev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
969687 (7218) jan01

Več podobnih tem