» »

medvedi in srnjad

medvedi in srnjad

««
2 / 14
»»

fikus_ ::

Boš moral napisati kaj več!

jype ::

fikus_ je izjavil:

Boš moral napisati kaj več!
Sem že: Alfa samci ne obstajajo.

          ::

Mato989 je izjavil:

Kaj pa če, šokantno vem, je preveč ljudi?


V tem primeru je potrebno, šokantno vem, odrediti odstrel nekaj ljudi.

MTB ::

Samael je izjavil:

MTB je izjavil:

Medvedji kakec sem našel 300 m od hiše. Srne in srnjaki se mi pasejo na terasi, lisica gre vsake toliko časa mimo.
Niti v enem trenutku se nisem počutil ogroženo. Sosedi imajo kure v ograji in jim niti ena še ni zmanjkala.
Najlažje bi vam bilo vse pobiti. A vam ni jasno da so živali v gozdovih pač plen zverin. Če jih zvlečem nekam v divjino, si jih bodo normalno postregle.
Ne mi filozofirat o ogroženosti. Ja, če rineš sred hoste. Pa tudi nihče od vas se tu ne pritožuje, ko se mularija s štirikolesniki spravi v gmajno, ko ropota 5 km naokoli, da sploh ne veš od kod prihaja. Normalno da se zveri splašijo in bežijo kamorkoli, tudi proti naseljem.

Lepa zgodba, ampak kakšen točno je tvoj point?
Da pač, ne glede na drastično povečanje števila medvedov iz leta v leto ... pustimo zadeve kot so, pa se bo že "nekako" uredilo? Al kaj točno želiš povedati?


Da je čimmanj vpletanja v naravo najboljši recept za ohranitev, oz. regulacijo populacije. Ko začnemo divjat po gozdovih, živali bežijo proti naseljem, navajajo se na hrup. V kombinaciji s hrano v smeteh, prostih čredah zunaj naselij, umetnim hranjenjem na krmiščih, se pač populacija dviga, saj imajo posledično večjo možnost preživetja, ne moti jih več ropot in približajo se hišam.

KAVINSKY ::

MTB je izjavil:

Srne in srnjaki se mi pasejo na terasi, lisica gre vsake toliko časa mimo.
Niti v enem trenutku se nisem počutil ogroženo.


Za lisico že razumem, ker na hitro težko oceniš če je stekla, ampak če bi se počutil ogrožen zaradi srne, imam slabe novice :))

Spock83 ::

Krompir sadit namesto živinoreje pa bo. :D

BRBR ::

Če bi medo žrl plačo (peneze) tam nekje na robu Ljubljane, ne bi noben idiot zbijal po piskrih v gmajni.
Če pa eni ženici, že za odstrel, olupi lobanjo, je pa OK.

          ::

gusto je izjavil:

Nam na vrt zadnji mesec hodi žret solato srna, pa ji nič ne moremo. Živimo v naselju. Edino pomahamo ji lahko čez okno in zaželimo dober tek.


K nam so hodile 3 (z besedo: tri!!!), nato smo postavili ograjo in imamo mir.

DePalmo je izjavil:

Srne niso problem, problem so volkovi, šakali in medvedje. Srna ti bo pojedla solato, slednji pa tebe.


Šakal žre miši in druge glodalce, volk se tudi ne bo spravil nate. napadov medveda na človeka je bilo pa v zadnjih 10 letih koliko?

Zgodovina sprememb…

Samael ::

MTB je izjavil:

Samael je izjavil:

MTB je izjavil:

Medvedji kakec sem našel 300 m od hiše. Srne in srnjaki se mi pasejo na terasi, lisica gre vsake toliko časa mimo.
Niti v enem trenutku se nisem počutil ogroženo. Sosedi imajo kure v ograji in jim niti ena še ni zmanjkala.
Najlažje bi vam bilo vse pobiti. A vam ni jasno da so živali v gozdovih pač plen zverin. Če jih zvlečem nekam v divjino, si jih bodo normalno postregle.
Ne mi filozofirat o ogroženosti. Ja, če rineš sred hoste. Pa tudi nihče od vas se tu ne pritožuje, ko se mularija s štirikolesniki spravi v gmajno, ko ropota 5 km naokoli, da sploh ne veš od kod prihaja. Normalno da se zveri splašijo in bežijo kamorkoli, tudi proti naseljem.

Lepa zgodba, ampak kakšen točno je tvoj point?
Da pač, ne glede na drastično povečanje števila medvedov iz leta v leto ... pustimo zadeve kot so, pa se bo že "nekako" uredilo? Al kaj točno želiš povedati?


Da je čimmanj vpletanja v naravo najboljši recept za ohranitev, oz. regulacijo populacije. Ko začnemo divjat po gozdovih, živali bežijo proti naseljem, navajajo se na hrup. V kombinaciji s hrano v smeteh, prostih čredah zunaj naselij, umetnim hranjenjem na krmiščih, se pač populacija dviga, saj imajo posledično večjo možnost preživetja, ne moti jih več ropot in približajo se hišam.


To, kar si nam povedal je zgolj nekaj kar se ti zdi, da bi lahko delovalo in bilo vse super in ok, nima pa nobene veze z realnostjo. Gladko si prezrl dejstvo, da se je v zadnjih letih populacija medvedov povečala za 150% in da se še povečuje, ter da se posledično medveda vidi tudi tam, kjer ga prej ni bilo.
Torej kakor sem razumel iz tvojega pisanja, predlagaš čim manj hoditi v naravo, ker tam človek pa ja nima kaj početi in pa do nadaljnjega ignorirati drastično večanje populacije medvedov, pa bo že nekako?
Oprosti, ampak to kar ti nabijaš nima nobene veze z realnostjo. Ti bom še enkrat skopiral v upanju, da boš tokrat razpravljal o dejanskem problemu, ne pa širil pravljice, kako je oh in sploh vse super, samo v gozd ne hoditi:

Po ocenah strokovnjakov Biotehniške fakultete je bilo v Sloveniji leta 2018 med 875 in 1.130 medvedov, najbolj verjetno okoli 975. Velikost populacije medveda v Sloveniji se je v zadnjih 20 letih povečala za približno 150 %.

Številčnost medvedov v Sloveniji so s pomočjo neinvazivnega genetskega vzorčenja doslej ocenili dvakrat, leta 2007 in leta 2015. V tem obdobju je populacija povečala za 41 % in je štela pomladi leta 2015 od 657 do 767 medvedov, najbolj verjetno okoli 711 medvedov. Na osnovi teh dveh točkovnih ocen številčnosti in spolne sestave populacije ter dolge časovne serije podatkov o evidentirani smrtnosti medvedov (obdobje 1998-2018) so razvili robustne napovedne modele populacijske dinamike. Z njimi so ocenili, da se je velikost populacije medveda v Sloveniji v zadnjih 20 letih povečala za okoli 150 % in je spomladi leta 2018 najverjetneje znašala od 875 do 1.130 osebkov, najbolj verjetno okoli 975 medvedov. Rodnost populacije naših medvedov znaša okoli 24 %.

Vir: https://www.gozd-les.com/novice/stevilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

          ::

KAVINSKY je izjavil:

MTB je izjavil:

Srne in srnjaki se mi pasejo na terasi, lisica gre vsake toliko časa mimo.
Niti v enem trenutku se nisem počutil ogroženo.


Za lisico že razumem, ker na hitro težko oceniš če je stekla, ampak če bi se počutil ogrožen zaradi srne, imam slabe novice :))


Stekline ni več pri nas.

HappyPills ::

Sem proti odstrelu zveri sploh pa volkov, ki jih je samo še za vzorec. Hkrati sem za povečanje zelenega pasu in za še več nacionalnih parkov. Čist vsako hosto nam pa tut ni treba zjebat al kaj. Če ni volka za poklat se pa žica napele da si kšn mulc s kolesom vrat prereže.

Mato989 ::

HappyPills je izjavil:

Sem proti odstrelu zveri sploh pa volkov, ki jih je samo še za vzorec. Hkrati sem za povečanje zelenega pasu in za še več nacionalnih parkov. Čist vsako hosto nam pa tut ni treba zjebat al kaj. Če ni volka za poklat se pa žica napele da si kšn mulc s kolesom vrat prereže.


Ne samo to... država bi morala prenehat metat denar v podeželje ampak bi morala v SLO kvalitetno usmerit v urbanizacijo mest do te mere da bi vseh 2 mil slovencev izvzemši 10 kmetov ki bi bili veliki pridelovalci živelo v največjih 10 mestih po vseh MO... ostalo pa polagoma rušit in spreminjat v naravo razen par turističnih atrakcij tipa Bled in Bohinj... tako bi naravi dali prostor ki bi se razraščala in živali bi manj hodile v stik z ljudmi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Machete ::

Se strinjam. V bistvu sta LJ in Kp čisto dovolj, tako da bi začel kar s počasno rušitvijo Maribora in Slovenske Bistrice. Začel bi absolutno pri večstanovanjskih zgradbah in blokih, najprej z garsonjerami.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Se strinjam. V bistvu sta LJ in Kp čisto dovolj, tako da bi začel kar s počasno rušitvijo Maribora in Slovenske Bistrice. Začel bi absolutno pri večstanovanjskih zgradbah in blokih, najprej z garsonjerami.


Še dobro da si torej ne lastim nobene garsonjere... začet je treba za kvazi vasmi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Machete ::

Za vasmi je gmajna. In vedno večje bodo kvazi vasi, ker ljudje imajo raje okoli hiše dihurje, kot pa zatohle malomeščane.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

KAVINSKY ::

          je izjavil:

Stekline ni več pri nas.


Ob južni meji je še, ker hrvati ne cepijo lisic. In ker ne veš ali je žival cepljena ali ne se vsak ugriz obravnava, kot da je žival stekla (isto pri psih če ni potrdila o cepljenju oz. pes zbeži).

In potem imaš dobitnike Darwin nagrade, kateri slikajo otroke ob lisičjem mladiču v travi, ter na facebooku sprašujejo kako lahko pomagajo oz. kje je mama.

MTB ::

Samael je izjavil:

MTB je izjavil:

Samael je izjavil:

MTB je izjavil:

Medvedji kakec sem našel 300 m od hiše. Srne in srnjaki se mi pasejo na terasi, lisica gre vsake toliko časa mimo.
Niti v enem trenutku se nisem počutil ogroženo. Sosedi imajo kure v ograji in jim niti ena še ni zmanjkala.
Najlažje bi vam bilo vse pobiti. A vam ni jasno da so živali v gozdovih pač plen zverin. Če jih zvlečem nekam v divjino, si jih bodo normalno postregle.
Ne mi filozofirat o ogroženosti. Ja, če rineš sred hoste. Pa tudi nihče od vas se tu ne pritožuje, ko se mularija s štirikolesniki spravi v gmajno, ko ropota 5 km naokoli, da sploh ne veš od kod prihaja. Normalno da se zveri splašijo in bežijo kamorkoli, tudi proti naseljem.

Lepa zgodba, ampak kakšen točno je tvoj point?
Da pač, ne glede na drastično povečanje števila medvedov iz leta v leto ... pustimo zadeve kot so, pa se bo že "nekako" uredilo? Al kaj točno želiš povedati?


Da je čimmanj vpletanja v naravo najboljši recept za ohranitev, oz. regulacijo populacije. Ko začnemo divjat po gozdovih, živali bežijo proti naseljem, navajajo se na hrup. V kombinaciji s hrano v smeteh, prostih čredah zunaj naselij, umetnim hranjenjem na krmiščih, se pač populacija dviga, saj imajo posledično večjo možnost preživetja, ne moti jih več ropot in približajo se hišam.


To, kar si nam povedal je zgolj nekaj kar se ti zdi, da bi lahko delovalo in bilo vse super in ok, nima pa nobene veze z realnostjo. Gladko si prezrl dejstvo, da se je v zadnjih letih populacija medvedov povečala za 150% in da se še povečuje, ter da se posledično medveda vidi tudi tam, kjer ga prej ni bilo.
Torej kakor sem razumel iz tvojega pisanja, predlagaš čim manj hoditi v naravo, ker tam človek pa ja nima kaj početi in pa do nadaljnjega ignorirati drastično večanje populacije medvedov, pa bo že nekako?
Oprosti, ampak to kar ti nabijaš nima nobene veze z realnostjo. Ti bom še enkrat skopiral v upanju, da boš tokrat razpravljal o dejanskem problemu, ne pa širil pravljice, kako je oh in sploh vse super, samo v gozd ne hoditi:

Po ocenah strokovnjakov Biotehniške fakultete je bilo v Sloveniji leta 2018 med 875 in 1.130 medvedov, najbolj verjetno okoli 975. Velikost populacije medveda v Sloveniji se je v zadnjih 20 letih povečala za približno 150 %.

Številčnost medvedov v Sloveniji so s pomočjo neinvazivnega genetskega vzorčenja doslej ocenili dvakrat, leta 2007 in leta 2015. V tem obdobju je populacija povečala za 41 % in je štela pomladi leta 2015 od 657 do 767 medvedov, najbolj verjetno okoli 711 medvedov. Na osnovi teh dveh točkovnih ocen številčnosti in spolne sestave populacije ter dolge časovne serije podatkov o evidentirani smrtnosti medvedov (obdobje 1998-2018) so razvili robustne napovedne modele populacijske dinamike. Z njimi so ocenili, da se je velikost populacije medveda v Sloveniji v zadnjih 20 letih povečala za okoli 150 % in je spomladi leta 2018 najverjetneje znašala od 875 do 1.130 osebkov, najbolj verjetno okoli 975 medvedov. Rodnost populacije naših medvedov znaša okoli 24 %.

Vir: https://www.gozd-les.com/novice/stevilo...


V naravi sem verjetno več kot 95% slovenske populacije. In lahko ti povem, da sem medveda videl v živo žal samo enkrat, pa še to jo je ucvrl na daleč. Veliko stvari ne razumeš. Žal. Tudi za rise so včasih mislili, da delajo škodo.

Machete ::

In zakaj ti ni dovolj 500 medvedov, ampak jih 'rabiš' 1500?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

111111111111 ::

MTB je izjavil:


V naravi sem verjetno več kot 95% slovenske populacije. In lahko ti povem, da sem medveda videl v živo žal samo enkrat, pa še to jo je ucvrl na daleč. Veliko stvari ne razumeš. Žal. Tudi za rise so včasih mislili, da delajo škodo.

Življenjski prostor smo živalim preveč uničli. Treba zadevo regulirat. ČE bodo medvedi imeli dovolj hrane po hostah potem ne bodo silili v mesta.

Ni dovolj prostora za samoregulacijo velikih živali: jelen, medved, volk, divji prašil in ris.

MTB ::

Machete je izjavil:

In zakaj ti ni dovolj 500 medvedov, ampak jih 'rabiš' 1500?

Leta 1987 med Univerziado v Zagrebu je mestu pripadla čast, da se je tam rodil 5.000.000.000 Zemljan. Danes gremo proti 8 mrd.
Dajmo jih pobit par milijard, ker jih je dovolj.

Machete ::

Odgovor nevreden bitov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krucymucy ::

MTB je izjavil:


V naravi sem verjetno več kot 95% slovenske populacije. In lahko ti povem, da sem medveda videl v živo žal samo enkrat, pa še to jo je ucvrl na daleč. Veliko stvari ne razumeš. Žal. Tudi za rise so včasih mislili, da delajo škodo.


Jaz sem v naravi zadnje case bolj malo, pa vseeno videvam medveda tedensko, sredi strnjenega naselja (1500 prebivalcev)
Zadnjic je bil na dvoriscu zjutraj, sicer je odsel, ko sem stopil iz hise, vprasanje pa ce bo pobegnil vsakic in ce bi pobegnil kateri drugi primerek.
Pred leti, ko sem hotel gledati medvede sem sel na "mrhovisce". Sedaj ga imam na vrtu.

Mato989 ::

Machete je izjavil:

In zakaj ti ni dovolj 500 medvedov, ampak jih 'rabiš' 1500?


Zakaj enim ni dovolj 1 otrok ampak hočejo 2?

krucymucy je izjavil:

MTB je izjavil:


V naravi sem verjetno več kot 95% slovenske populacije. In lahko ti povem, da sem medveda videl v živo žal samo enkrat, pa še to jo je ucvrl na daleč. Veliko stvari ne razumeš. Žal. Tudi za rise so včasih mislili, da delajo škodo.


Jaz sem v naravi zadnje case bolj malo, pa vseeno videvam medveda tedensko, sredi strnjenega naselja (1500 prebivalcev)
Zadnjic je bil na dvoriscu zjutraj, sicer je odsel, ko sem stopil iz hise, vprasanje pa ce bo pobegnil vsakic in ce bi pobegnil kateri drugi primerek.
Pred leti, ko sem hotel gledati medvede sem sel na "mrhovisce". Sedaj ga imam na vrtu.


Prihraniš čas!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

krucymucy ::

Ne vem zakaj ne priblizajo medvedov v naravnem okolju tudi v glavnem mestu. Roznik in Mostec je kar velika gozdnata povrsina in mislim da je dovolj prostora za dva ali tri medveda. Tako jim ne bi bilo treba voziti otrok v zivalski vrt da vidijo medveda in naj prostor v zivalskem vrtu raje ostane za neavtohtone vrste.

jype ::

krucymucy je izjavil:

Ne vem zakaj ne priblizajo medvedov v naravnem okolju tudi v glavnem mestu. Roznik in Mostec je kar velika gozdnata povrsina in mislim da je dovolj prostora za dva ali tri medveda. Tako jim ne bi bilo treba voziti otrok v zivalski vrt da vidijo medveda in naj prostor v zivalskem vrtu raje ostane za neavtohtone vrste.
Medvedi vedo, da je Ljubljana mesto heroj in da z Ljubljančani ni šale, tako da se raje držijo domobranskih občin.

tikitoki ::

Machete je izjavil:

Kdo tebe prosi, da hodiš ven iz zaprtega oddelka?


Ne vem kdo te prosi, ker nisem tam.

Zgodovina sprememb…

          ::

Machete je izjavil:

Se strinjam. V bistvu sta LJ in Kp čisto dovolj, tako da bi začel kar s počasno rušitvijo Maribora in Slovenske Bistrice. Začel bi absolutno pri večstanovanjskih zgradbah in blokih, najprej z garsonjerami.


Prebivalce lahko zapremo v koncentracijska taborišča.

Zgodovina sprememb…

krucymucy ::

jype je izjavil:

Medvedi vedo, da je Ljubljana mesto heroj in da z Ljubljančani ni šale, tako da se raje držijo domobranskih občin.

Da, pred leti, ko je ubogi medvedek zataval na Roznik se je v najkrajsem casu aktiviralo 150 herojev. Vojakov, policistov, lovcev ...

tikitoki ::

MTB je izjavil:

Machete je izjavil:

In zakaj ti ni dovolj 500 medvedov, ampak jih 'rabiš' 1500?

Leta 1987 med Univerziado v Zagrebu je mestu pripadla čast, da se je tam rodil 5.000.000.000 Zemljan. Danes gremo proti 8 mrd.
Dajmo jih pobit par milijard, ker jih je dovolj.


Pobijanje je zelo radikalna resitev, lahko bi zaceli z omejevanjem rojstev. Sam imas tudi tu dovolj bedakov, ki bodo zagovarjali pravico do neomejenga razmnozevanja, ker menda Slovencev primankuje.

Zgodovina sprememb…

jype ::

krucymucy je izjavil:

Da, pred leti, ko je ubogi medvedek zataval na Roznik se je v najkrajsem casu aktiviralo 150 herojev. Vojakov, policistov, lovcev ...
Gasilce si pozabil.

tikitoki je izjavil:

Pobijanje je zelo radikalna resitev, lahko bi zaceli z omejevanjem rojstev. Sam imas tudi tu dovolj bedakov, ki bodo zagovarjali pravico do neomejenga razmnozevanja, ker menda Slovencev primankuje.
Neomejeno razmnoževanje Slovencev je neproblematično:

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Najbl hinavsko je k pravijo da ni denarja za ograje; a za državno mejo se ga je pa takoj najdl.

HappyPills ::

Denar vedno je, sej to je tudi primarna težava, ker je denar tudi v medvedih zato pa že brusijo puške.

Mato989 ::

Glugy je izjavil:

Najbl hinavsko je k pravijo da ni denarja za ograje; a za državno mejo se ga je pa takoj najdl.


Zakaj bi morala država torej MI VSI gradit ograje in jih plačevat ker eni kmetje in lastniki ne zmorejo ogradit LASTNIH ZEMLJIŠČ in poskrbet za varovanje LASTNE ČREDE?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

. . . Sem že: Alfa samci ne obstajajo. . . .

Jure, Wikipedija pravi, da se motiš!

https://sl.m.wikipedia.org/wiki/Volk

Truga ::

si moral slovensko vikipedijo najst da si nasel dovolj staro verzijo ki se prodaja alfa samec buce?

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Okrog vsega tega so bile že težke debate in potem slišiš neumnosti tipa "zakaj pa ne sadijo solate namesto, da redijo živino" in to na kraških pašnikih. Kdor je vsaj enkrat bil tam bo vedel za kakšno bedasto izjavo gre.

Zgodovina sprememb…

          ::

Daniel je izjavil:

Okrog vsega tega so bile že težke debate in potem slišiš neumnosti tipa "zakaj pa ne sadijo solate namesto, da redijo živino" in to na kraških pašnikih. Kdor je vsaj enkrat bil tam bo vedel za kakšno bedasto izjavo gre.


Rešitev je enostavna: obvezno vegetarijanstvo oz. veganstvo. Potem ne bo več potrebe po živinoreji in posledično ne napadov volkov in medvedov. Pa še izpusti toplogrednih plinov se bodo zmanjšali, zmanjšale se bodo številne prehransko pogojene bolezni in podobno. Sami plusi.

fikus_ ::

Truga, prvi zadetek na guglu!

Mato989 ::

Zato je bolje da skenslamo ljudi kot medvede =) Medvedi tega ne počnejo kar tale majmun počne!

https://9gag.com/gag/an96wL0
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BRBR ::

Ne računaš na to, da ko se bodo medvedi razširili po celi slo, da bodo porast populacije zaznali tudi sosedi.
Tam takega budaljenja kot tule ne bo. Mastne medvede bodo popokali in prodali petičnim lovcem, verjetno tem iz Ljubljane.

Če bo še kakšen ljubljanski lovec živ, če ga medo ne bo pojedel za priboljšek, ko bo pulil vegi korenček. Jebiga, več medvedov bo za avstrijce.

Tak črn scenarij je malo verjeten, pri nas že samo šakal pokuka na plano, pa dobi šus.

Daniel ::

          je izjavil:

Daniel je izjavil:

Okrog vsega tega so bile že težke debate in potem slišiš neumnosti tipa "zakaj pa ne sadijo solate namesto, da redijo živino" in to na kraških pašnikih. Kdor je vsaj enkrat bil tam bo vedel za kakšno bedasto izjavo gre.


Rešitev je enostavna: obvezno vegetarijanstvo oz. veganstvo. Potem ne bo več potrebe po živinoreji in posledično ne napadov volkov in medvedov. Pa še izpusti toplogrednih plinov se bodo zmanjšali, zmanjšale se bodo številne prehransko pogojene bolezni in podobno. Sami plusi.


Slišal sem že tudi takšne nebuloze ja, še posebej iz Ljubljane in Celja, kjer domuje večina teh novodobnih prehranskih strokovnjakov. Me prav zanima kakšen ključ bi vzel Dule na gradbišču in ga vrgel v vegana, ki bi mu prinesel solato in mu hitel razlagati, da sedaj bo pa on jedel samo tole, ker se je vegan tako odločil.

Kajpak ne bo napadov medvedov in volkov, seveda ne... še posebej se bojo zmanjšali, ko se bo populacija namnožila za par 100, 500, 1000 osebkov zraven. Takrat bo pač napadeni naslednji na listi živeč v bližini. Že komaj čakam, da vidim kaka panika bo, ko bo spet kak medo zataval na Rožnik...

Drugače pa je kmetijstvo dokaj nevtralno kar se tiče toplogrednih plinov, če upoštevaš vse rastline kot del kmetijstva, za razliko od prometa in industrije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Looooooka ::

Gogyto je izjavil:

Gledal zdajle dnevnik na to temo.

Vse lepo in prav. Zmoti pa me izjava kmeta, da je ograja predraga, pes čuvaj patudi in predolgo traja za vzgojo.

In potem je seveda najenostavnejša rešitev odstrel volkov in medvedov.

Po drugi strani pa zadnjič berem izjavo strokovnjaka, da v SLO odstrelijo preveč srnjadi, ki vseeno predstavlja glavno dieto volkovom. In če je le-te premalo, je logično, da bojo volkovi šli na pašnike...

Ja, vsak pajac bi danes državi rad govoril, kako naj ureja zadeve. Seveda v korist slehernega pajaca, dlje od nosu se itak ne vidi.

Vceraj sem prvic v zivljenju videl prispevek, ki je te butlje postavil na laz. Ne samo, da je do 80% ograje financirane, ampak zadeva deluje. Ljudje, ki jo imajo dejansko nimajo problemov ne z medvedi ne z volkovi. Da bo presenecenje se vecje so sli celo obiskat kmete, ki imajo pse cuvaje. Prav tako nobenih problemov, ce je pes vedno tam. In to vse vejo vsi nasi sosedje, samo mi poslusamo bebce, ki jim bolj disi odskodnina kot pa resitev. Verjetno bi bilo najbolje, da se sprejme zakon, da brez ograje nisi upravicen do odskodnine. Da o tem, kje vse zadnje cajte dovolimo gradnje his in naselij, sploh ne govorimo. Ne mores postavit naselja sredi gozda in potem trditi, da okoli lomasti nevarna medvedka. Dejstvo je, da smo tja prilomastili nevarni ljudje.

Seveda, da bo medved prilomastil na Brdo, ce bomo odstrelili pol gozda drugo polovico pa spremenili v sprehajalne poti, naselja in piknik place. Naj gre v McDonalds pa si tam naroci hrano, ki smo mu jo odzrli al kaj?

Looooooka ::

          je izjavil:

Daniel je izjavil:

Okrog vsega tega so bile že težke debate in potem slišiš neumnosti tipa "zakaj pa ne sadijo solate namesto, da redijo živino" in to na kraških pašnikih. Kdor je vsaj enkrat bil tam bo vedel za kakšno bedasto izjavo gre.


Rešitev je enostavna: obvezno vegetarijanstvo oz. veganstvo. Potem ne bo več potrebe po živinoreji in posledično ne napadov volkov in medvedov. Pa še izpusti toplogrednih plinov se bodo zmanjšali, zmanjšale se bodo številne prehransko pogojene bolezni in podobno. Sami plusi.

Polje bos postavil v zraku al bo tvoj stric financiral hidroponiko pa aeroponiko za celo drzavo? Ce probamo dosezt 100% samozadostnost z zelenjavo, bo verjetno treba postrelit vse medvede, volkove, srne pa pol verjetno se pol drzavljanov. Se tisti zemljo, ki je rodovitna spremenimo namembnost pa gor gradimo fabrike in stanovanja. Meso je kar se Slovenije tice se najmanjsi problem. Avtohtone svinje nam je EU ze prepovedala gojit recimo(oz ne smemo EU sredstev uporabljat v ta namen...nekaj samodestruktivnega v glavnem).

Daniel ::

Looooooka je izjavil:

Gogyto je izjavil:

Gledal zdajle dnevnik na to temo.

Vse lepo in prav. Zmoti pa me izjava kmeta, da je ograja predraga, pes čuvaj patudi in predolgo traja za vzgojo.

In potem je seveda najenostavnejša rešitev odstrel volkov in medvedov.

Po drugi strani pa zadnjič berem izjavo strokovnjaka, da v SLO odstrelijo preveč srnjadi, ki vseeno predstavlja glavno dieto volkovom. In če je le-te premalo, je logično, da bojo volkovi šli na pašnike...

Ja, vsak pajac bi danes državi rad govoril, kako naj ureja zadeve. Seveda v korist slehernega pajaca, dlje od nosu se itak ne vidi.

Vceraj sem prvic v zivljenju videl prispevek, ki je te butlje postavil na laz. Ne samo, da je do 80% ograje financirane, ampak zadeva deluje. Ljudje, ki jo imajo dejansko nimajo problemov ne z medvedi ne z volkovi. Da bo presenecenje se vecje so sli celo obiskat kmete, ki imajo pse cuvaje. Prav tako nobenih problemov, ce je pes vedno tam. In to vse vejo vsi nasi sosedje, samo mi poslusamo bebce, ki jim bolj disi odskodnina kot pa resitev. Verjetno bi bilo najbolje, da se sprejme zakon, da brez ograje nisi upravicen do odskodnine. Da o tem, kje vse zadnje cajte dovolimo gradnje his in naselij, sploh ne govorimo. Ne mores postavit naselja sredi gozda in potem trditi, da okoli lomasti nevarna medvedka. Dejstvo je, da smo tja prilomastili nevarni ljudje.

Seveda, da bo medved prilomastil na Brdo, ce bomo odstrelili pol gozda drugo polovico pa spremenili v sprehajalne poti, naselja in piknik place. Naj gre v McDonalds pa si tam naroci hrano, ki smo mu jo odzrli al kaj?


Ker vidim, da težko razmišljaš 5 minut vnaprej bi te prosil še za tvoje cenjeno mnenje, kaj bo pri teh rejcih, ki imajo ograjo potem, ko medo in volk več ne bosta prišla do je hrane na pašnikih, ki niso zagrajeni s takimi ograjami? Ravno tako bi želel tvoj odgovor, če lahko odgovornost za psa, ki bo napadel naključnega mimoidočega prenesemo nate? Ker pes je odgovornost in to ne majhna. V teh zapisih največji bebec izpadeš kar ti, ker če bi malo spremljal tematiko, bi dejansko vedel, da se je v tistih krajih v zadnjih 50 letih gozd močno razširil do hiš in ne hiše do gozda, ljudje pa tam živijo že stoletja ampak doslej se pametni ljudje iz mesta niso vtikali v njihovo upravljanje z naravo. Tam je bilo pač normalno, da je vsake toliko medved odprl kakšne bale, volkovi pa so se držali bolj v gozdovih in se nihče ni zaradi tega razburjal... in potem so prišli brihtni naravovarstveniki, ki pa bojo ja vedeli bolje kako se temu streže.

Kar se pa tiče polja v zraku pa je to še en dokaz, da nimaš pojma, tam je namreč pod travno rušo kamen in gojenje vrtnin ni možno tudi če po tvoje "postrelijo vse volkove in medvede". Kvečjemu se na te pašnike lahko razširi le gozd. Ampak ti že veš kajne...

Sicer pa:
Medo in ograja 1


Medo in električna ograja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Invictus ::

HappyPills je izjavil:

Sem proti odstrelu zveri sploh pa volkov, ki jih je samo še za vzorec. Hkrati sem za povečanje zelenega pasu in za še več nacionalnih parkov. Čist vsako hosto nam pa tut ni treba zjebat al kaj. Če ni volka za poklat se pa žica napele da si kšn mulc s kolesom vrat prereže.

Saj hrana pa raste v Merkatorju in Lidlu.

Če se malo pelješ z biciklom okoli, vidiš koliko pašnikov in njiv je zapuščenih....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mulc007 ::

MTB je izjavil:

Machete je izjavil:

In zakaj ti ni dovolj 500 medvedov, ampak jih 'rabiš' 1500?

Leta 1987 med Univerziado v Zagrebu je mestu pripadla čast, da se je tam rodil 5.000.000.000 Zemljan. Danes gremo proti 8 mrd.
Dajmo jih pobit par milijard, ker jih je dovolj.


Sem se spomnil da so rimljani delali selekcijo pri zarodkih. Ko je prišel na svet so najprej pogledali če je z njim vse vredu. Če ni bilo so ga odstranili. Odrešili so ga trpljenja in ni obremenjeval ostalih.
V današnjih časih pa se dela tako da se takšnim nudi vse zdravstvene storitve da ja ne bodo ušli sodelovanju pri kvantiteti. Ve se da bodo celo življenje trpeli, pa jim trpljenje olajšajo s kemijo, zdravili. Potem nekateri uspejo še sodelovat pri reprodukciji čeprav je logično da imajo pokvarjene gene in se bo preneslo naprej. Za ostale pa zmanjkuje financ in pada nivo kvalitete življenja.
Ko smo ravno pri številkah. Koliko miljard bo dovolj da bo narava vzdržala neomejeno dolgo? Baje smo to mejo že pred leti presegli. In še kar naprej vztrajamo z enakim načinom kot da se še nismo naučili.
Kot kratkoviden furmanski kojn ki vidi samo ozek pas naprej. Od danes do jutri. S kupom številk in brez modrosti-zdrave kmečke pameti.

gruntfürmich ::

glejte, če se je medved razmnožil preko vseh mej potem je potreben odstrel, ne pa jamrat kako nima folk ograje kot da živi v getu in podobne nebloze. prav tako smo mi višje razvita vrsta in so bomo okolje prilagodili po lastni podobi.
tko pač je pa če dojamete ali ne.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Fritz ::

Mater, koliko neznanja in predsodkov o lovcih, živalih in še čem.

Človek in zver ne sobivata najbolje. Če bi imele živali ločen in zaprt biotop, bi se tam zadeve bolj ali manj naravno uravnavale. Ker tega ni in ker smo ljudje zasedli večji del površin, se nam divjad in zveri umikajo. Če jih pa je preveč, pa začnejo zadirati v področje človeka, saj jim začne primanjkovati prostora in/ali hrane.

Prevelika populacija medvedov ne pomeni samo, da jih je danes 100 ali 200 več, pomeni, da je za kar nekaj medvedov zmanjkalo prostora v notranjskih gozdovih, ker jih drugi preženejo ali pa so lačni, ker tak omejen prostor ne more prehraniti takšnega števila živali. Zato se znajdejo v človeških naseljih. Pri drugih vrstah se pri prevelikih populacijah pogosto pojavijo in razširijo bolezni in zajedavci, ki bi pri manjših populacijah prizadeli samo nekaj enot. Tudi narava zna kruto uravnavati število živali.

Ker je človek tako posegel v naravo kot je, je treba populacije živali v našem okolju ustrezno uravnavati. Velikost populacij se spremlja že več desetletij, odstrel pa določajo strokovnjaki in ne lovci. Lovcem država določi obseg odstrela in če ga ti ne izvedejo, so kaznovani, saj je odstrel določen kot ukrep v dobro družbe in nenazadnje tudi v dobro živali.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Machete ::

Otročki izza računalnikov bi vseeno ohranili medoja puja. Ker morajo imeti nek svoj 'boj', medtem ko grizljajo mcnuggetse.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

          ::

Daniel je izjavil:

Slišal sem že tudi takšne nebuloze ja, še posebej iz Ljubljane in Celja, kjer domuje večina teh novodobnih prehranskih strokovnjakov. Me prav zanima kakšen ključ bi vzel Dule na gradbišču in ga vrgel v vegana, ki bi mu prinesel solato in mu hitel razlagati, da sedaj bo pa on jedel samo tole, ker se je vegan tako odločil.


Energijo za svoje delo bo Dule dobil iz OH, ki jih je največ v žitaricah, krompirju, ... Ker ne bo jedel poceni svinjarije, kakor so poli salame, pica šunke, mortadele in podobno, se bo tudi bolje počutil in bo bolje in več naredil, bo bolj zdrav, dlje živel in podobno. Poleg tega ne pozabi, da ljudje živimo v skupnosti in včasih je potrebno kaj storiti ali se čemu odreči za dobrobit skupnosti. Podobno je pri cepljenju, kjer se cepimo da zagotavljamo čredno imunost. Če boš hotel biti del skupnosti, boš moral sprejeti pravila igre, ki jih ta skupnost določa. Lahko pa boš živel z medvedi in volkovi v hosti.
««
2 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obramba pred živalmi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17030616 (26703) FrRoSt
»

Obubožan zapit lovec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611394 (7360) Heavy
»

Zadnji človekov plenilec. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
546792 (5222) Matako

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15541991 (39608) Gandalfar
»

Prijava škode- 12 piščancev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
969689 (7220) jan01

Več podobnih tem