» »

medvedi in srnjad

medvedi in srnjad

««
«
1 / 14
»»

mulc007 ::

S temi medvedi in volkovi so stalne borbe o tem da bi jih ali pa da jih ne bi nekaj odstrelili. Zdi se da jih mediji premlevajo zato, da se bo vedno našel nekdo ki se bo pritožil in bo ustavil postopek njihove odstrelitve.
Zakaj nikoli ni govora o srnjadi? Je srnjadi preveč da je normalno da jih sproti čistijo? Ali delajo škodo? Komu, kakšno?

Gogyto ::

Gledal zdajle dnevnik na to temo.

Vse lepo in prav. Zmoti pa me izjava kmeta, da je ograja predraga, pes čuvaj patudi in predolgo traja za vzgojo.

In potem je seveda najenostavnejša rešitev odstrel volkov in medvedov.

Po drugi strani pa zadnjič berem izjavo strokovnjaka, da v SLO odstrelijo preveč srnjadi, ki vseeno predstavlja glavno dieto volkovom. In če je le-te premalo, je logično, da bojo volkovi šli na pašnike...

Ja, vsak pajac bi danes državi rad govoril, kako naj ureja zadeve. Seveda v korist slehernega pajaca, dlje od nosu se itak ne vidi.

Samael ::

Gogyto je izjavil:

pes čuvaj patudi in predolgo traja za vzgojo.

Nedavno nazaj sem bral nekaj v smislu, da to ni tako "simple" kot si mi v mestu predstavljamo. Da praktično ne moreš pustiti psa čuvaja, medtem ko folk iz mesta s svojimi psički tja rine ... in kdo bo kriv, ko ti bo pes čuvaj "obklal" tvojega psička, itd.
Da te metode čuvanja drobnice dandanes preprosto ne delujejo več tako, kot si mi iz mest predstavljamo.
In konec koncev, a res misliš, da se drugi niso že spomnili vsega tega, kar mi v svojem omejenem poznavanju tako zelo aktivno nabijamo, da bi kmetje morali storiti?

Machete ::

Saj se ne gre samo za kmete. Pripeljite svoje otroke in jih pustite, da pešačijo in se igrajo na teh območjih. Poslastica za volka. In ne mi s statistiko, kako tega še ni bilo. Res ne vem od kje vse to sočutje do teh zverin. Iz risank in pravljic? Žrete pa na tone mesa in usnja. Uporabljate vse možne pizdarije iz tretjega sveta, kjer ljudje umirajo za to, zraven pa snifate koko, zaradi katere postrelijo cel razred otrok, samo za sporočilo rivalskemu kartelu. Edino hinavci s preveč časa se ukvarjate z branjenjem nekih divjih živali, ki jih je 1x1 preveč, drugače ne bi alarmirali cele slvonije ljudje s tem znova in znova. SaAm sem srečal medveda in medvedko in mladiče in odrasel par torej vse možne kombinacije že 5x. Dvakrat sam z otrokom. Občutek je izjemno tesnoben in na moč neprijeten. In ne gre se za golo srečevanje in možnost ali celo primere napadov. Gre se za stanje strahu s katerim moramo živeti. In situacija je drastično drugačno, kot 15 let nazaj, pa če vi obračate statistiko in štetje kakor želite in kakor najbolje ustreza vaši ideji, ki ste si jo zapičili v glavo, da je prava.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

bluefish ::

Skratka, pobijmo vse, kar ni človek, uporabno pa strpajmo v ograde. Zmaga.

/s

harvey ::

Vsako urejanje razmer v gozdovih s puško je že v naprej obsojeno na propad.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Utk ::

Ja, pa tudi učinkovita ograja je bolj podobna tisti na Kolpi kot pa lesenem količku na vsakih 10 metrov in špagi vmes kot si nekateri predstavljajo in se bi potem itak spet pritoževali kako to zgleda in zakaj ne morejo it čez po kostanj.

Samael ::

bluefish je izjavil:

Skratka, pobijmo vse, kar ni človek, uporabno pa strpajmo v ograde. Zmaga.

/s

Tega ni nihče rekel, so pa tovrstni potvarjeni komentarji (ja vem, da je v tem primeru sarkazem), ki se uporabljajo kot nek resen argument, del problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Machete ::

Samael res je. Polarizacija na absolutne skrajnosti in manipulacija z lažnimi povzetki komentarjev in mnenj so rak vsake debate, oz. sodobnih nam težav.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Samson ::

In zakaj si ne nabavijo se oslov zraven crede ovac? Osel ali dva nista tak strosek, pojesta pa tudi ne prevec. Paseta z ovcami, se pa baje ne bojijo volkov. Zacnejo rigat ze zelo zgodaj preden pride poleg, pa se menda brcajo v volkove ce se jim priblizajo. Niso pa seveda vsemogocni. Ne morejo ubranit crede in ubit volkove, lahko pa opozorijo in je ze s tem veliko narejenega.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samson ()

Machete ::

Ker če vsak kmet nabavi 10 oslov, še vedno ne spremeni dejstva, da je zveri še enkrat preveč in je potrebna čistka. Sori, če smo pač zavzeli planet, moramo tudi kaj nenaravnega storiti sem pa tja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Samael ::

Najbrž zato, ker si mi mestni ljudje še vedno s čredo predstavljamo tisto "filmsko" 20 do 30 ovčic na kupu ...
Si kdaj videl, kako dejansko izgleda konkretna čreda, ki se pase, dandanes?

Mimogrede, dva tedna nazaj so videli medveda tudi na Rožniku. Na Igu (pa ne mislim na Krimu, dejansko v vasi in okolici) so postali stalnica.
Tega se je res preklemansko namnožilo.
In ne, človek ni nikoli živel v "sožitju" z zvermi, kot se dandanes popularno bere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

bluefish ::

Machete je izjavil:

Samael res je. Polarizacija na absolutne skrajnosti in manipulacija z lažnimi povzetki komentarjev in mnenj so rak vsake debate, oz. sodobnih nam težav.
Ja, predhodni zapis je morda provokatorski, a vendar. Koliko medvedov in volkov moramo odstreliti, da se naključni Janez ob sprehodu s svojim otrokom ne bo počutil ogroženega? Mar odstrel avtomatsko pomeni, da se bodo preživeli poskrili v luknje in ne bodo povzročali nočnih mor sprehajalcem?

Samael ::

bluefish je izjavil:

Machete je izjavil:

Samael res je. Polarizacija na absolutne skrajnosti in manipulacija z lažnimi povzetki komentarjev in mnenj so rak vsake debate, oz. sodobnih nam težav.
Ja, predhodni zapis je morda provokatorski, a vendar. Koliko medvedov in volkov moramo odstreliti, da se naključni Janez ob sprehodu s svojim otrokom ne bo počutil ogroženega? Mar odstrel avtomatsko pomeni, da se bodo preživeli poskrili v luknje in ne bodo povzročali nočnih mor sprehajalcem?


Nisem strokovnjak s tega področja, da bi lahko odgovoril na tvoje vprašanje. To so storili drugi, ampak ljubitelji divjih živali iz mest seveda vemo več in bolje, aneda ... lahko pa obadva z gotovostjo trdiva, da sledeče (prostorska in številčna širitev medveda) iz leta v leto povečuje možnost konfliktov, ali pa se s tem ne strinjaš:

Po ocenah strokovnjakov Biotehniške fakultete je bilo v Sloveniji leta 2018 med 875 in 1.130 medvedov, najbolj verjetno okoli 975. Velikost populacije medveda v Sloveniji se je v zadnjih 20 letih povečala za približno 150 %.

Številčnost medvedov v Sloveniji so s pomočjo neinvazivnega genetskega vzorčenja doslej ocenili dvakrat, leta 2007 in leta 2015. V tem obdobju je populacija povečala za 41 % in je štela pomladi leta 2015 od 657 do 767 medvedov, najbolj verjetno okoli 711 medvedov. Na osnovi teh dveh točkovnih ocen številčnosti in spolne sestave populacije ter dolge časovne serije podatkov o evidentirani smrtnosti medvedov (obdobje 1998-2018) so razvili robustne napovedne modele populacijske dinamike. Z njimi so ocenili, da se je velikost populacije medveda v Sloveniji v zadnjih 20 letih povečala za okoli 150 % in je spomladi leta 2018 najverjetneje znašala od 875 do 1.130 osebkov, najbolj verjetno okoli 975 medvedov. Rodnost populacije naših medvedov znaša okoli 24 %.
Vir: https://www.gozd-les.com/novice/stevilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Ker če vsak kmet nabavi 10 oslov, še vedno ne spremeni dejstva, da je zveri še enkrat preveč in je potrebna čistka. Sori, če smo pač zavzeli planet, moramo tudi kaj nenaravnega storiti sem pa tja.


Kaj pa če, šokantno vem, je preveč ljudi?

Problem je spet kot zmeraj drugje... v zakonih... To da Slovenec doma ne sme imeti puške da bi se ubranil pred zvermi, zaradi tega mormo potem komunistično izvajat petletke in pobijat populacije živali ki niso potrebne ker jih ne jemo..

In ja, tudi če pobijemo 80% medvedov, bo en sprehajalec kot zgoraj en prispevek ki bo srečal medveda in jih bo pol spet preveč ker bo še 1!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Samael ::

Mato989 je izjavil:

Machete je izjavil:

Ker če vsak kmet nabavi 10 oslov, še vedno ne spremeni dejstva, da je zveri še enkrat preveč in je potrebna čistka. Sori, če smo pač zavzeli planet, moramo tudi kaj nenaravnega storiti sem pa tja.


Kaj pa če, šokantno vem, je preveč ljudi?

Ja, kaj potem? Boš sebe in svoj življenski prostor žrtvoval, da bo en medved več živel? Ali kaj točno si imel v mislih.
Predvidevam, da si širjenje v življenski prostor zveri že zreduciral toliko, da ne potrebuješ več parkirplaca/garaže?

Mato989 ::

Samael je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Machete je izjavil:

Ker če vsak kmet nabavi 10 oslov, še vedno ne spremeni dejstva, da je zveri še enkrat preveč in je potrebna čistka. Sori, če smo pač zavzeli planet, moramo tudi kaj nenaravnega storiti sem pa tja.


Kaj pa če, šokantno vem, je preveč ljudi?

Ja, kaj potem? Boš sebe in svoj življenski prostor žrtvoval, da bo en medved več živel? Ali kaj točno si imel v mislih.
Predvidevam, da si širjenje v življenski prostor zveri že zreduciral toliko, da ne potrebuješ več parkirplaca/garaže?


Ne, ampak naseljevanje ljudi po kočevju ipd. je pač nekaj kjer boš reskiral spopad z živalmi... to da pa kak medved zaluta tudi v LJ pa ni nič nevidenega poglej si malo samo posnetke iz tujine... namesto nekih odstrelov se raje borte da boste lahko doma imeli puško in bo... Če se sprehajaš po poteh blizu gozda je pač šansa da se to zgodi, v Afriki, in marsikej drugje te lahko napadejo še bistveno hujše, in bolj smrtonosne živali kot je en ubog volkec... Kot pravi moški verjamem da bi zmogel volka 1 na 1 pokončati ali vsaj ne umreti, pri medvedu je problematika bistveno višja, ampak država nam ne pusti nosit orožja za branjenje življenja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bluefish ::

Ja, način odprave nevarnosti za ljudi v stiku z divjimi zvermi je, da se čim več ljudem omogoči dostop do orožja, kar poveča nevarnost za ljudi v stiku z ljudmi.

Samael je izjavil:

Nisem strokovnjak s tega področja, da bi lahko odgovoril na tvoje vprašanje. To so storili drugi, ampak ljubitelji divjih živali iz mest seveda vemo več in bolje, aneda ... lahko pa obadva z gotovostjo trdiva, da sledeče (prostorska in številčna širitev medveda) iz leta v leto povečuje možnost konfliktov, ali pa se s tem ne strinjaš:
Strinjam se, vendar to ne pomeni, da se strinjam z rešitvijo stereotipnega kmeta, ki bi rad odstrelil ali pa zaplinil vse, kar grozi njegovi čredi ali nasadu korenja.
Kot rečeno. Lahko odstreliš veliko večino zveri, a bo še vedno prišlo do občasnega stika in krikov zahtev po nadaljnjem odstrelu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

globoko grlo ::

Mato bi rešil vse po spisku, TheLastManStandingTM

Glih zaradi takih osebkov (Mato989) ne smemo civilisti nosit orožja.

Aja, on je pravi moški in bi še volka v klobase predelal.

Je pa tudi res, da se je drobnico žačelo pasti/naseljevati na območju zveri, tj. kočevskem. Jasno da bo prišlo do konflikta. In jasnol, da bo država plačevala poklane ovce!!!
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

To ne bi, ampak to da kmet ki ima doma živino ne more imeti orožja da bi lahko karkoli naredil če vidi kako mu medved ali trop volkov kolje ovce je pač višek neumnosti državno zakonske ureditve...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

Ko že omenjate Kočevsko, pred WW2 je bilo tam več vasi in več ljudi na podeželju, tako da sedanja naseljenost ni problem. Res je tudi, da so živino pasli pastirji s pomočjo psov.
Poleg tega je bilo zveri za vzorec!

Pravico do uporabe orožja ni pametno kar tako širiti, več možnosti zlorab!

Samael ::

bluefish je izjavil:

Ja, način odprave nevarnosti za ljudi v stiku z divjimi zvermi je, da se čim več ljudem omogoči dostop do orožja, kar poveča nevarnost za ljudi v stiku z ljudmi.

Samael je izjavil:

Nisem strokovnjak s tega področja, da bi lahko odgovoril na tvoje vprašanje. To so storili drugi, ampak ljubitelji divjih živali iz mest seveda vemo več in bolje, aneda ... lahko pa obadva z gotovostjo trdiva, da sledeče (prostorska in številčna širitev medveda) iz leta v leto povečuje možnost konfliktov, ali pa se s tem ne strinjaš:
Strinjam se, vendar to ne pomeni, da se strinjam z rešitvijo stereotipnega kmeta, ki bi rad odstrelil ali pa zaplinil vse, kar grozi njegovi čredi ali nasadu korenja.
Kot rečeno. Lahko odstreliš veliko večino zveri, a bo še vedno prišlo do občasnega stika in krikov zahtev po nadaljnjem odstrelu.

Seveda, vsekakor, ampak o tem ne odločajo izključno kmetje in zgolj to ne more biti razlog, da potem pa kar pustmo zadeve kot so, pa kolikor pač že bo medvedov skozi leta, naj jih pač bo.
Naj te spomnem, da regulacija (o kateri oz. vplivih le te midva vse premalo vema, da bi temeljilo na najinem laičnem mnenju) ne pomeni postreliti vse po vrsti kar brunda in lomasti po godovih. Nihče ne zagovarja kakšne skrajnosti, mislim a jo? (razen "mestnih ljubiteljev divjih zveri")

gusto ::

Pač bo nekega lepega dne nekoga raztrgal medved, da se bo kdo zganil. Seveda se bodo takrat vsi sprenevedali, nihče ne bo kriv, po facebookih pa bomo brali razna fejk sočutja. Nam na vrt zadnji mesec hodi žret solato srna, pa ji nič ne moremo. Živimo v naselju. Edino pomahamo ji lahko čez okno in zaželimo dober tek.

jype ::

gusto je izjavil:

pa ji nič ne moremo.
Huh? Morate bit pa res švoh, da srni nič ne morete. Katera paravojaška skupina vas je pa nagnala iz meščanske vile v hosto?

gusto ::

jype je izjavil:

gusto je izjavil:

pa ji nič ne moremo.
Huh? Morate bit pa res švoh, da srni nič ne morete. Katera paravojaška skupina vas je pa nagnala iz meščanske vile v hosto?

Uradno ji ne moremo/ne smemo nič. Lahko pa stražimo cele dneve in noči zraven solate, ali pa postavimo neko grdo, visoko in drago ograjo.

Invictus ::

Kar se medvedov tiče, poznam bivšo zagovornico nestreljanja medvedov, ki je za 180 stopinj spremenila mnenje, ko je en medved njej hlačal po dvorišču in prevrnil vse kante za smeti...

Poleg tega, če bi se odstrel medvedov redno izvajal, bi jih zdaj postrelili 20 in ne 200...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DePalmo ::

Ponavadi je tako. Najlažje je bit brihten iz udobnega naslonjala kjer vidiš medveda samo skozi zaslon, ko pa ga enkrat dobiš k sebi na dvorišče, je pa takoj drugače. In taki mi grejo najbolj na živce ker se "borijo" za pravice divjadi, ampak ko pa imajo bližnje srečanje, je pa takoj druga pesem.

Sam sem tudi zagovornik odstrela. Ampak, je takole. Leta nazaj sem se redno sprehajal po Krimu, bil gor skoraj vsak dan globoko v hosti dokler nisem srečal dveh medvedov. Sicer na razdalji nekje 20-30m in nisem ugotavljal ali sta bila dva odrasla ali mamica z mladički. Sem se kar hitro obrnil in odkorakal stran. Tečt sem začel nekje po 200m (peš sem bil nekje pol ure stran od avta!), prej pa nisem hotel da nebi zganjal preveč hrupa oz. da medved nebi dobil razloga da gre za mano. Res da sem se skoraj podelal v hlače, ampak takrat nisem bil za odstrel. Naj živijo, itak sem jaz njim rinil v njihov habitat. In sem nehal hoditi tja gor.
Res da medveda še nisem imel na dvorišču, sem pa pri punci ko sva se zvečer vračala domov videla volka, pri meni (5 minut iz Grosuplja) pa lisico in to v zadnje pol leta. In dokler se skrivajo nekje globoko v hosti me živali čisto nič ne motijo, ko pa začenjo množično zahajat na dvorišča, je pa čas za preplah ker se bojo slej ko prej živali navadile tudi človeka in začele napadati. Zaenkrat imamo še mir, ampak glede na to koliko jih je in kako se množijo, je samo še vprašanje časa. Zato pa odstrel da se jih razredči in da se spet poskrijejo. In upam da bojo tisti ki sprejemajo odločitve bili pametni, in ne zapečkarji ki bi ujčkali divje živali. Seveda na dvorišču oddaljenega soseda in ne na svojem.

Srne niso problem, problem so volkovi, šakali in medvedje. Srna ti bo pojedla solato, slednji pa tebe.

Invictus ::

Volkovi niso problem, preberi članek v Delu...

Volk napade človeka samo v ljudskih pravljicah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tikitoki ::

Machete je izjavil:

Saj se ne gre samo za kmete. Pripeljite svoje otroke in jih pustite, da pešačijo in se igrajo na teh območjih. Poslastica za volka. In ne mi s statistiko, kako tega še ni bilo. Res ne vem od kje vse to sočutje do teh zverin. Iz risank in pravljic? Žrete pa na tone mesa in usnja. Uporabljate vse možne pizdarije iz tretjega sveta, kjer ljudje umirajo za to, zraven pa snifate koko, zaradi katere postrelijo cel razred otrok, samo za sporočilo rivalskemu kartelu. Edino hinavci s preveč časa se ukvarjate z branjenjem nekih divjih živali, ki jih je 1x1 preveč, drugače ne bi alarmirali cele slvonije ljudje s tem znova in znova. SaAm sem srečal medveda in medvedko in mladiče in odrasel par torej vse možne kombinacije že 5x. Dvakrat sam z otrokom. Občutek je izjemno tesnoben in na moč neprijeten. In ne gre se za golo srečevanje in možnost ali celo primere napadov. Gre se za stanje strahu s katerim moramo živeti. In situacija je drastično drugačno, kot 15 let nazaj, pa če vi obračate statistiko in štetje kakor želite in kakor najbolje ustreza vaši ideji, ki ste si jo zapičili v glavo, da je prava.


Kdo te pa prosi, da hodi v obmocje, kjer so medvedi? Zapri se v sobo ali pa prijavi za odstrel.

Machete ::

Kdo tebe prosi, da hodiš ven iz zaprtega oddelka?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

111111111111 ::

Invictus je izjavil:

Volkovi niso problem, preberi članek v Delu...

Volk napade človeka samo v ljudskih pravljicah...

Dobra. :)

Moje mnenje je da je treba v okolici naselij zveri postrelit. Če se pa kdo želi sprehajat po kočevskem rogu in ga zverine dobijo v kremplje pa je to njegov problem in niso zverine krive. Tudi v svetovnih prestolnicah se točno ve v katere ulice turist ponoči ne sme zahajati.

Če pa se medved sprehaja po Tivoliju, pa smo puško na plano in medvedje šape na mizo. :)

tikitoki je izjavil:


Kdo te pa prosi, da hodi v obmocje, kjer so medvedi? Zapri se v sobo ali pa prijavi za odstrel.

Problem je ko je že Rožnik v Ljubljani območje medveda.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Praktično nikjer ni težava v nekih novih 'soseskah' in novih vaseh (ker ne obstajajo) ali rekreacijskih ekspedicijah v strašne pragozdove.
To so vse območja, kjer so vasi in ljudje že 500 let +
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

KAVINSKY ::

Invictus je izjavil:

Volk napade človeka samo v ljudskih pravljicah...


Najbližji napad je lani bil na Poljskem. 2 otroka in tabornik. Predlanskem v Grčiji. Starejša gospa. Držav sovjetske zveze se niti ne šteje, saj tam so letna stalnica.

Pri nas ga je vsaj številčno malo, tako da se ne pogosto kaže okoli naselij. Problem je medved, kateri se je precej razmnožil. V naravi samec ubije mladiče, da se lahko spoprijatelji z medvedko. Posledično se samcem izogibajo in gredo tja kjer jih ni - v bližino človeka.

T743 ::

Včasih se je zveri lahko krmilo s poginulimi živalmi in klavničnimi odpadki, nato je vrla EU ugotovila, da je meso poginulih živali lahko za zveri, ki so po naravi tudi mrhovinarji, škodljivo. Taka krmišča so bila ponavadi globoko v gozdovih stran od naselij, kjer so lovci imeli tudi postavljene preže in izvajali odstrel. Naj jih dovolijo nazaj pa bo problem v hipu rešen.

Invictus ::

Kar se volkov tiče...

https://www.dnevnik.si/1042344673

Po 50 tih letih prva žrtev...

ZA Evropo sploh ne najdem podatka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KAVINSKY ::

Invictus je izjavil:

Po 50 tih letih prva žrtev...

ZA Evropo sploh ne najdem podatka...


Dude, dva posta višje sem dal povezavi na članke.

fikus_ ::

Volkovi v SLO se zadnja leta nenavadno obnašajo! Prihajajo v bližino hiš, kar ni bilo v njihovi navadi, ljudi so se izogibali. Z medvedi je bilo tudi manj bližnjih srečanj, ker je bilo manj medvedov.

Pri volkovih, če odstreliš alfa samca, problem ni rešen, ker še vedno ostane praktično enako lačnih gobcev. Odstreliti je potrebno več nižje rangiranih volkov. Pri medvedih je drugače, tam je potrebno razbremeniti življenjski prostor in zmanjšati št. medvedov.

V zadnjih letih se naseljuje o+in širi populacija šakalov, ki so konkurenca tako lisicam, kot volkovom. Tako da ostaja še manj plana slednjim.

Pred kratkim sem govoril z lovcem, ki je dejal, da so se zaradi reševanja problema zveri, zmanjšali plani odstrela srnjadi, zajcev.

mulc007 ::

Mislim da bran države pred odstranitvijo zveri spada k turističnemu razvoju Slovenije. Da se lahko pohvalimo da imamo največ medvedov na prebivalca ali pa kvadraten kilometer. Idealno bi bilo da turistu niti ne bi bilo treba v gozd saj bi medvede lahko gledal že čez okno.
S povečanjem števila medvedov bo tudi večji možen zaslužek s trofejami. Seveda se takrat ne bo več govorilo o tem v medijih kot se tudi danes ne govori o srnjadi.
Kje se nahaja človek? Že zdavnaj je izgubil svojo naravno okolje in postal ujetnik civilizacije. Če bo šlo tako naprej bo nekoč hodil v naravo le še organizirano, v skupinah.
Čedalje več nas je in vzporedno čedalje večje nezadovoljstvo po svetu. Kvaliteta je izgubila pomen. Namesto nje je kvantiteta.

gruntfürmich ::

tipično slovensko nakladanje, da bi pa se pogovarjali o dejanskih številkah ki jih je podal samael in 'nosilnosti okolja' to pa seveda ne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

mulc007 je izjavil:

Zakaj nikoli ni govora o srnjadi? Je srnjadi preveč da je normalno da jih sproti čistijo? Ali delajo škodo? Komu, kakšno?

ker je folk neumen in nima pojma o zadevah. vse informacije so na dlani, ampak raje smo neinformirani in zganjamo populizem in debilizem
http://www.mkgp.gov.si/si/delovna_podro...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Invictus ::

KAVINSKY je izjavil:

Invictus je izjavil:

Po 50 tih letih prva žrtev...

ZA Evropo sploh ne najdem podatka...


Dude, dva posta višje sem dal povezavi na članke.

Dude, ločiš med napadom in smrtno žrtvijo?

gruntfürmich je izjavil:

tipično slovensko nakladanje, da bi pa se pogovarjali o dejanskih številkah ki jih je podal samael in 'nosilnosti okolja' to pa seveda ne...

Cifra, ki meni hodi po glavi, je 400 medvedov... Toliko prenese okolje.

Saj se je o tem že pisalo 20 let nazaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mulc007 ::

Ni vedno vse v številkah. Ko se je na primer kvaliteta zraka v mestu spremenila, so spremenili mejo sprejemljivega. Enako z vodo. In vesel si bil številk hehe.
Številke si je izmislil človek ne narava.
Poglej kaj smo naredili iz narave...z vsemi temi številkami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

KAVINSKY ::

Invictus je izjavil:

Dude, ločiš med napadom in smrtno žrtvijo?


A MISSING British hiker whose dismembered remains were found in the hills of northern Greece was probably attacked by wolves while walking alone on a remote path, and then torn apart and devoured

gruntfürmich ::

mulc007 je izjavil:

Poglej kaj smo naredili iz narave...

prikrojili smo jo po svoji podobi. klasična posledica naprednega organizma.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MasterTade ::

Odstrel seveda mora biti. Naj se zadevo prepusti stroki. Edino kar je, je to da lastnikom živine ni noben odstrel pod 90% dovolj. 200 medvedov je čisto ok odstrel

mulc007 je izjavil:

S temi medvedi in volkovi so stalne borbe o tem da bi jih ali pa da jih ne bi nekaj odstrelili. Zdi se da jih mediji premlevajo zato, da se bo vedno našel nekdo ki se bo pritožil in bo ustavil postopek njihove odstrelitve.
Zakaj nikoli ni govora o srnjadi? Je srnjadi preveč da je normalno da jih sproti čistijo? Ali delajo škodo? Komu, kakšno?



Srnjadi je ogromno. Z odstrelom se med drugim olajša pomlajevanje gozdov
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Vidva pa kot kaže streljata kozle?!

MTB ::

Medvedji kakec sem našel 300 m od hiše. Srne in srnjaki se mi pasejo na terasi, lisica gre vsake toliko časa mimo.
Niti v enem trenutku se nisem počutil ogroženo. Sosedi imajo kure v ograji in jim niti ena še ni zmanjkala.
Najlažje bi vam bilo vse pobiti. A vam ni jasno da so živali v gozdovih pač plen zverin. Če jih zvlečem nekam v divjino, si jih bodo normalno postregle.
Ne mi filozofirat o ogroženosti. Ja, če rineš sred hoste. Pa tudi nihče od vas se tu ne pritožuje, ko se mularija s štirikolesniki spravi v gmajno, ko ropota 5 km naokoli, da sploh ne veš od kod prihaja. Normalno da se zveri splašijo in bežijo kamorkoli, tudi proti naseljem.

WizzardOfOZ ::

Volkov v sloveniji je samo 42, pa še ti so razdeljeni na tri krdela. Potepuških psov je veliko veliko več in ti delajo škodo. Dvomim, da volkovi naredijo toliko škode, kot jo psi. Namreč volk ulovi eno ovco in se naje. Ne pobija ovac za "šport", kar pa počnejo potepuški psi, ki ubijajo za zabavo in ne za hrano. Seveda pa se krivda vedno vali na volkove, ker drugače zavarovalnica ne povrne škode (ker nimajo zavarovanih ovac proti potepuškim psom, ampak samo proti volkovom - je cena drugačna.

So pa tudi že kmeta posneli, ko mu je domač pes raztrgal 3 ovce, pa jih je frajer pripeljal na rob pašnika in okrivil volkove za smrt ovac.

Samael ::

MTB je izjavil:

Medvedji kakec sem našel 300 m od hiše. Srne in srnjaki se mi pasejo na terasi, lisica gre vsake toliko časa mimo.
Niti v enem trenutku se nisem počutil ogroženo. Sosedi imajo kure v ograji in jim niti ena še ni zmanjkala.
Najlažje bi vam bilo vse pobiti. A vam ni jasno da so živali v gozdovih pač plen zverin. Če jih zvlečem nekam v divjino, si jih bodo normalno postregle.
Ne mi filozofirat o ogroženosti. Ja, če rineš sred hoste. Pa tudi nihče od vas se tu ne pritožuje, ko se mularija s štirikolesniki spravi v gmajno, ko ropota 5 km naokoli, da sploh ne veš od kod prihaja. Normalno da se zveri splašijo in bežijo kamorkoli, tudi proti naseljem.

Lepa zgodba, ampak kakšen točno je tvoj point?
Da pač, ne glede na drastično povečanje števila medvedov iz leta v leto ... pustimo zadeve kot so, pa se bo že "nekako" uredilo? Al kaj točno želiš povedati?

jype ::

fikus_ je izjavil:

Vidva pa kot kaže streljata kozle?!
Ti pa pišeš neumnosti.
««
«
1 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obramba pred živalmi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17030616 (26703) FrRoSt
»

Obubožan zapit lovec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611394 (7360) Heavy
»

Zadnji človekov plenilec. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
546792 (5222) Matako

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15541991 (39608) Gandalfar
»

Prijava škode- 12 piščancev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
969689 (7220) jan01

Več podobnih tem