» »

Audi RS5 nov model

Audi RS5 nov model

XLapse ::

Kako je lahko ta avto že tako 'poceni' , če je nov 110.000€ ?

68.900 z 14.000km
https://www.autoscout24.it/annunci/audi...

še en , 14.140km , skoraj 2018 letnik , 'samo' 75.000€
https://www.autoscout24.it/annunci/audi...


recimo en model nazaj, letnik 2015 https://www.autoscout24.it/annunci/audi...
'samo' 34.000€


Recimo da bi imeli dovolj za nov model.. Bi vseeno raje kupili prejšni model za 34.000€ in bi vam bil dovolj ?
Meni je nov model izredno lep, praktično najlepši avto zunaj trenutno. Šokiran pa sem da so tako 'poceni' ... Možno da kaj ne štima? Recimo kilometri, ker mi je en rekel da jih v Italiji ne beležijo? Je to res?

Recimo ko bom gledal za ga uvozit, bo že za kakih 55.000€ nov model.. Piše da pije ful manj kot mašina prejšnjega (katera ja V8 4.2), nova pa je 2.9 , isto konjev, 450.

Pri nas ni niti enega!
A mislite da je bolj pametno iz Nemčije al iz Italije uvozit? Meni je bolj blizu Italija in tudi obvladam Italjanščino.
alien technology
  • zaklenil: bluefish ()

mihec87 ::

Nakup avta je samo en del stroška, preostali del je vzdrževanje...

profii ::

Tretji del je pa še razlika med ceno po ceniku in končno ceno. Poleg tega je kar nekaj takih avtov kupljenih na podjetje, kot strošek in se po nekaj letih amortizirajo. Torej za kupca "odplačajo". Vse kar je višek od prodaje gre v žep :)

XLapse ::

ni panike vzdrževanje in tankanje benzina... Nimam ne najemnine, ne otrok, nič , nobenega kredita. To bo najmanjši problem.

Ta avto si želim več kot vse ostalo.


profii je izjavil:

Tretji del je pa še razlika med ceno po ceniku in končno ceno. Poleg tega je kar nekaj takih avtov kupljenih na podjetje, kot strošek in se po nekaj letih amortizirajo. Torej za kupca "odplačajo". Vse kar je višek od prodaje gre v žep :)


Nekje piše IVA DEDUCIBILE, kar pomeni DDV nazaj. A to kot fizična oseba lahko pozabim?
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

IvoJan ::

XLapse je izjavil:

ni panike vzdrževanje in tankanje benzina... Nimam ne najemnine, ne otrok, nič , nobenega kredita. To bo najmanjši problem.

Ta avto si želim več kot vse ostalo.


profii je izjavil:

Tretji del je pa še razlika med ceno po ceniku in končno ceno. Poleg tega je kar nekaj takih avtov kupljenih na podjetje, kot strošek in se po nekaj letih amortizirajo. Torej za kupca "odplačajo". Vse kar je višek od prodaje gre v žep :)


Nekje piše IVA DEDUCIBILE, kar pomeni DDV nazaj. A to kot fizična oseba lahko pozabim?

jap, pa preveri se kako je z dmvjem, na tale avto znas placat se kakih 15k drzavi za uvoz :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

LeQuack ::

Za tiste ki ni problem vzdrževanje ponavadi tudi nakup novega ni problem. To gre z roko v roki.
Quack !

mihec87 ::

To boš tvojega Renaulta dal v zamenjavo staro za novo?

XLapse ::

Renault l.07 bo do ta x dober. Sej tud bivši od kolegice je šel iz megane l.99 na Bmw3 l.2015

LeQuack je izjavil:

Za tiste ki ni problem vzdrževanje ponavadi tudi nakup novega ni problem. To gre z roko v roki.


Prosim te. Sploh ne moreš poznat situacije. Ne skrbi ti, ne bi odpiral teme če ne bi mislil resno.

IvoJan je izjavil:

XLapse je izjavil:

ni panike vzdrževanje in tankanje benzina... Nimam ne najemnine, ne otrok, nič , nobenega kredita. To bo najmanjši problem.

Ta avto si želim več kot vse ostalo.


profii je izjavil:

Tretji del je pa še razlika med ceno po ceniku in končno ceno. Poleg tega je kar nekaj takih avtov kupljenih na podjetje, kot strošek in se po nekaj letih amortizirajo. Torej za kupca "odplačajo". Vse kar je višek od prodaje gre v žep :)


Nekje piše IVA DEDUCIBILE, kar pomeni DDV nazaj. A to kot fizična oseba lahko pozabim?

jap, pa preveri se kako je z dmvjem, na tale avto znas placat se kakih 15k drzavi za uvoz :)

ojoj. Sicer pa pri 70k , 15k ni dosti. Vse samo da mam to žival od avta.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

mihec87 ::

Pa ja ne boš zdj stiskal pa kupoval rablenga(po možnosti so tišal po gasu nonstop pa kako dirkališče), vkoraki v salon pa kup novga...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Gejspodar ::

Daj model poišči si pomoč - išči pozornost drugje kot na slo-tech forumu. Popakiraj svoje rolerje, big billse od obiranja oliv ter produkcije glasbe in se preseli v kakšno ustrezno mentalno ustanovo. Večino tvojih tem ignoriram ker do neke mere za teboj stojijo stebri slo-techa, ker si pač mentalno nezdrav in izkazujejo svojo tolerantnost, ma to je pa že prek vsake meje.

profii ::

En prijazen nasvet. Če imaš res v planu imeti tak avto, prosim pojdi prej na enega cca 200 konjskega. Vrjemi, vesel boš te vmestne stopnice.

Vrjetno se eno leto (ali pa nikoli) niti ne boš znal peljati z takim avtom.

XLapse ::

mihec87 je izjavil:

Pa ja ne boš zdj stiskal pa kupoval rablenga(po možnosti so tišal po gasu nonstop pa kako dirkališče), vkoraki v salon pa kup novga...


si spregledal 14.000 km? To je kot nov. Nov je pa preveč, tok pa ne.

profii je izjavil:

En prijazen nasvet. Če imaš res v planu imeti tak avto, prosim pojdi prej na enega cca 200 konjskega. Vrjemi, vesel boš te vmestne stopnice.

Vrjetno se eno leto (ali pa nikoli) niti ne boš znal peljati z takim avtom.


Sej jaz ga ne bom kupil za ga 'terat'. Jaz se bom počasi peljal z njim.
alien technology

kamiKaZaA ::

@Xlapse - če boš kupoval avto v tujini, se plača razlika do DDV in DMV (Davek na Motorna Vozila), ter še nekakšni stroški v vrednosti par 100€ (homologacija,...)

Za izračun DMV lahko uporabiš ta link:
http://www.dmvportal.net/Dmv#/Calculato...
ali pa si downloadaš s FURS-a Excel tabelo, kjer pol vnašaš not podatke.

Pri tem potencialnem AUDI-ju RS5 je pribitka 21% (CO2 197 g/km in 2897ccm) + plus razlika v DDV med Italijo in Slovenijo. Lahko pa izbereš opcijo v EU, kjer ne plačaš davka in potem plačaš v Sloveniji 22% DDV + DMV.
Razčlenjeno za potencialni avto:
motor od 2.500 do 2.999 ccm je 8,00% pribitka
CO2 nad 190 g/km do vključno 210 g/km je 13,00% pribitka
---------------------
Skupno torej znaša DMV pribitek 21% na ceno avtomobila.


Tukaj pa še imaš "Lestvica stopenj davka na motorna vozila (DMV) in dodatkov od 2012 dalje" za boljši pregeled:
http://www.kreativni-najemi.si/pages/si...

mihec87 ::

XLapse je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Pa ja ne boš zdj stiskal pa kupoval rablenga(po možnosti so tišal po gasu nonstop pa kako dirkališče), vkoraki v salon pa kup novga...


si spregledal 14.000 km? To je kot nov. Nov je pa preveč, tok pa ne.

profii je izjavil:

En prijazen nasvet. Če imaš res v planu imeti tak avto, prosim pojdi prej na enega cca 200 konjskega. Vrjemi, vesel boš te vmestne stopnice.

Vrjetno se eno leto (ali pa nikoli) niti ne boš znal peljati z takim avtom.


Sej jaz ga ne bom kupil za ga 'terat'. Jaz se bom počasi peljal z njim.


Boš zdj reku da nimaš za novga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

GRT ::

XLapse je izjavil:

Kako je lahko ta avto že tako 'poceni' , če je nov 110.000€ ?

68.900 z 14.000km
https://www.autoscout24.it/annunci/audi...

še en , 14.140km , skoraj 2018 letnik , 'samo' 75.000€
https://www.autoscout24.it/annunci/audi...


recimo en model nazaj, letnik 2015 https://www.autoscout24.it/annunci/audi...
'samo' 34.000€


Recimo da bi imeli dovolj za nov model.. Bi vseeno raje kupili prejšni model za 34.000€ in bi vam bil dovolj ?
Meni je nov model izredno lep, praktično najlepši avto zunaj trenutno. Šokiran pa sem da so tako 'poceni' ... Možno da kaj ne štima? Recimo kilometri, ker mi je en rekel da jih v Italiji ne beležijo? Je to res?

Recimo ko bom gledal za ga uvozit, bo že za kakih 55.000€ nov model.. Piše da pije ful manj kot mašina prejšnjega (katera ja V8 4.2), nova pa je 2.9 , isto konjev, 450.

Pri nas ni niti enega!
A mislite da je bolj pametno iz Nemčije al iz Italije uvozit? Meni je bolj blizu Italija in tudi obvladam Italjanščino.

A nisi ti rekel, da boš nehal s svojimi bedastimi komentarji.
Žalostno, da se takemu pacijentu, ki je na nivoju 5 letnega otroka, še vedno dopušča tako bedasto komentiranje, odpiranje bedastih tem... medtem, ko se nekaterim drugim, ki pa govorijo resnico in hočejo nekaj doprinest forumu, onemogoča komentiranje in podeljuje raznorazne nazive.
Se sploh ne čudim. Saj so moderatorji na istem nivoju.

jype ::

XLapse je izjavil:

Kako je lahko ta avto že tako 'poceni' , če je nov 110.000€ ?
Avtomobili z motorjem na notranje izgorevanje so neuporabna ropotija.

shadeX ::

Shintaro, kdaj kupiš tole zverino?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koga za uvoz? Broker - Do Avta - Carline itd.

Oddelek: Na cesti
3913602 (4384) chrush
»

Poceni družinski avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
558161 (5265) zobnik
»

kolko bom dal zavarovanje in registracija za megane 1.4 benz (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
676759 (5072) Tomassi
»

Poplava rabljenih dizlov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13622465 (16367) krneki0001
»

Iskanje športnega avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11221777 (17565) facepalm

Več podobnih tem