» »

Koliko bi stala taksna sletna stran

Koliko bi stala taksna sletna stran

«
1
2

TheBlueOne ::

Mi lahko pomaga kdo ocenit, koliko bi to stalo, ce mi kdo stran naredi?

Torej:
- Lahko bazirano na Wordpressu, ni nujno
- Lahko se vzame kaksen template, ki se ga da lepo predelati
- Responsive
- Najbolj vazno je, da se ljudje lahko logirajo s FB, Google itn. in glasujejo.
- Cim bolj povezano s FB, Instagramom itn. --> ne poznam vse moznosti, ker nimam skoraj nic od tega :)

Potem me se zanima, koliko bi stalo (letno), da taista oseba/podjetje se skrbi, da stran ostaja sodobna.

Tnx...

GrX ::

Če si malo tech savvy lahko stran na WP narediš sam v enem popoldnevu. Zadeve so precej ensotavne. Poglej si kak vodič na YT.

Sicer pa okoli 600EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

TheBlueOne ::

GrX je izjavil:

Če si malo tech savvy lahko stran na WP narediš sam v enem popoldnevu. Zadeve so precej ensotavne. Poglej si kak vodič na YT.

Sicer pa okoli 600EUR.


Sem dobesedno diplomiral na tem podrocju, ampak nikoli delal s tem (sem znal narediti svoj template). Skratka, ne da se mi nastudiravat zadev, bi pa potreboval koga, ki to obvlada. Ce je 600€ dovolj, potem mi ne pade na kraj pameti, da bi kaj delal sam, razen koncept in design.

Ampak kakor pravim, nujno je, da zadeve obvlada. :)

Stran bi bila za moje podjetje, tako da mora stimati vse od varnosti, SEO, posodobitve itn.

Se se kdo strinja, da je 600€ dovolj, morda kdo pozna koga, ki ima podjetje za te zadeve ali pa da drugace dela s tem in malo fusa?

SlimDeluxe ::

Če dobiš študenta, ki dela za 5€/uro, bi ti morda za 600 € nekaj spacal skupaj. Lahko boš vesel, če ti se bo naslednji mesec javil, ko ga boš rabil. Vsak naslednji amater bo projekt verjetno dodatno sabotiral, čeprav bo navzven zgledalo, da "vse dela".
Če se misliš s tem resno ukvarjati, se loti projekta kot se zagre. Najprej rabiš vsaj osnovni outline poslovnega načrta, nato opis tvojih zahtev, katere funkcije pričakuješ od produkta. S tem lahko pristopiš do izvajalcev, ki ti bodo postavili dodatna vprašanja in na koncu tudi neko ponudbo. Jaz sem eden od izvajalcev, ampak sem precej zaseden in trenutno ni realno, da ti karkoli ponujam. Lahko pa z lično objavo poizkusiš tukaj na forumu ali v FB skupini "Slovenski developerji", ki je mislim da trenutno največja slovenska razvijalska skupnost.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Sgt. Lipnikar ::

GrX je izjavil:

Če si malo tech savvy lahko stran na WP narediš sam v enem popoldnevu. Zadeve so precej ensotavne. Poglej si kak vodič na YT.

Sicer pa okoli 600EUR.


Si mal povrsno prebral zahteve? Kaj pa ostale stvari? A je to vkljuceno v teh 600 EUR? Narocim takoj, 2X :)

OP: ljudje ti bodo rekli: to je 500 EUR al pa 1000 EUR, vec ne more bit... bla bla bla

Potem pa naj naredijo za taksno ceno. Pol so pa kr na enktrat tiho.

TheBlueOne ::

@SlimDeluxe lahko morda poves, kje menis, da bi se gibala cena? Morda razbijes v manjse dele in ocenis.

Drugace je mozno tudi sodelovanje, da jaz naredim del in strucko naredi kar jaz ne znam, pogleda, ce je vse OK, dodela itn.

@Sgt. Lipnikar se zavedam tega, ampak morda se najde kdo, ki zna povedati kaj pametnega, kakor @SlimDeluxe, ki to ocitno profesionalno pocne.

GrX ::

Sgt. Lipnikar je izjavil:

GrX je izjavil:

Če si malo tech savvy lahko stran na WP narediš sam v enem popoldnevu. Zadeve so precej ensotavne. Poglej si kak vodič na YT.

Sicer pa okoli 600EUR.


Si mal povrsno prebral zahteve? Kaj pa ostale stvari? A je to vkljuceno v teh 600 EUR? Narocim takoj, 2X :)

OP: ljudje ti bodo rekli: to je 500 EUR al pa 1000 EUR, vec ne more bit... bla bla bla

Potem pa naj naredijo za taksno ceno. Pol so pa kr na enktrat tiho.

Z razlogom sem napisal "okoli", ker ti lahko tako stran naredi študent za 300EUR, popoldanski s.p. za 600EUR, pro firma pa naprimer za 1000EUR. Za vse našteto imaš že izdelane vtičnike, ki pa so brezplačni.

Sicer pa bi potrebivali več podatkov..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Baja ::

najbolje da narediš mock-up strani ter spišeš funkcijsko specifikacijo. tako bo lazje oceniti, koliko dela to nanese.

Sgt. Lipnikar ::

TheBlueOne je izjavil:

@SlimDeluxe lahko morda poves, kje menis, da bi se gibala cena? Morda razbijes v manjse dele in ocenis.

Drugace je mozno tudi sodelovanje, da jaz naredim del in strucko naredi kar jaz ne znam, pogleda, ce je vse OK, dodela itn.

@Sgt. Lipnikar se zavedam tega, ampak morda se najde kdo, ki zna povedati kaj pametnega, kakor @SlimDeluxe, ki to ocitno profesionalno pocne.


Kot je Slim napisal, specificiraj zahteve (UI, funkcije, interface s drugimi stranmi....) pa potem povprasaj lokalne IT firme in se na kakmu freelance portalu.

TheBlueOne ::

@GrX Ampak moras vse to poznati. Zame vsak vticnik pomeni, da se moram o tem izobrazit, instalirati, testirati in ne vem kaj se vse, kar lahko nekdo, ki s tem dnevno dela naredi takoj in mi enostavno pove, kaj je na voljo.

@Sgt. Lipnikar Seveda mi je jasno, da laho grem po ponudbe, ampak mi je tale forum super za prve informacije. Morda se kdo da kaksno referenco itn.

Netrunner ::

Odvisno od več dejavnikov, okvirno pa je ranka nekje med 500-800€
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

profii ::

https://www.dope-agencija.com/

Znanec je bil zadovoljen z njimi. Kontaktiraj.

HotBurek ::

Opcija je, da imaš to postavljeno na lastnem VPS-u.

- Najem VPS = 50€/leto
- Postavitev Wordpress = 1h

Če želiš imet lasten mail, pa ga še nimaš
- Postavitev mail = 2h


Od tu napre pa potrebuješ grafično obliko ter programerja, da uredi plug-ine.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

TheBlueOne ::

Koliko praviloma stanejo ure web programerjev?

SlimDeluxe ::

TheBlueOne je izjavil:

@SlimDeluxe lahko morda poves, kje menis, da bi se gibala cena? Morda razbijes v manjse dele in ocenis.

Nimam dovolj informacij, saj sploh ne vemo kaj je osnovni namen strani (glasovanje o nečem?).

Kar se tiče postavke je povprečje po moje nad 30 EUR za full-time freelancerje, ki nekaj znajo, agencije pa komot več.

Če nimaš kapitala morda z dobrim pitchom prepričaš kakšnega razvijalca, da gresta partnersko v to. Ne pa pričakovat, da se ti bo nekdo pridružil če imaš samo idejo. Ideje so poceni, vsak jih ima. Moraš obvladati vsaj en del projekta, če ne drugo pa vsaj poslovni ali projektni management. In moraš biti vztrajen, konsistenten garač, če želiš rezultate.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

@SlimDeluxe raje placam. Razmisljam, da bi si to kupil za r.d. :)

Stran ni glavni vir dohodka, je pa potrebna, tako da za nekaj tako poceni ne bi delil podjetja, razen ce bi partnerja poznal in z osebo rad sodeloval.


Osnove tega kako delati projekte mi niso tuje. Vseeno hvala za nasvete. Meni se ne gre za nekaj, kamor kaze tale retorika, bi bil samo moj pet project, kjer mi bo OK, ce starta in se razvija. Pac igral bi se s temi zadevami, ker sem prerastel ze vecino ostalih igrack.

misticnimrk ::

Ok, kot prvo: kolkor dnarja tolko muske, o tem ni potrebe razpravljati.

Približno dobri templati so bili pred časom od 50€ gor. Kupiš enkrat maš za vedno.
Kakšni pametni vtičniki za WP so tudi plačljivi. Cene načeloma odtehtajo težo rešitve, ki jo nosijo. Torej so načeloma vredni svojega denarja.

Imho bi za neko pametno spletno stran, z responsive designom porihtanim seo-m in vse kar si želiš, moral plačat okol 1k€.
Tisti ki pravite, da bi dali manjh, pejte sami delat to za tak dnar, pa da vas vidmo kolko časa boste delali.
Kar hočem povedat je, ne gledat sam skoz prizmo cene in ceni tudi tistega ki ti bo to delal.
Glede vzdrževanja maš več opcij in je stvar dogovora. Letna cena vzdrževanja je nekje ~100€.
Moraš pa nekam štet tudi ceno gostovanja in domene.

Sgt. Lipnikar ::

GrX je izjavil:

Sgt. Lipnikar je izjavil:

GrX je izjavil:

Če si malo tech savvy lahko stran na WP narediš sam v enem popoldnevu. Zadeve so precej ensotavne. Poglej si kak vodič na YT.

Sicer pa okoli 600EUR.


Si mal povrsno prebral zahteve? Kaj pa ostale stvari? A je to vkljuceno v teh 600 EUR? Narocim takoj, 2X :)

OP: ljudje ti bodo rekli: to je 500 EUR al pa 1000 EUR, vec ne more bit... bla bla bla

Potem pa naj naredijo za taksno ceno. Pol so pa kr na enktrat tiho.

Z razlogom sem napisal "okoli", ker ti lahko tako stran naredi študent za 300EUR, popoldanski s.p. za 600EUR, pro firma pa naprimer za 1000EUR. Za vse našteto imaš že izdelane vtičnike, ki pa so brezplačni.

Sicer pa bi potrebivali več podatkov..


Sej ni problem al 500 al 1000 EUR. Ti si zgresil cenovni razred x10.

TheBlueOne ::

Kaj WP stran stane 10k€? Da ne bom ugotovil, da sem tekom studija imel pravo taktiko za kes. :)

misticnimrk ::

lahko tudi 10k€, če hočeš da je vesoljska ladja. omejitve maksimalne cene ni.
V provprečju se pa da za 1000€ dobiti spodobno stran.

Pa še to, kaj za en CMS ti uporabljaš (načeloma) ne igra vloge pri ceni.
cena je odvisna od tvojih želja in zahtev.

Netrunner ::

misticnimrk je izjavil:

Pa še to, kaj za en CMS ti uporabljaš (načeloma) ne igra vloge pri ceni.
cena je odvisna od tvojih želja in zahtev.


CMS igra kar veliko vlogo pri ceni. Če se vzame primeren CMS so potem tudi vzdrževanja in nadgradnje lažje in s tem cenejše.

Moja cena strani je X €, če stranka hoče, da uporabim wordpressom potem dvignem ceno za vsaj 30% da pokompenziram vse jajce ki pridejo poleg.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

111111111111 ::

OP za kakršnokoli resno ponudbo boš moral napisati specifikacijo strani, da ti bo kdo kaj konkretnega ponudil. Vsak ki bo pripravljen delat zadevo, je ne bo pripravljne delati tako, da mu boš ti govoril sproti kaj bi rad imel. Spisati moraš želje, enkrat bosta predebatirala, potem podpisala in se dogovorila koliko pa boš lahko spreminjal v tej ceni. Sam imam urno postavko nekje 40€+ odvisno od zadeve, pri spletnih straneh pa 30-50€ popravek, da si stranke ne zmišljujejo preveč. Najraje prevzamem programiranje kakšnih spletnih aplikacij, da se mi ni treba ukvarjat z dizajnerji in njihovim bulšitom.

Za vzdrževanje računaj nekje 10% vrednosti projekta/leto, če bo res samo spletna stran.

Netrunner ::

111111111111 je izjavil:

...da se mi ni treba ukvarjat z dizajnerji in njihovim bulšitom.


:) ha ha, očitno nimam samo jaz težav z njimi
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

DePalmo ::

Tudi jaz sem imel težave z njimi, ponavadi sem dobljene HTMLje lahko samo zavrgel in naredil znova. Vsaj izrezane slike so mi prišle prav.

Kar se pa tiče OP in odgovora. Najprej sestavi kaj točno hočeš, ker opisal si zelo splošno in nič kaj natančno (kaj se bo glasovalo? bojo uporabniki lahko še kako drugače sodelovali s tvojo stranjo? bojo imeli svoje profile? samo par idej ...). Čimbolj se potrudi v detajlih, šele nato se lahko govori o kakršnikoli oceni vrednosti dela. Kar si sedaj napisal ni vredno nič in se te bo vsak resni ponudnik izognil.

BigWhale ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj WP stran stane 10k€? Da ne bom ugotovil, da sem tekom studija imel pravo taktiko za kes. :)


WordPress stran lahko stane tudi 20.000 EUR. Vse je odvisno o kaksni strani je govora, kaj ponuja, koliko je dela z designom strani.

Zgornja 'specifikacija' ni ravno neka specifikacija, ker nisi povedal nic. Ni razvidno kaj bo sploh vsebina spletne strani, samo, da se lahko obiskovalci logirajo z Google/FB in glasujejo. Glasujejo o cem?

Z WordPressom imas dve moznosti (v bistvu z vecino CMSjev ampak to so ze detajli), lahko najames oblikovalca, ki ti zrise design, ta design potem front end razvijalec spravi v HTML/CSS/JS in iz tega potem naredi WordPress temo. Lahko gres pa na ThemeForest in kupis neko ze narejeno komercialno temo in jo v okvirih te teme oblikujes po svojih zeljah.

Prva moznost je praviloma (ampak ne nujno) drazja, ker moras placati najprej oblikovalca in ta ti bo vzel kakih 500 EUR, ce vsaj priblizno ve kaj dela in mu ne manjka dela. Sproduciral bo design specifikacijo in glede na design bo slo med 70-100 ur dela za to, da iz tega nastane WordPress tema.

Druga moznost je cenejsa dokler se ne zacnes zmisljevati, da bi imel stvari, ki jih v tisti temi ni in jih ne mores pokriti s plugini. Na koncu imas spletno stran, ki je verjetno podobna neki drugi spletni strani in WordPress instalacijo in 50 instaliranih pluginov (od tega je deset takih, ki ne ves a delujejo al ne delujejo in kaj delajo). Ce si zacnes izmisljevati stvari, ki jih ta komercialna tema ne pokriva pa bo izdelava vsega tega v vecini primerov drazja kot prva moznost. Ce ne takoj pa na dolgi rok vzdrzevanja spletne strani. Ko enkrat razmontiras komercialno temo, postane ta rec nemogoca za vzdrzevanje. Tudi, ce se nardi child tema.

Torej, najprej moras vedeti kaksno spletno stran bi rad imel, funkcionalno in vizualno, potem se pa lahko odlocas koliko si pripravljen investirati v to.

Spletna stran za 500 EUR, te bo verjetno stala na koncu kakih 2500 EUR. :)

Phantomeye ::

111111111111 je izjavil:

OP za kakršnokoli resno ponudbo boš moral napisati specifikacijo strani, da ti bo kdo kaj konkretnega ponudil. Vsak ki bo pripravljen delat zadevo, je ne bo pripravljne delati tako, da mu boš ti govoril sproti kaj bi rad imel. Spisati moraš želje, enkrat bosta predebatirala, potem podpisala in se dogovorila koliko pa boš lahko spreminjal v tej ceni. Sam imam urno postavko nekje 40€+ odvisno od zadeve, pri spletnih straneh pa 30-50€ popravek, da si stranke ne zmišljujejo preveč. Najraje prevzamem programiranje kakšnih spletnih aplikacij, da se mi ni treba ukvarjat z dizajnerji in njihovim bulšitom.

Za vzdrževanje računaj nekje 10% vrednosti projekta/leto, če bo res samo spletna stran.



Ja ti dizajnerji, ga sam biksajo ane.

SlimDeluxe ::

Jaz sem super zadovoljen z mojim designerjem, imam pa občasne probleme s strankami glede designa... Je subjektivno doživetje in nekateri ne razumejo, da se design dela po neki teoriji in ne po izključno osebnih preferencah naročnika...
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Phantomeye ::

SlimDeluxe je izjavil:

Jaz sem super zadovoljen z mojim designerjem, imam pa občasne probleme s strankami glede designa... Je subjektivno doživetje in nekateri ne razumejo, da se design dela po neki teoriji in ne po izključno osebnih preferencah naročnika...


predvsem pa stranke pozabljajo, da spletne strani ne delajo zase, ampak za svoje stranke.

Furbo ::

Jap, na precej straneh je dizajn pred uporabnostjo.. kar je.. slab dizajn. Vsaj zame.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SlimDeluxe ::

Phantomeye je izjavil:

SlimDeluxe je izjavil:

Jaz sem super zadovoljen z mojim designerjem, imam pa občasne probleme s strankami glede designa... Je subjektivno doživetje in nekateri ne razumejo, da se design dela po neki teoriji in ne po izključno osebnih preferencah naročnika...


predvsem pa stranke pozabljajo, da spletne strani ne delajo zase, ampak za svoje stranke.

Sej to sem mislil, samo sem čudno napisal :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

111111111111 ::

Phantomeye je izjavil:


Ja ti dizajnerji, ga sam biksajo ane.

Odvisno delal sem cca. 30 projektov kjer so bili dizajnerji svoja skupina (s tem je mišljeno, da si stranka ni pripravila svojega dizajna). Od tega je bilo 20 negativnih izkušenj. 5 solidnih. 3 dobre in 2 fantastični.

2 fantastični sta bili, ko je dizajner dostavil gradivo oblikovano do piksla natančno, spisane vse barve v pravilni obliki in po končanem projektu 2-3 popravki, ki so bili podani s strani naročnika.

Sem bil pravi codemonkey. Nobenih skype sestankov, mailov in podobnih nepotrebnih stvari. Natančno izdelana specifikacija in fertik sem bil v 1 tednu.

Zakon.

BigWhale ::

Zgleda, da nisi delal z web designerji. ;> V koncni fazi je vedno nek input s strani stranke in ravno to je bistveno delo, ki ga morajo obvladati designerji. Uskladiti zelje strank z designom in UXom.

Jaz imam z vecino web designerjev, ki so se ucili web designa in niso v web design priplavali brez ustreznih prilagoditev iz designa za tisk, zelo dobre izkusnje.

Je pa se polno web designerjev, ki so mnenja, da je .psd datoteka najvec kar je porebno dati od sebe.

Netrunner ::

BigWhale je izjavil:

Je pa se polno web designerjev, ki so mnenja, da je .psd datoteka najvec kar je porebno dati od sebe.


Psd-ja že dolgo nisem dobil več :) Zadnjih par sem dobil kar v PDF-ju. Drugače pa "čistokrvni" dizajner načeloma ne rabi delat več kot dizajn. Razrez naj ne bi bil njihovo delo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Mato989 ::

Premalo informacij za karkoli relevantnega povedat... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GrX ::

Sgt. Lipnikar je izjavil:

GrX je izjavil:

Sgt. Lipnikar je izjavil:

GrX je izjavil:

Če si malo tech savvy lahko stran na WP narediš sam v enem popoldnevu. Zadeve so precej ensotavne. Poglej si kak vodič na YT.

Sicer pa okoli 600EUR.


Si mal povrsno prebral zahteve? Kaj pa ostale stvari? A je to vkljuceno v teh 600 EUR? Narocim takoj, 2X :)

OP: ljudje ti bodo rekli: to je 500 EUR al pa 1000 EUR, vec ne more bit... bla bla bla

Potem pa naj naredijo za taksno ceno. Pol so pa kr na enktrat tiho.

Z razlogom sem napisal "okoli", ker ti lahko tako stran naredi študent za 300EUR, popoldanski s.p. za 600EUR, pro firma pa naprimer za 1000EUR. Za vse našteto imaš že izdelane vtičnike, ki pa so brezplačni.

Sicer pa bi potrebivali več podatkov..


Sej ni problem al 500 al 1000 EUR. Ti si zgresil cenovni razred x10.

Ne pretiravaj lepo te prosim. Če je to kar je napisal vse, projekt ne bi smel biti čez 1500EUR.

OP: Svetujem ti, da napišeš točne specifikacije in kontaktitraš lokalna podjetja, da ti naredijo predračun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Pandorumx5 ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj WP stran stane 10k€? Da ne bom ugotovil, da sem tekom studija imel pravo taktiko za kes. :)

Seveda lahko, saj če se lotiš izdelave teme po dizajnu katerega potrdi stranka iz strani dizajnerja, lahko traja, da jo zriseš s kodo, vneseš vsebino, testiraš. Ne bazera vse samo iz teme katero lahko "kupiš", ker jo lahko sam narediš. Wordpress je samo CMS.

BigWhale ::

Netrunner je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Je pa se polno web designerjev, ki so mnenja, da je .psd datoteka najvec kar je porebno dati od sebe.


Psd-ja že dolgo nisem dobil več :) Zadnjih par sem dobil kar v PDF-ju. Drugače pa "čistokrvni" dizajner načeloma ne rabi delat več kot dizajn. Razrez naj ne bi bil njihovo delo.


Saj vseen a je psd al pdf al pa jpg. Design specifikacije komot PDF ali JPG, ce je pravilno narejena. Ce je na tej specifikaciji napisano vse kar mora developer vedeti za narediti stran je to ok.

Tudi cistokrvni designer mora znat specificirat velikosti headingov, taksnih in drugacnih pisav, specificirat mora barve, razmike med elementi, vedet mora kaj je responsive in adaptive design, vedeti mora kako se elementi na strani transformirajo na razlicnih napravah, kaj se zgodi k nekdo prtisne print, ... Opisani morajo biti hover/focus/active efekti, transformacije, gradienti, ... Posredovati mora vse graficne elemente, po moznosti v SVG obliki, ali pa vsaj pngje na transparentnem ozadnju in tko naprej. Nic od tega ne spada v 'razrez'.

Phantomeye ::

Jaz sicer nisem ne dizajner ne developer. Sem nek samouk in moja vloga na šihtu je vmesni člen med prvim in drugim. Imamo dizajnerja ki ne zna css-a in imamo programerje, ki ze jim zdi dizajn nekaj trivialnega.

Dizajner jim razen nekega psd-ja ne zna specificirat kaj hoce. Razen barv, pa fontov
programerji pa nikoli me vprašajo follow-up vprašanj, ampak naredijo po svoje. Recimo jim posljes primer ene tabele kako naj izgleda. In naredijo styling. AMPAK izključno za samo to eno tabelo. Kot da ni samoumevno, da ciljaš na konsistentnost. Mislim, zakaj bi kdo hotel samo eno tabelo imeti takšno.

Enkrat sem popizdil in sem programerjem spisal css.

BigWhale ::

Potem ne delas ne s programerji in ne z dizajnerji, ki bi jih lahko imenoval web dizajnerji. :)

Ce designer ne zna specificirat osnovnih elementov za izdelavo spletne strani, potem pac poisces drugega. Prav tako, ce programer ne zna specificirati oblike designa potem tud dela nekaj narobe.

Delat stran po nekem PDF/PSDju brez kakrsnih koli smernic in specifikacij, je norost. Noben programer ne bo tocno zadel tega kar si je designer zamislil.

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

Potem ne delas ne s programerji in ne z dizajnerji, ki bi jih lahko imenoval web dizajnerji. :)

Ce designer ne zna specificirat osnovnih elementov za izdelavo spletne strani, potem pac poisces drugega. Prav tako, ce programer ne zna specificirati oblike designa potem tud dela nekaj narobe.

Delat stran po nekem PDF/PSDju brez kakrsnih koli smernic in specifikacij, je norost. Noben programer ne bo tocno zadel tega kar si je designer zamislil.


Ma ja, pri nas so očitno vsi za vse. In ker jaz delam UX, bi me pa najraje zadavli, ker si "skoz nekaj zmišljujem :D. Zato, ker najtežje je dopovedat, da se za razvoj "na papirju" rabi glih ene toliko časa kot dejansko programiranje. Od prototipov, testiranj med uporabniki itd. Potem bi pa v enem tednu že radi imel dizajn in se sredi programiranja ugotovi, da flow ni okej, ker zadeve niso bile stestirane.

BigWhale je izjavil:

Potem ne delas ne s programerji in ne z dizajnerji, ki bi jih lahko imenoval web dizajnerji. :)

Ce designer ne zna specificirat osnovnih elementov za izdelavo spletne strani, potem pac poisces drugega. Prav tako, ce programer ne zna specificirati oblike designa potem tud dela nekaj narobe.

Delat stran po nekem PDF/PSDju brez kakrsnih koli smernic in specifikacij, je norost. Noben programer ne bo tocno zadel tega kar si je designer zamislil.



Ma ja, pri nas so očitno vsi za vse. In ker jaz delam UX, bi me pa najraje zadavli, ker si "skoz nekaj zmišljujem :D. Zato, ker najtežje je dopovedat, da se za razvoj "na papirju" rabi glih ene toliko časa kot dejansko programiranje. Od prototipov, testiranj med uporabniki itd. Potem bi pa v enem tednu že radi imel dizajn in se sredi programiranja ugotovi, da flow ni okej, ker zadeve niso bile stestirane.

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

BigWhale je izjavil:

Delat stran po nekem PDF/PSDju brez kakrsnih koli smernic in specifikacij, je norost.


Pri dobro narejenem PSD-ju niti ni potrebno. Tip in barve pisav, razmak med vrsticami ipd. morajo biti razvidne že v dizajnu.

BigWhale je izjavil:

Noben programer ne bo tocno zadel tega kar si je designer zamislil.

Saj ne rabi zadeti, glavno da je stranka zadovoljna. Dizajnerji živijo v nekem svojem svetu in z njimi so vedno kompromisi.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

BigWhale ::

Netrunner je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Delat stran po nekem PDF/PSDju brez kakrsnih koli smernic in specifikacij, je norost.


Pri dobro narejenem PSD-ju niti ni potrebno. Tip in barve pisav, razmak med vrsticami ipd. morajo biti razvidne že v dizajnu.


Kako je v PSDju razvidno a je razmak med vrsticami 1rem ali pa mogoce 1.1rem? Kako je razvidna osnovna velikost pisave v bodyju, vse ostale pisave so pa v rem enotah glede na osnovno pisavo? Kako so razvidni gapi med posameznimi elementi? CSS kode za gradiente? Radiji zaobljenih robov?

Netrunner je izjavil:


BigWhale je izjavil:

Noben programer ne bo tocno zadel tega kar si je designer zamislil.

Saj ne rabi zadeti, glavno da je stranka zadovoljna. Dizajnerji živijo v nekem svojem svetu in z njimi so vedno kompromisi.


Ugh, ne. Dizajnerji, ki znajo delati, naredijo design dokument tako kot treba in design se naredi skupaj s tistimi, ki bodo reci implementirali, na koncu je pa design dokument tak, da ga beres sproti, ko delas reci.

Dizajnerji zivijo v svojem svetu samo, ce jih pustis ziveti v svojem svetu in jim ne das moznosti, da se izobrazujejo. Potem pa sproducirajo neke pol izdelke in namest, da bi se take pol izdelke zavracalo, pa developerji pol rajs pixle stejejo po ekranu.

SlimDeluxe ::

Meh, moj designer uporablja večinoma Adobe XD in dobim .xd file, ki omogoča razrezovalcu da vse sam dobi ven, barve, margine, paddinge, slike v SVG/PNG/PNG@2x... Vmes pa iz istega tega kažemo stranki, če se ne motim imaš nek "publish" gumb v aplikaciji.
Samo to je offtopic. OP bi rad konkretno ceno, hkrati pa se boji razkriti "poslovno skrivnost" :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Netrunner ::

BigWhale je izjavil:


Kako je v PSDju razvidno a je razmak med vrsticami 1rem ali pa mogoce 1.1rem? Kako je razvidna osnovna velikost pisave v bodyju, vse ostale pisave so pa v rem enotah glede na osnovno pisavo? Kako so razvidni gapi med posameznimi elementi? CSS kode za gradiente? Radiji zaobljenih robov?


Ko editiraš text v photoshopu imaš definirano velikost, barvo in razmak med vrsticami v različnih enotah. Vedeti moraš kakšen je base font size (če ni določen se držiš privzetega 16px) in potem je precej enostavno dobiti ven em / rem. "gape" enostavno z select toolom izmeriš :), Radij zaokrožitve je tudi viden če objekt ni rasteriziran. Gradient če je določen kot maska ga tudi enostavno dobiš ven, čene pa ga ensotavno ponarediš, saj rabiš vedeti v osnovi samo začetno in končno barvo, katero kar z color pickerjem dobiš. Če je kakpšen bolj kompleksen gradient pa ga na oko ponarediš. Tisti ki danes teži na pixel perfekt razrez se ga pošlje v PM po najkrajši poti.

Se strinjam s tabo da morajo biti stvari definirane, vendar se da 3/4 stvari prikazati že v samem photoshopu. Kar ni, narediš pač kar lahko na osnovi informacij ki jih imaš.


BigWhale je izjavil:


Ugh, ne. Dizajnerji, ki znajo delati, naredijo design dokument tako kot treba in design se naredi skupaj s tistimi, ki bodo reci implementirali, na koncu je pa design dokument tak, da ga beres sproti, ko delas reci.

Takih je na žalost premalo oz. so predragi :)

BigWhale je izjavil:


Dizajnerji zivijo v svojem svetu samo, ce jih pustis ziveti v svojem svetu in jim ne das moznosti, da se izobrazujejo. Potem pa sproducirajo neke pol izdelke in namest, da bi se take pol izdelke zavracalo, pa developerji pol rajs pixle stejejo po ekranu.

Danes itak vsi uporabljajo jajce od bootstrapa, tako da dizajn je skorajda izgubil veljavo. Danes je že vsak dizajner :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Netrunner je izjavil:

Se strinjam s tabo da morajo biti stvari definirane, vendar se da 3/4 stvari prikazati že v samem photoshopu. Kar ni, narediš pač kar lahko na osnovi informacij ki jih imaš.


Ugh, design spec je nekaj kar beres kot navodila in ne aplikacija v kateri moras klikati in iskat properties posameznih objektov. To je izguba casa in je popolnoma neproduktivno.

Netrunner ::

mah... jaz še nikoli nisem dobil dizajna + specifikacij kot je treba in sem se moral vedno znajti. V večini primerov sem zadel bistvo in se nisem obremenjeval več s tem kar mi pošljejo. Imam za sabo že malo morje projektov s takimi in drugačnimi dizajnerji :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Sem dobil OK ponudbo od podjetja, kjer sem kupil domeno in prostor. Bom videl kako dalec pridem... :)

Vse skupaj zna biti zelo poceni. Pokazem, ko bo kaj za pokazat in povem koliko me je stalo.

Tnx za nasvete.

Netrunner ::

Srečno in popazi malo saj "zelo poceni" je lahko z razlogom.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

TheBlueOne ::

Netrunner je izjavil:

Srečno in popazi malo saj "zelo poceni" je lahko z razlogom.


TNX, sej naceloma vem kaj delam, samo malo sem bil len. Pac kupil bom template, kjer lepo vleces skupaj gradnike. Podjetje za dobre 50€ leto racuna servis, kjer garantirajo, da je varnost up to date in popravijo, ce gre kaj postrani. Design bom tako ali tako delal sam.

Kar se tice ostalih optimizacij so dali OK urno postavko in bo slo po dogovoru.

Za start projekta bo verjetno OK, potem pa bomo videli, ce se prime in bomo socasno nadgrajevali.

Pandorumx5 ::

TheBlueOne je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Srečno in popazi malo saj "zelo poceni" je lahko z razlogom.


TNX, sej naceloma vem kaj delam, samo malo sem bil len. Pac kupil bom template, kjer lepo vleces skupaj gradnike. Podjetje za dobre 50€ leto racuna servis, kjer garantirajo, da je varnost up to date in popravijo, ce gre kaj postrani. Design bom tako ali tako delal sam.

Kar se tice ostalih optimizacij so dali OK urno postavko in bo slo po dogovoru.

Za start projekta bo verjetno OK, potem pa bomo videli, ce se prime in bomo socasno nadgrajevali.

Na katerem CMSju boš delal? Ker lahko nekdo hitro ugotovi če ni bil posodobljen Wordpress s enim simple pluginom ali pa s vpogledom v izvorno kodo, da ne boš zastonj talal 50€
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako in kje do dobrega spletnega oblikovalca?

Oddelek: Izdelava spletišč
282966 (2224) Jerry000
»

Cena za spletno trgovino?

Oddelek: Izdelava spletišč
396176 (5227) HardFu
»

Brez statusa in delo?

Oddelek: Šola
418435 (7254) Jerry000
»

Adobe za odpravo ranljivosti zahteval drag nakup nove verzije

Oddelek: Novice / Varnost
368181 (5970) zeleni
»

Kako narest obliko?

Oddelek: Izdelava spletišč
242989 (2142) ZaphodBB

Več podobnih tem