» »

Vlaga na morju

Vlaga na morju

Marko84 ::

Je kdo izmeril koliko % je vlage ob morju in malo stran od morja? Namreč jaz imam sobo pri vlagi 70-80% in sm firbec ker se spomnim da mi na Pagu ni bilo toliko vroče niti pri 35C (tam kjer je samo pesek in nič rastja).

jype ::

Dva pomembna dejavnika povzročata, da ti na morju "ni tako vroče": Relativna vlažnost je zaradi višje temperature nižja kot v kotlinah, poleg tega pa zaradi znatnih temperaturnih razlik med kopnim in morjem ves čas piha veter, ki dodatno znižuje parni tlak. To pomeni, da je potenje (ki z izhlapevanjem potu s kože odvaja telesno toploto) precej učinkovitejše in ga je posledično treba manj, da se ohranja telesna temperatura.

Marko84 ::

jype: ODLIČNO POVEDANO. Ocena 10. Na veter sem pa res pozabil. Tja bi se kar preselil na ta otok, samo kaj ko so cene za 50m2 skoraj 100k EUR, pred 15 leti so ble pa 50k EUR.

mulc007 ::

Ko prideš moker iz vode, je zaradi intenzivnega izhlapevanja vode iz kože, temperatura na koži okoli 4 stopinj nižja.

V prihodnjih dnevih obljubljajo močno povišanje temperature.
Kdaj je naše morje primerno za kopanje? V sredini julija?

Miha 333 ::

Odvisno od temperature, zdajle je pri 26 stopinjah idealno, že skoraj pretoplo. https://www.arso.gov.si/vode/podatki/am...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SOVRAŽIM poletje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16523009 (15897) branimirII
»

Koliko stopinj imate trenutno?... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44460324 (40273) Riff
»

zakaj poleti vsi rinejo na morje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
558423 (6896) jype
»

Ohlajanje z vetrom?

Oddelek: Znanost in tehnologija
211955 (1396) Roadkill
»

zakaj crna barva?

Oddelek: Znanost in tehnologija
303965 (3193) Chessman

Več podobnih tem