» »

Globalizacija v3.0,

Globalizacija v3.0,

1 2
3
»

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kapitalizem ti je omogočil, da si lahko ne-kapitalist...i'm shocked... :|
Kapitalizem mi je omogočil le to, da sem bullshit zamenjal za srečke in jih imam zdaj več, kot ti. Tudi če bi jih imel manj, bi bil ti nesrečen, meni pa ne bi manjkalo ničesar.


hihihi



Neki druzga pa me zanima...kako torej naj bi se plače zvišale, če pa recimo delovno mesto ponudijo migrantu, ki je pripravljen delat za toliko manj?

Zakaj pa nimamoo več avtohtonih smettarjev? Ker nizko plačana dela ponudijo tujcu, ki prime vse v roke. Če bi pa bila plača 2000 neto za smetarja...vrjamem, da bi tudi kak diplomiranec to počel.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Poglej... če kadra za neko številko ni, dvigneš številko, dokler kader ne pride... to je OSNOVA ponudbe in povpraševanja...


Ni zgolj stevilka. Konkurenca morda ze ima kadre iz teh ali drugacnih razlogov. Problem je pac bolj kompleksen, kot ga predstavlas. Brez zamere, ampak kompleksne problematike reduciras v prikladne izgovore.

Zakaj verjames, da je kadrov dovolj? In tudi, ce zadevo razgradis na nacin, ki ustreza tvojem razmisljanju, zakaj menis, da bi prisli k tebi, ce zvisujes placo? Zakaj ne bi trenutni delodajalec povisal, ko bi mu povedali, da nekdo ponuja ne vem kaj, ker ocitno si lahko podjetje to privosci? Borba za kadre je kompleksna, strategij je kolikor hoces, vsako podjetje navaja svoje adute, kjer placa ni nujno odlocilni faktor, dalec od tega.

Za moj okus dobra placa bolj skrbi, da ljudje ne odhajajo, ker ne gledajo okoli, kot pa da bi koga pivabila, posebej v Slo, kjer se jih ne objavlja.

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Mato, znajo iskati, kadrov ni. Seveda imas kolikor hoces ljudi, ki bi imeli lepo placo, ampak ce ne zmorejo dela nima smisla.

Biti natakar na obali cez poletje ni hec. Recimo v Avstriji imas cez sezono super place, nudijo prenocisce itn. in vseeno dalec ne zapolnijo kapacitet. Po tvoji ligiki bi morali navaliti iz Slo, posebej na Koroskem, pa ne. Ne pravim, da ni takih, ki gredo sezonsko delati, pravim, da je dosti nezapolnjenih kapacitet, ceprav placilo naceloma stima.


Poglej... če kadra za neko številko ni, dvigneš številko, dokler kader ne pride... to je OSNOVA ponudbe in povpraševanja... Kaj pa če je morda delo prezahtevno in bi bilo bolje vzet dva malo slabša natakarja jih izobrazit in dvignit plače... kot pa iskat 1? Kaj pa ko bi podjetniki dejansko začeli uvajat in izobraževat kader... tega skorajda ni... zadnjič sem končno v MBju videl ko iščejo picopeka ki bi se PRIUČIL na delovnem mestu, ampak kaj ko ponujajo plačo 900EUR neto, delaš pa 80% popoldan ali zvečer... in to je pol spet taka plača da je bolje bit skoz od 6-14 v fabriki za 800 neto ipd...

Boš rekel da je tudi v fabriki na tekočem traku delo prezahtevno da delavcev za 800EUR neto ne dobijo ali je kriva plača vs pogoji dela? Boš rekel da je tudi pri poštarjih problem specialnih znanj ali je krivda prenizko plačilo oz. preslabi pogoji dela, pr 3k neto na mesec bi morda poštarji z veseljem opravljali tudi to težaško delo in te nadure...

Ti govoriš o par primerih ko je morda res malo krivda da denar ni tolko problem kot je problem zahtevnost dela... ampak delavcev primanjkuje na gradbiščih, v gostilnah, na poštah, v fabrikah... to niso dela ki jih večina NE ZMORE opravljat, ampak so to dela ki so težaška in hkrati relativno slabo ali kar zanič plačana s slabimi delovnimi pogoji (urami dela) in tu bi komot zapolnili kapacitete ob PRIMERNO VISOKEM PLAČILU... pustva zdaj to ali jim gre to skozi ali ne, dejstvo je da če imajo preslab prihodek so to krivi menegerji in prodajniki teh podjetij!


Saj razumes da tega Jure ne razume?

Valda v Sloveniji firme skartarijo, kjer delam imas skoraj povsod 3 mesecno usposabljanje in hkrati poskusno dobo ter kasneje pogodba za nedolocen cas.
Jasno, da bo slej ko prej prislo do tega da bodo tudi v Sloveniji morali uvazati delovno silo. Kdo ti bo pa delal za 600 eur pa cel dan na nogah po moznosti v treh izmenah. Jasno bo novi kader sicer vesel zaposlitev a se bo znizal tudi standard.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

WizzardOfOZ ::

jype je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Levica nas pelje v enoumje, kjer ne smeš več izraziti svojega mnenja, kjer se moraš strinjat z "numero uno" ali pa boš končal v fojbah.
Levica nas pelje v anarhijo, kjer si odgovoren za lastna dejanja.

Lažeš in nakladaš. To kar hoče levica ni anarhija ampak izključno enoumje. Brez tega je obsojena na propad.

jype je izjavil:


Če je tvoje mnenje, da črnci smrdijo, potem je mnenje hkrati napačno, žaljivo in vredno posmeha in družbenega izobčenja, ne glede na to kako prepričan si v to, da si do lastnega mnenja upravičen.

Če je to moje mnenje, je to pač moje mnenje in zaenkrat imam po ustavi pravico to mnenje izražat. To bi pa rada levica prepovedala in uvedla enoumje.

Seveda pa ima tudi užaljeni svojo pravico, da me toži, če ga s svojim mnenjem užalim.

TheBlueOne ::

@PrihajaNodi

Kdo pa pravi, da je problem nizkih plac nelojalna konkurenca na trgu dela? To je dosti divja predpostavka, posebej ker je trenutno se vedno vec ponudbe kot povprasevanja. Kje pa so tile migranti, trg je odprt?

Migranti so samo super izgovor, da nihce vec ne vidi kje so zares tezave. Jaz trdim, da ne bi bilo veliko boljse, prej obratno, ce se migracije popolnoma ustavi.

PrihajaNodi ::

Kje pa so tile migranti, trg je odprt?


Ne, ni. Za Indijo bi mogla drzava omogocit vize. In prav bi bilo.


Migranti so samo super izgovor, da nihce vec ne vidi kje so zares tezave. Jaz trdim, da ne bi bilo veliko boljse, prej obratno, ce se migracije popolnoma ustavi.


Drzi, bodo pa posto vozili indijci.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Poglej... če kadra za neko številko ni, dvigneš številko, dokler kader ne pride... to je OSNOVA ponudbe in povpraševanja...


Ni zgolj stevilka. Konkurenca morda ze ima kadre iz teh ali drugacnih razlogov. Problem je pac bolj kompleksen, kot ga predstavlas. Brez zamere, ampak kompleksne problematike reduciras v prikladne izgovore.

Zakaj verjames, da je kadrov dovolj? In tudi, ce zadevo razgradis na nacin, ki ustreza tvojem razmisljanju, zakaj menis, da bi prisli k tebi, ce zvisujes placo? Zakaj ne bi trenutni delodajalec povisal, ko bi mu povedali, da nekdo ponuja ne vem kaj, ker ocitno si lahko podjetje to privosci? Borba za kadre je kompleksna, strategij je kolikor hoces, vsako podjetje navaja svoje adute, kjer placa ni nujno odlocilni faktor, dalec od tega.

Za moj okus dobra placa bolj skrbi, da ljudje ne odhajajo, ker ne gledajo okoli, kot pa da bi koga pivabila, posebej v Slo, kjer se jih ne objavlja.


Seveda je... tako preprosto je to... drugi korak je ta, da ponudiš visoko plačo in hkrati sprejmeš začetnike ki bi se zadev priučili in jim dodeliš mentorje v podjetju da se izobrazijo, s tem povečaš nabor potencialnih kandidatov ki so nezadovoljni z delom v neki branži in želijo menjat...

Zakaj bi pa prišli k meni če zvišaš plačo? Zato ker vedno nek % ljudi menjuje šiht, in če si ti najboljši v pogojih je velika verjetnost da se bo nekdo odločil zate... nekdo se je skregal s šefom, drugi je se presilil k dragi bližje itd... in če lokalno ti izstopaš potem je največja šansa da se prvo oglasijo pri tebi... človeška psihologija je takšna da če govorimo o razlikah par 100kov v Sloveniji je velika verjetnost da ne bo načrtno vzel slabše plače, razen če so razlike drugje res drakonske...


Ti govoriš o nekih robnih primerih ko to trdiš da ni res, ampak še 1x mi povej zakaj ni dovolj prodajalk? Zakaj ni dovolj poštarjev? Kaj je krivo za taka pomanjkanja, ker to niso neka ultra vseznalska delovna mesta, to niso neki specialci po izobrazbah... hell zakaj ni dovolj serviserjev, ker so plače prenizke, in folk raje fizičari v Avstriji in se z MB vozi v Avstrijo delat v mediamarkt za 1.400 na mesec kot pa dela za minimalca v lokalnem Sparu... to je glavna krivda pomanjkanja kadrov v 80%+...

Zakaj pol mojih kolegov, električarjev, mehanikov, strojnikov dela v Avstriji iz Ptuja in MB? Zato ker majo nižje plače ali višje? Večina bi jih za enako plačo kot jo dobijo v Avstriji +500€ TAKOJ prišla delat nazaj v SLO =) Plača jim je pogoj številka 1... zraven pač delovnega časa in odsotnost mobinga ampak zadnjo je itak kaznivo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kje pa so tile migranti, trg je odprt?


Ne, ni. Za Indijo bi mogla drzava omogocit vize. In prav bi bilo.


Migranti so samo super izgovor, da nihce vec ne vidi kje so zares tezave. Jaz trdim, da ne bi bilo veliko boljse, prej obratno, ce se migracije popolnoma ustavi.


Drzi, bodo pa posto vozili indijci.


Kaj bi rad povedal? Ne no biti tako uzaljeni. Seveda so migracije regulirane, to je jasno. Ampak ker imas enktrem, ki bi lahko sesul sistem, to ne pomeni, da regulirano ni OK. Boljse da ne izves, da lahko od prekomernega pitja vode umres, bos samo se pivo dokler ti nekdo ne pove, da alk tudi lahko ubija...

Zal zadeve niso tako enostavne, da si jih lahko razlozis, ce ti uspe najti nefunkcionalen ekstrem. Zato pa to ni za vsakogar, ker niti resitve niti pomisleki niso tako enostavni.

PrihajaNodi ::

Zakaj pol mojih kolegov, električarjev, mehanikov, strojnikov dela v Avstriji iz Ptuja in MB? Zato ker majo nižje plače ali višje? Večina bi jih za enako plačo kot jo dobijo v Avstriji +500€ TAKOJ prišla delat nazaj v SLO =) Plača jim je pogoj številka 1... zraven pač delovnega časa in odsotnost mobinga ampak zadnjo je itak kaznivo.


Fora pa je da so v Avstriji cene hrane enake kot v Sloveniji. Prav tako sami stroski. V Gradcu so stanovanja mogoce malo drazja, pa ne prav dosti. Sej ne bi bil problem s placami ampak naj potem ponudijo tudi stanovanja po bosanksih cenah.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Seveda je... tako preprosto je to... drugi korak je ta, da ponudiš visoko plačo in hkrati sprejmeš začetnike ki bi se zadev priučili in jim dodeliš mentorje v podjetju da se izobrazijo, s tem povečaš nabor potencialnih kandidatov ki so nezadovoljni z delom v neki branži in želijo menjat...

.......................

Zakaj pol mojih kolegov, električarjev, mehanikov, strojnikov dela v Avstriji iz Ptuja in MB? Zato ker majo nižje plače ali višje? Večina bi jih za enako plačo kot jo dobijo v Avstriji +500€ TAKOJ prišla delat nazaj v SLO =) Plača jim je pogoj številka 1... zraven pač delovnega časa in odsotnost mobinga ampak zadnjo je itak kaznivo.


Glej ce menis, da ti HR zadeve lezijo pojdi v to. Je boljse placano kot tista Grcija o kateri si enkrat sanjal. Ampak te dobronamerno opozorim, da ni tako enostavno. Bos lahko svetoval podjetjem kako uspesno kadrovati. Jaz nisem HR in samo pravim kako je v praksi gelde koncnih rezultatov kjer poznam zadeve.

Drugace seveda obstajajo scenariji, kjer placa odloca, kar pa ne pomeni, da bi lahko prejsnji delodajalec ponudil vec niti ne pomeni, da lahko te kolege dobis nazaj, ceprav se ti tako zdi. Jaz sem eden tistih o katerih govoris in ti garantiram, da dalec ne govoris za vse. Mobing je velik problem v slo, ki z placo nima veliko skupnega in je bil katalizator za vecino znancev, ki so poprijeli za enostavna dela v tujini. Ampak to je protiargument za zvisuj placo dokler ne pridejo. Si sam dal primer, ko verjetno niti pariteta s tujino vec ne pomaga.

FrRoSt ::

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Poglej... če kadra za neko številko ni, dvigneš številko, dokler kader ne pride... to je OSNOVA ponudbe in povpraševanja...


Ni zgolj stevilka. Konkurenca morda ze ima kadre iz teh ali drugacnih razlogov. Problem je pac bolj kompleksen, kot ga predstavlas. Brez zamere, ampak kompleksne problematike reduciras v prikladne izgovore.

Zakaj verjames, da je kadrov dovolj? In tudi, ce zadevo razgradis na nacin, ki ustreza tvojem razmisljanju, zakaj menis, da bi prisli k tebi, ce zvisujes placo? Zakaj ne bi trenutni delodajalec povisal, ko bi mu povedali, da nekdo ponuja ne vem kaj, ker ocitno si lahko podjetje to privosci? Borba za kadre je kompleksna, strategij je kolikor hoces, vsako podjetje navaja svoje adute, kjer placa ni nujno odlocilni faktor, dalec od tega.

Za moj okus dobra placa bolj skrbi, da ljudje ne odhajajo, ker ne gledajo okoli, kot pa da bi koga pivabila, posebej v Slo, kjer se jih ne objavlja.


Seveda je... tako preprosto je to... drugi korak je ta, da ponudiš visoko plačo in hkrati sprejmeš začetnike ki bi se zadev priučili in jim dodeliš mentorje v podjetju da se izobrazijo, s tem povečaš nabor potencialnih kandidatov ki so nezadovoljni z delom v neki branži in želijo menjat...

Zakaj bi pa prišli k meni če zvišaš plačo? Zato ker vedno nek % ljudi menjuje šiht, in če si ti najboljši v pogojih je velika verjetnost da se bo nekdo odločil zate... nekdo se je skregal s šefom, drugi je se presilil k dragi bližje itd... in če lokalno ti izstopaš potem je največja šansa da se prvo oglasijo pri tebi... človeška psihologija je takšna da če govorimo o razlikah par 100kov v Sloveniji je velika verjetnost da ne bo načrtno vzel slabše plače, razen če so razlike drugje res drakonske...


Ti govoriš o nekih robnih primerih ko to trdiš da ni res, ampak še 1x mi povej zakaj ni dovolj prodajalk? Zakaj ni dovolj poštarjev? Kaj je krivo za taka pomanjkanja, ker to niso neka ultra vseznalska delovna mesta, to niso neki specialci po izobrazbah... hell zakaj ni dovolj serviserjev, ker so plače prenizke, in folk raje fizičari v Avstriji in se z MB vozi v Avstrijo delat v mediamarkt za 1.400 na mesec kot pa dela za minimalca v lokalnem Sparu... to je glavna krivda pomanjkanja kadrov v 80%+...

Zakaj pol mojih kolegov, električarjev, mehanikov, strojnikov dela v Avstriji iz Ptuja in MB? Zato ker majo nižje plače ali višje? Večina bi jih za enako plačo kot jo dobijo v Avstriji +500€ TAKOJ prišla delat nazaj v SLO =) Plača jim je pogoj številka 1... zraven pač delovnega časa in odsotnost mobinga ampak zadnjo je itak kaznivo.

ZATO, ker takega dela/službe na štajerskem sploh niso mogli dobiti! 8-) Ker je šlo (so poslali) vse k HUDIČU! :)):)):))

Tudi vsak ne more delati v Sparu, Hoferju, kelnarit, .... Poleg tega, so ti delavci, vsaj kolikor jaz opazujem, tudi zelo obremenjeni in delavni, ... in ne samo v Mariboru!

Pravi garači! Samo to molokdo vidi in razume... Je pa vprašanje, zakaj ne ododejo v avstrijo npr.!?

No, tudi tja vsak ne more oz. za to potrebuje nekatere pogoje!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Alien123 ::

Se strinjam z matotom, plače tukaj v Sloveniji so problem, še posebej na štajerskem delu. Firm tako rekoč sploh ni.. je pa super, da so ljudje prišli k pameti in ne vzamejo vsako delo, ki se jim ponudi. Če hočejo imet sužnje si komot lahko zaposlijo migranta..

dexterboy ::

Larsen, zakaj moraš vedno žaliti ljudi?
Ne moreš iz svoje kože?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Semafor ::

Mato989 je izjavil:


Zakaj pol mojih kolegov, električarjev, mehanikov, strojnikov dela v Avstriji iz Ptuja in MB? Zato ker majo nižje plače ali višje? Večina bi jih za enako plačo kot jo dobijo v Avstriji +500€ TAKOJ prišla delat nazaj v SLO =) Plača jim je pogoj številka 1... zraven pač delovnega časa in odsotnost mobinga ampak zadnjo je itak kaznivo.


Če prav razumem tu v sloveniji plačujemo davke, da jih zastonj izobrazimo, potem pa grejo delat v tujino?

PrihajaNodi ::

Delo je, samo za suznje:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/z...

To je realna slika povprecnih delavcev v Sloveniji, no tudi na Hrvaskem. 1000 bruto za kelnarja pa 10 do 12 urni delavnik.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

gruntfürmich ::

Alien123 je izjavil:

Če hočejo imet sužnje si komot lahko zaposlijo migranta..

takšna mentaliteta nas bo pokopala. to je mentaliteta ovac in elite globalizatorjev, ki ovcam servirajo pomije da nehajo preglasno blejat...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Migrantje ne delajo ceneje od lokalcev, ker imamo sindikate, kjer jih imamo.

Timurlenk ::

Grdi grdi migranti, ker jih kapitalist najame raje, kot vostoka.

Jaz bi se raje vprašal, kako to, da je cena moje delovne sile tako visoka, da je kapitalist ne more najeti in porabiti in se mora zateči k beguncem.
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Želiš povedati, da migrantje ne kratko in srednjeročno uničijo lokalni trg dela in ravno tako osiromašijo deželo s katere so odšli?

Ti kot kapitalist bi najraje imel večno obubožane delojemalce, da jih lahko izkoriščaš?
To se namreč dogaja dol na jugu Italije.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Ne, se ne, seveda pa to neonacistov ne ustavi, da ne bi teh idiotizmov trdili, tako kot je eden od vas na tem forumu trdil, da "ženske zanosijo, da bi imele večje joške, potem pa splavijo", čeprav se prsi povečajo šele v tretjem trimesečju, ko splav postane zelo tvegan. Totalni idioti ste, pa tega ne vidite, ker ste idioti.

jb_j ::

vostok_1 je izjavil:

Želiš povedati, da migrantje ne kratko in srednjeročno uničijo lokalni trg dela in ravno tako osiromašijo deželo s katere so odšli?


Izgleda, da ne, ker Boris Jonson pravi, da bodo "uvažali" le visoko izobražene migrante.

Ali ni to diskriminacija, do vseh migrantov?

jb_j ::

Kakšno je vaše mnenje:
EU and Mercosur agree huge trade deal after 20-year talks (Mercosur consists of Argentina, Brazil, Uruguay and Paraguay)
The deal aims to cut or remove trade tariffs, making imported products cheaper for consumers while also boosting exports for companies on both side.

Meni se zdi super ideja. Le evropski proizvajalci sladkorja, bodo morali ukiniti te panoge in jih preseliti v druge panoge.
V Braziliji je proizvodnja sladkorja tako poceni, da se večina avtov vozi na alkohol.
In se lahko Brazilija na ta račun še bolje razvija, kar je super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

EU pa lahko tut profitira z višjimi izvozi nizkocenovnih avtov na tista območja. (dacia pa ostali cenejši modeli avtov ostalih znamk)

jb_j je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Želiš povedati, da migrantje ne kratko in srednjeročno uničijo lokalni trg dela in ravno tako osiromašijo deželo s katere so odšli?


Izgleda, da ne, ker Boris Jonson pravi, da bodo "uvažali" le visoko izobražene migrante.


Ne sprašuje pa se zakaj nastaja še večja revščina v Indiji in ostalih državah.
Ker ZK uvaža le visoko izobražene kadre iz Indije in ostalih držav.

Kolonializem še globoko ostaja v angleški politiki. (sicer v drugačni obliki)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

jb_j je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Želiš povedati, da migrantje ne kratko in srednjeročno uničijo lokalni trg dela in ravno tako osiromašijo deželo s katere so odšli?


Izgleda, da ne, ker Boris Jonson pravi, da bodo "uvažali" le visoko izobražene migrante.

Ne sprašuje pa se zakaj nastaja še večja revščina v Indiji in ostalih državah.
Ker ZK uvaža le visoko izobražene kadre iz Indije in ostalih držav.

Kolonializem še globoko ostaja v angleški politiki. (sicer v drugačni obliki)


Je pa win-win za Borisa Jonsona, uvažali bi visoko izobražene zdravnike iz Indije (in preostali kader)

V Indiji pa veliko pomanjkanje zdravnikov in podobnih visoko izobraženih kadrov.
In potem bi imel reklame na televizijah ZK (podobne kot jih imajo sedaj, le v drugih panogah)
Darujte 5funtov za boge otroke v Indiji, ki nimajo omogočenega zdravstva.

Mr.B ::

jb_j je izjavil:

jb_j je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Želiš povedati, da migrantje ne kratko in srednjeročno uničijo lokalni trg dela in ravno tako osiromašijo deželo s katere so odšli?


Izgleda, da ne, ker Boris Jonson pravi, da bodo "uvažali" le visoko izobražene migrante.

Ne sprašuje pa se zakaj nastaja še večja revščina v Indiji in ostalih državah.
Ker ZK uvaža le visoko izobražene kadre iz Indije in ostalih držav.

Kolonializem še globoko ostaja v angleški politiki. (sicer v drugačni obliki)


Je pa win-win za Borisa Jonsona, uvažali bi visoko izobražene zdravnike iz Indije (in preostali kader)

V Indiji pa veliko pomanjkanje zdravnikov in podobnih visoko izobraženih kadrov.
In potem bi imel reklame na televizijah ZK (podobne kot jih imajo sedaj, le v drugih panogah)
Darujte 5funtov za boge otroke v Indiji, ki nimajo omogočenega zdravstva.

Ce bi bil kdaj v Londonu, bi vedel da brez nizje izobrazenega uvozenega kadra, london zapre vrata.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321325 (18052) BigWhale
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22157278 (43408) bbf
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15637005 (29416) Vitez

Več podobnih tem