» »

Globalizacija v3.0,

Globalizacija v3.0,

1
2
3

jype ::

Slopek je izjavil:

Res se sramotiš, ampak a luni seveda ne placujete stanovanjskih stroskov...bo pa manj za neumnosti in za varcevalni sklad, bos rekel.
Tako je. Odjaviš pop tv, pa prihraniš 100.

PrihajaNodi je izjavil:

Kje dobis za 200 flat?
https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...

https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...

https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...

https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...

Ma tega je tolk, da res ne vem, čemu bi iskal še naprej.

Vice ::

Ta stanovanja niso dobra. Ni zraven šole, trgovine, knjižnice, parka, bazena, odbojke, službe, smučišča, morja, adrenalinskega parka, živalskega vrta...
So samo kmetje, ki 2x na mesec špricajo drek po vsem kar je zeleno...
Ampak kjub temu tudi za to takoj vzamem flet v KR za 200EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

jype ::

Bo treba začet višje davke plačevat, pa bodo občine vse to zgradile.

Vice ::

Se strinjam, najboljše da so 200% da se več v pušlc doda kot pa ustvari.
Utvare so strup za rajo...

Sicer pa bog ne daj da bi davke zmanjšali, da nebi bilo problema dati 400€ na mesec... kje pa, naj sosedu crkne koza kot pa da bi kdo več imel. Slovenska foušija je zakon

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

Slopek je izjavil:

Res se sramotiš, ampak a luni seveda ne placujete stanovanjskih stroskov...bo pa manj za neumnosti in za varcevalni sklad, bos rekel.
Tako je. Odjaviš pop tv, pa prihraniš 100.

PrihajaNodi je izjavil:

Kje dobis za 200 flat?
https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...

https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...

https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...

https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...

Ma tega je tolk, da res ne vem, čemu bi iskal še naprej.


Daj mi nehaj smetit teme. V Detroitu so se hise prodajale za 1000 usd.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Slopek ::

jype je izjavil:

Slopek je izjavil:

Res se sramotiš, ampak a luni seveda ne placujete stanovanjskih stroskov...bo pa manj za neumnosti in za varcevalni sklad, bos rekel.
Tako je. Odjaviš pop tv, pa prihraniš 100.

PrihajaNodi je izjavil:

Kje dobis za 200 flat?
https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...

https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...

https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...

https://www.nepremicnine.net/oglasi-odd...

Ma tega je tolk, da res ne vem, čemu bi iskal še naprej.

Res ti ni treba iskat, ker Kranja in okolice za 200eur ne bos nasel.

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

Bo treba začet višje davke plačevat, pa bodo občine vse to zgradile.


To pravi clovek z 800 btcju na racunu. Pac ne gre. Da ne omenjamo da na teh obmocij dela ni. Ajd, ce si ITjevec si lahko v gmajni, sam da je wifi.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

Slopek je izjavil:

Res ti ni treba iskat, ker Kranja in okolice za 200eur ne bos nasel.
Prejšn tedn je blo.

PrihajaNodi je izjavil:

Da ne omenjamo da na teh obmocij dela ni.
Kako je že tist, k dlaka smeta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

Kako je že tist, k dlaka smeta?


Bomo pogledali se zaposlitve na teh obmocjih? Pa za placo 800e al se bo treba cjazat v Lj ali Avstrijo na delo?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

PrihajaNodi je izjavil:

Bomo pogledali se zaposlitve na teh obmocjih? Pa za placo 800e al se bo treba cjazat v Lj ali Avstrijo na delo?
To nalogo prepuščam bralcu v vajo.

Zgodovina sprememb…

Vice ::

Prejšnji teden je Banka talala zlate palce, še dobro, da noben ni videl ne slišal...

jype ::

A slaba banka?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Alien123 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vice je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vice je izjavil:

The Player je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:



Sprasujem se kdaj bo Slovenija odprla vrata tretjemu svetu, saj delavcev preprosto ne morejo dobiti.


Naj delodajalci spustijo svoje kriterije pa jih bo dovolj. Tako pa iščejo delavca, ki bo najboljši od najboljših in se ne bodo zadovoljili z nekom, ki ne bo 100% ustrezal njihovim kriterijem...po možnosti bo tudi plača temu primerna...za minimalca seveda.


Zakaj pa nebi bilo kontra? Kdor nima želje kaj konkretno prispevati naj zniža svoje kriterije za sedenje ob traku.


Kontra bo ko bo preveč ljudi... ampak trenutno je kontra kajne? Vsaj glede na besede delodajalcev ki jamrajo da kadra ni... torej so zahteve previsoke ali plače prenizke... your pick!



Ljudi je itak preveč. samo sedaj moraš malo več časa nameniti uvozu. Delodajalci jamrajo, da ni kakovostnega kadra... Problem je ker tudi za dober denar tega kadra ni.


No ja... dober denar je relativen pojem... če bo denar DOVOLJ DOBER, bodo prišli... 1.200 neto pač ni DOBER DENAR... niti ni to 2.500 neto... tam pri 5.000 NETO pa verjamem da večino potreb zafilajo delodajalci ki tolko ponudijo!


pa ti veš da delodajalca pride tale človek na mesec nekje 12K?


Ja odlično jaz to razumem... jaz se samo ne strinjam s trditvami da delodajalci ne morejo dobit delavcev... ker to je nepopolna in 100% izkrivljena trditev.... če bi pa delodajalci rekli da noben za 1.000 bruto noče prit delat k njim bi pa se s tem strinjal in temu ploskal...

Treba je razumet, da na trgu deluje ponudba in povpraševanje... in ko je bilo delavcev preveč so UNI DIPL in magistri delali za minimalce, zdaj ko pa primanjkuje pa tudi navadn radnik hoče 900 ali jurija NETO... če to ne želiš dat, je to pravica nekoga kot delodajalca (tudi če ne more) ampak treba je razumet da ni upravičen jamrat da ni delavcev... to da pa nekdo ne more plačat več pa pomeni da ima urejen proces dela tako slabo da ne zmore z njim pridelat dovolj dodane vreednosti.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Treba je razumet, da dokler vsi študirate samo to, kje boste zaslužl, morajo drugje izobrazit tiste, ki študirajo, kako bomo evakuirali planet, ko bo to nujno.

PrihajaNodi ::

Govori nekdo s polnp ritjo vsega (brez zamere ampak tako pac je). Si dalec od "Marije Tereze". Pa spet si mi potacal temo.
Kar se tice evakuacije upam da clovek nikoli ne pride na drug planet, no pa saj bolj razvite civilizacije bodo tio preprecile.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

PrihajaNodi je izjavil:

Si dalec od "Marije Tereze".
To drži, jaz nikoli ne bom trdil, da je kruto umiranje v obscenih razmerah in v neznosnih bolečinah vrednota, tako kot je to počela tista gospa, ko je z zasebnimi letali potovala po svetu.

PrihajaNodi je izjavil:

Kar se tice evakuacije upam da clovek nikoli ne pride na drug planet, no pa saj bolj razvite civilizacije bodo tio preprecile.
tio2, morda.

WizzardOfOZ ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kar se tice evakuacije upam da clovek nikoli ne pride na drug planet, no pa saj bolj razvite civilizacije bodo tio preprecile.


V bistvu je to zmota. To si bomo preprečili kar sami. Ko bo čez 20 let spet na oblasti religija, bomo šli vsaj za 1000 let nazaj.

jype ::

WizzardOfOZ je izjavil:

V bistvu je to zmota. To si bomo preprečili kar sami. Ko bo čez 20 let spet na oblasti religija, bomo šli vsaj za 1000 let nazaj.
Religija ne bo na oblasti, če se s tem ne boste strinjali. Desničarji se sicer bodo, a jih ni dovolj.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Ja odlično jaz to razumem... jaz se samo ne strinjam s trditvami da delodajalci ne morejo dobit delavcev... ker to je nepopolna in 100% izkrivljena trditev.... če bi pa delodajalci rekli da noben za 1.000 bruto noče prit delat k njim bi pa se s tem strinjal in temu ploskal...


Pravzaprav jih ne dobijo ali pa tezko dobijo tudi boljsi delodajalci. Potrojitev plac pravtako ne pomaga, ker v tem primeru kandidat pac ne verjame, da bo tako ostalo. Ce podjetje normlano posluje s 1000EUR in naenkrat skoci na 3000EUR seveda sledi pomislek, da znajo biti tezave ali pa nerealna pricakovanja.

Imas kar nekaj super placanih del, kjer sem recimo za enega v Ljutomeru za Nemski koncen kandidiral, ko sem nazadnje menjal sluzbo. Sicer jih nisem zelo dobro spoznal, ker je moja rekla ne Ljutomeru ampak, placa (izhodisce za pogajanje) je 4500EUR v Ljutomeru. Seveda je zahtevan dolocen obseg znanj in izkusenj in se vedno iscejo. To je primer, ki ga slucajno poznam za Slovenijo in iscejo na vsak nacin vec kot leto in pol, je pa takih primerov vedno vec.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Problem Matota je, da je neizobražena zguba brez znanj in izkušenj. Če si nekoristen, potem se ti vedno zdi, da te nočejo dovolj plačat.

Pa še vzgojen je tako, da misli, da smo drugi krivi, da ni bogat.

Alien_Device ::

jype je izjavil:

Problem Matota je, da je neizobražena zguba brez znanj in izkušenj. Če si nekoristen, potem se ti vedno zdi, da te nočejo dovolj plačat.

Pa še vzgojen je tako, da misli, da smo drugi krivi, da ni bogat.


A ti si pa ful izobražen da si z BTC zaslužil, si bil samo ob pravem času na pravem mestu. Tišina

jype ::

Alien_Device je izjavil:

A ti si pa ful izobražen da si z BTC zaslužil, si bil samo ob pravem času na pravem mestu. Tišina
O rečeh, ki jih ne razumete, je najbolje molčati, da se ne osmešite.

TheBlueOne ::

@jype

Tezko recem, kaj pocne. Ampak ce je pravi "desnicar", potem mora biti vsaj premozen, ker danes se na vsak nacin da obogateti najbolj v zgodovini clovestva.

Alien_Device ::

jype je izjavil:

Alien_Device je izjavil:

A ti si pa ful izobražen da si z BTC zaslužil, si bil samo ob pravem času na pravem mestu. Tišina
O rečeh, ki jih ne razumete, je najbolje molčati, da se ne osmešite.


Razumem ja. Nevem kolko si nabral, baje da maš 800 btc ... In si mel pač srečo. Delal in izobraževal si se pa kot jaz ko berem lokalne novice, samo ne mi nakladat da potrebuješ neko znanje za BTC.

Pa tud če bi Mato bil tak kot praviš, nekoristen. Si ti tudi nekoristen, saj z BTC si pripomogel globalnem segrevanju. Pa kolo pelješ.

gruntfürmich ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pozdravljeni,

Berem clanek o Hrvaski, ki je dopustila 65000 delovnih mest za ljudi izven Evrope. Glede na dejstvo, da se vedno vec hrvatov seli na zahod, da so place izredno nizke jim drugega pravzaprav ne preostane.

Sprasujem se kdaj bo Slovenija odprla vrata tretjemu svetu, saj delavcev preprosto ne morejo dobiti.

Pa se clanek:
https://vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska...

tipično levičarsko gospodarstvo ki je zlizano s politiko: domačine se uničuje in se uvaža poceni delovno silo iz najodročnejših delov sveta.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Alien_Device je izjavil:

Nevem kolko si nabral, baje da maš 800 btc
Nimam 800 btc, pozabi na forumske čenče, pa tudi če bi jih imel, bi še vedno bil upokojen na prihrankih evrov, frankov in dolarjev, tako da to ne bi igralo nobene vloge.

Alien_Device je izjavil:

Pa tud če bi Mato bil tak kot praviš, nekoristen. Si ti tudi nekoristen, saj z BTC si pripomogel globalnem segrevanju. Pa kolo pelješ.
Kot rečeno, o rečeh, ki jih ne razumeš, je najbolje molčati.

gruntfürmich je izjavil:

tipično levičarsko gospodarstvo ki je zlizano s politiko: domačine se uničuje in se uvaža poceni delovno silo iz najodročnejših delov sveta.
Tipično desničarsko gospodarstvo: Pusti se, da je četrt turistične sezone mimo z velikimi izgubami dobičkov, preden se dovoli zaposlitev ljudi, ki znajo opravljati dela v gostinstvu, ker se teži, da morajo v hotelih, restavracijah in pri drugih turističnih ponudnikih zaposliti "domače upokojence", preden vzamejo tujce (ki dejansko govorijo tuje jezike in se ne derejo na stranke).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

TheBlueOne ::

gruntfürmich je izjavil:


tipično levičarsko gospodarstvo ki je zlizano s politiko: domačine se uničuje in se uvaža poceni delovno silo iz najodročnejših delov sveta.


Ce je kapitalizem leva zadeva, potem ja, ce je bolj desna potem ne. Kaj menis, da so lastniki podjetij, ki vlado aktivno silijo, da spusti tujo delovno silo levica?

PrihajaNodi ::

Alien_Device je izjavil:

jype je izjavil:

Alien_Device je izjavil:

A ti si pa ful izobražen da si z BTC zaslužil, si bil samo ob pravem času na pravem mestu. Tišina
O rečeh, ki jih ne razumete, je najbolje molčati, da se ne osmešite.


Razumem ja. Nevem kolko si nabral, baje da maš 800 btc ... In si mel pač srečo. Delal in izobraževal si se pa kot jaz ko berem lokalne novice, samo ne mi nakladat da potrebuješ neko znanje za BTC.

Pa tud če bi Mato bil tak kot praviš, nekoristen. Si ti tudi nekoristen, saj z BTC si pripomogel globalnem segrevanju. Pa kolo pelješ.


Ok imel je pred tem tudi Zemanto firmo in prodal po odlicni ceni. BTC ji so sam tak zravn prisli. Nevem pa ce je upravicen da sodeluje v tej temi. Reveza pa ne bo nikoli razumel.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

PrihajaNodi je izjavil:

Reveza pa ne bo nikoli razumel.
Ko sem zaradi ponujene dobre službe pustil faks, sem bil brez imetja.

TheBlueOne ::

PrihajaNodi je izjavil:


Ok imel je pred tem tudi Zemanto firmo in prodal po odlicni ceni. BTC ji so sam tak zravn prisli. Nevem pa ce je upravicen da sodeluje v tej temi. Reveza pa ne bo nikoli razumel.


Ne poslusat tistega, ki mu je uspelo ravno v tem, kar drugi tarnajo je miloreceno neumno. Tudi, ce ga ne maras, ga je, ce to obvlada vredno poslusat. Vsekakor bolj kot tiste, ki samo tarnajo in bentijo, kako so vsega krivi drugi. Taki se nikoli niso naredili koraka naprej.

Ce ima kaj za pokazat potem to ni vec zgolj retoricen nivo.

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Reveza pa ne bo nikoli razumel.
Ko sem zaradi ponujene dobre službe pustil faks, sem bil brez imetja.



Dobra punujena sluzba je to s cimer si lahko ustvaris premozenje.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

PrihajaNodi je izjavil:

Dobra punujena sluzba je to s cimer si lahko ustvaris premozenje.
Ja, tako je. Ponudili so mi jo pa zato, ker sem bil aktiven v odprtokodni skupnosti in sem lahko javno pokazal, da nisem nesposobnež.

Alien_Device ::

imaš karjero, narediš brez imetja vse in na koncu nakladaš o odprtih razmerjih , kolesu in žališ druge k so bolj revni, manj izobraženi od tebe. Bo tako bolje Jype?

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Dobra punujena sluzba je to s cimer si lahko ustvaris premozenje.
Ja, tako je. Ponudili so mi jo pa zato, ker sem bil aktiven v odprtokodni skupnosti in sem lahko javno pokazal, da nisem nesposobnež.


Saj tebi je jasno, da nimajo vsi the moznosti. Se vec, tisti pri katerih je standard nizji bodo prisli delat sem kjer je vecji. Kaj to pomeni za lokalno prebivalstvo? Da so nesposobni, ker nocejo delati za minimalca?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

Alien_Device je izjavil:

žališ druge k so bolj revni, manj izobraženi od tebe.
Žalim zgolj tiste, ki si to na podlagi njihovih prispevkov zagotovo zaslužijo. Recimo Matota, ki bi stare ljudi metal v flajšmašino, ker so nekoristni in se samo zažirajo v njegove prihodke (pozabil je pa obračunat njihove prispevke, ki so financirali njegovo očitno proč vrženo izobraževanje).

PrihajaNodi je izjavil:

Saj tebi je jasno, da nimajo vsi the moznosti.
Seveda, saj zato pa brez slabe vesti plačujem visoke davke in volim tiste, ki ponujajo smiselne rešitve, ne pa tricke-down bullshit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

TheBlueOne ::

Sem ravno zelel napisati, da ponudba verjetno ni prisla sama od sebe. :)

@Alien_Device pac tukaj vas malo sola, po tem, ko ga zelis utisati v smislu, da ima polno rit, ima pa jo ker uspel iz nic z lastnim delom, kar drugim ne uspe. Jaz bi ga vprasal za kak nasvet, ce ima kdo podobne zelje.

@PrihajaNodi je ze res, da vsak nima enakih moznosti, ampak je tudi res, da vecina ki tarna samo tarna in ne naredi nic pametnega. Sam ne poznam koga, ki je delal s ciljem, da bi neskoncno stagniral. Se v najvecji krizi morda leto ali dve potem pa katapult.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Pravico imajo tarnati, ker je trenutno družba urejena tako, da smo uspešni ljudje "boljši". Gre za ogromno dejavnikov, ki se morajo poklopit, da si lahko uspešen, zato nima nikakršnega smisla povečevati razkola med uspešnimi in tistimi, ki to niso - kvečjemu obratno. Visoki davki v Sloveniji in v skandinavskih državah zelo dobro skrbijo za to, da je kriminaliteta dovolj nizka, da se mi ni treba z mulci okol vozit v blindiranem SUVu, ampak se lahko peljemo s kolesi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Alien_Device ::

jype kolko plačaš davka? 30% ? Tudi jaz plačam visoke davke in volil sem SDS pa vlada Šarec in ti spemaš po forumu.

@thetilko jaz tudi si delam vse iz nič. Neki sm podedoval nepremičnin ampak ne morem in ne mislim jih prodajat, ko bodo v najemu pa bo dobivala mama. Ko nje ni več jaz. Vsekakor je to drobiž proti temu kar sam delam, dolge noči brez spanja, uničeno življenje, vse sm dal samo da lahko garam na programih, da bom MOGOČE kaj zaslužil s tem. In celo življenje sem to delal, oče umrl pri 9ih in smo bli revni, edino če so pomagali sorodniki.
Pomoči za moje prihodke nisem dobil od nobenega, čisto vse sam ustvaril.


Da bi šel iskat službo, bi dobil maximum 1.300 neto, recimo v Luki Koper avti, me je pa bolezen večkrat uničla in razen glasbe mi ni uspelo imet karjere.

Jaz sem rekel 'konec s temi službami' , moram v tej stroki k mi je všeč nekaj naredit. In evo zdej to leto bom verjetno mel za polovico stanovanja v enem letu.

WizzardOfOZ ::

jype je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

V bistvu je to zmota. To si bomo preprečili kar sami. Ko bo čez 20 let spet na oblasti religija, bomo šli vsaj za 1000 let nazaj.
Religija ne bo na oblasti, če se s tem ne boste strinjali. Desničarji se sicer bodo, a jih ni dovolj.


V bistvu so desničarji še najmanjši problem. Levica nas pelje v enoumje, kjer ne smeš več izraziti svojega mnenja, kjer se moraš strinjat z "numero uno" ali pa boš končal v fojbah. In ta levica bo omogočila vzpon religije ravno zaradi tega, ker se bodo vsi obrnili proti njej in bodo izbrali drugo manjše zlo od levice, ki pa je na žalost religija.

jype ::

Alien_Device je izjavil:

30% ?
Na dosedanje prihodke malce nad 55%.

Alien_Device je izjavil:

volil sem SDS
Pljuvaš v lastno skledo.

Alien_Device je izjavil:

vlada Šarec
Šarec vlada podobno kot Cerar - ne vlada. Praktično nič se ne spremeni in uspešni ljudje lahko v miru delajo, reči gredo pa kljub temu počasi na bolje.

Alien_Device ::

pa kolko ti služiš potem? Pa ti si nek epic bogatun... Upam da pridem do tvojih cifer, da še meni nabijejo 55%. Se trudim, je pa tako težko in ta vročina ubija.

TheBlueOne ::

@Alien_Device

Isces drugje, druge moznosti? Samo pridnost danes zal ni vec dovolj, je pa na zacetku v vecini primerov pogoj. Ce smem povzeti, kaj menim, da manjka...

Varcevanje za neprimicnino naceloma ne pomaga, ker ti ne nosi denarja. Je morda lepo zadevo imeti, ampak ni pa to nek korak k boljsem standardu.

Je pa vsaka zgodba drugacna, Jype zna biti, da bi ti lahko svetoval. Kar pravi okoli SDS je verjetno res, njih je stratesko volit ce si bogat in imas poln kufer javnih zadev in kamot doplacas premium.

Zgodovina sprememb…

jype ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Levica nas pelje v enoumje, kjer ne smeš več izraziti svojega mnenja, kjer se moraš strinjat z "numero uno" ali pa boš končal v fojbah.
Levica nas pelje v anarhijo, kjer si odgovoren za lastna dejanja. Če je tvoje mnenje, da črnci smrdijo, potem je mnenje hkrati napačno, žaljivo in vredno posmeha in družbenega izobčenja, ne glede na to kako prepričan si v to, da si do lastnega mnenja upravičen. Če je tvoje mnenje, da cepljenje povzroča avtizem, potem si zaslužiš, da se nevarnost, ki jo za družbo predstavljaš, nevtralizira s tvojo odstranitvijo.

Alien_Device je izjavil:

pa kolko ti služiš potem?
Dokler sem služil, sem služil med 2 (v letu 2000) in 10 (v 2010 in naprej) jurji bruto na mesec (ne vsak mesec). Pri tem razponu vedno plačaš več kot polovico prihodkov državi.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ja odlično jaz to razumem... jaz se samo ne strinjam s trditvami da delodajalci ne morejo dobit delavcev... ker to je nepopolna in 100% izkrivljena trditev.... če bi pa delodajalci rekli da noben za 1.000 bruto noče prit delat k njim bi pa se s tem strinjal in temu ploskal...


Pravzaprav jih ne dobijo ali pa tezko dobijo tudi boljsi delodajalci. Potrojitev plac pravtako ne pomaga, ker v tem primeru kandidat pac ne verjame, da bo tako ostalo. Ce podjetje normlano posluje s 1000EUR in naenkrat skoci na 3000EUR seveda sledi pomislek, da znajo biti tezave ali pa nerealna pricakovanja.

Imas kar nekaj super placanih del, kjer sem recimo za enega v Ljutomeru za Nemski koncen kandidiral, ko sem nazadnje menjal sluzbo. Sicer jih nisem zelo dobro spoznal, ker je moja rekla ne Ljutomeru ampak, placa (izhodisce za pogajanje) je 4500EUR v Ljutomeru. Seveda je zahtevan dolocen obseg znanj in izkusenj in se vedno iscejo. To je primer, ki ga slucajno poznam za Slovenijo in iscejo na vsak nacin vec kot leto in pol, je pa takih primerov vedno vec.


Potem pa ne znajo iskat... headhunterji služijo dobro... mene kot CNC tenhologa s certifikatom vsake tolko kdo pokliče in pol mi v SLO ponujajo 1.200 neto za 1 ali 2 izmeni... ampak za 1.200 neto rečem ne hvala... za 2.500 neto pa bi mogoče šel... torej ko jamrajo na kadra ni, to ni res, ampak ne želijo(zmorejo) več plačat... zlo preprosto...

Če mi nekdo ponudi plačo 10k in prekvalifikacijo v natakarja ker jih primanjkuje verjemi da bi šel... torej natakarjev ne primanjkuje ampak primanjkuje primerne plače da pridobiš kader.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato, znajo iskati, kadrov ni. Seveda imas kolikor hoces ljudi, ki bi imeli lepo placo, ampak ce ne zmorejo dela nima smisla.

Biti natakar na obali cez poletje ni hec. Recimo v Avstriji imas cez sezono super place, nudijo prenocisce itn. in vseeno dalec ne zapolnijo kapacitet. Po tvoji ligiki bi morali navaliti iz Slo, posebej na Koroskem, pa ne. Ne pravim, da ni takih, ki gredo sezonsko delati, pravim, da je dosti nezapolnjenih kapacitet, ceprav placilo naceloma stima.

vostok_1 ::

Hvalabogu za kapitalizem. Brez njega bi jype še vedno samski, brez imetja, nestuširan, s strganimi oblačili pisal odprtokodne appe.
Ko pa je potrkala kapitalistična roka na njegova vrata se je hitro prodal in življenje mu je šlo na bolje.
Sedaj pa serje drugim po glavi, kako je fanj bit vse prej našteto.


Če iščemo kak dober argument za kapitalizem, this must be it.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1 je izjavil:

samski
Samski sem prenehal biti še preden sem dobil prvo zaposlitev, tako da tvoje domneve ne držijo.

vostok_1 je izjavil:

s strganimi oblačili pisal odprtokodne appe.
To še vedno počnem.

vostok_1 je izjavil:

Če iščemo kak dober argument za kapitalizem, this must be it.
Kapitalizem je tisti, ki je ljudi naučil, da je treba imet bullshit job, ki je popolnoma nekoristen za človeštvo, ker za to dobimo srečke, ki jih lahko zamenjamo za dopaminski high.

Ko gredo reči narobe, je kapitalizem še slabši: Grenfell Tower fire @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato, znajo iskati, kadrov ni. Seveda imas kolikor hoces ljudi, ki bi imeli lepo placo, ampak ce ne zmorejo dela nima smisla.

Biti natakar na obali cez poletje ni hec. Recimo v Avstriji imas cez sezono super place, nudijo prenocisce itn. in vseeno dalec ne zapolnijo kapacitet. Po tvoji ligiki bi morali navaliti iz Slo, posebej na Koroskem, pa ne. Ne pravim, da ni takih, ki gredo sezonsko delati, pravim, da je dosti nezapolnjenih kapacitet, ceprav placilo naceloma stima.


Poglej... če kadra za neko številko ni, dvigneš številko, dokler kader ne pride... to je OSNOVA ponudbe in povpraševanja... Kaj pa če je morda delo prezahtevno in bi bilo bolje vzet dva malo slabša natakarja jih izobrazit in dvignit plače... kot pa iskat 1? Kaj pa ko bi podjetniki dejansko začeli uvajat in izobraževat kader... tega skorajda ni... zadnjič sem končno v MBju videl ko iščejo picopeka ki bi se PRIUČIL na delovnem mestu, ampak kaj ko ponujajo plačo 900EUR neto, delaš pa 80% popoldan ali zvečer... in to je pol spet taka plača da je bolje bit skoz od 6-14 v fabriki za 800 neto ipd...

Boš rekel da je tudi v fabriki na tekočem traku delo prezahtevno da delavcev za 800EUR neto ne dobijo ali je kriva plača vs pogoji dela? Boš rekel da je tudi pri poštarjih problem specialnih znanj ali je krivda prenizko plačilo oz. preslabi pogoji dela, pr 3k neto na mesec bi morda poštarji z veseljem opravljali tudi to težaško delo in te nadure...

Ti govoriš o par primerih ko je morda res malo krivda da denar ni tolko problem kot je problem zahtevnost dela... ampak delavcev primanjkuje na gradbiščih, v gostilnah, na poštah, v fabrikah... to niso dela ki jih večina NE ZMORE opravljat, ampak so to dela ki so težaška in hkrati relativno slabo ali kar zanič plačana s slabimi delovnimi pogoji (urami dela) in tu bi komot zapolnili kapacitete ob PRIMERNO VISOKEM PLAČILU... pustva zdaj to ali jim gre to skozi ali ne, dejstvo je da če imajo preslab prihodek so to krivi menegerji in prodajniki teh podjetij!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

samski
Samski sem prenehal biti še preden sem dobil prvo zaposlitev, tako da tvoje domneve ne držijo.

vostok_1 je izjavil:

s strganimi oblačili pisal odprtokodne appe.
To še vedno počnem.

vostok_1 je izjavil:

Če iščemo kak dober argument za kapitalizem, this must be it.
Kapitalizem je tisti, ki je ljudi naučil, da je treba imet bullshit job, ki je popolnoma nekoristen za človeštvo, ker za to dobimo srečke, ki jih lahko zamenjamo za dopaminski high.

Ko gredo reči narobe, je kapitalizem še slabši: Grenfell Tower fire @ Wikipedia


Kapitalizem ti je omogočil, da si lahko ne-kapitalist...i'm shocked... :|
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Kapitalizem ti je omogočil, da si lahko ne-kapitalist...i'm shocked... :|
Kapitalizem mi je omogočil le to, da sem bullshit zamenjal za srečke in jih imam zdaj več, kot ti. Tudi če bi jih imel manj, bi bil ti nesrečen, meni pa ne bi manjkalo ničesar.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321326 (18053) BigWhale
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22157282 (43412) bbf
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15637009 (29420) Vitez

Več podobnih tem