» »

Vprašanje za tiste, ki imajo dual SIM telefon

Vprašanje za tiste, ki imajo dual SIM telefon

Bezukhoff ::

Torej,

Kako je s sočasno uporabo obeh sim kartic, eno bi uporabljal za klice, smse, pač tale classic stuff, drugo pa za mobile access point, is that possible, in sorči, je tole stuped question, nimam izkušenj s temi telefoni. :))

Killermode ::

Malo je odvisno od telefona. Drugače je pa točno tako.
Pri klicih izbereš iz katere sim naj opravi telefon klic, lahko si tudi naštimaš avtomatsko na sim1 ali sim2, isto z sms, enako z internetnim dostopom

EnStot ::

Problemček nastane, ker lahko izbereš samo eno kartico kot proritetno za internetno povezavo naenkrat in ta potem dela na 4G. Druga kartica dela samo na 2G in samo za gsm klice in sms-e

Miha 333 ::

Preveri, če telefon podpira hkratno uporabo obeh. Pri nekaterih se na primer internetna povezava prekine, ko na drugi sim kartici poteka klic.

rdecaluc ::

Takšnih telefonov ne delajo več oz. težko boš našel 2x aktivni sim, večinoma je samo 2x standby. To pa večinoma onemogoči drugo sim med klicom :/.
Est modus in rebus. ,typos

Mavrik ::

EnStot je izjavil:

Problemček nastane, ker lahko izbereš samo eno kartico kot proritetno za internetno povezavo naenkrat in ta potem dela na 4G. Druga kartica dela samo na 2G in samo za gsm klice in sms-e


Tole je zelo odvisno od telefona - praktično vsi novi znajo delati standby na 2G/3G/4G na obeh karticah. Ja, podatke pa imaš večinoma lahko samo preko ene kartice.
The truth is rarely pure and never simple.

Dimnik ::

Mavrik, tako je. Moj ima možnost vklopa 4g na obeh karticah, moram stestirat kako deluje...trenutno imam samo eno simko

EnStot ::

In ko potem izbereš 4G, oziroma prioritetno kartico za prejem podatkov, tega na drugi ne moreš več.

Lonsarg ::

Dual 4G samo pomeni da je lahko ena kartica vir za 4G internet hkrati pa na drugi pride čez klic/SMS/MMS preko 4G(VoLTE, IMS), data torej je na obeh hkrati ampak še vedno je samo ena "splošni internet" naenkrat.

Si niti ne predstavljam kaj bi pomenilo internet hkrati na dveh SIM, random?, menjava na pol ure?,menjava na bolši signal?.. Ok OP je sicer spraševal po tem da bi eno SIM kartico rezerviral za določene aplikacijo(hotspot) kar recimo da je use case. Ampak per application control per SIM ne obstaja kar sem jaz gledal dual-sim telefone, ti bi bila konkretna komplikacija za par obskjurnih use casov..

Da povzamemo, za prejemanje klicov/SMS delata obe, za klicanje/pošiljanje delata obe s tem da je ena default, za internet pa tudi eno nastaviš kot default. Večina mobitelov gre samodejno na drugo če ta izgubi signal oziroma ne more vspostaviti data. Naprimer če imaš na default slo SIM1 izklopljen roaming ti bo v tujini šlo avtomatsko na SIM2 za internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mavrik ::

Lonsarg je izjavil:



Si niti ne predstavljam kaj bi pomenilo internet hkrati na dveh SIM, random?, menjava na pol ure?,menjava na bolši signal?.. Ok OP je sicer spraševal po tem da bi eno SIM kartico rezerviral za določene aplikacijo(hotspot) kar recimo da je use case. Ampak per application control per SIM ne obstaja kar sem jaz gledal dual-sim telefone, ti bi bila konkretna komplikacija za par obskjurnih use casov..


Novi telefoni večinoma podpirajo Multipath TCP, s čimer bi v takih primerih lahko prenašal podatke preko obeh SIMk in Wifija hkrati :)

(Je pa podpora na serverjih kar boga.)
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ena SIM dva aparata ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
224192 (1005) modelno1
»

Dual Sim telefoni - sočasna uporaba?

Oddelek: Mobilne tehnologije
177880 (7277) Samael
»

Kako izbrisat sporočilo?

Oddelek: Mobilne tehnologije
71606 (1355) Golden eye
»

2 telefona z isto številko

Oddelek: Mobilne tehnologije
165356 (4580) bajsibajsi
»

Internet na telefonu - Magic sim

Oddelek: Mobilne tehnologije
111088 (814) Pesimist

Več podobnih tem