» »

Dual Sim telefoni - sočasna uporaba?

Dual Sim telefoni - sočasna uporaba?

Rampage ::

Je kdo dejansko to preizkusil?

Če imam recimo dve Sim kartici v telefonu, ki to podpira seveda - sem potem dosegljiv na obe številki hkrati ali ne?

Funkcije kot je druga linija itd. me niti toliko ne zanimajo kot osnovno sprejemanje klicev in sporočil na obeh karticah hkrati (brez, da morem ročno preklapljati med njima).

klemenSLO ::

Sigurno si dosegljiv na obe.
Je pa vprašanje če se rabno pogovarjaš na eni, ali klicatelju, ki te kliče na drugo številko javi da si zaseden? Verjetno ja.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Rampage ::

Oz. ga da na čakanje če imam vklopljeno drugo linijo? Sicer pa mi to ni nek problem.

carota ::

Ko sem menjaval operaterja sem imel dve SIM kartici. Delovali sta hkrati, ni bilo treba preklapljati. Edino pri klicanju me je vprašal iz katere (mislim, da sem lahko nastavil default). Motorola Moto G2.

Aston_11 ::

Dosegljiv si na obe. Ko eno uporabljaš (telefoniraš), druga ni aktivna in dobiš sms, da te nekdo kliče...

nejcek74 ::

Jaz uporabljam dual sim na Lumia 950 z Winows phone:
- klice /SMSe dobivas na obe stevilki
- klices / posiljas lahko z obeh stevilk
- za vsako kontakt si lahko dolocis preferirano SIM-ko
- na zaslonu imam bliznjico za klice in sms-e s SIM1, SIM2, torej kar kliknes od tam klices
- za vsako SIM dolocas posebej na katero omrezje se priklopi
- za vsako SIM dolocis data romaning da ali ne
- za DATA v domacem omrezju dolocis eno SIM kartico, prestavis lahko rocno
V glavnem, ker zivim v tujini in imam se vedno slovensko kartico za stare poslovne stike je super uporabno in moram priznat da sem bil presenecen nad tem kako brez porblema vse deluje.

Rampage ::

Sicer mi je bolj všeč Android kot Windows phone...

Ales ::

Android naprave, tudi višjega razreda, se da dobiti v dual sim izvedbi, le da jih običajno ne ponujajo kot subvencionirane naprave temveč jih moraš poiskati v prosti prodaji.

Besna Glista ::

Na mojem Zopo-tu Dual Sim deluje tako: Ko govorim preko SIM1 in me nekdo kliče na SIM2, mi med pogovorom dvakrat zapiska in na ekranu se pokaže, da me imam klic na sim2.

FTad ::

Ales je izjavil:

Android naprave, tudi višjega razreda, se da dobiti v dual sim izvedbi, le da jih običajno ne ponujajo kot subvencionirane naprave temveč jih moraš poiskati v prosti prodaji.


A ni ponavadi tako, da je moznost ali dual sim ali pa sim + microSD, ne mores pa imeti dual sim + microSD?

fosil ::

Na mojem LG-ju je tako, če te kličejo na drugo, medtem ko govoriš na prvo javi, da si nedosegljiv in dobiš potem sms, da te je nekdo klical.
Drugače si pa ves čas dosegljiv na obe in tudi sms-se dobivaš na obe.
Tako je!

carota ::

FTad je izjavil:

Ales je izjavil:

Android naprave, tudi višjega razreda, se da dobiti v dual sim izvedbi, le da jih običajno ne ponujajo kot subvencionirane naprave temveč jih moraš poiskati v prosti prodaji.


A ni ponavadi tako, da je moznost ali dual sim ali pa sim + microSD, ne mores pa imeti dual sim + microSD?

Pri meni ne. Delujeta obe SIM in MicroSD.

Dimnik ::

Eni telefoni imajo možnost dveh sim in še sd kartico, se pravi imajo tri reže za kartice, eni pa drugo režo kombinirajo sim ali sd, se pravi dve sim ali ena sim in ena sd...

vilonja ::

Ma mojem RN3, se da malo improvizirat.
Torej imaš dva slota, notri pa daš lahko dve simki in sd kartico.

Sicer nisem se sprobal ce deluje.

Dimnik ::

Hmm, treba sprobat, če deluje...sicer je napisano ali ena varianta ali druga, sam imam tudi rn3, kitajec od hčerke pa ima tri reže brez kombiniranja...

nofaith ::

Jaz se zdajle igram z Xiaomi Mi Maxom, z dvema sim karticama. Deluje brez problema. Ko pošiljaš smse pač zbereš iz kere cifre pošleš in ko kličeš prav tako izberež iz kere cifre hočeš klicat. Za podatke pa izbereš iz katere sim hočeš da ti jih vleče.
Za stvari ko pa te več ljudi naenkrat kliče pa nevem kako deluje.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

FTad ::

nejcek74 je izjavil:

Jaz uporabljam dual sim na Lumia 950 z Winows phone:
- klice /SMSe dobivas na obe stevilki
- klices / posiljas lahko z obeh stevilk
- za vsako kontakt si lahko dolocis preferirano SIM-ko
- na zaslonu imam bliznjico za klice in sms-e s SIM1, SIM2, torej kar kliknes od tam klices
- za vsako SIM dolocas posebej na katero omrezje se priklopi
- za vsako SIM dolocis data romaning da ali ne
- za DATA v domacem omrezju dolocis eno SIM kartico, prestavis lahko rocno
V glavnem, ker zivim v tujini in imam se vedno slovensko kartico za stare poslovne stike je super uporabno in moram priznat da sem bil presenecen nad tem kako brez porblema vse deluje.



A ima morda kdo tudi dual SIM na androidu, pri katerem se da nastaviti preference, kot pri zgoraj opisani nokii?

Samael ::

FTad je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

Jaz uporabljam dual sim na Lumia 950 z Winows phone:
- klice /SMSe dobivas na obe stevilki
- klices / posiljas lahko z obeh stevilk
- za vsako kontakt si lahko dolocis preferirano SIM-ko
- na zaslonu imam bliznjico za klice in sms-e s SIM1, SIM2, torej kar kliknes od tam klices
- za vsako SIM dolocas posebej na katero omrezje se priklopi
- za vsako SIM dolocis data romaning da ali ne
- za DATA v domacem omrezju dolocis eno SIM kartico, prestavis lahko rocno
V glavnem, ker zivim v tujini in imam se vedno slovensko kartico za stare poslovne stike je super uporabno in moram priznat da sem bil presenecen nad tem kako brez porblema vse deluje.



A ima morda kdo tudi dual SIM na androidu, pri katerem se da nastaviti preference, kot pri zgoraj opisani nokii?


Verjetno vsak dual sim telefon danes na trgu? Recimo pri Xiaomi-ju (R4 pro/prime) imam nastavljeno večino tega, kar piše za Nokijo zgoraj. Ene stvari (določiš default kartico za klice in default za data, nastaviš roaming, itd..) so stvar samih nastavitev, druge pa stvar aplikacije, ki jo za določeno stvar uporabljaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje za tiste, ki imajo dual SIM telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
92374 (1666) Mavrik
»

Samsung A3 2017

Oddelek: Mobilne tehnologije
273088 (1838) Okapi
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527255 (17645) Anney
»

Internet na telefonu - Magic sim

Oddelek: Mobilne tehnologije
111092 (818) Pesimist
»

Telefon z dvema SIM karticama (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5412910 (11450) radmannsdorf

Več podobnih tem