» »

Zbiranje fotografij uporabnikov?

Zbiranje fotografij uporabnikov?

zmaugy ::

V zadnjih dveh mesecih sem na dveh računalnikih inštaliral Win10 Pro. Na obeh računalnikih je bil poleg MS programske opreme nameščen še Kaspersky internet security. Nič drugega.
Pri obeh sem v cca enem dnevu po postavitvi sistema ob zagonu Edge brskalnika dobil opozorilo, da Edge uporablja videokamero.
Pri prvem računalniku je bil Edge na Google osnovni strani, pri drugem računalniku je bil Edge na Bing osnovni strani.
Dejstvo, da ti lahko nekdo (verjetno MS, ker nimam nobene druge programske opreme razen njihove in Kasperskega gor) po svojih potrebah vdira v zasebnost na tako brezobziren način me skrajno iritira.
Je še kdo drug opazil to?
Obakrat je šlo za sveže diske, z brskalnikom se ni brskalo praktično nikjer.

polozweii ::

V mislih imej da v kolikor si povezan na internet, imajo dostop do tvojega računalnika tudi neznani ljudje. Zasebnost izgublja bitko

zmaugy ::

Ker si predstavljam, da nisem nek posebno zanimiv primerek, da bi me kdo nadpovprečno sposoben targetiral, mi ne gre v račun, da bi me lahko random z interneta špijoniralo karkoli običajnega skozi router in firewall od Kasperskega.
Torej sklepam, da to počne nekaj nameščenega na računalniku.
To pa so Win10, MS Office in Kaspersky (za zadnjega dvomim, da bi potem zatožil lastno početje). Obakrat je bil Edge in v enem od dveh primerov je bilo na Bingu, predno sem karkoli vnesel v iskalnik.
Glede na nadležnost MS v zadnjih letih, ko vse bolj zoprno zbirajo osebne podatke, me sploh ne bi presenetilo, če bi k zbirkam dodajali še fotografije, da obkljukajo ustrezno rubriko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

s1m0n ::

Kar sem sam zasledil pri sebi je to, da Edge nima pravic do uporaba kamere (privzeto) nova namestitev. Dostop ima le aplikacija Kamera. Gre pa seveda za verzije W10 1809 dalje (na 4 sistemih je identično stanje).

Mare2 ::

Mogoče imaš tisto sliko na gmailu?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

HotBurek ::

Čez kamero vedno imej nalepljen medicinski lepilni trak (micropore), sicer izpadeš amater. :)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

zmaugy ::

Mare2 je izjavil:

Mogoče imaš tisto sliko na gmailu?

Nimam nobenih osebnih slik, ki bi jih sam objavil.

Cruz ::

HotBurek je izjavil:

Čez kamero vedno imej nalepljen medicinski lepilni trak (micropore), sicer izpadeš amater. :)

Eh, to zdaj že vsi majo. Plavaj proti toku! :))

fujtajksel ::

Steinkauz ::

Pol vsaj kej cnej prlimaj:
https://www.aliexpress.com/item/Laptop-...

Baja ::

HotBurek je izjavil:

Čez kamero vedno imej nalepljen medicinski lepilni trak (micropore), sicer izpadeš amater. :)


eh, odklopis kabel od kamere in mikrofona in je to to.

zmaugy ::

Ej hvala, ravno to so bile informacije, ki sem jih iskal./s

Ribič ::

zmaugy je izjavil:

dobil opozorilo, da Edge uporablja videokamero
Pa zakaj uporabljaš to edge svinarijo? Pojdi na Firefox, pa bo mir. Ta je še edini brskalnik, ki kolikor toliko spoštuje zasebnost.

zmaugy je izjavil:

Ker si predstavljam, da nisem nek posebno zanimiv primerek, da bi me kdo nadpovprečno sposoben targetiral
To je nekaj najbolj naivnega, kar lahko izustiš. Vedno predpostavljaj, da si zanimiv, pa ne boš nikoli presenečen. Naivno se mi zdi kako toliko veliko ljudi misli, da niso zanimivi, pa se potem obnašajo, kot da jim določene pravice (zasebnost) nič ne pomenijo. Jaz tudi nisem zanimiv, ampak imam računalnike vseeno zavarovane kot osebne trezorje za vsak slučaj.

HotBurek je izjavil:

Čez kamero vedno imej nalepljen medicinski lepilni trak (micropore), sicer izpadeš amater. :)
Tile trakci in nalepke čez kamere niso najboljša zaščita. Prvič s trakom zakriješ le lečo in blokiraš video, mikrofon pa še vedno pridno posluša kaj govoriš. Drugič pa je zopet vprašljivo koliko svetlobe nalepke sploh blokirajo. Prebral sem tudi, da lahko kamere včasih vidijo tudi skozi nalepke. Npr: https://twitter.com/EFF/status/10914494... Zato sem jaz šel še korak dlje. Ker kamere nikoli ne uporabljam, sem jo iz prenosnika enostavno fizično odstranil.
Vse ribe so mi pobegnile!

zmaugy ::

Tako, skoraj eno leto je od odprtja te teme in v vsem tem času nisem nikjer zasledil kakšnega zadovoljivega odgovora na moje opažanje. Stvar je zanimiva, ker je vsepovsod polno varnostno osveščenih userjev pa tole sploh nikogar ne zbode v oči.
Danes se mi je svinjak od Win 10 Pro nadgradil in po ponovnem zagonu dobim spam okno čez cel zaslon, na katerem me obveščajo, da so me osrečili z novim Edge spywareom in mi to sranje nemudoma nasrali po zaslonu in v orodno v vrstico za hitri dostop.
Seveda ob ustreznih nastavitvah Kaspersky takoj ob dostopu tega novega smetja na iskalnik izpiše opozorilo, da je prišlo do poskusa dostopa Edgea do kamere.

A ima kdo kakšno uradno informacijo o tem, zakaj si ta gnili app dovoli to? Kakšno uradno razlago?
Hecno, da to očitno nikogar ne moti - morda večina uporablja bolj čunga lunga antimalware...?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

HotBurek ::

Hecno, da to očitno nikogar ne moti - morda večina uporablja bolj čunga lunga antimalware...?

Mnogo ljudi to moti. In so migrirali drugam, zato tega ne opazijo več...

Ti si pa dejansko zanimiv. Eno leto vztrajaš. Lepo.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

zmaugy ::

HotBurek je izjavil:

Hecno, da to očitno nikogar ne moti - morda večina uporablja bolj čunga lunga antimalware...?

Mnogo ljudi to moti. In so migrirali drugam, zato tega ne opazijo več...

Ti si pa dejansko zanimiv. Eno leto vztrajaš. Lepo.


Ne vztrajam, že zdavnaj sem si namestil firefox. Danes sem znova opazil, ker se mi je ob posodobitvi namestila nova verzija tega crapa in se nasrala vsepovsod. In sem malo potestiral, da vidim, če še vedno to počne.
Glede na to, da so Win10 zelo razširjeni in da njihov vendor tako brezsramno vdira v zasebnost uporabnikov z eno od svojih aplikacij, me čudi, ker jih ni še nihče pribil na križ zaradi tega.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebookov srhljivi hrošč s kamero na iPhone

Oddelek: Novice / Zasebnost
3911215 (7280) rabelj5
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22349309 (32906) Mare2
»

Gruzija hekerja napadla nazaj

Oddelek: Novice / Varnost
3210285 (7265) Jst
»

Kazen za (ne)uporabo vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120303 (15486) darkolord

Več podobnih tem