» »

Agencija Palma ne vrne denarja

Agencija Palma ne vrne denarja

KraitPay ::

Prvič se mi je zgodilo, da od predstavnika turistične agencije ob odhodu (na letališču) nisem dobil vrnjenega denarja za odpovedan izlet.

Denar je dobil na roko (predstavnik) - za vse izlete. Po 14 dneh denarja od nikjer. Najprej izgovori na praznike, potem da gre za čezmejno nakazilo - ker naj bi plačal s kartico. V poslovalnici pravijo da ne morejo nič, da je za to odgovorna firma ki je to organizirala, ta pa naj bi nakazilo sprevedla že 12.6.

Voucher se seveda vedno imam. Mi gre grozno na jetra da se nič ne prestavi.

Naj pozabim na vse skupaj?

Meizu ::

Na ZPS, prijavi zadevo, v skrajni sili civilna tozba.

pirat ::

En detajl:
- v tekstu: denar je dobil na roke predstavnik
- v naslovu: agencija ne vrne denarja

vse poslihtano med agencijo in predstavnikom agencije ?

Meizu ::

pirat je izjavil:

En detajl:
- v tekstu: denar je dobil na roke predstavnik
- v naslovu: agencija ne vrne denarja

vse poslihtano med agencijo in predstavnikom agencije ?


Gut quescn.

Je pa v vsakem primeru kupec oskodovan, za kar mora odgovorni odgovarjat, v cemur ima kupec pravico vsaj do civilne tozbe, sam namrec ne more odgovarjat za pozanimanje urejenih odnosov med predstavniki ter agencijami.

Se boljse vprasanje je - ima kupec racun za storitev ter potrdilo o vplacilu? Slednje seveda ocitno ima, ce trdi, da je placeval s kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

KraitPay ::

Palma sodeluje z drugo agencijo s katero očitno organizirajo izlete. Sklepam po tem, ker imam izpolnjen refound form s podpisom palminega predstavnika. Gre pač za obrazec z mojimi TRR podatki, kam naj se vrne denar in razlog za "refund".

Sam potrdilo o vplačilu -> Vucher (ki je hkrati tudi "vstopnica" za izlet).

Jah ne bo druge kot da napišem en malo bolj oster mail in dodam noter ZPS, medije. Drugega aduta trenutno nimam.

bluefish ::

Storitev si plačal in jo je nudila Palma. Kaj mučkajo njeni podizvajalci, načeloma ni tvoja stvar. Kot že omenjeno, ZPS in najbrž tudi tržni inšpektorat.

telexdell ::

Razlika je ali je posrednik samostojna pravna oseba ali pogodbeni delavec Agencije. Torej na računu, katerega si moral dobiti ob nakupu ali žiro račun na katerega si nakazal denar pripada agenciji ali ne. Če je račun od agencije, potem terjaj deanar od nje, drugače pač od posrednika.
Stvar je podobna, kot da greš v avto hišo in vplačaš avtomobil. Če ti posrednik avtomobila ne bi dobavil bi pa hotel terjati denar od tovarne avtomobilov.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

KraitPay ::

NE. Največja fora je, da sem plačal v gotovini in ne s kartico. Predstavnik je agenciji rekel da sem plačal s kartico. Sedaj je pa vse narobe. Pa njihov bančni sistem traja dlje (Grški), pa praznik, pa zopet banka štrika. Pa izgovor da je čezmejno nakazilo. pa je 14dni minilo.

S kakšnimi lažmi jih fila (predstavnik našo agencijo).

Evolve ::

KraitPay je izjavil:

NE. Največja fora je, da sem plačal v gotovini in ne s kartico. Predstavnik je agenciji rekel da sem plačal s kartico. Sedaj je pa vse narobe. Pa njihov bančni sistem traja dlje (Grški), pa praznik, pa zopet banka štrika. Pa izgovor da je čezmejno nakazilo. pa je 14dni minilo.

S kakšnimi lažmi jih fila (predstavnik našo agencijo).


pa kaj je važno kaj je kdo rekel.

prijavi hudiča inšpekciji.. kaj oni mučkajo naprej ni tvoja stvar in ni tvoj problem

sandmat ::

KraitPay je izjavil:

NE. Največja fora je, da sem plačal v gotovini in ne s kartico. Predstavnik je agenciji rekel da sem plačal s kartico. Sedaj je pa vse narobe. Pa njihov bančni sistem traja dlje (Grški), pa praznik, pa zopet banka štrika. Pa izgovor da je čezmejno nakazilo. pa je 14dni minilo.

S kakšnimi lažmi jih fila (predstavnik našo agencijo).

Ti samo snemaj svoje klice in delaj vse preko telefona in emaila. Čez 1 mesec bo zrihtana terjatev, plačal boš 50€ odvetniku, ali pa zrihtal sam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najem avtomobila v tujini in kreditna kartica

Oddelek: Na cesti
4110492 (1318) Tidule
»

Gotovine pri Telemachu ne sprejemajo

Oddelek: Loža
469463 (7364) BlaY0
»

Pahor naj iz svojega žepa poravna stroške vrnitve Slovencev iz Egipta (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
598650 (7479) BlueRunner
»

Nateg s strani potovalne agencije? Potrebujem pravni nasvet

Oddelek: Loža
264615 (3893) AndrejS

Več podobnih tem